παχυσαρκη και πολυ αγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1

    παχυσαρκη και πολυ αγχος

    Γεια σας ειμαι καινουρια και δεν ξερω ανεχω ξεκινησει καλα το θεμα μου.
    Ειμαι 24 χρονών ειμαι 86 κιλα και το υψος μου ειναι 1,57.
    Με αγχωνει πολυ το βαρος μου και οτι και αν χω κανει απο διαιτες
    μετά επιστρεφω στα ιδια κιλά και καθε φορα με 2-3 περισσοτερα .
    Για να κανω διαιτα χριαζομαι μεγαλη ψυχολογικη υποστηριξη .
    Πριν απο 2.5 μηνες ξεκινησα μια διατροφη θα το πω κι ταυτοχρον ξεινησα και γυμναστηριο με την αδερφή μου ,εχασα 10 κιλά αλλα η αδερφή μου τα σταματησε και πρέπει να τα κάνω μόνη μου και νοιωθω μεγαλη ανασφάλεια εχει ηδη περασει μια εβομάδα και εχω αρχισει τις ατασταλίες....
    τι να κανω να μην σκεφτομαι οτι πειναω ολη μέρα?

  2. #2
    Καταρχήν να σκεφτείς πόσα έχεισ καταφέρει! Μπράβο σου! Δεν είναι καθόλου εύκολο να χάσεις 10 κιλα σε 2/5 μήνες! Είσαι φοβερή! Ουαου!!! Ξανα-ματα-μπράβο σου!!!!(μάλλον δεν το κάνεις εσύ, και είπα να σε τονώσω λιγάκι!)

    Σκέψου πως νιώθεις μετά τη γυμναστική! Δε νιώθεις όμορφα? Δεν αποκτας ενέργεια? ʼσχετα με το βάρος που χάνεις? Δεν θέλεις να συνεχίσεις να νιώθεις αυτή την ευεξία? Τι σημασία έχει που η αδερφή σου σταμάτησε? Αν θέλεις να συνεχίσεις να χάνεις και να μην ξαναπάρεις τα κιλά που με τόσο κοπο έχασες, πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να συνεχισεις να ασκείσαι! Πάρε ένα mp3 και άκου τη μουσική που σου αρέσει για να νιώθεις ότι δεν είσαι μόνη σου! Η πιάσε κουβέντα με κάποιον εκει! τοσο κόσμο έχει! Και αν κρίνω απο μένα....που βαριέμαι όταν κάνω όργανα, όλοι θέλουν να έχουν παρεούλα στη γυμναστική!

    Α και κάτι άλλο!!!! Νιώθεις ότι πεινας όλη μέρα??? Αν ναι, μάλλον κάτι δεν κάνεις σωστά! Δεν θα πρέπει να πεινας....το σώμα σου θα ζητήσει φαγητό και θα το ζητήσει έντονα αν το αφήνεις να πεινάει! Μην το παρακάνεις, πρόσεξε!!! Και αν έκανες ατασθαλίες....απλά ξεπέρασέ τες και κάνε ένα νέο ξεκίνημα!

    Μα τι έχω πάθει....πνεύμα των Χριστουγέννων έχω γίνει!!!! ξύπνησα έτσι σήμερα...δεν είμαι έτσι κάθε μέρα! χχχχ

    Μην εγκαταλείπεις!! :starhit::starhit:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Ν Α ΣΤΗΡΙΧΤΕΙς στον εαυτο σου να του δωσεις συγχαρητηρια που εχασες 10! ολοκληρα κιλα κ αν νοιωθεις οτι χρειαζεσαι υποστηριξη στην αλλαγη που πας να κανεις να την παρεις την υποστηριξη απο ανα ειδικο αμεσα κιολας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    ΕΠΙΣΗς μην αφησεις τις ατασθαλιες να σε εππηρεασουν.Ολοι κανουμε ατασθαλιες.Κυτα μπροστα κ προχωρα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    μην τα παρατας και μην περιμενεις απο αλλους!!!

    εσυ με σενα θα κανετε την προσπαθεια. και ασε τι κανει και τι δεν κανει η αδελφη σου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Originally posted by click
    μην τα παρατας και μην περιμενεις απο αλλους!!!

    εσυ με σενα θα κανετε την προσπαθεια. και ασε τι κανει και τι δεν κανει η αδελφη σου.
    +1 :thumbup:

    Και εγω βαριεμαι γιατι δεν εχω παρεα στο γυμναστηριο αλλα θα παρω ενα Mp3 να ακουω μουσικη,προχθες ειχα παρει του αδερφου μου και περασε η ωρα πολυ γρηγορα,ειδικα στο διαδρομο!
    Μην τα παρατας ,κανε κατι για σενα και οταν αρχιζεις και βλεπεις τις αλλαγες στο σωμα σου (που ηδη πρεπει να ειναι φανερες με -10 κιλα :)) θα σε ανταμειψει η προσπαθεια!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Originally posted by click
    μην τα παρατας και μην περιμενεις απο αλλους!!!

    εσυ με σενα θα κανετε την προσπαθεια. και ασε τι κανει και τι δεν κανει η αδελφη σου.
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thum bup::thumbup::thumbup::thumbup:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •