φοβαμαι..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    49

    φοβαμαι..

    τα χω παιξει... μεσα σε δυο ωρες εφαγα :
    10 seven days μπαρες σοκολατας, 1 κορμο ψυγειου, ενα πακετο γεμιστα μπισκοτα και δυο γυρους...
    εκανα εμετο τοσες φορες που για πρωτη φορα ποναω παντου..νομιζω ανοιξε τοσο το στομαχι μου που δεν θα κανακλεισει... νομιζω εβγαλα αιμα? μπερδευομαι απ το χρωμα της σοκολατας..γινεται να εβγαλα αιμα? ποναει τοσο η κοιλια μου, η καρδια μου............δεν ειμαι καλα.........νομιζα οτι το ελεγχω,οπως ολοι..τι να κανω,να μη παταω στο σπιτι για να μην αντιμετωπιζω τον εαυτο μου κ το προβλημα μου? οχι, πρεπει να το αντιμετωπισω κατα μετωπο,οχι να το αποφευγω..δεν ξερω τι να κανω πια,εχω τοσο γεματο προγραμμα κι ομως,ενα μισαωρο ελευθερο αρκει για να με διαλυσει....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Δεν ξερω τι να σου πω.Θα μπορουσες να μεινεις στο υπερφαγικο αντι να καταφυγεις στον εμετο για αρχη;ΔΛΔ,εκανες το υπερφαγικο κ στοπ μεινε εκει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Τι σε αγχωνει τοσο πολυ στο σπιτι; Ποιες ειναι οι συνθηκες εκει;

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    49
    lessing μου με τοσο που τρωω στα υπερφαγικα, μετα δεν μπορω να αναπνευσω,να περπατησω.. και τα μισα να κρατησω μεσα μου τα δυο κιλα που εβαλα τις 3 μερες που δεν ειχα κανει εμετο ,θα γινουν 15..! πλεον νιωθω για πρωτη φορα οτι ειμαι σε αδιεξοδο... και το πιο γελοιο απο ολα ειναι οτι ολα γινονται για το φαγητο, και γω σχεδον σταματησα να το απολαμβανω. σα ζωο απλα μασαω την τροφη,δε νιωθω...........................
    πρεπει να συμβουλευτω ειδικο,το ξερω..αλλα δεν μπορω..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    δεν μπορεις λογω οικονομικου?

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    49
    Δεν το ξερει κανεις.. και τωρα μενω σε μικρη κοινωνια λογω σπουδων...οικονομικα εξαρτωμαι απ τους γονεις μου, δεν μπορω να δικαιολογησω τετοια εξοδα.. και εδω που ειμαι δε μπορω να παω πουθενα..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    δεν υπαρχει κατι πιο σημαντικο απο την υγεια μας. χωρις αυτην, δεν υπαρχουν τα υπολοιπα.
    μηπως μαζι με τους γονεις σου να αναθεωρησετε τις προτεραιοτητες σας?

    μηπως οσο το κρυβεις γινεσαι ολο και χειροτερα?

    διαβασε το φορουμ. διαβασε την ενοτητα της βουλιμιας, διαβασετην σοβαρα και κυριως απο ατομα που ειναι πλεον ΚΑΛΥΤΕΡΑ και οχι απο αυτα που αγαπουν τον εμετο και λενε αλλα λογια ναγαπιομαστε.

    αν δε θελεις τιποτα απο αυτα, μπορεις απλα να συνεχισεις να γραφεις οτι εφαγες παρα πολυ και τα εκανες εμετο για να μην παχυνεις.
    αυτο ομως αληθεια θα σε βοηθαει?
    πραγματικα το εχω απορια, δεν ειρωνευομαι

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    49
    τιποτα δεν με βοηθαει. και οι γονεις μου δεν προκειται να το μαθουν,ουτε και ο περιγυρος μου. τελοσπαντων,θα σταματησω να γραφω,δεν εχει νοημα.οσο για το φορουμ το εχω ξεκοκαλισει..ευχαριστω
    καλο βραδυ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καλο βραδυ και σε σενα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Πέρασε ώρα, άρα μάλλον πέρασε και η κρίση και τα συμπτώματά της. Ελπίζω να μην πονάς τώρα και να έχεις ανακουφιστεί και να ηρέμησες. Από προσωπική εκτίμηση πάντως θα πω ότι τα γλυκά δε βαραίνουν το στομάχι, σε κάνουν μόνο να αναγουλιάζεις, όταν τα υπερκαταναλώνεις. Τουλάχιστον σε μένα αυτό συμβαίνει. Μην πανικοβάλλεσαι λοιπόν και κοίτα αυτή την εμπειρία να τη θυμάσαι στο μέλλον. Οι δύο γύροι είναι εντάξει, δεν αρκούν για να σου δημιουργήσουν οργανικό πρόβλημα. Φυσικά και θα επιστρέφεις σπίτι σου. Αν δεν έρθεις κάποια στιγμή αντιμέτωπη με τον εαυτό σου, δεν πρόκειται να λυθεί τίποτα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Μολις γυρισα απο μια ημεριδα διατροφικων διαταραχων για νευρικη ανορεξια κ βουλιμια.
    Δεν γινεται να μην πας σε ειδικο εφοσον σε χαλαει η κατασταση.Απλα ΔΕΝ γινεται.Ειναι μια αρρωστια δεν φταις εσυ για αυτο αλλα θα πρεπει να αντιμετωπιστει.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    49
    ΑVA ναι,ηρεμησα λιγο αλλα οχι αρκετα.. μολις ηρεμησα και ειπα οτι δεν θα ξαναφαω,υπεκυψα και παλι..ενω μπορω να το ελεγξω, δεν ξερω γιατι δεν το κανω..δεν ξερω ειλικρινα, δεν ειμαι ηλιθια,παντα σκεφτομαι ολες τις οπτικες και βλεπω λογικα τα πραγματα..εδω ομως δεν μπορω...
    οσο για τα γλυκα, και γω νιωθω οτι δεν βαραινουν το ιδιο το στομαχι, εχω ομως και την αισθηση πως οι σοκολατες κ αυτα κολλανε γυρω γυρω στο στομαχι και δε βγαινουν ολα, και μετα φοβαμαι οτι θα παρω κι αλλα κιλα,και αντι αυτο να με σταματησει, και μονο που σκεφτομαι οτι δεν πρεπει να τρωω,πεφτω με τα μουτρα..
    ξερω οτι πρεπει να συμβουλευτω γιατρο, αλλα αφενος δεν μπορω πρακτικα να το κανω,αφετερου δεν νιωθω ψυχολογικα ετοιμη να ερθω αντιμετωπη με το προβλημα μου,να το επισημοποιησω,να το διορθωσω!
    μακαρι να μην εμπλεκα ποτε σε ολο αυτο..και ολα αυτα γιατι? για το φαγητο!!!!!!!!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    27
    παιδια καλησπερα! ηθελα να σας παραθεσω το εξης, ειμαι γραμμενη σε ενα site να το πω οπου καθε μερα σου στελνουν προσφορες για διαφορα πραγματα οπως εκπτωσεις σε εστιατορια,φυμναστηρια κ.α. και σημερα ειδα οτι ειχε προσφορα απο ενα κεντρο βελονισμου για την καταπολεμξση της βουλιμιας. δεν γνωριζω κατα ποσο πραγματικα μπορει να βοηθησι ο βελονισμος σε τετοια προβληματα αλλα ειπα να σας το πω μηπως ενδιαφερεται καποιος. επειδη δεν ξερω αν κανει να αναφερομαστε σε ονοματα site αν ενδιαφερεται καποιος ας μου στειλειu2u να του πω το site.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    μηπως λες το groupon.gr ?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    27
    ναι αυτο!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •