ΤΣΑΙ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑΤΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346

    ΤΣΑΙ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑΤΟΣ

    να φερουμε ξανα στην επιφανεια τα σκευασματα τυπου τσαι αδυνατισματος....
    πιστευετε πως μπορουν να βοηθησουν?

    βλεπω μια διαφημηση στην TV και εχει ενα σκευασμα κοστους 69 ευρω και αναφερει πως τμεσα σε 2 βδομαδες χανεις περιπου 5-7 κιλα και σε περιπτωση που δεν εχεις την απωλεια, εχεις επιστροφη χρηματων....

    εχει δοκιμασει κανεις κατι αναλογο?
    ξερουμε αποτελεσματα?

    ειμαι σε σκεψεις να το παρω αυτο το ζουμι, να δω αν θα κανει κατι.... προ καιρου ειχα παρει ξανα (2-3 χρονια πριν) αλλα δεν εκανα ουτε διατροφη, ουτε ασκηση, ουτε επρνα οποτε ελεγε, με αποτελεσμα να μη καταλαβω καμια διαφορα (λογικο μου ακουγεται..) λετε αυτη να ειναι η τυχερη φορα...?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    εμενα μου φαινονται πολλα τα λεφτα για πρασινο τσαι!γιατι δε δοκιμαζεις κατι αλλο?αν δεν θεσ σκετο πρασινο τσαι παρε κανα σφενδανοζουμο που ειναι κ πιο φτηνο τουλαχιστον!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    316
    κοριτσια γεια σας. προσωπικα δεν εμπιστευομαι τιποτα το οποιο δε μπορω να προμηθευτω απο φαρμακειο, αυτες οι διαφημισεις στην τηλεοραση και στον τυπο με τα "θαυματουργα" σκευασματα εμενα με βαζουν σε υποψιες... μπορει να ειναι αποτελεσματικα, δεν το ξερω, αλλα και μονο στη σκεψη οτι μπορει να προκαλεσουν κακο στην υγεια, τρομαζω...οποτε λεω οχι...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    Δε ξέρω αν ειναι αποτελεσματικα η οχι απλα νομιζω οτι στοχευουν στο οτι κανεις δε θα μπει στη διαδικασια ολη αυτη που χρειαζεται για να παρεις τα λεφτα σου πισω!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    Originally posted by loukoumaki
    κοριτσια γεια σας. προσωπικα δεν εμπιστευομαι τιποτα το οποιο δε μπορω να προμηθευτω απο φαρμακειο, αυτες οι διαφημισεις στην τηλεοραση και στον τυπο με τα "θαυματουργα" σκευασματα εμενα με βαζουν σε υποψιες... μπορει να ειναι αποτελεσματικα, δεν το ξερω, αλλα και μονο στη σκεψη οτι μπορει να προκαλεσουν κακο στην υγεια, τρομαζω...οποτε λεω οχι...

    συμφωνω κι εγω μαζι σου


    αν θελεις κατι που βοηθαει οπως το πρασινο τσαι γιατι δεν πας σε ενα μαγαζι με βοτανα και παρε λιγο πρασινο τσαι, βραζε το και σουρωνε το, ειναι πολυ πιο υγιεινο ετσι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    το συγκεκριμενο υπαρχει και στα φαρμακεια, γιαυτο κιολας αρχισα να το σκεφτομαι... δεν ειμαι σιγουρη φυσικα για το αποτελεσμα.. παλαιοτερα ειχα παρει απο telemarketing Και δεν ειδα ΚΑΝΕΝΑ αποτελεσμα!

    σαυτο δε ξερω τι θα γινει.... για την ωρα δεν εχω κανει κινηση να το αγορασω.... γιαυτο κιολας το εβαλα σα θεμα μπας και το εχει παρει καποιος αποδω...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    τα φαρμακεια τα σκευασματα που εχουν δεν ειναι ολα αναγνωρισμενα απο τον εοφ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    δε ξερω... δε μπορω να πω πως το εχω ψαξει και πολυ....
    παντως σε γενικα πλαισια, λεμε οχι σε αυτα, ε....?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    εγω λεω να αρχισεις να πινεις πρασινο τσαγακι και βλεπεις πως θα παει..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    Originally posted by mtsek85
    δε ξερω... δε μπορω να πω πως το εχω ψαξει και πολυ....
    παντως σε γενικα πλαισια, λεμε οχι σε αυτα, ε....?

    δεν ειναι και πολυ εμπιστα
    γιατι δεν δοκιμαζεις φυσικο πρασινο τσαι?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    επινα για μεγαλο διαστημα lipton linea αλλα το μπουκαλι.. επινα 2 μπουκαλακια την ημερα κ εκαναν δουλεια (τοτε που ειχα χασει τα πολλα κιλα) αλλα δε συμφερει.. πολλα λεφτα... μετα πηρα τα φακελακια να τα βαζω σαν τσαι, αλλα η γευση ειναι εντελος διαφορετική... αν εβαζα ζαχαρη ομως, θα εχαναν την αξια σωστα...???
    αχ αχ αχ............................... δε ξερω τι να κανω.. μαλλον το πιο σωστο ειναι να παω σε νεα διαιτολογο κ εγω να κανω σωστα πραγματα..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    ναι το πιο σωστο αυτο ειναι να πας σε καποιον ειδικο
    εγω παντως ειχα παρει τσαι λινεα φακελακι αλλα δεν μου αρεσε μου ερχοταν αναγουλα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    τα φακελακια ειναι χαλια...
    το μπουκαλι ειναι πολυ πιο καλο... αλλα μονο οταν το πινεις κρυο... ζεστο δε λεει ουτε το μπουκαλι....

    το σκεφτομαι, βασικα, αν παω σε διαιτολογο θα μου βγαλει με την πρωτη συνεδρια διατροφη....? ή θα πρεπει να πηγαινω συχνα πικνα και να τα σκαω κιολας...? τοσο καιρο ειχα το διατροφολογο απο το γυμναστηριο, αλλα θελω να αλλαξω διατροφη κ αυτος εχει ενα στιλ πανω κατω...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    κοιτα οπως εχω ξαναπει ο σωστος διαιτολογος θα κανει μια διατροφη για ΕΣΕΝΑ αποκλειστικα συμφωνα με τα δικα σου θελω και τον δικο σου τροπο ζωης
    την πρωτη φορα θα θελει να κανεις και εξετασεις να δει που βρισκεσαι και να μαθει τι σε κανει να παχαινεις?
    η ποσοτητα?
    τα γλυκα?
    ορμονες?
    αστατες ωρες? και πολλα αλλα
    θα σε ρωτησει τι φαγητα τρως για να σου βαλει στην διατροφη σου φαγητα τα οποια τρως θα σε ζυγισει θα σου κανει την διατροφη και αρχιζεις
    θα βρισκεσαι μαζι του 1 φορα την εβδομαδα να σε ζυγιζει

    τουλαχιστον ετσι εκανα εγω με την δικη μου
    εγω βρισκομαι 1 φορα στις 2 εβδομαδες μαζι της με ζυγιζει και μου δινει την νεα διατροφη

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    316
    Originally posted by karamela
    τα φαρμακεια τα σκευασματα που εχουν δεν ειναι ολα αναγνωρισμενα απο τον εοφ
    φυσικα και δεν ειναι. αλλο αριθμος εγκρισης εοφ και αλλο αριθμος γνωστοποιησης... αυτο το δευτερο ειναι πολυ παραπλανητικο

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •