Κάθε μέρα νέα αρχη...κάθε μέρα τζίφος!μήπως τελικά για κάποιους δεν υπάρχει ελπίδα? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    γενικά δεν πολυσυμπαθώ τους γιατρούς οποιαςδήποτε ειδικότητας,ούτε κ τους ειδικούς. αλλά κάποια στιγμή τους χρειάστικα κ με βοηθήσανε, όπως υπήρχαν κ φορές που δεν με βοηθήσανε κ απλά μου τα αρπάξανε,η κ με κάνανε κ χειρότερα. πάντως όταν έχεις κάτι πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο αλλά να μην πας τελείως ανοχύρωτος.χρειάζεται να ξέρεις κάποια πράματα για να μη σε πιάσουν κότσο κ για να κταλάβεις αν αυτό που λεν ανταποκρίνεται κ στην αλήθεια. γενικά χρειάζεται να έχουμε άναπτυγμένη την κριτική μας ικανότητα. πάντως το να μην κάνεις τίποτα είναι πολύ χειρότερο.πάνε κ ας σου βγει κ σε κακό.αν ψαχτείς πριν πας οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου.

  2. #32
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Athens
    Posts
    37
    Κατα τη γνωμη μου οι ειδικοι βοηθανε κυριως στο να εκτονωνομαστε...μας κανει καλο να μιλαμε σε καποιον που δεν μας ειναι οικειος και που θα μας ακουσει και δεν θα μας κρινει αρνητικα ή θα μας κοιταξει λες και δεν ειμαστε στα καλα μας...αν ομως περιμενουμε απο το γιατρο να μας βοηθησει να γινουμε καλα αν δεν ειμαστε εμεις αποφασισμενοι...αστα βραστα!!!τζαμπα θα πανε τα λεφτα...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    αν αφήσουμε τον πανικό και κάνουμε λίγη ησυχία να ακούσουμε τον εαυτό μας τότε τα πράγματα θα κυλήσουν προς τον σωστό δρόμο, στην ουσία ο ψυχολόγος σε συστήνει και σε βάζει σε κουβέντα με τον εαυτό σου ..Μετά απο χρόνια ταλαιπωρίας σκέψεων,πραξεων, αυτοκαταστροφής, ανάλυσης επάνω στο θέμα, είμαι πια πεπεισμένη οτι και η αρρώστεια και η θεραπεία προέρχονται και λύνονται απο το μυαλό μας.Με αποδοχή, αγάπη χωρίς αυτοτιμωρία και πανικό με ανοιχτο το κανάλί της εποικοινωνιάς με τον εαυτό μας .. ο αλλός δρόμος ξέρουμε καλά όλοι που οδηγεί . .

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •