Δεν αντέχω άλλο ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    7

    Δεν αντέχω άλλο ...

    Καλησπέρα σε όλους.
    Βρήκα το φόρουμ σας πολύ ενδιαφέρον καθώς φαίνεται οτι υπάρχει αλληλοσυμπαράσταση μεταξύ των μελών κάτι που είναι πολύ σημαντικό στην επίτευξη του στόχου μας !!
    Είμαι 22 χρονών με ύψος 1.60 και πριν 1μιση χρόνο ζύγιζα 74 κιλά.
    Με μεγάλη προσπάθεια και έχοντας δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα κατάφερα και απόλαυσα το περσινό μου καλοκαίρι με μόνο 59 κιλά επάνω μου που ήταν και ο στόχος μου! Δοκίμασα από υποθερμιδικές δίαιτες, μέχρι χάπια και συμπληρώματα διατροφής. Έφτασα σε σημείο που δεν το περηφανεύομαι και για ένα διάστημα ότι έτρωγα το έβγαζα. Ένιωθα πως με το να κρατάω φαγητό στο στομάχι μου όλοι μου οι κόποι πήγαιναν χαμένοι. Αυτό ευτυχώς δεν συνεχίστηκε πολύ. Έχοντας φτάσει λοιπόν στο στόχο μου επαναπάυτηκα... Η ζωή μου επιφύλασε και κάποιες δυσάρεστες οικογενειακές εκπλήξεις που με έκαναν να βάλω το σώμα μου και την προσπάθεια μου σε δεύτερη μοίρα και να ξεκινήσω να τρώω ακατάπαυστα έχοντας πολλές φορές και κρίσεις υπερφαγίας που συνοδευόντουσαν από την κλασσική φράση "Από αύριο κομμένα όλα !!!"
    Αυτή τη στιγμή που σας γράφω ζυγίζω 68 κιλά.
    Κοιτάζω φωτογραφίες που τράβηξα πριν 8 μήνες και νομίζω οτι βλέπω άλλον άνθρωπο. Ένα κορίτσι αδύνατο, χαρούμενο .. Τα πάντα ήταν διαφορετικά πριν 8 μήνες. Τα ρούχα μου, τα βλέμματα στην παραλία, η ψυχολογία μου, η αυτοπεποίθησή μου που τώρα είναι στα πατώματα..
    Θέλω να ξαναβρώ τον παλιό μου εαυτό που δυστυχώς χάρηκα πολύ λίγο. Ένας χρόνος προσπάθειας και κόπου πήγε χαμένος. Τελικά το δύσκολο δεν είναι να χάσεις τα κιλά. Είναι να τα διατηρήσεις.
    Από σήμερα υπόσχομαι στον εαυτό μου οτι το καλοκαίρι θα ξαναγίνουμε όπως ήμασταν!!! Ξεκινάω τα ψητά και τις σαλατούλες μου (μοναδικοί σύμμαχοι!) και θα ήθελα τη συμπαράσταση όλων σας! Απέχω 9 κιλά από το στόχο μου αλλά παρόλο που φαίνονται βουνό εγώ θα το ανέβω και θα μείνω στην κορυφή !!!
    Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας !!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    473
    Originally posted by Li-Lou
    Καλησπέρα σε όλους.
    Βρήκα το φόρουμ σας πολύ ενδιαφέρον καθώς φαίνεται οτι υπάρχει αλληλοσυμπαράσταση μεταξύ των μελών κάτι που είναι πολύ σημαντικό στην επίτευξη του στόχου μας !!
    Είμαι 22 χρονών με ύψος 1.60 και πριν 1μιση χρόνο ζύγιζα 74 κιλά.
    Με μεγάλη προσπάθεια και έχοντας δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα κατάφερα και απόλαυσα το περσινό μου καλοκαίρι με μόνο 59 κιλά επάνω μου που ήταν και ο στόχος μου! Δοκίμασα από υποθερμιδικές δίαιτες, μέχρι χάπια και συμπληρώματα διατροφής. Έφτασα σε σημείο που δεν το περηφανεύομαι και για ένα διάστημα ότι έτρωγα το έβγαζα. Ένιωθα πως με το να κρατάω φαγητό στο στομάχι μου όλοι μου οι κόποι πήγαιναν χαμένοι. Αυτό ευτυχώς δεν συνεχίστηκε πολύ. Έχοντας φτάσει λοιπόν στο στόχο μου επαναπάυτηκα... Η ζωή μου επιφύλασε και κάποιες δυσάρεστες οικογενειακές εκπλήξεις που με έκαναν να βάλω το σώμα μου και την προσπάθεια μου σε δεύτερη μοίρα και να ξεκινήσω να τρώω ακατάπαυστα έχοντας πολλές φορές και κρίσεις υπερφαγίας που συνοδευόντουσαν από την κλασσική φράση "Από αύριο κομμένα όλα !!!"
    Αυτή τη στιγμή που σας γράφω ζυγίζω 68 κιλά.
    Κοιτάζω φωτογραφίες που τράβηξα πριν 8 μήνες και νομίζω οτι βλέπω άλλον άνθρωπο. Ένα κορίτσι αδύνατο, χαρούμενο .. Τα πάντα ήταν διαφορετικά πριν 8 μήνες. Τα ρούχα μου, τα βλέμματα στην παραλία, η ψυχολογία μου, η αυτοπεποίθησή μου που τώρα είναι στα πατώματα..
    Θέλω να ξαναβρώ τον παλιό μου εαυτό που δυστυχώς χάρηκα πολύ λίγο. Ένας χρόνος προσπάθειας και κόπου πήγε χαμένος. Τελικά το δύσκολο δεν είναι να χάσεις τα κιλά. Είναι να τα διατηρήσεις.
    Από σήμερα υπόσχομαι στον εαυτό μου οτι το καλοκαίρι θα ξαναγίνουμε όπως ήμασταν!!! Ξεκινάω τα ψητά και τις σαλατούλες μου (μοναδικοί σύμμαχοι!) και θα ήθελα τη συμπαράσταση όλων σας! Απέχω 9 κιλά από το στόχο μου αλλά παρόλο που φαίνονται βουνό εγώ θα το ανέβω και θα μείνω στην κορυφή !!!
    Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας !!!

    μην αγχωνεσαι και γω μια απο τα ιδια περσυ ημουν 57 κιλα και τωρα ειμαι 72...και γω ξεκινησα απο χθες πρωι cornflakes και μεσημερι βραδυ σαλατα και πρωτεϊνη ειναι το μονο που πιστευω σε κανει να χασεις γρηγορα κιλα...αν και επειδη μειωνεις πολυ τους υδατανθρακες μετα θελει πολυ προσοχη...καλη αρχη γλυκια μου και καλως ηρθες στην παρεα μας

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    7
    Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Πραγματικά το έχω πολύ ανάγκη. Παρ'ολο που δεν έχω πολλά κιλά παραπάνω νιώθω απαίσια που κατάντησα έτσι πάλι.. Ελπίζω ο Ιούνιος να είναι σαν τον περσινό!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Κοπελια μην τρελενεσαι! 9 κιλα δεν ειναι κατι το φοβερο. Εγω εχασα 20 απο περσι. Με λιγη προσπαθεια και προσυλωση στο στοχο σου τον Αυγουστο θα εισαι σουπερ...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    200
    Li-Lou σε νιώθω απόλυτα,μέχρι τον οκτώβρη ημουν 59 κιλά και μέχρι πριν 1 βδομάδα που ξεκίνησα την δική μου προσπάθεια εφτασα 69-70! Οπως πάντα και γώ επαναπάυτηκα, ελεγα και γω από άυριο κομμένα κι άλλες δικιολογίες... Οντως το καλοκαίρι είναι σχεδόν εδώ και η ιδέα να φορέσω φουστάνακι χωρίς καλσόν με ταρακούνησε για τα καλά!!!
    Εκοψα τα πολλά ψωμιά, τα γλυκά και ήδη βλέπω διαφορά στο φύσκωμα της κοιλιάς,αλλά και στο δέρμα μου.

    Καλή επιτυχία και καλή μας συντήρηση μετά!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    7
    Κι εμένα αυτό με ταρακούνησε !! Έχω από πέρσι τόσα ρουχαλάκια σε Small που τώρα που τα κατέβασα τρελάθηκα !! Από παντού ξεχείλιζα... ʼντε και καλή μας προσπάθεια!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    8
    μικρη Li-Lou....οπως σκεφτεσαι εσυ σκεφτομαι και γω....απο μικρη ημουν το χοντρο παιδι....η μανα μου παντα με εβλεπε το πιο παχουλο....ειναι και εκεινη παχουλη και ειχε αγχος να μην γινω και εγω το ιδιο.....τελικα ο φοβος της επαληθευτηκε....αλλα σου πω την αληθεια τωρα που κοιταω τις φωτο δεν ημουνα παχουλη....ημουν φυσιολογικη.....!!!!αλλα οχι κοκαλο...(βλεπεις παντα εκανα παρεα με κοκαλα και η συγκρινη ηταν σκληρη!!!!)παντα θυμαμαι ολοι μου ελεγαν ωραιο το παντελονι που φορας αλλα πρεπει να αδυνατησεις λιγο.....και οχι δεν θα παρεις αυτο το μπλουζανι αυτο ειναι για αδυνατες.....και τελεια.......
    τι θελω να σου πω....να αγαπεις πρωτα το εαυτο σου για αυτο που εισαι...μην το καταπιεζεις.....δωσε στο σωμα σου χρονο κσι σωστη διατροφη....και θα επανελθεις στο φυσιολογικο σου βαρος....
    εγω τετοιο λαθος εκανα.....παντα τρωγομουνα με τα κιλα μου και εκανα διαιτες και παλι διαιτες......και τωρα δεν μπορω να χασω με τιποτα......γιατι τελικα μετα απο 11 χρονια μλκ....τωρα ο μεταβολισμος μου εχει παει περιπατο......
    εισαι μικρη ακομα και εχει χρονο μπροστα σου.....απλα μαθει να τρως σωστα και μεσογειακα.......και ολα θα πανε καλα.......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •