Πως τα κρατας τα ριμαδια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1

    Πως τα κρατας τα ριμαδια

    Καλησπέρα με λένε Γιώργο είμαι 31 χρονών και ζύγιζα παλία (πριν 3 μηνες 100) τώρα ειμαι 84 κιλα εχω κανει δικια μου διατροφη δυσκολη μεν αποτελεσματικη δε το θεμα μου ειναι πως τα κρατας αυτα τα κιλα συνεχεια στον καφε kaderel δεν αντεχω θέλω λιγο ζαχαρη στο καφε μου με τα γλυκα δεν εχω προβλημα δεν τα τρωω αλλα στο καφε θελω 2-2,5 κουταλιες ζαχαρη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    ε δεν παχυνε κανενας μονο με τη ζαχαρη που βαζει στον καφε... εκτος και αν πινεις 5 καφεδες με 3 κουταλιες ζαχαρη εκαστος...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    οχι κανεις δεν παχυνε απο τη ζαχαρη αυτη καθεαυτη
    αλλα δυσκολα κρατιεσαι ναμη φας μετα απο τοση ζαχαρη κ να κρατησεις τα κιλα σου
    (θα ανεβοκατεβασει το σακχαρο σου κ θα φερει πεινα...)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    αφου ειπε πως δε του αρεσουν τα γλυκα.η ζαχαρη στον καφε ποσο κακο να κανει πια!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    92
    την ζαχαρινη κόψε την για το καλό σου, εγώ θεωρώ ότι είναι ανεκτό να την χρησιμοπούμε μέχρι να χάσουμε τα κιλα που θέλουμε γιατί παρόλο που είναι επιβλαβής δεν έχειο θερμίδες!!!
    τώρα που είσαι σε συντήρηση απλά μαθε να πίνεις τον καφε μέτριο, συνηθίζεται και μετα δεν θα μπορεις με τίποτα τον γλυκο!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    γεγονος! και εγω μονο στο σπιτι βαζω ζαχαρινη. εξω ολα σκετα και μια χαρα μ φαινονται!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    149
    Τώρα θα σας πω κάτι κουφό: Όταν ήμουν μικρή, δεν υπήρχε περίπτωση να πιω καφέ ή τσάι αν δεν είχε μέσα ΠΕΝΤΕ κουταλάκια ζάχαρη. Ακόμα και με τόσα, πάλι πικρά και κακόγευστα μου φαίνονταν. Κάποια στιγμή, στα 18, μού είπε ένας γευσιγνώστης ειδικός του καφέ ότι ο καφές χάνει το γευστικό νόημά του ως ρόφημα με τη ζάχαρη. Δοκίμασα, λοιπόν, να πιω σκέτο καφέ μια μέρα [ήταν και μια ωραία ποικιλία για μηχανή φίλτρου] και συνειδητοποίησα τι μου έλεγε ο άνθρωπος. Το ίδιο μου συνέβη και με το τσάι, το οποίο πλέον μου φαίνεται ΓΛΥΚΟ από μόνο του. Από τότε, δεν έχω ξαναβάλει ζάχαρη σε αυτά τα δύο ποτέ. Πίνω εσπρέσο ζεστό ή φρέντο σκέτο και εκστασιάζομαι.

    Ο καφές είναι άλλο πράγμα χωρίς τη ζάχαρη, ξυπνάς και μόνο από το άρωμα συν το ότι παίρνει νόημα η μέρα που αρχίζει όταν ξεκινάει με κάτι τόσο γευστικά δυνατό. Έναν καφέ πίνω τη μέρα, αλλά κάνει για δέκα όταν δεν καταστρέφεται από τη ζάχαρη και τη ζαχαρίνη. :-)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    Originally posted by granita
    αφου ειπε πως δε του αρεσουν τα γλυκα.η ζαχαρη στον καφε ποσο κακο να κανει πια!
    κ ποια η διαφορα ενος γλυκου απο εναν τετοιο καφε?
    δεν λεει κατι το να μη τρως γλυκα αλλα να πινεις ροφηματα τιγκα στη ζαχαρη,
    καλυτερα φαε γλυκο, κατι θαχει μεσα αλλο εκτος απο ζαχαρη ωστε να μεταβολιστει πιο αργα κ να χορτασεις!

    ΥΓ καλα βαζετε υποκαταστατα αλλα μετα μην απορειτε οταν θα σας βγαζει προβληματα κ λετε "μα εγω υγιεινα τρεφομουν"
    αν ξερατε απο τι φτιαχνονται ολα αυτα δεν θα τρωγατε τιποτε. τεσπα

    ΥΓ2
    καλυτερα να μη βαζετε τιποτε, ή να τρωτε οσο το δυνατον ανεπεξεργαστες τροφες.
    ή "φυσικα" οσο γινεται ή καλυτερα τιποτε!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    Originally posted by VIVIKAKI
    την ζαχαρινη κόψε την για το καλό σου, εγώ θεωρώ ότι είναι ανεκτό να την χρησιμοπούμε μέχρι να χάσουμε τα κιλα που θέλουμε γιατί παρόλο που είναι επιβλαβής δεν έχειο θερμίδες!!!
    τώρα που είσαι σε συντήρηση απλά μαθε να πίνεις τον καφε μέτριο, συνηθίζεται και μετα δεν θα μπορεις με τίποτα τον γλυκο!
    +1

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Originally posted by papa_justify
    Τώρα θα σας πω κάτι κουφό: Όταν ήμουν μικρή, δεν υπήρχε περίπτωση να πιω καφέ ή τσάι αν δεν είχε μέσα ΠΕΝΤΕ κουταλάκια ζάχαρη. Ακόμα και με τόσα, πάλι πικρά και κακόγευστα μου φαίνονταν. Κάποια στιγμή, στα 18, μού είπε ένας γευσιγνώστης ειδικός του καφέ ότι ο καφές χάνει το γευστικό νόημά του ως ρόφημα με τη ζάχαρη. Δοκίμασα, λοιπόν, να πιω σκέτο καφέ μια μέρα [ήταν και μια ωραία ποικιλία για μηχανή φίλτρου] και συνειδητοποίησα τι μου έλεγε ο άνθρωπος. Το ίδιο μου συνέβη και με το τσάι, το οποίο πλέον μου φαίνεται ΓΛΥΚΟ από μόνο του. Από τότε, δεν έχω ξαναβάλει ζάχαρη σε αυτά τα δύο ποτέ. Πίνω εσπρέσο ζεστό ή φρέντο σκέτο και εκστασιάζομαι.

    Ο καφές είναι άλλο πράγμα χωρίς τη ζάχαρη, ξυπνάς και μόνο από το άρωμα συν το ότι παίρνει νόημα η μέρα που αρχίζει όταν ξεκινάει με κάτι τόσο γευστικά δυνατό. Έναν καφέ πίνω τη μέρα, αλλά κάνει για δέκα όταν δεν καταστρέφεται από τη ζάχαρη και τη ζαχαρίνη. :-)
    Δεν είναι καθόλου κουφό, απεναντίας είναι πασίγνωστο οτι η ζάχαρη καταστρέφει τον καφέ, είναι πολύ πιο γευστικά όλα τα ροφήματα σκέτα. Συμφωνώ μαζί σου, δεν είναι δύσκολο να το κάνεις

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •