ΤΙ ΕΙΧΑ,ΕΧΩ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Γενικως ειμαι ανοιχτη σε δοκιμες.επαιρνα λαντος για 2 χρονια.απο εμπειρια λεω πως ειμαι κατα.τωρα παιδια σας μιλαω απο πολυ μεσα μου επιφανειακα κυλαει το πραγμα απλα δεν περναω καλα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    σε σενα απευθυνομουν Θεοφανια.Δεν ξερω αν αξιζει η δεν αξιζει να θυμηθω αλλα μου ρχετε απο μονη της αυτη η αισθηση χωρις να την προκαλω χωρις να ξερω γιατι κ οταν ειμαι παρα πολυ απο κατω.Απλα απορω τι με ωθει εκεινη την ωρα να θυμηθω κατι.

  3. #18
    Τότε μπορεί να είναι κάτι που σε έχει πληγώσει πολύ και δεν θες να το θυμάσαι......κάτι που αν το βρεις θα σε διαλύσει......γιατί δεν προσπαθείς όμως μήπως και το πολεμήσεις?
    Μήπως εκεί βρίσκεται η πόρτα που πρέπει να ανοίξεις?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Συγγνωμη ρε παιδια τι πορτες λετε...το πιο πιθανον ειναι εντονη ανησυχια χωρις λογο...λογω ισως ασχημης γενικα ψυχολογικης καταστασης...μην βλεπετε πολυ τηλεοραση.
    Τελοσπαντων αυτη ειναι η αποψη μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Πλησιαζεις πολυ κοντα σε αυτο που νιωθω,αλλα πως ανοιγει αυτη η πορτα?πες μου κατι κ για σενα?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Θες να ανοιξεις μια πορτα που ισως και να μην υπαρχει για να ανοιξεις αλλα ειναι η ιδεα σου...και αν αυτη η πορτα δεν ανοιγει...τι θα το σκεφτεσαι μια ζωη?
    Δεν ξερω για πορτες που δεν ανοιγουν...θα σου προτεινα υπνωση τουλαχιστον αυτα βλεπω τηλεοραση.
    Συγγνωμη που γινομαι επιθετικος ισως και εγω να βοηθησω θελω...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Δεν ξερω μπορει να εχεις κ δικιο keep_walking καμια φορα οταν φοβομαστε να δρασουμε στην πραγματικη ζωη το ριχνουμε κ στα ανεξηγητα.Ακριβως επειδη δεν περναν απο τα χερια μας.Ειμαι σιγουρη οτι ισως κατι εγινε αλλα οταν εχω καλη διαθεση δε με νιαζει.Σημασια εχει πως αρχιζω παλι να μη νιωθω καλα,μοναξια,ανικανοτητα,φ� �βο κ δεν ξερω τι να κανω.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    A και κατι ακομα συνηθως ολα γινονται...αργαααααααα...σπα νια ερχεται η αλλαγη απο την μια στιγμη στην αλλη με μαγικο τροπο,δηλαδη αποκλειεται μια σκεψη να σου αλλαξει την ζωη...προσεχε χρησιμοποιω την λεξη σπανια μπορει καποιο σοκ να βοηθησει σε κατι....αλλα και παλι ολα γινονται αργααααα και κατοπιν αγωνα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #24
    Αυτό εννοώ άγη.....όλα από κάπου ξεκίνησαν....τίποτα δεν μας έρχεται εξ ουρανού. Όσο δύσκολο και να σου είναι κοίτα να το βρεις, πιστευω πως είναι η μόνη λύση....άνοιξε την πόρτα.....ότι και να έχει μέσα, μόνο αν το δει θα το προσπεράσεις και θα πας παρακάτω. Θα σταματήσεις να σκαλώνεις....

    ΥΓ. Κηπ, δεν σε παρεξηγώ, είναι λογικό δυο άνθρωποι να σκέφτονται διαφορετικά........και δεν βλέπω πολλή τηλεόραση....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Αγωνα σιγουρα ελα που ειμαι υπουλα αυτοκαταστροφικη..κ πολυ φοβισμενη ρε παιδι μου!εχεις να προτεινεις κατι?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πηγαινε σε ψυχιατρο οχι σε ψυχολογο (το δοκιμασες αυτο) ωστε να εχει και την δυνατοτητα συνταγογραφησης.
    Να εισαι ειλικρινης μαζι του...το πιο πιθανο ειναι να σε φορτωσει χαπια γιατι και αυτοι οι ψυχιατροι ρε παιδι μου νομιζω σε χαπακωνουν με το παραμικρο...μπορει και οχι.Αποφασιζεις κατοπιν αν θα τα παρεις σε τυχον περιπτωση που σου δωσει φαρμακα.
    Και φυσικα θελει πολυ χρονο για να δρασουν και δεν θα τα κανουν ολα μελι-γαλα...εχεις εμπειρια αλλωστε οτι δεν ειναι χαπια ευτυχιας εχεις ξαναπαρει.
    Αλλα φαινεται οτι παρακινω καποιον να παρει φαρμακα...φαρμακα που και εγω απεχθανομαι που παιρνω.

    Αλλη λυση...
    Αλλαξε την καθημερινοτητα σου.
    Δηλαδη πας σε γυμναστηριο...γυμναζεσαι γενικα?
    Μπορει το γυμναστηριο να επιφερει τεραστια αλλαγη μην το κοροϊδευεις καθολου.
    Αισθανεσαι καλα με τον εαυτο σου γιατι κατι κανεις για αυτον...αλλα και σωματικα απελευθερωνεται η λεγομενη σεροτονινη στον εγκεφαλο...αλλα τελοσπαντων αν δεν το κανεις ηδη δοκιμασε το.

    Βρες ασχολιες...οσες περισσοτερες τοσο καλυτερα...δεν μου ερχεται κατι αλλο στο μυαλο αυτη την στιγμη...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    εθισμενος σε παιχνιδια υπολογιστων ημουν. Αυτο που κανω ειναι να ΜΗ βαζω σε παρενθεση τις αναγκες της καθημερινοτητας μου, ωστε να ασχολουμε με την ερμηνεια των προβληματων μου, και να προσπαθω να προχωραω σε οτι θελω..κοινωνικοτητα σπουδες σχεσεις αυτογνωσια..
    αδρανεια λεγεται αυτο που εχω εγω. Καποια φανταστικη δυναμη που τεινει να με επαναφερει σε παθητικοτητα. Τι κανω γιαυτο? καταρχας την αναγνωριζω σε ολες τις μορφες της ( σε καθετι ασχολουμαι ) και μετα την πολεμαω καμια φορα με το ετσι θελω ( την θεωρω μαυρο κουτι δλδ ) και αλλες φορες με πιανει να ψαχνω τα γιατι και γω και προσπαθω παραλληλα να την ξεπερασω κιολλας.. αλλες φορες παλι αισθανομαι αδυναμος και τα παραταω.. αν με ρωταγες τι χρειαζεται για να καταπολεμησεις την αδρανεια,μεταξυ αλλων, το κυριοτερο θαλεγα ειναι η θεληση...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Σε ευχαριστω πολυ keep_walking για την προθεση σου να βοηθησεις αλλα δε μου αρεσει καθολου ο τροπος που μιλας.Γινεσαι επιθετικος χωρις λογο κ χωρις να εισαι υποχρεωμενος να απαντησεις αν δε θες.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Παντως εκτιμω οτι μου ανοιξες την ψυχη σου στο τελευταιο μηνυμα.Συμφωνω.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Παιδια γενικως σας ευχαριστω για την κουβεντα.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •