Μα...όχι δεν είμαι εγώ. Λάθος.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141

    Μα...όχι δεν είμαι εγώ. Λάθος.

    και μένα μου λείπω. δεν ξέρω τι άλλο χριεάζεται να κάνω για να ξαναβρώ τον εαυτό μου΄. πάνω που νομίζω ότι τον βρήκα ξαφνικά μια μόνη σκέψη ή πράξη τα αναιρεί όλα, τα καταστρέφει....θέλω να γίνω όπως ήμουν μέσα μου.εκείνη η κοπέλα.εκείνη.και όχι αυτή..κουράγιο...όλοι μας το χρειαζόμαστε....ωραία η φωτογραφία με τον μικρό πρίγκιπα..με συγκίνησε..πάντα με συγκινούσε...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141
    ax aliceSante...το κουράγιο είναι απλά μια λέξη αλλά κρύβει τόση δύναμη και έχει τόση βαρύτητα περισσότερο από οπαιδήποτε άλλη.το κουράγιο τα κάνει όλα......θα το βρούμε γιατί το έχουμε.έχει κρυφτεί λίγο αλλά θα φανεί.....κοιτάμε μπροστά, πάντα.το να κοιτάμε πίσω μας στερεί χρόνο από το μπροστά και δεν αξίζει να χάσουμε ούτε δευτερόλεπτο. τουλάχιστον ας ζούμε χαμογελαστοί...δεν μπορεί..κάποια μέρα ο ήλιος θα φωτίσει και τη δικιά μας θλιμμένη στέγη..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    194
    Καλησπέρα και από εμένα AliceSante...
    Αχ αν μπορούσα να κάνω κάτι για να σε βοηθήσω να απολαύσεις αυτά που θεωρούνται αυτονόητα, αλλά τελικά για μερικούς ανθρώπους δεν είναι... Πόσο καιρό σε "ταλαιπωρεί" η βουλιμία? Εγώ ταλαιπωρούμαι 15 χρόνια σχεδόν, με τον τελευταίο ένα χρόνο να έχω μεγάλα διαστήματα αποχής, ύστερα από την μεγάλη εξομολόγηση στους δικούς μου και κάποιες επισκέψεις σε ψυχολόγο. Αλλά η αποτοξίνωση είναι πολύ πιο δύσκολη από όσο θα μπορούσα να φανταστώ όταν έβαλα την κακή αυτή συνήθεια στην ζωή μου... Αυτό που δίνει δύναμη να συνεχίσω είναι η μεγάλη μου αγάπη για την ζωή, και μάλιστα μία ζωή όμορφη, με ανθρώπους γύρω μου που να με αγαπάνε και με μία χαρούμενη οικογενειακή ζωή. Και για να το επιτύχω αυτό πρέπει να απαλλαγώ από τις εμμονές, αλλιώς θα επηρεαστεί ανεπανόρθωτα η υγεία μου και δεν είμαι προετοιμασμένη για να αντιμετωπίσω τις επιπτώσεις αυτού. Ο φόβος είναι αυτός που με επαναφέρει στην πραγματικότητα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Τι αλλαξε στη ζωη σου πριν 2 χρονια κ σε εκανε να καταφυγεις στη βουλιμια;Μπορεις να προσδιορισεις μηπως βρεις την ακρη απο κει;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141
    :smirk:πολύ το πάω το στυλάκι που θες να είσαι....σταράαααααααααααακ ια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Νομίζω πως ο καθένας πρέπει να είναι ο εαυτός του και να εκφράζεται έτσι. Δε μιλάω βέβαια για ακρότητες, αλλά στα πλαίσια του σεβασμού του εαυτού μας και του περιγύρου μας οφείλουμε να κάνουμε ό,τι μας αρέσει! Και το εννοώ.
    Αφού σε καλωσορίσω με τη σειρά μου, θα σου πω να κάνεις αυτό που σε εκφράζει και αυτό που σε κάνει να αισθάνεσαι άνετα. Όσο και αν αγαπάμε ή θέλουμε να κατακτήσουμε έναν άντρα, δεν αξίζει να χάσουμε στην πορεία τον εαυτό μας. ʼλλωστε, αν είναι αρκετά έξυπνος, θα το καταλάβει ότι παίζουμε θέατρο. Ντύσου, λοιπόν, όπως σου αρέσει, άκου όποια μουσική σε εκφράζει, βάψου όπως θέλεις και απελευθερώσου. Δείξε σε όλους ποια είσαι και εκεί θα δεις ποιοί είναι πραγματικά στο πλευρό σου. Καλή δύναμη!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •