εχω κολλησει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    121

    εχω κολλησει

    εχω κολησει δεν μπορω να χασω.....γιατι??/

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    γεια σου σοκολατίτσα!ποσο καιρο εχεις κολλησει κ τι διατροφή κανεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    σοκολατιτσα πολλες πληροφοριες μας εδωσες...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Originally posted by sokolatitsa
    εχω κολησει δεν μπορω να χασω.....γιατι??/
    sokolatitsa μου.Μη τα παρατησεις.Επιμονη.Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα την τελευταια βδομαδα.Ενω εχω παει καταπληκτικα και τηρω κατα γραμμα τη διαιτα μου, η ζυγαρια κολλημενη απιστευτα.
    Το εχω ξαναγραψει εδω μεσα την αποψη μου για τετοια κολληματα.Μετα απο τοσα χρονια που εχω μιλησει με διαφορους διαιτολογους πιστευω πως το κολλημα συμβαινει αφενως γιατι το σωμα αντιδρα σε αποτομη απωλεια κιλων.Δηλαδη αμα εχεις χασει αποτομα καποια κιλα μετα το σωμα αντιστεκεται σε περεταιρω απωλεια.Αν δε συμβαινει αυτο, τοτε μπορει να υπαρχει ορμονικο θεμα (πχ τις μερες τις περιοδου ή τις γονιμες πολλα τρελα συμβαινουν).Αλλα το πιο κλασικο κατα τη γνωμη μου που κολλαει το μεταβολισμο και δε χανει ειναι η μονοτονια στο διατροφολογιο.Δηλαδη αν δεν εχεις ποικιλια στη διαιτα σου, οσο και να τρως λιτα και ολιγοθερμιδικα καποια στιγμη η ζυγαρια θα σταματησει.Θελει ποικιλια.Σκεψου λιγο τι αγοραζεις απο το σουπερμαρκετ συνηθως και την επομενη φορα που θα ψωνισεις αποφυγε να παρεις ιδια προιοντα και ψωνισε αλλα.Προσωπικα αυτο κανω.Α και επισης και λιγη ασκηση (λιγο περπατημα δε λεω πολλα γιατι απεχθανομαι τη γυμναστικη) και αυτο βοηθα.Πανω απολα ομως υπομονη, μην τα παρατας.

  5. #5

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •