τρωω γιατι δεν εχω σχεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    135

    τρωω γιατι δεν εχω σχεση

    2 σκεψεις που εκανα σημερα:ετυχε σημ.για αγνωστο λογο να μην πειναω καθολου ολη μερα!δεν μου εχει ξανασυμβει.το απογευμα ημουνα μενα φιλο κ φτιαξαμε σαλατα σπιτι /εφαγα ελαχιστα.το βραδυ ημουνα με κοσμο.γυρνωντας σπιτι κ χωρις στην ουσια να πειναω επειδη περασα απο ενα μερος που παλια ετρωγα,πηρα μια σπανακοπιτα κ 1 σουβλακι που τα εφαγα χωρις ιδιαιτερη ορεξη/τοσο λοιπον μου φαινεται παραξενο να μη φαω 1 μερα!!!!αρχισα να σκεφτομαι τι κενο ηθελα να καλυψω:αν ειχα ενα συντποφο να με περιμενει στο σπιτι θα ετρωγα?οχι.με ενοχλει που αιμαι μονη/δεν εννοω φιλους.αρα τι?κ αν δε βρεθει ποτε κανεισ η αν απγησει να βρεθει εγω θα ξεφευγω διατροφικα?κ τελικα οι σχεσεις ειναι θεμα τυχης.η σου καθεται κατι καλο με αμοιβαιε κατανοηση κ.λ.π.η βιωνεισ μοναξια.απα τι?οποια θελει να μου πει.εμενα παντως με πειραζει η μοναχικη ζωη χωρις συντροφο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    καλα κ μετα υπαρχουν πολλες περιπτωσεις,
    να τρωει αλλα ο αλλος κ να παρασυρεσαι,
    να πρεπει να μαγειρευεις οποτε να μενει φαγητο στο σπιτι που θα θες να φας,
    να πρεπει να ψωνιζεις για 2 κ αν δε το θελει ο αλλος να μπαινεις στον πειρασμο να φας διπλα...
    να τσακωθεις μαζι του κ να σε σπρωξει αυτο στο φαγητο...
    αλλωστε
    δεν ειναι ολα ροδινα κ ομαλα οπως τα νομιζεις στη συντροφικη ζωη,
    απλα οι ομορφες στιγμες της ειναι αναντικαταστατες!
    αλλωστε αυτο δεν ειναι ευτυχια? καθε ομορφη στιγμη μας!
    απολαυσε λοιπον οσες ηδη εχεις γιατι μετα δε θα αυξηθουν μονο οι ομορφες στιγμες σου
    αλλα κ οι στιγμες που θα θες να φας.

    σιγουρα ειναι θεμα τυχης αλλα με το να σκεφτεσαι απαισιοδοξα οτι μπορει κ να μη βρεις καποιον
    δεν βοηθας την τυχη σου...
    αλλωστε χανοντας βαρος θα νιωθεις καλυτερα κ θα προσελκυεις οσα ατομα επιθυμεις,
    οχι επειδη αδυνατισες αλλα επειδη εσυ νιωθεις καλυτερα με σενα,
    κ αυτο παντα φαινεται κ μαγνητιζει!

    δεν τρως επειδη δεν εχεις σχεση,
    απλα βρισκεις μια δικαιολογια οπως ολοι μας για να φας καποιες φορες...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    και εγώ έτσι νόμιζα στην αρχή lesing μου ότι τρώω διότι μου λείπει η συντροφικότητα αλλά μάλλον δεν είναι μόνο αυτό! έχει να κανε γενικα με τον τρόπο ζωής που επιλέγουμε να κάνουμε!! και απο την άλλη δε σημαίνει ότι και σχέση να έχουμε θα είμαστε όλη μέρα με το αγόρι μας για να μην τρώμε!! νομίζω με εμας έχει να κάνει περισσότερο!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    Εγω εχω ακριβως το αντιθετο προβλημα.οταν εχω σχεση συνήθως οι συντροφοι μου τρωνε πολυ περισσοτερο απο μενα (ασχετο που δεν παχαινουν) και τρωνε συνεχεια.κ ειναι συνεχεια, φαε κ εσυ κατι κ φαε κ εσυ κατι.με το αγορι που ειμαι τωρα παχυνα οσο δεν ειχα παχυνει ποτε στη ζωη μου!βεβαια δε φταει αυτος αλλα εγω. Μόνο τον πρωτο μήνα δεν ετρωγα απ τον πολυ ερωτα δε σκεφτομουν τπτ αλλο!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    ναι μετά όταν χαλαρώνεις τρως άφοβα!! :P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    ΧΑΧΑΧΑΧΑ!ασε για αυτο καταντησα ετσι!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    εγώ θυμάμαι πριν 2 χρόνια τα είχα με ένα παλικάρι πολύ ψηλό. και τότε ήμουνα γύρω στα 62 κιλά αλλά είχα αρχίσει να χω πολύ όρεξη.θυμάμαι οτι είχαμε παραγγείλει να φάμε πίτσες κ αυτός είχε φάει τη μισή κ την υπόλοιπη την είχε αφήσει για μετά,κ εγώ την είχα καταβροχθίσει όλη κ κοιταζόμασταν λες κ ο ένας θεωρούσε τον άλλο μη φυσιολογικό. τότε ήταν που σκέφτηκα για πρώτη φορά ότι έτρωγα πάντα παραπάνω από αυτόν.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    Οχι κοιτα εγω τρωω λιγο σε σχεση με αγορια γιατι φουσκώνω αμεσως.απλα αν περασει μια ωρα μπορω να ξαναφαω ανετα.απλα αυτο το αγορι μου ειναι συνεχεια φαε φαε κ τετοια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    εγώ νομίζω οτι μπορώ να ρίζω αρκετούς μαντραχαλάδες κάτω στη μάσα ,φυσικά αυτό δεν είναι προς τιμή μου.γιαυτό τώρα που κάνω δίαιτα κ δεν ξεπερνώ τις 1600 θερμίδες νιώθω λες κ δεν τρώω ποτέ απλά τσιμπάω. βέβαια με το καιρό συνηθίζω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    Originally posted by lesing
    τοσο λοιπον μου φαινεται παραξενο να μη φαω 1 μερα!!!!
    δεν το κατάλαβα αυτό κ τόσο?μα πρέπει να τρως κάθε μέρα.αλλιώς πως μπορείς να αντέξεις.?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    εγώ παλιότερα όταν ερωτεύτηκα 1η φορά δεν είχα φάει τίποτα για 3 μέρες!!! και αργότερα έκανα κάτι καταστροφικές δίαιτες: καθόλου φαγητό για κανένα 2ήμερο κτλ! μετά εννοείται έτρωγα τον κόσμο!! τώρα όμως μου φαίνεται αδιανόητο να μείνω έστω και μια μέρα χωρίς καθόλου τροφή!!
    είναι ότι χειρότερο μπορουμε να κάνουμε στον οργανισμό μας νομίζω!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    από πια άποψη μπορεί να είναι σωστό κ θεμιτό το να μην τρώμε για μια μέρα.?όταν γουργουρίζει το στομάχι μας αυτό σημαίνει πείνα οτι πεινάμε.κ το στομάχι θα γουργουρίσει σίγουρα άμα έχουμε να φάμε πάνω από 5-6 ώρες. το σώμα μας μας ειδοποιεί για την πείνα πολύ πιο σωστά από το μυαλό μας.το μυαλό μπορεί να καθυστερήσει αν το έχουμε μάθει στη πείνα κ να μας λέει οτι δεν πεινάμε.κ μετά το σώμα να νιώθει τόση πείνα που στο τέλος να αναγκαστούμε να κατασπαράξουμε το σύμπαν.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    δίκαιο έχεις bouliana! ξέρω μια κοπέλα όμως (αρκετά αδύνατη) που έχει συνηθισει να νιώθει το αίσθημα της πείνας χωρίς να την ενοχλεί!!! δεν είναι ανορεξική απλά δεν την πειράζει αν το στομάχι της γουργουρίζει!! ποτέ δεν κατάλαβα αυτους τους ανθρώπους! ή τους άλλους που "ξεχνάνε" να φάνε!! μου φαίνεται απίστευτο! ...ίσως επειδή απο το πρωί που θα ξυπνήσω το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι είναι το φαγητο!! :P

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    135
    δεν ειναι ολα ροδινα κ ομαλα οπως τα νομιζεις στη συντροφικη ζωη,
    απλα οι ομορφες στιγμες της ειναι αναντικαταστατες!καποιες φορες... [/quote]
    Εγω παλι κοραλακι γιατι νομιζω πως αμα γυριζω σπιτι κ με περιμενει καποιος κ χωθω στην αγκαλια του δεν θα πλησιασω το ψυγειο?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    δεν μας απαντάς όμως στο τι εννοείς με το να μη φας μια μέρα

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •