Τελευταία προσπάθεια... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    153
    Originally posted by lessing
    Ρε παιδια συγγνωμη οταν γραφετε Τελευταια προσπαθεια τι εννοειτε;Οτι μετα την προσπαθεια΄;;ναι; τι;;εξηγηστε μου πλιζ
    lessing η nifitsa νομιζω εξηγησε τι εννοει τελευταια προσπαθεια:
    Originally posted by nifitsa
    Βαρέθηκα, αλλά τελικά το πήρα απόφαση!!! Θα κάνω την τελευταία μου προσπάθεια. Αν δεν τα καταφέρω κι αυτή τη φορά, δε θα ξαναπροσπαθήσω ποτέ. Θα πω ok έφτασα τα 94 θα προσπαθήσω να μην πάρω άλλα και θα αγαπήσω τον εαυτό μου όπως είναι.
    ποιος αλλος μιλησε για τελευταια προσπαθεια??

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    121
    Οταν γραφω τελευταια προσπάθεια lessing εννοω οτι έχω κάνει παααρα πολλές (και τον τελευταιο καιρο οχι ολοκληρωμενες) και οτι αν τα ξαναχαλάσω δε θα ξαναπροσπαθήσω ποτέ. Επίσης εννοώ ότι όταν φτάσω στο επιθυμητό μου βάρος δε θα ξανααφεθώ ποτέ να πάρω πάνω από δύο κιλά. Τελευταία χρήματα που στερώ από το οικογενειακό μας ειδόδημα για δίαιτες, διαιτολόγους και φαγητά. Τελευταία προσπάθεια για να χάσω 20 κιλά!!! Αυτό και μόνο αυτό αν τα καταφέρω καλώς αν όχι θα συμφιλιωθω με τα κιλά μου. Τελευταία προσπάθεια για τόσο μεγάλη απώλεια. Ξέρω ότι πάντα χρειάζεται προσπάθεια ακόμα και για να κρατάς τα κιλά σου, αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα, άλλο κεφάλαιο, άλλη ψυχολογία κ.α.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Kαλη επιτυχια νυφιτσα!
    Και σε ολα τα κοριτσια που (ξανα)ξεκινουν!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    153
    Originally posted by onelifeonechance
    Kαλη επιτυχια νυφιτσα!
    Και σε ολα τα κοριτσια που (ξανα)ξεκινουν!
    count me in, i am in this group too

    εσυ κοριτσακι πρεπει να εισαι αλλος ανθρωπος, με τοσα κιλα απωλεια... ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ :thumbup: KEEP UP THE GOOD WORK

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Ντορετα μου σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια!
    Ολοι ετσι λενε,μεγαααλη αλλαγη,εγω ακομη δε το εχω συνειδητοποιησει..Μονο οταν βλεπω παλιες φωτογραφιες!!!
    Καλη σου επιτυχια!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    388
    Αγαπημένη φίλη smart θα σου λύσω αμέσως την απορία σου όλοι οι διατροφολόγοι δίνουν δίαιτες για αργό αδυνάτισμα δηλ.ένα κιλό την εβδομάδα, με αυτήν την δίαιτα θα φύγουν τα 3-4 κιλά μαζεμένα και μετά πάμε αργά αργά....
    εντάξει δεν είναι και ο σωστότερος τρόπος να ξεκινήσω αλλά θέλω να ξεπρυστώ τάχιστα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Οκ καταλαβα.2 ερωτησεις:1Ποσον καιρο κραταει αυτη η διαιτα;και 2 Εισαι προετοιμασμενη εφοσον την εχεις ξανακανει να τη φτασεις μεχρι το τελος ακομα κ αν τα φαγητα δεν σου αρεσουν οπως αναφερεις;Επισης αφου μετα αν δεν πετυχει εισαι ικανη να αγαπησεις τον εαυτο σου με ενα κλικ γιατι δεν το κανεις απο τωρα;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Originally posted by ANNEZINA
    Αγαπημένη φίλη smart θα σου λύσω αμέσως την απορία σου όλοι οι διατροφολόγοι δίνουν δίαιτες για αργό αδυνάτισμα δηλ.ένα κιλό την εβδομάδα, με αυτήν την δίαιτα θα φύγουν τα 3-4 κιλά μαζεμένα και μετά πάμε αργά αργά....
    εντάξει δεν είναι και ο σωστότερος τρόπος να ξεκινήσω αλλά θέλω να ξεπρυστώ τάχιστα
    Δε νομιζω οτι ενα κιλο την εβδομαδα ειναι αργο...Γρηγορο θα το ελεγα!! Αλλα και παλι δε νομιζω οτι τα κιλα ειναι το κριτηριο για να αξιολογεις την εξελιξη της προσπαθειας σου

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    121
    doretaki καλη αρχή κι απο μενα!
    lessing, Η δίαιτα θα κρατήσει όσο χρειαστεί για να φτάσω στα κιλά που θέλω. Αν ρωτας για ποσο έχω πληρώσει θα σου πω για ενα τριμηνο οσο δηλαδη χρειαζομαι να μπω σε μια σειρα, να δω ενα ομορφο αποτελεσμα και να συνεχισω με εναν καλο διαιτολογο, οπως το ειχα κανει και παλιοτερα. Ειμαι αποφασισμένη αυτή τη φορά να τα καταφέρω για μένα. Τον εαυτό μου τον αγαπάω και πάντα τον αγαπούσα και θα τον αγαπάω, τα παραπανισια μου κιλα θα αποδεχτώ, γιατι δεν έχει νόημα να γκρινιάζω γι αυτά ενώ καταστρέφω τις δίαιτες μου, δε θα εξαφανιστούν από μόνα τους ως δια μαγείας οσο και να το θελω.
    Αρα οταν δε μπορεις να απαλλαγεις απο κατι αναγκαστηκα πρεπει να το αγαπησεις και να ζησεις μαζι του αυτό είπα.
    Ας μη συζηταμε ομως αλλο τι θα κανω στην περιπτωση που δε θα τα καταφερω.....Εχω πολύ καλη διάθεση, έχω θέληση και θα τα καταφέρω όπως και όλες! Αρκει να το πιστεψουμε και να το παρουμε στα σοβαρα, για μια και τελευταια φορα!!:tumble:

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by ANNEZINA
    Αγαπημένη φίλη smart θα σου λύσω αμέσως την απορία σου όλοι οι διατροφολόγοι δίνουν δίαιτες για αργό αδυνάτισμα δηλ.ένα κιλό την εβδομάδα, με αυτήν την δίαιτα θα φύγουν τα 3-4 κιλά μαζεμένα και μετά πάμε αργά αργά....
    εντάξει δεν είναι και ο σωστότερος τρόπος να ξεκινήσω αλλά θέλω να ξεπρυστώ τάχιστα
    βασικα εγω αμα εχανα ενα κιλο το βδομαδα θα εκανανα καθε βδομαδα παρτυ- με νερο , αγγουρακια κ κανα καροτο το πολυ πολυ θα την εβγαζαν οι καλεσμενοι :smilegrin:

    επισης να ο οργανισμος σου μπορει να χασει 1 κιλο τη βδομαδα, την πρωτη βδομαδα με διατροφη διαιτολογου μπορει αν χασει κ 2,5-3 (μπορει κ 1,5 βεβαια).

    κ ξαναεπισης, αφου θα πας διαιολογο εγω θα σε συμβουλευα να μην ταλαιπωρεις τον οργανισμο σου με αυτοσχεδιασμους κ στερητικη διατροφη.

    (δεν ειμαι διαιτολογος. απλα τελικα μαλλον λιγο - λιγο , σχεδον εχουμε καταφερει να κανουμε καποια ζημια στο μεταβολισμο μας . γιατι να μην την αποφυγεις?)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    καλη αρχη δε θυμαμαι αν ευχηθηκα δτη νυφιτσα ...

    καλη αρχη

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    121
    smart σ΄ευχαριστω πολύ! Πολύ καλά τα λες, ειδικά εγώ τον ρίμαξα το μεταβολισμό μου με βλακείες που έκανα κατά καιρούς και είναι ένα θέμα που με πονάει... Πάντως αν είναι να κανει μια mini αποτοξινωση για μερικες μερες ισα ισα για να ανεβει ψυχολογικα με μια γρηγορη απωλεια και μετα να παει σε διαιτολογο δεν ειναι και τοοσο κακο, Το κακο είναι να κανει αποτοξινωση και μετα να πλακωθει στο φαι γιατι αυτο συμβαινει μετα τα πολλα στερητικα.
    Θα σας πω κατι που σκεφτομαι εγω και με κανει να νοιωθω καλυτερα, Εχω παραπάνω κιλα ok, κανοντας διαιτα αποκλειεται να παρω άλλα ή θα χάνω η θα μενω σταθερη, αρα μονο να κερδισω εχω, Αρα απο εδω και περα ερχονται τα καλυτερα, υπομονη λοιπον και οχι στερητικες και εξαντλητικες διαιτες αστραπες και μπουρδες. Αργα και σταθερα για μονιμα αποτελεσματα!!!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    153
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ

    καπου ξεθαψα μια παλια διαιτα απο διαιτολογο, την οποία πηγα να ξεκινησω οταν ημουν στα 75 κιλα, αλλα δεν προλαβα γιατι ηρθε εγκυμοσυνη και ετσι την παρατησα μετα απο 3 μερες... καλη δε φαινεται? Και εχει και αρκετο φαγητό, πρεπει να ειναι γυρω στις 1400 θερμιδες. Επισης ηταν απολυτα προσαρμοσμενη στα γουστα μου + τα ωραρια μου

    θα κανω μια προσπαθεια να δω, θα μπορεσω να την ακολουθησω...

    Ημερα 1
    ΠΡΩΙΝΟ
    3 μεριδες γαλα για καφε
    1 φέτα ψωμί
    2κ.γ.βιτάμ
    1κ.σ.μέλι

    ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ
    1 φρούτο

    ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ
    τοστ με γαλοπούλα-milner

    ΑΠΟΓΕΥΜΑ
    ζυμαρικά (225γρ)
    σάλτσα ντομάτας 2κ.σ.
    τυρί τριμμένο 2κ.σ.

    ΒΡΑΔΙΝΟ
    τόνος σε νερό
    μαρούλι με 1κ.σ.λάδι
    1 φέτα ψωμί


    Ημερα 2
    ΠΡΩΙΝΟ
    3 μεριδες γαλα για καφε
    1 γιαούρτι
    δημητριακά 4κ.σ.

    ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ
    1 φρούτο

    ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ
    τσιπούρα ψημένη 130γρ
    σαλάτα με 1κ.σ.λάδι
    1 φέτα ψωμί

    ΑΠΟΓΕΥΜΑ
    1 φρούτο
    σοκολάτα 12γρ

    ΒΡΑΔΙΝΟ
    80γρ ντάκο
    3 ντομάτες με 1κ.σ.λάδι
    φέτα 60γρ

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    ntoreta μηπως δεν ειναι για σενα πια αφου αλλαξαν τα κιλα κ πρεπει να την εμπλουτισεις...
    εγω δεν εχω αποφασισει ακομη τι ακριβως θα κανω, θα μπω να ενημερωσω...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    153
    πολυ πιθανον μωρε... τεσπα, θα δοκιμασω κανα 2 μερες να δω ποσο θα ζοριστω

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •