δεν εχω φίλες!!! - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 135
  1. #91
    Originally posted by alexandrita
    απλως ειναι πολυ εκνευριστικο...

    στην περιπτωση μου ακομα και ο συντροφος της φιλης μου γυρισε και της ειπε : 'μα καλα,αγορασες ακομα και το ιδιο αρωμα με την Αλεξανδρα?'

    και δε μιλαμε για περιπτωσεις που απλως αγοραζει μια ιδια μπλουζα... η φιλη μου δλδ με αντιγραφει σε ολα τα επιπεδα.
    μου εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι!!!!!!!!!!!!!!!!
    συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!!

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    ναι αλλά δεν σε ανεβάζει λίγο?δεν ξέρω αλλά επιμένω οτι δεν είναι εκνευριστικό κ είναι ανεβαστικό.

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    οχι δε με ανεβαζει καθολου,πραγματικα. το να εχω καποιον που να φερεται οπως εγω χωρις να του βγαινει φυσικα αλλα να το προσπαθει μονο θυμο μου δημιουργει.

    μετα απο ενα σημειο αναρωτιεσαι γιατι ο αλλος το κανει αυτο και γιατι προσπαθει να σου μοιασει τοσο πολυ.
    οκ σιγουρα θαυμαζει καποια πραγματα,αλλα ο θαυμασμος δεν συνεπαγεται μιμιτισμο.

    μηπως τελικα υπαρχει ανταγωνιστικοτητα?και δεν εχουν αλλο τροπο να σε συναγωνιστουν και απλα σε αντιγραφουν?

    κι εγω θαυμαζω μια αλλη φιλη μου για το ανεπιτηδευτο και πηγαιο στιλ που εχει αλλα ποτε δε μπηκα στη διαδικασια να αντιγραψω τον τροπο που ντυνεται γιατι πολυ απλα ειναι ενας αλλος ανθρωπος.απλως παντα της το λεω και την εκθειαζω γι αυτο!!

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    αν το εκανε αυτο δλδ φερόταν σαν εμενα με την παρεα της οκ αλλα η φιλη μου φέρεται οπως εγω κ οταν ειναι με την δική μου παρέα κ το προσέχουν όλοι.κ απλά είναι σπαστικό.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    μα δεν καταλαβαίνω τι καταλαβαίνουν οι συγκεκριμένες κοπέλες. ίσα ίσα φαίνεται λίγο γελοίο. καταλαβαίνω όμως αυτό που λες για την ίδια παρέα αλλά κ πάλι δεν γελοιοποιήσαι εσύ αλλά αυτή.
    γιαυτό δεν καταλαβαίνω γιατί σας θυμώνει κιόλας μάλλον.
    εμένα αυτό που με εκνευρίζει ας πούμε είναι που έχω μια φίλη αρκετά επηρμένη. αυτή της αρέσει να επαναλαμβάνει εκφράσεις που άκουσε από άλλους κ να της πετάει σαν δικές της.κ το κάνει κ πολλές φορές με πράματα που λέω εγώ.κ ξεχνάει κιόλας ποιανού την γνώμη ξεπατίκωσε με αποτέλεσμα καμιά φορά να γελάμε μαζί της μπροστά της .στην αρχή ήταν σπαστικό ειδικά όταν μου κλεβε τις δοκιμασμένες πεφτουλοατάκες μου που έχω για τα γκομενάκια.τώρα απλά γελάμε.

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Η μίμηση είναι η μεγαλύτερη κολακεία. Αρκεί να σου αναγνωρίζεται κιόλας. Και καλά να μιμούνται μόνο το ντύσιμο, το μακιγιάζ και κάποια άλλα εξωτερικά πράγματα. Αλλά να υιοθετούν τις ιδέες σου, τις εκφράσεις σου, τις κινήσεις σου και να προσπαθούν να γίνουν χαλίφηδες στη θέση του χαλίφη, είναι κάτι που δεν πρέπει να παίρνει έκταση.

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Originally posted by alexandrita
    οχι δε με ανεβαζει καθολου,πραγματικα. το να εχω καποιον που να φερεται οπως εγω χωρις να του βγαινει φυσικα αλλα να το προσπαθει μονο θυμο μου δημιουργει.

    μετα απο ενα σημειο αναρωτιεσαι γιατι ο αλλος το κανει αυτο και γιατι προσπαθει να σου μοιασει τοσο πολυ.
    οκ σιγουρα θαυμαζει καποια πραγματα,αλλα ο θαυμασμος δεν συνεπαγεται μιμιτισμο.

    μηπως τελικα υπαρχει ανταγωνιστικοτητα?και δεν εχουν αλλο τροπο να σε συναγωνιστουν και απλα σε αντιγραφουν?

    κι εγω θαυμαζω μια αλλη φιλη μου για το ανεπιτηδευτο και πηγαιο στιλ που εχει αλλα ποτε δε μπηκα στη διαδικασια να αντιγραψω τον τροπο που ντυνεται γιατι πολυ απλα ειναι ενας αλλος ανθρωπος.απλως παντα της το λεω και την εκθειαζω γι αυτο!!
    ακριβώς.Όχι απλά δν με ανεβάζει αλλά κάνει κάτι πολύ χιερότερο.Με κάνει να πάυω να σέβομαι και να θαυμάζω τον άλλο.Και εγώ προσωπικά σε οποιάδήποτε σχέση είτε φιλική είτε ερωτική, θέλω να θαυμάζω τον άλλο, να με κάνει να γίνομαι καλύτερη, να έχει ολοκληρωμένη προσωπικότητα , να έχει άποψη.Και δλδ απτον μιμητισμό τι να κερδίσω?Δεν έχω τέτοιες ανασφάλειες ακόμη ευτυχώς.Όλοι παίρνουμε στοιχεία απο τρίτους, αλλά το θέμα είναι να τα προσαρμόζουμε στην προσωπικότητά μας και όχι να προσαρμόζουμε την προσωπικότητά μας σε αυτά.Εδώ η άλλη της έλεγα ένα ευτράπελο σκηνικό που μου τύχαινε και πήγαινε και το έλεγε αυτούσιο για δικό της βίωμα, πω πω μη τα θυμάμαι φουντώνω!!Και με γκόμενο μ έχει τύχει που μετά απο 2 μήνες συγκατοίκηση, έτρωγε ότι έτρωγα, γελούσε όπως γελούσα, έλεγε φράσεις που συνήθιζα να λεω, έπινε το ποτο που έπινα, άλλαξε μάρκα τσιγάρων, απο εκεί που λάτρευε την θάλασσα άρχισε να λατρευει το βουνό επειδή εγώ το προτιμούσα κ γενικότερα οτι κ αν έλεγα το ασπαζόταν στο δευτερόλεπτο χωρίς εγώ να επιδιώκω να επιβάλλω κάτι τέτοιο.Και μη μου πείτε οτι ΑΥΤΟ είναι έρωτας!!!

  8. #98
    οχι σιγουρα οχι ερωτας αλλα ξενερωμα θα το ελεγα με το ατομο του!!!!μακρια!!!

  9. #99
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    Originally posted by click
    Originally posted by Ava
    Ο φίλος, με την απόλυτη έννοια του όρου, είναι κάτι εξαιρετικά δυσεύρετο. Θέλει να καταθέσεις πρώτος εσύ ψυχή. Όχι χρήματα, αλλά αγάπη, χρόνο και έγνοια. Αν περιμένουμε πρώτα να πάρουμε και μετά να δώσουμε, δεν θα πετύχουμε και πολλά. Η φιλία αποκτάται όταν έχουμε περίσευμα αγάπης και όταν αυτό γίνει αντιληπτό από το σωστό δέκτη. Πώς γίνεται αυτό? Είναι θέμα τύχης και κατάλληλων συμπτώσεων.
    Στο μεταξύ μπορούμε να μην είμαστε απαιτητικοί και να "βολευτούμε" με τους κατ' ευφημισμόν φίλους, άτομα δηλαδή που θα μας βοηθήσουν να γεμίσουμε το χρόνο μας και που είναι κατάλληλα για να πιούμε έναν καφέ. Όχι άτομα που θα εμπιστευτούμε ή που θα καταθέσουμε τα σώψυχά μας.
    ωραιο αυτο.
    πως γινεται ομως?
    εγω παθαινω αλλα απο ο,τι φαινεται δε μαθαινω με τιποτα.
    εχω φαει απειρες σκατιες απο κολλητες, αλλα ακομα μολις κανω μια νεα φιλη λεω τα σωψυχα μου. απλα ετσι μου βγαινει παντα. δεν μπορω να βαλω οριο. οτι δηλαδη θα περιμενω τοσο για να ανοιχτω. ετσι μου βγαινει.
    εσεις μπορειτε?
    βαζετε καποιο χρονικο οριο ή κατι τετοιο?
    και αν ναι, πανω σε μια συζητηση πως αποφευγετε να πειτε πραγματα?

    παθαινω ακριβως το ιδιο....! εμπιστευομαι ευκολα και το ιδιο ευκολα λεω τα σωψυχα μου! και αντι να το εκτιμησουν τα κανουν βουκινο!

  10. #100
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    Originally posted by Constance
    Eχω παψει να πιστευω στη φιλια απλα bouliana μου.Αυτοκριτικη εκανα σιγουρα και οσο ειμαστε φιλες και μετα.Πολλες φορες πχ ειχα φερθει αποτομα ή ειχα πει μια μαλακια και της ζηταγα συγνωμη.Το ιδιο ηθελα και απο την ιδια.Αν και φυσικα αυτα που εκανε εκεινη δε συγκρινεται απο το οτιδηποτε μπορει να ειχα πει εγω.Αυτο που ενοχλει τους αλλους στο χαρακτηρα μου ειναι οτι θα πω τη γνωμη μου και θα κραξω αμα δω το στραβο.Εκει ειναι που θα πουν οτι ζηλευω κλπ.Επισης το θεμα της λεσβιας προεκυψε επειδη οποτε βλεπω μια ομορφη κοπελα παραδεχομαι οτι ειναι ωραια.Υπαρχουν δυο κατηγοριες γυναικων αυτες που θα δουν μια καλονη και θα το παραδεχτουν κι αυτες που θα δουν μια καλονη και θα τη λενε μπαζο.Και στις δυο κατηγοριες ανηκουν γυναικες ανεξαρτητως εμφανισης.Ε εγω γιαυτο βγηκα λεσβια.Συν οτι ημουν μονη μου για μεγαλο διαστημα (λογω κιλων) και κλαιγομουν στις φιλες μου αντι να το ραψω το ριμαδι.Κι εκεινες αντι να μου πουν την αληθεια "εισαι παχια, κανε διαιτα" μου λεγανε οτι ειμαι κουκλα ομορφη και εχω τις χαρες ολες και απλα οι αντρες ειναι μαλακες(το κλασικο κλισε που αν το ξανακουσω αλλη μια φορα θα κλειστω το τρελαδικο!).Αντι να μου πουν κατα προσωπο λοιπον την αληθεια προτιμουσαν να με σχολιαζουν απο πισω και να εχω γινει ο περιγελος μιας παρεας.
    Ειμαι ενα ατομο που γενικως δεν εχω τσακωθει ποτε ηταν η πρωτη φορα.Αλλη μια φορα μονο απομακρυνα απλως μια φιλη μου με την οποια δεν ταιριαζαμε αλλα εγινε σταδιακα και χωρις καυγαδες.Αφου μεχρι να συμβει αυτο πραγματικα ειχα να το λεω οτι δεν εχω τσακωθει ποτε ουτε για γκομενους ουτε για ζηλιες ουτε για θαψιματα.Ε με ματιασα μαλλον.Και απο τοτε συνειδητοποιησα παρατηροντας πολλες φιλικες σχεσεις γυρω μου οτι οι περισσοτερες αν οχι ολες ειναι λυκοφιλιες.Πολλοι ειναι αυτοι που οντως παραδεχτηκαν κιολας οτι κανουν παρεα με ατομα απλα για να εχουν παρεα να βγουν.Κοινως κανουν συμβιβασμο στην προσωπικοτητα τους και τα θελω τους για να εχουν μια παρεα για μπαροτσαρκα τα Σαββατοβραδα.Ε δεν εχει αξια ετσι κατα τη γνωμη μου.Αλλα ο καθενας κανει την επιλογη του.Ασφαλως και η φιλια ειναι ιερο πραγμα.Αλλα πλεον ειναι τοσο σπανια οσο το να κερδισεις το λοττο.Και φυσικα μου χρειαζονται φιλοι,αν δε μου χρειαζονταν παιζει να μην ημουν καν σε αυτο το φορουμ.
    αυτα που λεσ βγαζουν πολυ πονο....! αν θεσ μια φιλη εδω ειμαι εγω!!! μην στεναχωριεσαι!!! σου δινω και τ μσν η το φεισμπουκ μου αν θες!μον μην στεναχωριεσαι

  11. #101
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    Originally posted by Constance
    Originally posted by BARB3
    τι το πιασατε το θεμα βρε παιδια? ολες ιδια αποψη εχουμε !!
    φιλια=πιο πιθανο να βρουμε την βελονα στα αχυρα!!
    και η πιο κολλητη των κολλητων αν τη βρεις, θα σου κανει κατι για να σπασει το ποτηρι!
    Οντως.Ειναι μεγαλο το θεμα anyway, και ειπα και πολλα νομιζω και δε θελω να παρεξηγηθω στην τελικη κανεις δεν εζησε το ιδιο σκηνικο και δε μπορει να καταλαβει ποσο ρακος εγινα ποσο πισω με πηγε ολο αυτο και ποσο αλλος ανθρωπος εγινα.Ειναι και το μονο που με στεναχωρει οτι εχασα την παλια χαρουμενη Constance (βεβαια εγιναν κι αλλα πολυ σοβαροτερα στη ζωη μου μεχρι τον προσφατο χαμο του μπαμπα μου και συνεβαλλαν σε αυτο).Τεσπα να ειστε καλα, και ευχομαι στη θεματοθετρια να βρει αυτο που ψαχνει και σε ολους οσους ειναι μονοι τους φυσικα.
    Σε ευχαριστω πολυ πολυ!!! εισαι πολυ καλη!!!
    λυπαμαι που σε απογοητευσαν τοσο....! :sniff: μην χανεις την ελπιδα σου ομως !!!! καποιο ατομο θα υπαρχει καπου εξω για σενα! ηδη εγω προσφερομαι και φυσικα οχι απο λυπηση μην παρεξηγηθω αλλα απο καλοσυνη και αγαπη!

  12. #102
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    Originally posted by mineli899
    παντως αυτο με την αντιγραφη εχει γινει πολυ της μοδας και κατε εμε ειναι παρα πολυ ασχημο να αντιγραφεις κατα γραμμα καποιον επειδη εχεις ελειψη προσωπικοτητας αυτα τα ατομα να προσεχεται αν θυμασται μια ταινια που μια αντεγραφε την συγκατοικο της και πηγε να της κλεψει τον αντρα της και στο τελος τον σκοτωσε!!θριλερ!!!μακρια!!!πα ντως οτι και να λεμε ο ανθρωπος δεν μπορει να ζησει μονος του με τιποτα πρεπει καπου να μιλησει!!!
    ασχετο!! θυμασαι πως λεγεται αυτη η ταινια? την ψαχνω παρα πολυ καιρο!!!

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Δε τα γραφω οντως για να με λυπηθει κανεις, αλλα οπως ειπα δεν πιστευω στη φιλια.Το ξερω ειναι τραγικα κυνικο αυτο που λεω αλλα το εχω αποδεχτει οπως πολλα πραγματα που αλλιως τα θεωρουσα μικρη και εφαγα χαστουκια στην πορεια.Ο πονος που λες περασε εχω αλλο πολυ χειροτερο τωρα ετσι κι αλλιως.Να εισαι καλα παντως.Δε θελω να φανω ¨καπως" αλλα δεν πιστευω πως ειναι τοσο ευκολη η φιλια (οπως πχ οταν ειμασταν σχολειο "θες να γινουμε φιλες?"και να γινομαστε αυτοματα).Τα χρονια της αθωοτητας δυστυχως για μενα περασαν.Εξαλλου παρεες εχω για να βγω δεν ειναι εκει το θεμα.Ειναι οτι σα χαρακτηρας πλεον δεν εμπιστευομαι κανεναν ετσι ευκολα.Καλως ή κακως δεν ξερω, ισως κακως αλλα δε μπορω να λειτουργησω διαφορετικα πλεον, εχω αλλαξει.Να ειστε καλα ολοι.:)

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    μιας που το ανεφερες..
    τελικα τα χρονια της αθωοτητας ποια ειναι?
    γιατι απο οσο θυμαμαι -και θυμαμαι καλα- σε ολες τις ταξεις του δημοτικου, και στο νηπιαγωγειο, τα κοριτσια-φιλες θαβαμε η μια την αλλη και τσακωνομασταν καθε τοσο. γενικα υπηρχε τρελος ανταγωνισμος.

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by christinaki24
    Originally posted by mineli899
    παντως αυτο με την αντιγραφη εχει γινει πολυ της μοδας και κατε εμε ειναι παρα πολυ ασχημο να αντιγραφεις κατα γραμμα καποιον επειδη εχεις ελειψη προσωπικοτητας αυτα τα ατομα να προσεχεται αν θυμασται μια ταινια που μια αντεγραφε την συγκατοικο της και πηγε να της κλεψει τον αντρα της και στο τελος τον σκοτωσε!!θριλερ!!!μακρια!!!πα ντως οτι και να λεμε ο ανθρωπος δεν μπορει να ζησει μονος του με τιποτα πρεπει καπου να μιλησει!!!
    ασχετο!! θυμασαι πως λεγεται αυτη η ταινια? την ψαχνω παρα πολυ καιρο!!!

    και να το ξαναπω: ο ελληνικος τιτλος της ταινιας ειναι
    "ΝΕΑ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΜΟΝΗ, ΨΑΧΝΕΙ"!!!
    ηταν η αγγελια για συγκατοικο κ μετα παρασουσιαστηκε η σάϊκο!!
    μη δω κ ρωτησει κ αλλος τιτλο ε?
    θα ουρλιαξω!!:p

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •