Πορνογραφία και αυτοεκτίμηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    5

    Πορνογραφία και αυτοεκτίμηση

    Ο σύντροφός μου, 30 ετών, και εγώ, 22 ετών, έχουμε σχέση εδώ και 2 χρόνια. Μετά τους πρώτους 2-3 μήνες, κατά τους οποίους ήμασταν πολύ ενεργοί σεξουαλικά και αφότου συγκατοικήσαμε (τον 6ο μήνα) έχω διαπιστώσει πως δεν επιθυμούμε ο ένας τον άλλον όπως πρώτα. Κάνουμε σεξ 1 φορά τη βδομάδα ή το 10ήμερο, κι επίσης όσο περνάει ο καιρός αυξάνονται οι φορές κατά τις οποίες δεν έρχομαι σε οργασμό (δεν προλαβαίνω, αφού εκείνος τελειώνει στα 10 ή 15 λεπτά), ενώ ποτέ δεν υπήρχε τέτοιο θέμα.
    Έχω καταλάβει ότι αρκετές φορές το μήνα αυνανίζεται, την ώρα που κοιμάμαι το βράδυ, σε άλλο δωμάτιο, με χρήση πορνογραφικού υλικού. Την πρώτη φορά που το αντιλήφθηκα, του είπα ότι δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνει αυτό από τη στιγμή που έχει σχέση (μαζί μου) και αν έχει κάποιο πρόβλημα όσον αφορά τη σεξουαλική μας ζωή ή εμένα προσωπικά. Μου απάντησε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, απλώς επειδή οι άντρες έχουν μεγαλύτερες και συχνότερες σεξουαλικές ορμές από τις γυναίκες, δε θεωρεί απαραίτητο να με ξυπνάει αν τυχόν έχει όρεξη (σημειωτέον: ενώ δεν έχω προβλημα με αυτό, μια φορά που πήγε να με ξυπνήσει, του ζήτησα να με αφήσει γιατί ήμουν όντως πολύ εξανλτημένη)
    Παίρνοντας πολλές φορές εγώ την πρωτοβουλία για σεξ, αντιμετώπιζα την άρνησή του. Ενώ έβλεπα ότι το ίδιο βράδυ, αυνανιζόταν. Του μίλησα πάλι, του είπα ότι αυτό δηλώνει κάποιο πρόβλημα στη σχέση μας, αλλά με θεωρεί υπερβολική κλπ. Ενώ είμαι πολύ ανοιχτή στο σεξουαλικό τομέα, του εξήγησα ότι η ιδέα πως αυνανίζεται με εικόνες άλλων γυναικών μου δημιουργεί πρόβλημα και ότι με κάνει να νιώθω άσχημα με το σώμα μου (είμαι αντικειμενικά όμορφη και καλοσχηματισμένη, απλώς έχω μερικά περιττά κιλά τα οποία προσπαθώ να χάσω, αλλά έτσι με είχε γνωρίσει εξαρχής, δεν τα έβαλα μετά). Αν του πω ότι μπορεί και γι'αυτό να μην μπορώ να τελειώσω, θα με χαρακτηρίσει τρελή, αλλά πραγματικά το πιστεύω! Μου δημιουργεί την αίσθηση ότι δεν τον ικανοποιώ πλήρως, και όταν με προσεγγίζει εκείνος για σεξ, δε με κάνει να νιώθω ποθητή, δε με φιλάει καν στο στόμα, ούτε πριν ούτε κατά τη διάρκεια. Για προκαταρκτικά (που στην αρχή τα κάναμε πάντα με όρεξη)...δεν τίθεται λόγος. Δε με χαιδεύει ποτέ και πουθενά, δε νιώθω ότι κάνουμε σεξ αλλά κάτι σαν... fast food sex (που είναι καλό, αλλά όχι για όλες τις φορές!). Του τα έχω εξηγήσει, αλλά δυσανασχετεί όποτε φέρνω το θέμα (ενώ κατά τα άλλα είναι συζητήσιμος άνθρωπος). Όταν βλέπουμε ταινίες, σχολιάζει πάντα με επιφωνήματα τις γυμνές σκηνές γυναικών, το οποίο με μέτρο είναι κάτι αποδεκτό, όμως εκείνος σαν να το κάνει επίτηδες, για να με πληγώσει.
    Δεν αισθανόμουν ποτέ κόμπλεξ για την εμφάνισή μου, όμως το τελευταίο διάστημα είναι το μόνο που με απασχολεί. Με έχει αποσυντονίσει από τα πάντα. Και ακριβώς, επειδή μου δημιουργεί άγχος, δεν μπορώ να είμαι συνεπής σε δίαιτα και σε άθληση, ενώ θέλω. Κλαίω πολλές φορές, όταν είμαι μόνη μου...
    Τι μπορώ να κάνω;
    Ευχαριστώ

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    10
    Originally posted by Lacrimosa
    Ο σύντροφός μου, 30 ετών, και εγώ, 22 ετών, έχουμε σχέση εδώ και 2 χρόνια. Μετά τους πρώτους 2-3 μήνες, κατά τους οποίους ήμασταν πολύ ενεργοί σεξουαλικά και αφότου συγκατοικήσαμε (τον 6ο μήνα) έχω διαπιστώσει πως δεν επιθυμούμε ο ένας τον άλλον όπως πρώτα. Κάνουμε σεξ 1 φορά τη βδομάδα ή το 10ήμερο, κι επίσης όσο περνάει ο καιρός αυξάνονται οι φορές κατά τις οποίες δεν έρχομαι σε οργασμό (δεν προλαβαίνω, αφού εκείνος τελειώνει στα 10 ή 15 λεπτά), ενώ ποτέ δεν υπήρχε τέτοιο θέμα.
    Έχω καταλάβει ότι αρκετές φορές το μήνα αυνανίζεται, την ώρα που κοιμάμαι το βράδυ, σε άλλο δωμάτιο, με χρήση πορνογραφικού υλικού. Την πρώτη φορά που το αντιλήφθηκα, του είπα ότι δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνει αυτό από τη στιγμή που έχει σχέση (μαζί μου) και αν έχει κάποιο πρόβλημα όσον αφορά τη σεξουαλική μας ζωή ή εμένα προσωπικά. Μου απάντησε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, απλώς επειδή οι άντρες έχουν μεγαλύτερες και συχνότερες σεξουαλικές ορμές από τις γυναίκες, δε θεωρεί απαραίτητο να με ξυπνάει αν τυχόν έχει όρεξη (σημειωτέον: ενώ δεν έχω προβλημα με αυτό, μια φορά που πήγε να με ξυπνήσει, του ζήτησα να με αφήσει γιατί ήμουν όντως πολύ εξανλτημένη)
    Παίρνοντας πολλές φορές εγώ την πρωτοβουλία για σεξ, αντιμετώπιζα την άρνησή του. Ενώ έβλεπα ότι το ίδιο βράδυ, αυνανιζόταν. Του μίλησα πάλι, του είπα ότι αυτό δηλώνει κάποιο πρόβλημα στη σχέση μας, αλλά με θεωρεί υπερβολική κλπ. Ενώ είμαι πολύ ανοιχτή στο σεξουαλικό τομέα, του εξήγησα ότι η ιδέα πως αυνανίζεται με εικόνες άλλων γυναικών μου δημιουργεί πρόβλημα και ότι με κάνει να νιώθω άσχημα με το σώμα μου (είμαι αντικειμενικά όμορφη και καλοσχηματισμένη, απλώς έχω μερικά περιττά κιλά τα οποία προσπαθώ να χάσω, αλλά έτσι με είχε γνωρίσει εξαρχής, δεν τα έβαλα μετά). Αν του πω ότι μπορεί και γι\'αυτό να μην μπορώ να τελειώσω, θα με χαρακτηρίσει τρελή, αλλά πραγματικά το πιστεύω! Μου δημιουργεί την αίσθηση ότι δεν τον ικανοποιώ πλήρως, και όταν με προσεγγίζει εκείνος για σεξ, δε με κάνει να νιώθω ποθητή, δε με φιλάει καν στο στόμα, ούτε πριν ούτε κατά τη διάρκεια. Για προκαταρκτικά (που στην αρχή τα κάναμε πάντα με όρεξη)...δεν τίθεται λόγος. Δε με χαιδεύει ποτέ και πουθενά, δε νιώθω ότι κάνουμε σεξ αλλά κάτι σαν... fast food sex (που είναι καλό, αλλά όχι για όλες τις φορές!). Του τα έχω εξηγήσει, αλλά δυσανασχετεί όποτε φέρνω το θέμα (ενώ κατά τα άλλα είναι συζητήσιμος άνθρωπος). Όταν βλέπουμε ταινίες, σχολιάζει πάντα με επιφωνήματα τις γυμνές σκηνές γυναικών, το οποίο με μέτρο είναι κάτι αποδεκτό, όμως εκείνος σαν να το κάνει επίτηδες, για να με πληγώσει.
    Δεν αισθανόμουν ποτέ κόμπλεξ για την εμφάνισή μου, όμως το τελευταίο διάστημα είναι το μόνο που με απασχολεί. Με έχει αποσυντονίσει από τα πάντα. Και ακριβώς, επειδή μου δημιουργεί άγχος, δεν μπορώ να είμαι συνεπής σε δίαιτα και σε άθληση, ενώ θέλω. Κλαίω πολλές φορές, όταν είμαι μόνη μου...
    Τι μπορώ να κάνω;
    Ευχαριστώ
    Καλή μου,θεωρώ ότι την απάντηση στο ερώτημά σου την γνωρίζεις...Και πολύ καλά μάλιστα!
    Αν μετα από 2 χρόνια κορίτσι μου,κάνεις έρωτα 3-4 φορές το μήνα,για 10-15\',πόσες φορές θά απολαμβάνεις τη χαρά τού σέξ,αν περάσουν 2-3 χρόνια ακόμη;Ειμαι στα 43,με διπλάσιες επαφές,κι έχω έλλειμα...
    Οσο για τούς κατ\'επανάλήψη αυνανισμούς τού \"συντρόφου\" σου,τι να πώ...Η λέξη κι ο χαρακτηρισμός πού τού αρμόζει...είναι γνωστη!
    Ενα θά σού πώ,σαν μητέρα με δύο κόρες στην ηλικία σου...Φυγε ΣΗΜΕΡΑ!!! Σκέψου τά φρέσκα 22 σου χρόνια...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    5
    Hornywife43, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Επειδή διάβασα και το profile σου, δεν έχω καθόλου το δικό σου χαρακτήρα, ούτε και ο σύντροφός μου του άντρα σου. Και πραγματικά πιστεύω, ότι το \"φυσιολογικό\" του αριθμού των σεξουαλικών επαφών μέσα στο μήνα πχ. διαφέρει από ζευγάρι σε ζευγάρι.
    Η ηλικία μου είναι όντως μικρή, όμως επέλεξα συνειδητά έναν 30χρονο έμπειρο, που φάινεται να τον έχουν \"χορτάσει\" οι προηγούμενες σχέσεις του, και όχι ένα συνομήλικό μου (που το έχω κάνει στο παρελθόν). Δε με πειράζει η ποσότητα, όσο η ποιότητα.... Και δεν ξέρω πώς μπορώ να του δώσω να καταλάβει ότι για να είμαι και εγώ σεξουαλική μαζί του και να εκφράζω, πρέπει κι αυτός να με κάνει να νιώθω ποθητή. Δεν είναι λογικό αυτό που ζητάω; Στην αρχή πχ. που μου έκανε στοματικό έρωτα και διάφορα προκαταρκτικά ένιωθα τόσο ωραία, τώρα δε θέλει συνειδητά τίποτα από όλα αυτά. Όταν τα ζητάω (με καλό τρόπο εννοείται, ακόμη και μη λεκτικά) δυσανασχετεί. Εκτός από το να τον αφήσω (που πραγματικά, δε θέλω να το κάνω, χωρίς να εχω εξαντλήσει όλες τις εναλλακτικές διόρθωσης του προβλήματος), πώς μπορώ να τον κάνω να με ακούσει, να με καταλάβει; Να μη με θεωρεί υπερβολική;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    10
    \"...Στην αρχή πχ. που μου έκανε στοματικό έρωτα και διάφορα προκαταρκτικά ένιωθα τόσο ωραία, τώρα δε θέλει συνειδητά τίποτα από όλα αυτά...\"
    Μα γιατί να σού τα κάνει κούκλα μου...Αφού ικανοποιείται με τον δικό του ανορθόδοξο τρόπο πού έχει επιλέξει...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    5
    \"Ανορθόδοξο\"...; αααχχχ....
    Μια φορά που τον αποκάλεσα (πάνω σε μάλωμα και σε φωνές) \"ανώμαλο\", γιατί κάνει αυτό που κάνει ενώ έχει σχέση μαζί μου και ενώ είμαι διαθέσιμη γενικώς (πχ. δε λείπω σε ταξίδια ή κάτι τέτοιο, που τότε θα καταλάβαινα), έγινε πυρ και μανία!
    Εκείνος το θεωρεί αυτονόητο δικαίωμά του... Αν δεν καταφέρω να τον ταρακουνήσω, σκέφτομαι να του ζητήσω να πάμε σε κάποιον ειδικό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Originally posted by Hornywife43Καλή μου,θεωρώ ότι την απάντηση στο ερώτημά σου την γνωρίζεις...Και πολύ καλά μάλιστα!
    Αν μετά από 2 χρόνια κορίτσι μου,κάνεις έρωτα 3-4 φορές το μήνα,για 10-15\',πόσες φορές θά απολαμβάνεις τη χαρά τού σέξ,αν περάσουν 2-3 χρόνια ακόμη;Ειμαι στα 43,με διπλάσιες επαφές,κι έχω έλλειμα...
    Οσο για τούς κατ\'ε πανάλήψη αυνανισμούς τού \"συντρόφου\" σου,τι να πώ...Η λέξη κι ο χαρακτηρισμός πού τού αρμόζει...είναι γνωστη!
    Ενα θά σού πώ,σαν μητέρα με δύο κόρες στην ηλικία σου...Φυγε ΣΗΜΕΡΑ!!! Σκέψου τά φρέσκα 22 σου χρόνια...
    Βρε πατρίδα τι λες... δηλαδή επειδή δουλεύει η μηχανή στο φουλ, αυτό θα πρέπει να είναι και μέτρο σύγκρισης για τα άλλα κορίτσια. αυτές είναι προσωπικές και συναισθηματικές ανάγκες που ο καθένας τα ρυθμίζει σε συνδυασμό και με άλλους παράγοντες. Υπάρχουν τόσα άλλα υπέροχα πράγματα στη ζωή, αλλά και άλλα τόσα προβλήματα που όσο σεξ και να κάνω δεν μπορώ να τα αντιμετωπίσω , και μέτα αυτή η αντίληψη για τον αυνανισμό ως μαλακιά θεωρώ είναι εντελώς άτοπη... και ιδικά από μια απελευθερωμένη γυναίκα σαν και σένα...

    Λοιπόν μικρούλα Lacrimosa δεν έχω πολύ χρόνο να επεκταθώ αλλά θα επικεντρωθώ στην ουσία,και η ουσια κατ\' εμε δεν είναι τι κάνει ο φίλος σου , αλλά το ότι δεν αναλαμβάνεις την ευθύνη για τις πράξεις σου. Και σε ρωτάω τι σχέση έχει η εμφάνιση σου με το εάν ο φίλος σου πριν σε γνωρίσει αυνανιζόταν αρκετα χρονια ( για κάποιο λόγο που δεν μας ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή ) και τώρα του έχει γίνει συνήθεια και δεν μπορεί να την κόψει; Γιατί χρεώνεις τον εαυτό σου με κάτι που δεν είναι δικιά σου επιλογή , ενώ για αποφάσεις που είναι εξολοκλήρου δικές σου, μετατοπίζεις το κέντρο ευθύνης αντί του εαυτού σου στον φίλο σου ; Δες το λίγο αυτό και όσο για τον αυνανισμό θα επανέλθω και θα σου μιλήσω διεξοδικά. άπλα σου λέω ενημερωτικά ότι είναι κάτι φυσιολογικό, και θα σου πρωτινά και κάτι αρκετά σέξι και εποικοδομητικό, ζήτησε του να αυνανίζεται μπροστά σου και να συμμετέχεις και συ στην όλη διαδικασία. Μην τον χρεώνεις μην το κριτικάρεις , απλά δείξε την αμέριστη αγάπη σου και φρόντισε ώστε και αυτό ο ερωτισμός να μεταφερθεί στη σχέση σας. Τα ξανά λέμε

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Horniwife μήπως μπορεί να μου πεις τι νιώθεις για τον άντρα σου , και πες μου λίγο πώς αντιλαμβάνεσαι η πώς την ορίζεις την αγάπη ( ερωτική αγάπη ) γιατί είμαι πολύ περίεργος. thenx

  8. #8
    Για μένα πάντως το θέμα της φίλης μας δεν είναι ότι ο άνθρωπος αυνανίζεται, αλλά το ότι δεν υπάρχει η ίδια όρεξη για σεξ. Σίγουρα σε όλα τα ζευγάρια πέφτει με τον καιρό η απόδοση, αλλά και η συχνότητα που μας λέει, ειδικά όταν μένουν στο ίδιο σπίτι, μου φαίνεται ....καπως.
    Η γνώμη μου είναι πως το όλο θέμα είναι εγκεφαλικό. Ο άνθρωπος πιστεύει ότι έχει δέσει τη ....γαιδάρα, (με το συμπάθειο), στη μουριά και μες τη σιγουριά του επιδίδεται στο αγαπημένο του άθλημα. Εγώ φίλη θα σου πρότεινα, αντί να τρέχεις από πίσω του και να τον πρήζεις με παράπονα, να κοιτάξεις τον εαυτο σου και τη δίαιτα σου και αντί να του λες να πάτε σε ειδικό, δειξ του ότι η κατάσταση σε κούρασε και αν συνεχίσει θα αναζητήσεις αλλού αυτά που κάποτε σου έδινε και τώρα όχι.....

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Ακριβώς επειδή μένουν στο ίδιο σπίτι, δεν μπορεί το σεξ να είναι σταθερά στα ύψη, αλλά εδώ πέρα είναι σταθερά χαμηλά...τουλάχιστον η φίλη μένει ανικανοποίητη, ενώ ο φίλος της δεν φαίνεται να στερείται σεξουαλικών ορμών γενικώς. Επίσης, απ\' όσο καταλαβαίνω το θέμα προκαταρκτικά-ποικιλία είναι γενικώς ανύπαρκτο πλέον, όπως και η επιθυμία του ενός από τον άλλον και η ικανοποίηση του ενός από τον άλλον.

    Lacrimosa, λες ότι νιώθεις ότι δεν τον ικανοποιείς πλέον, αλλά ούτε κι εκείνος εσένα. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αυτό είναι κάτι που θα μπορούσε να αλλάξει;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    Lacrimosa, γιατί δεν τον κάνεις να ζηλέψει και λίγο?? να καταλάβει ότι και εσύ σα γυναίκα έχεις ανάγκες και εφόσον θέλει και είναι σύντροφός σου \"οφείλει\" τουλάχιστον να τις προσεγγίσει, αν όχι να τις ικανοποιήσει..
    Αυτός κατά τη γνώμη μου βολέυτηκε με αυτή την ιστορία, ταρακούνησέ τον και λίγο, εφόσον με τον διάλογο δεν παίρνει μπρος..δε λέω να γίνεις άπιστη σε καμία περίπτωση, ούτε να φλερτάρεις με άλλους, απλά να καταλάβει ότι εσύ είσαι η πραγματική γυναίκα δίπλα του, και ο αληθινός στόχος των ορμών του, και όχι τα φτιαχτά-ψεύτικα μοντέλα στις φωτογραφίες..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Δηλαδή είστε σίγουρες ότι το παλικάρι το κάνει επειδή έδεσε την \'\'γαϊδάρα\'\' όπως λέει και η Φανή
    και επειδή μένει η φίλη μας ανικανοποίητη να τον κανουμε να ζηλεψει ... και φτεω εγω που αντιδραω μετα .
    Σαν με πολύ μεγάλη ευκολία βγαζεται συμπεράσματα κορίτσια...
    Σε μια άλλη ενότητα ένα φίλος μας εθισμένο στην πορνογραφία αυνανιζόταν καθημερινά και επί πολλές ώρες , για φανταστείτε να είναι αυτό το παλικαράκι που έκανε σχέση ( καθώς όλοι του πρωτιναμαι να κάνει σχέση ) και η κοπέλα του να τον χρεώνει, να τον κριτικάρει και να κάνει αυτά τα παιχνιδάκια περι ζήλιας και τα σχετικά ; Είναι αυτοί σοβαροί και εποικοδομητικοί τρόποι για να βελτιωθεί μια σχέση ; Μήπως αντί της τακτικής οφθαλμό αντί οφθαλμού ... να επιλέξουμε να δείξουμε κατανόηση να δώσουμε χρόνο και στοργή στην/στον σύντροφο μας , να μιλάμε και να εκδηλώνουμε τα συναισθήματα μας χωρίς να προσβάλουμε τον σύντροφο μας εεε.
    Και μετά τι είδος αγάπης είναι αυτή που η με ικανοποιείς εδώ και τώρα η τα διαλύουμε; αυτή η σχέση θα μπορούσε κάλιστα να είναι μια συνεταιριστική εταιρεία , μια ομόρρυθμη εταιρεία π.χ. αλλά ποτέ μια σχέση αγάπης.

    Γυναίκες μαζευτείτε έχετε αρχίσει να εγκαταλείπεται πολλά όμορφα χαρακτηριστικά που είχατε κάποτε, και σιγά σιγά μεταμορφωνόσαστε σε κακούς άντρες . ( θα τα ακούσω πάλι τώρα αλλά αλλά δεν βαριέσαι :) )

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    THESSALO, ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΕΞ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ω ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ..Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΕΠΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ..ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ, ΔΙΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ..
    ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΒΛΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΤΑΝ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ΤΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΑΠΟΚΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟΥ ΠΟΘΟΥ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΥΜΝΕΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ Η ΣΕ ΤΣΟΝΤΕΣ, ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΠΡΟΒΑΛΟΥΝ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΩΣ ΜΙΑ ΖΩΩΔΗ ΠΡΑΞΗ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΠΑΡΑΓΚΩΝΙΖΟΝΤΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΑΝ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.. Η ΚΟΠΕΛΑ ΝΙΩΘΕΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΗΣ, ΔΕΝ ΤΡΕΦΟΥΜΕ ΑΥΤΑΠΑΤΕΣ, ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΤΡΕΣ (ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΙΣΩΣ) ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΟΡΝΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΥΝΑΝΙΖΟΝΤΑΙ, ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΗΓΗ ΕΩΤΙΚΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ..
    Η ΚΟΠΕΛΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΑΒΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ, ΝΑ ΜΗ ΝΙΩΘΕΙ ΠΟΘΗΤΗ ΣΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΙΑ, ΚΑΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΚΥΜΟΝΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΗΣ..ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΑΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΚΟΙΝΙ, ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΑΝΑΣΑΛΕΙΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ..

  13. #13
    Originally posted by CHRPAP
    THESSALO, ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΕΞ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ω ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ..Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΕΠΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ..ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ, ΔΙΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ..
    ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΒΛΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΤΑΝ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ΤΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΑΠΟΚΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟΥ ΠΟΘΟΥ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΥΜΝΕΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ Η ΣΕ ΤΣΟΝΤΕΣ, ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΠΡΟΒΑΛΟΥΝ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΩΣ ΜΙΑ ΖΩΩΔΗ ΠΡΑΞΗ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΠΑΡΑΓΚΩΝΙΖΟΝΤΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΑΝ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.. Η ΚΟΠΕΛΑ ΝΙΩΘΕΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΗΣ, ΔΕΝ ΤΡΕΦΟΥΜΕ ΑΥΤΑΠΑΤΕΣ, ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΤΡΕΣ (ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΙΣΩΣ) ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΟΡΝΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΥΝΑΝΙΖΟΝΤΑΙ, ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΗΓΗ ΕΩΤΙΚΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ..
    Η ΚΟΠΕΛΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΑΒΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ, ΝΑ ΜΗ ΝΙΩΘΕΙ ΠΟΘΗΤΗ ΣΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΙΑ, ΚΑΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΚΥΜΟΝΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΗΣ..ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΑΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΚΟΙΝΙ, ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΑΝΑΣΑΛΕΙΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ..


    ...συμφωνώ.....
    Όπως επίσης ότι οκ, μπορεί να έχει πρόβλημα ο άνθρωπος, αλλά αυτό απέχει από το να την αγνοεί ερωτικά και από πάνω να της λέει ότι δεν συμβαίνει και τίποτα.....

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    5
    Marina38, αυτό που με κάνει να πιστεύω ότι μπορεί να αλλάξει είναι ότι η σχέση μας κατά τα άλλα είναι υπέροχη. Επίσης, το ότι έχω επενδύσει σε αυτή τη σχέση 2 χρόνια τώρα, και δε βρίσκω το λόγο να μη δώσω χρόνο στο να λυθεί αυτό το πρόβλημα.
    Επίσης, επειδή μπορεί να μην το έκανα σαφές, σεξουαλικές επαφές υπάρχουν, απλώς εγώ νιώθω ότι δεν μπορώ να λειτουργήσω. Η αυτοπεποίθησή μου έχει πέσει κατακόρυφα στην ιδέα ότι μπορεί να μην τον ικανοποιώ με την εμφάνισή μου. Όντως, συνειδητοποιώ ότι αιτία της χαμηλής αυτοεκτίμησης που τελευταία έχω (παλιά, πραγματικά δεν ήμουν έτσι, το αντίθετο μάλιστα) είναι η λούμπα στην οποία με έχει ρίξει η συνήθεια του συντρόφου μου. Από τη στιγμή που τον βλέπω να αναζητά εικόνες τέλειων εμφανισιακά γυναικών για να ερεθιστεί, με το ζόρι σχεδόν κάνω σεξ μαζί του. Γιατί, όπως και οι περισσότερες γυναίκες, λειτουργώ εγκεφαλικά στο σεξ. Και πιστεύω πως, όπως για τις γυναίκες είναι αναγκαίο να θαυμάζουμε αυτόν που έχουμε δίπλα μας, προκειμένου να τον διατηρούμε ως σύντροφό μας, εξίσου αναγκαίο είναι να νιώθουμε ποθητές. Ας μη γελιόμαστε, είμαστε αρκετά αυτάρεσκα πλάσματα...
    Απόψε θα του ζητήσω να μιλήσουμε. Μακάρι να γίνει μια σοβαρή συζήτηση.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Originally posted by Lacrimosa
    \"Ανορθόδοξο\"...; αααχχχ....
    Μια φορά που τον αποκάλεσα (πάνω σε μάλωμα και σε φωνές) \"ανώμαλο\", γιατί κάνει αυτό που κάνει ενώ έχει σχέση μαζί μου και ενώ είμαι διαθέσιμη γενικώς (πχ. δε λείπω σε ταξίδια ή κάτι τέτοιο, που τότε θα καταλάβαινα), έγινε πυρ και μανία!
    Εκείνος το θεωρεί αυτονόητο δικαίωμά του... Αν δεν καταφέρω να τον ταρακουνήσω, σκέφτομαι να του ζητήσω να πάμε σε κάποιον ειδικό.
    bad news......

    τι τις θελετε τις συμβιωσεις με το καλημερα βρε παιδια????και την ησυχια σας χαλατε και την σχεση σας....
    για μενα η συγκατοικιση ειναι η αρχη του τελους για την σχεση, εκτος αν εχετε παρει πολυ σοβαρες και δεσμευτικες αποφασεις οπως πχ να κανετε παιδια μαζι ...

    δευτερον, ασχετως με το μεριδιο ευθυνης του καθενα σας γιατην εξελιξη αυτη, εσυ εχεις ΠΟΛΥ λαθος αντιδρασεις...απολυτα απωθητικες και ξενερωτικες για τον αντρα...
    μα ειναι δυνατον να διεκδικεις το σεξουαλικο ενδιαφερον του αλλου με φωνες?????????το σεξουαλικο ενδιαφερον προκαλειται η χανεται...δεν εχει κανενας υποχρεωση απεναντι σε κανεναν ουτε να κανει ερωτα μαζι του, ουτε να απολογειται που δεν τον θελει...
    ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΜΑΛΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!ουτε κατι ανορθοδοξο κανει....δεν βρισκει αρκετη ικανοποιηση στην σχεση σας και την βρισκει αλλου...τοσο απλα...

    λογικο να πληγωνεσαι, λογικο να θες να κανεις κατι, αλλα ουτε ανωμαλος ειναι, ουτε υποχρεωμενος να σε θελει επειδη εισαι διαθεσιμη...ακου επιχειρημα!!!!η διαθεσιμοτητα νομιζεις οτι κανει εναν αντρα να μας θελει?
    επισης, χωρις να ειμαι σιγουρη, δεν πιστευω οτι φταινε τα κιλα σου αφου σε γνωρισε ετσι, αλλα αν τα χασεις θα νοιωσεις εσυ πιο ασφαλης και αυτο θα το μεταδωσεις και σε αυτον...

    επισης,προσωπικα δεν πιστευω στην διορθωση σεξουαλικων σχεσεων που εχουν φθαρει...θεωρω οτι πανε παντα προς το χειροτερο...κακο που εγινε τοσο γρηγορα,αλλα τουλαχιστον ηρεμησε και μην αντιδρας ετσι...
    ακομα, δεν πιστευω στις πολλες συζητησεις μεταξυ των ζευγαριων οταν υπαρχει προβλημα στο σεξ...μονο στις χωρις συζητηση προσπαθειες πιστευω...αυτες οι συζητησεις ξενερωνουν εντελως το κλιμα

    για το θεμα του ειδικου διαφωνω επισης...σε ειδικους εχουν λογο να πηγαινουν οσοι εχουν σοβαρες δεσμευσεις μεταξυ τους οπως η οικογενεια και θελουν παση θυσια να λειτουργησει η σχεση τους. 2 νεοι ανθρωποι με 2 χρονια σχεση, αν τους τελειωσει, απλα χωριζουν....τοσο απλα...

    το καλυτερο ειναι μια ψυχραιμη και αξιοπρεπης σταση, να ασχολεισαι με τα θεματα σου, τις δουλειες σου και την βελτιωση σου κι αρχισε σιγα σιγα να κοιτας και παραεξω...αν σε προλαβει πριν φυγεις τελειως, εχει καλως...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •