Πρόβλημα με το βάρος, αναποτελεσματικές απόπειρες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Πρόβλημα με το βάρος, αναποτελεσματικές απόπειρες

    Γεια σας! καλώς σας βρήκα συμφορουμίτες!
    Είμαι η Ρεγγίνα και είμαι 20 ετών.
    Για να περάσω στο ψητό (από που το πάω, που το φέρνω...) από πάντα είχα πρόβλημα με το βάρος μου και είχα κάνει πολλές αναποτελεσματικές απόπειρες να το αποβάλλω. Η τελευταία ήταν πέρυσι όπου είχα απώλεια 20 κιλών. Όμως δεν κατάφερα να συνεχίσω, σταμάτησα και πήρα τα κιλά. Το θέμα είχε μπει στο ψυγείο , ώσπου πλέον αγανάκτησα, έφτασα σε απόγνωση. Θέλω πίσω τον εαυτό μου ,τον πραγματικό εαυτό μου. Συνειδητοποίησα πως δεν είναι επιλογή , όπως ήθελα να πείσω εμένα και τους άλλους, αλλά αρρώστια , και όπως όλες οι αρρώστιες χρειάζεται την κατάλληλη θεραπεία. Έτσι πήρα απόφαση να χάσω τα περιττά μου κιλά με βοήθεια από όλες τις πλευρές, διατροφική, ψυχολογική και γυμναστική.
    Αυτή την στιγμή βρίσκομαι σε επαφή με την ψυχολόγο και την διατροφολόγο ενώ ο ορθοπεδικός μου , μου σύστησε να περιμένω την απώλεια 20 κιλών μέχρι το γυμναστήριο. Μέχρι τότε θα κάνω πιο ήπια άσκηση, όπως περπάτημα και κολύμπι.

    Στο ψυχολογικό κομμάτι , δημιούργησα μια σελίδα για να γράφω τα νέα μου σχετικά με την προσπάθειά μου αλλά και για να δημιουργήσω επαφές και επικοινωνία με άτομα με το παρόμοιο πρόβλημα.Έτσι θα βοηθηθώ και εγώ και εκείνοι.

    Αν θέλετε να επισκευτείτε το μπόγκ μου είναι αυτό : http://www.weightjourneyjournal.blogspot.com/

    Όπως και το ΜSN μου αυτό : [email protected]

    Κάθε σχόλιο και αφορμή για συζήτηση είναι καλοδεχούμενα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    καλως μας ηρθες!μπραβο που το εχεις παρει αποφαση σου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να πετυχεις!!

  3. #3
    Ευχαριστώ πάρα πολύ!
    και σε σένα εύχομαι να καταφέρεις ό,τι στόχους βάζεις!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    ευχαριστω!να ξερεις πως το βασικοτερο ειμαστε εμεις κ τα καταφερνουμε οταν καταφερουμε να πιστεψουμε στον εαυτο μας κ να βαλουμε ενα προγραμμα!ολα γινονται με υπομονη,επιμονη κ θεληση!σε φιλω γλυκα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Μου αρέσεις Regina , χαίρομαι που είσαι τόσο αποφασισμένη και αισιόδοξη, είναι πολύ σημαντικό αυτό.

    καλώς ήρθες και καλή επιτυχία σου εύχομαι .

  6. #6
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ betty!!
    επίσης , αν και από ό,τι βλέπω στο ticker είσαι πολύ κοντά! συγχαρητήρια!!!!

    Εγώ δεν έχω πάει ακόμη στη διατροφολόγο , αφού πρέπει να κάνω κάποιες εξετάσεις πρώτα και δεν έχω συγκεκριμένο στόχο, αλλά όταν αποκτήσω θα φτιάξω ένα!!!

    :D

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •