καλησπερα σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1

    καλησπερα σας

    Γεια σας ειμαι κι εγω καινουργια και θελω να σας πω εν συντομια την ιστορια μου. Δε μου αρεσε ποτε η περιφερεια μου γτ τη θεωρουσα μεγαλη αν και απ οτι βλεπω σε φωτογραφιες δεν ηταν. Αρχισα να κανω διαιτα και εξαντλητικη γυμναστικη μεχρι που εφτασα στα 55 κιλα με 1.81 υψος. Οι γονεις μου τρομαξαν ειδικα μετα απο την επισκεψη ενος συγγενη μας στο σπιτι και αποφασισαν να με αναγκασουν να παρω κιλα. Επιπλεον κι εμενα η περιοδος μου εχει σταματησει εδω και 1 χρονο και θα εκανα τα παντα για να ξαναερθει. Σας ευχαριστω πολυ για την προσοχη σας...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Γεια σου Βικτορια και καλωσόρισες!
    Τα κιλά σου είναι πολύ λίγα για το ύψος σου. Αυτό σου το δείχνει και ο οργανισμός σου, σταματώντας την εμμηνορυσία. Όταν το παρακάνεις, προς τη μία ή την άλλη κατεύθυνση το σώμα σου κάτι κάνει για να σε ταρακουνήσει και να σε επαναφέρει στην τάξη. Εγώ για παράγειγμα, που έχω πρόβλημα παχυσαρκίας, ανέβασα αρτηριακή πίεση. Δες το σαν μία καλή προειδοποίηση και κάνε τα δέοντα. Οι γονείς σου σου έδειξαν ήδη το δρόμο. Δε γίνεται βέβαια να αναγκαστείς να τρως. Νομίζω όμως πως εδώ ο ενδοκρινολόγος έχει τον πρώτο ρόλο. Ίσως χρειαστεί και η συνεργασία διατροφολόγου. Γιατί όχι και ψυχολόγου. Οι ειδικοί θα σε κατευθύνουν. Το σημαντικό είναι πως κατάλαβες πως πρέπει να δράσεις. Καλή σου επιτυχία!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    γεια σου!θα συμφωνήσω με την ʼβα,οτι το προβλημα νομιζω που εχεις οφειλεται στα λιγα κιλά σου.το εχουν παθει κ αλλες κοπελες απ οσο ξέρω.Κούκλα μου πρεπει να αρχισεις να τρεφεσαι σωστα για να μην αντιμετωπισεις προβληματα στο μέλλον,εισαι ήδη υπερβολικά αδύνατη και πίστεψε με αν παρεις καποια κιλά θα φαίνεσαι πολύ πιο όμορφη.Θα σου ερθει κ η περιοδος.σε φιλώ γλυκά!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •