Επιμονή από ινστιτούτα αισθητικής
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829

    Επιμονή από ινστιτούτα αισθητικής

    Έχω θέμα τις τελευταίες δύο εβδομάδες με ινστιτούτα αδυνατίσματος που έχω επισκευτεί στο παρελθόν.
    Δεν έχω πρόβλημα να τα ονομάσω: Bodyline και Gilly diet. Ξέρω πως υπάρχουν αναδουλειές, αλλά με βασανίζουν καθημερινά με άπειρα τηλεφωνήματα.
    Το ενδιαφέρον της υπόθεσης είναι πως τα είχα επισκευτεί πριν από 6-8 χρόνια. Πού με θυμήθηκαν? Πώς ανακάλυψαν το κινητό μου?
    Έχω ανασύρει από το οπλοστάσιο της αγένειας κάθε δυνατό τρόπο. Τους έκλεισα το τηλέφωνο στα μούτρα, τους απαγόρευσα να με ενοχλήσουν ξανά, τίποτα δε γίνεται. Οι τηλεφωνήτριες αλλάζουν βάρδιες και ξέρω πως έχουν κάνει ειδικά σεμινάρια για να απαντούν σε κάθε ευγενική δικαιολογία. Αυτό που δεν ξέρουν είναι πως με αυτή τη συμπεριφορά, ακόμη και να ήθελε κάποιος να πάει, τώρα πια δεν θέλει.
    ʼραγε υπάρχουν στο φόρουμ συμπάσχουσες?
    Δώστε ιδέες φιλενάδες. Τι να πω πια? Έχω κουραστεί απίστευτα και από αυτή την ιστορία.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    495
    Δοκίμασε να τους πεις πως έκανες καταγγελία στο Ινστιτούτο Καταναλωτή (http://www.inka.gr/)- ακόμα καλύτερα κάνε την στ' αλήθεια! Εγώ μια φορά που το είπα σε παρόμοια περίπτωση έπιασε... Ζήτα το όνομα αυτού που σε παίρνει, σημείωσέ το (ή κάνε ότι το σημειώνεις τελοσπάντων) και πες της ότι θα έχει σύντομα νέα από τον δικηγόρο σου ΑΥΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ -όχι τα bodyline- γιατί δεν ιδρώνει αλλιώς το αυτί τους...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    με ινστιτούτα όχι αλλά εγώ παθαίνω το ίδιο με τις εταιρίες τηλεφωνίας.πες τους οτι ήδη έχεις κλείσει στη taste n diet (η οποιαδήποτε άλλη ανταγωνιστική)και εισαι πολύ ευχαριστημένη και κλείνε το.αλλά δεν θα σταματήσουν να σε πέρνουν! γιατί είναι διαφορετικές κάθε φορά η δεν θυμούνται.στη δουλειά που έχουμε δύο τηλέφωνα,με πέρνουν στο ένα τους βρίζω κ μετά με πέερνουν κ στο άλλο οι ιδιοι κ τους ξαναβρίζω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Βρίσεις, δε βρίσεις, το ίδιο τους κάνει. Σέβομαι το γεγονός πως βγάζουν το ψωμί τους, αλλά έλεος βρε παιδιά! Υπάρχει και όριο.
    Μάλλον θα κάνω αυτό με το Ινστιτούτο Καταναλωτή. Είναι το μόνο που δεν έχω κάνει. Δεν μου αρέσει να μαλώνω, ούτε να γίνομαι δυσάρεστη. Η κατάσταση όμως με τη διαφήμιση κάθε επιχείρησης δια τηλεφώνου έχει πάρει τρομακτικές διαστάσεις. Δε σέβονται επιθυμίες, ωράρια, τίποτα. Κάποιος πρέπει να τους βάλει στη θέση τους. Να καταλάβουν πως δεν είμαστε ηλίθιοι, δεν περιμένουμε αυτούς να μας διαφωτίσουν. Αν θέλουμε μια παροχή υπηρεσίας, μπορούμε μια χαρά να τη βρούμε και χωρίς να μας σπάσουν τα νεύρα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    169
    οι 2 αδερφες μου ειχαν κανει μια συνδρομη στην gilly diet πριν 4-5 χρονια νμζ και απο τοτε που σταματησαν παιρνουν συνεχεια!!! εχουν να παρουν 1 βδομαδα τωρα αλλα θα επιμηνουν :Ρ
    και να τους λεωε οτι εχουν χασει τα κιλα που θελουν και να μην καταλαβαινουν!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Ava αυτο που λες ισχυει.Με την επιμονη τους και τη λυσσα τους θα ελεγα μαλλον κακο κανουν.Κι εγω ειχα κανει το μεγα λαθος να κλεισω ενα προγραμμα αδυνατισματος στα Body Line.Μαλιστα ειχα χασει 5-6 κιλα αλλα ειχα κουραστει και το σταματησα.Και δεν ειχα κουραστει μονο με την εξαντλητικη διαιτα (που ασφαλως μετα τα κιλα τα ξαναπηρα σε χρονο μηδεν), ουτε μονο με τα ελεινα μηχανιματα που ψηνομουν καλοκαιριατικο σαν τη τσιπουρα στα καρβουνα κι εβγαινα κοκκινη απο τις θερμαντικες και ξυνομουν ολη νυχτα, ουτε απο την συνεχη γυμναστικη οποτε πηγαινα εκει ενω ηδη πηγαινα σε αλλο γυμναστηριο και τους το ελεγα και δε το πιστευαν και με εβαζαν παραπανω.Το πιο κουραστικο απο ολα ηταν η καθημερινες προτασεις τους για ενα νεο προγραμμα που πρεπει σιγουρα να δοκιμασω.Γιατι εχω προγουλι, ρυτιδες, ραγαδες, σταφυλοκοκο, γιαλυνο ματι, τυφλοποντικιαση, κρεατοελιες και καλο στον εγκεφαλο που μονο αυτοι μπορουν να θεραπευσουν.Και τους ελεγα συνεχως την ιδια απαντηση.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΡΤΑ.Αλλα αυτες εκει!Απτοειτες.Πραγματικα ηταν κατι που με προετρεψε να μη τελειωσω καν τις θεραπειες που ηδη ειχα πληρωσει.Φοβερο πρεσαρισμα.Τωρα η αληθεια ειναι οτι δε με εχει παρει κανενας τηλεφωνο απο τοτε.Μπορει να εχουν παρει στο σταθερο αλλα επειδη λειπω τις περισσοτερες ωρες της μερας μαλλον δε με εχουν πετυχει και τα παρατησαν.Σου προτεινω να τους λες ενα λαθος κανετε και να το κλεινεις στα μουτρα πριν καν τελειωσουν.Εγω συνηθως αυτο κανω.ΠΧ με περνουν τηλεφωνο απο κατι διαφημιστικο οτι ταχα κερδισα κατι.Ο διαλογος παει ως εξης.Εμπρος...Ναι καλημερα σας ειμαστε απο τα Body line και κερδισατε ενα προγραμμα...ΓΚΟΥΠ (Εχω κλεισει το τηλεφωνο ηδη!:P)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Constance μου,
    ειδικά για την τυφλοποντικίαση και το γυάλινο μάτι νομίζω πως πρέπει να το ξανασκεφτείς. Αυτοί και μόνον αυτοί μπορούν να σε θεραπεύσουν! Μήπως να τους έδινα το τηλεφωνάκι σου?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    169
    "...γιαλυνο ματι, τυφλοποντικιαση, κρεατοελιες και καλο στον εγκεφαλο που μονο αυτοι μπορουν να θεραπευσουν."

    constance πεθανα στο γελιο! χαχαχαχ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    Originally posted by Constance
    Ava αυτο που λες ισχυει.Με την επιμονη τους και τη λυσσα τους θα ελεγα μαλλον κακο κανουν.Κι εγω ειχα κανει το μεγα λαθος να κλεισω ενα προγραμμα αδυνατισματος στα Body Line.Μαλιστα ειχα χασει 5-6 κιλα αλλα ειχα κουραστει και το σταματησα.Και δεν ειχα κουραστει μονο με την εξαντλητικη διαιτα (που ασφαλως μετα τα κιλα τα ξαναπηρα σε χρονο μηδεν), ουτε μονο με τα ελεινα μηχανιματα που ψηνομουν καλοκαιριατικο σαν τη τσιπουρα στα καρβουνα κι εβγαινα κοκκινη απο τις θερμαντικες και ξυνομουν ολη νυχτα, ουτε απο την συνεχη γυμναστικη οποτε πηγαινα εκει ενω ηδη πηγαινα σε αλλο γυμναστηριο και τους το ελεγα και δε το πιστευαν και με εβαζαν παραπανω.Το πιο κουραστικο απο ολα ηταν η καθημερινες προτασεις τους για ενα νεο προγραμμα που πρεπει σιγουρα να δοκιμασω.Γιατι εχω προγουλι, ρυτιδες, ραγαδες, σταφυλοκοκο, γιαλυνο ματι, τυφλοποντικιαση, κρεατοελιες και καλο στον εγκεφαλο που μονο αυτοι μπορουν να θεραπευσουν.Και τους ελεγα συνεχως την ιδια απαντηση.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΡΤΑ.Αλλα αυτες εκει!Απτοειτες.Πραγματικα ηταν κατι που με προετρεψε να μη τελειωσω καν τις θεραπειες που ηδη ειχα πληρωσει.Φοβερο πρεσαρισμα.Τωρα η αληθεια ειναι οτι δε με εχει παρει κανενας τηλεφωνο απο τοτε.Μπορει να εχουν παρει στο σταθερο αλλα επειδη λειπω τις περισσοτερες ωρες της μερας μαλλον δε με εχουν πετυχει και τα παρατησαν.Σου προτεινω να τους λες ενα λαθος κανετε και να το κλεινεις στα μουτρα πριν καν τελειωσουν.Εγω συνηθως αυτο κανω.ΠΧ με περνουν τηλεφωνο απο κατι διαφημιστικο οτι ταχα κερδισα κατι.Ο διαλογος παει ως εξης.Εμπρος...Ναι καλημερα σας ειμαστε απο τα Body line και κερδισατε ενα προγραμμα...ΓΚΟΥΠ (Εχω κλεισει το τηλεφωνο ηδη!:P)
    xxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaxaxaxa.γελάω σα χαζή μόνη μου!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    rouli μου αστα να πανε!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Κι όμως, αυτή είναι η κατάσταση σε αυτά τα ινστιτούτα. Είναι μια ξεκαρδιστική, αλλά άκρως πιστή απεικόνιστη της πραγματικότητας. Πας νορμάλ άνθρωπος, με κάποιες ατέλειες που θέλεις να διορθώσεις και βγαίνεις νιώθοντας το τέρας της αποκαλύψεως!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    495
    Originally posted by Ava
    Constance μου,
    ειδικά για την τυφλοποντικίαση και το γυάλινο μάτι νομίζω πως πρέπει να το ξανασκεφτείς. Αυτοί και μόνον αυτοί μπορούν να σε θεραπεύσουν! Μήπως να τους έδινα το τηλεφωνάκι σου?



  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    495
    Δοκίμασε όλα τα παραπάνω συγχρόνως!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Μια φορά σε ένα άλλο ινστιτούτο -που δεν είχα πάει- έκανα το άλλο:
    (αλλά πριν πω τι έκανα, καλά, μας έχουν γκετοποιήσει? Πώς ξέρουν ότι είμαι υπέρβαρη?)
    Είπα λοιπόν πως είμαι γυμνάστρια, με άψογες αναλογίες (ας γελάσω)! και όσο για το πρόσωπο, τι ανάγκη έχω εγώ, ένα εικοσάχρονο μπουμπουκάκι (ας ξαναγελάσω)!
    Δεν έπιασε.
    Από τότε τέρμα η ευγένεια. Δεν χρειάζεται να λέω πολλά. Η αγένειά μου στη διάθεσή σας....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    murcielago χαχαχαχαχαχ!ΓΡΗΓΟΡΑ BAN ΣΤΗ MURCIE παραποιει τα post!:P:P:P:P

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •