Πρέπει να κάνω κάτι! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    47
    Ευχαριστώ κοπελιές για το καλωσόρισμα και τα καλά σας λόγια!
    Περιμένω πώς και πώς ν'ανοίξει αυτός ο ρημάδης ο καιρός για να ανέβω λίγο ψυχολογικά και να παίρνω και τη μικρή για βόλτες.
    Είναι μεγάλη ευτυχία και χαρά τα παιδάκια, αλλά χάνεις τον εαυτό σου... ελπίζω για λίγο και όχι για πάντα!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    να προτινω, αφου νιωθεις οτι θα καταληξεις στο ψυγειο, μηπως νε εφοδιαζες το ψυγειο με μπροκολο, αγγουρια, καροτα, τυρια χαμηλα σε λιπαρα, ζελε κτλ? δεν ξερω αν καταλαβαινεις που το παω αλλα επειδη νιωθω οτι εισαι σε φαση "χαμενη" μπορεις απλα να τρως οποτε θες αλλα απο συγκεκριμενες τροφες.
    Δηλαδη φαε στα γευματα σου απο,τι εχεις μαγειρεψει αλλα πεισε τον εαυτο σου οτι ενδιαμεσα απτα κυρια γευματα οταν "τσιμπολογας' θα ειναι οσο θες, αλλα οχι ο,τι θες.
    Να προτεινω κ την αναγνωση βιβλιων? εμενα με ειχε βοηθησει,, κ ειδικα βιβλια σχετικα με ψυχολογια, αναλαφρα ομως, μη βαρυνεις ψυχικα,
    πρεπει να νιωθεις ομορφα.
    Εχεις ενα τοσο ομορφο πλασμα μες το σπιτι! το οφειλεις στον εαυτο σου να το απολαυσεις!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Originally posted by le.ka
    Ευχαριστώ κοπελιές για το καλωσόρισμα και τα καλά σας λόγια!
    Περιμένω πώς και πώς ν'ανοίξει αυτός ο ρημάδης ο καιρός για να ανέβω λίγο ψυχολογικά και να παίρνω και τη μικρή για βόλτες.
    Είναι μεγάλη ευτυχία και χαρά τα παιδάκια, αλλά χάνεις τον εαυτό σου... ελπίζω για λίγο και όχι για πάντα!
    δεν τον χανεις, απλα εχεις αλλες προτεραιοτητες, συντομα θα εισσαι κ παλι γυναικα, εργαζομενη (αν ησουν), φιλη, συζηγος και ερωμενη.
    Αλλα παντα θα εισαι μανα στο εξης...μαζι με ολα αυτα! ακομα κ 30 χρονων ναναι το μωρο σου...

  4. #19
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    47
    badgirl11 έχεις πολύ δίκιο σ'αυτό. Πρέπει να πάω σούπερ μάρκετ. Εννοείται πως έχω καταργήσει από καιρό την κρέμα γάλακτος και τα τηγανιτά αλλά... όλο και κανένα σοκολατάκι για κέρασμα υποτίθεται θα βρεθεί, όλο και κανένα γαριδάκι που τρώει ο άντρας μου στην tv, όλο και κανένα μπισκοτάκι της μικρής. Είμαι απαράδεκτη, το ξέρω!!!!
    Σήμερα έκανα αισίως 20 λεπτά διάδρομο και άλλα 20 αερόμπικ με την Πετρουλάκη στο dvd. Θρίαμβος!!!:tumble:

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    όντως είναι καλή ιδέα να εφοδιαστείς με υγιηνές τροφές!!!
    le.ka. να ρωτήσω κάτι άσχετο..?
    έχεις dvd γυμναστικής αν κατάλαβα καλά?
    τα παίρνουμε απο κάπου? απο περιοδικά ?
    βοηθάνε?

  6. #21
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    47
    Ciciliana εμένα με βοηθά πραγματικά το dvd, γιατί μιας και δεν έχω κανέναν να μου κρατήσει το παιδί για να πάω σε γυμναστήριο πρέπει να κάνω κάτι αναγκαστικά στο σπίτι. Έβαλα λοιπόν τον κομπιουτερά σύζυγό μου και μου κατέβασε διάφορα από το ίντερνετ. Τα πιο καλά είναι κάτι αμερικάνικα. Κατεβάζεις αυτά που θες (μπορώ να σου δώσω λινκ), τα γράφεις σε dvd και είσαι έτοιμη!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    μπορεις να αρχισεις κ με dvd για ηπιο στρετσινκ γιογκα κ πιλατες
    Στο σαιτ spark people που κι εγω το βρηκα απο ενα μελος εδω,εχει απειρες συνταγες ελαφρες και πολλες συμβουλες κ θεματα για αδυνατισμα.Καλη αρχη καλη συνεχεια κι εδω ειμαστε ολες-λοι!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    le.ka. μπορείς να μου στείλεις το link?
    θα πρότεινα σε u2u για να μη πουν πάλι οτι κάνουμε παράνομα πράγματα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    αχ παιδια τα μαζευα τα ντιβιντι απο τα περιοδικα κ εχω ενα πακο απο τα περιοδικα υγειας κ γυμναστικης που επαιρνα φανατικα επι χρονια...
    μακαρι να μπορουσα να σας τα δωσω. δενν εχω δει ποτε κανενα.
    ενω αντιθετα βλεπω διαρκως βιντεο για βαρη, οποια ενδιαφερεται εχω καλα λινκ...χεχε
    τωραπου το σκεφτομμαι μπορεις να κανεις κ ασκησεις ενδυναμωσης με το μωρο οποτε δεν ειμαι τελειως εκτος θεματος

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    καλε θα ζαλιστεί το μωρό:P
    bad, αν κατάλαβα δε σου αρέσει η αερόβια και σου αρέσουν τα βάρη?
    όταν λές βάρη εννοείς χέρια?
    εγώ ενδιαφέρομαι για στήθος!!! (ξέρω 2 ασκήσεις μόνο με βαράκια και κάνω)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    παω στο καφε να σου απαντησω μη χαλαμε το θεμα της κοπελας εδω!

  12. #27
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    39
    le.ka Σου ευχομαι να πετύχεις το στόχο σου και να μην τα παρατησεις. Αυτό ειναι το λάθος που κάνουν οι περισσότεροι για να μη πω όλοι. Είχα χάσει 12 κιλά από 83 πήγα 71. Μέσα σε 2 μήνες αυτό. Μετά παρασύρθηκα πάλι και πήγα στα 75. Από σήμερα αρχίζω κι εγώ λοιπόν!!! :starhit: Πιστεύω πως το σάιτ αυτό με βοήθησε πάρα πολύ. Οι συζητήσεις,το να βλέπεις το χαρακα στην υπογραφή να πέφτει συμβάλλει σ'αυτή την προσπάθεια γιατι βλέπεις ότι δεν είσαι μόνη σου και υπάρχουν τόσοι άλλοι που αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα γιατί για πρόβλημα πρόκειται, είτε ψυχολογικό είτε αισθητικό....
    Μην σταματήσεις να μπαίνεις στο φόρουμ ακόμα κι αν χάσεις πολλα κιλά.....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324
    Barbara μου καλημερα...μια ερωτηση sos πως καταφερες σε δυο μηνες να χασεις 12 kg?

  14. #29
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    39
    ʼλλαξα τρόπο ζωής. Έκοψα τα βραδινά σοκολατες ζάχαρη και ζυμαρικα και καποιες φορες το βραδυ ετρωγα φρουτα. Έβαζα μουσική και χόρευα για καμια ώρα. Έκανα ποδήλατο στη γειτονιά.
    Ως επί το πλείστον το φαγητό μου ήταν φιλέτο κοτόπουλο με σαλάτα και κάποιες άλλες οτιδηποτε... Κάποιες φορές το πρωι έτρωγα ή 1 τοστ μόνο με τυρι ή 3 ασπράδια.
    Αν κάνεις όλα αυτα θα χάσεις γρήγορα. Την απόφαση δεν την πηρα δύσκολα γτ στα 83 δεν ειχα φτασει ποτε στη ζωη μου και το χα παρει κατακαρδα.....
    Και οπως ειπα μη σταματησεις να μπαίνεις στο σάιτ για να ανταλλαζεις απόψεις.

    Οι πρωτες 3 μερες ειναι που ειναι δυσκολο να κοψεις το βραδινο μετα ο οργανισμος σου δε θα θελει απο μονος του.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •