βασανίζομαι.......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130

    βασανίζομαι.......

    Σήμερα για κάποιο λόγο πλείττω θανάσιμα......παλεύω να αποφύγω το υπερφαγικό......

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    κι εγω αλια ειμαι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    χάλια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Magia γιατί δεν κάνεις κάτι να ξεχαστείς?να παίξεις κανένα παιχνίδι στο νετ?να διαβάσεις κανένα βιβλιαράκι?

    Τζένη τι έπαθες παιδί μου εσύ?θα έπρεπε να είσαι μια χαρά μετά από την πτυχωση

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    μετα τα 2 χρονια απο την πτυχωση
    πρεπει να προσεχω
    εχω βαλει 3 κιλακια
    ειχα φτασει 55 και τωρα πηγα 58
    δεν ειναι ασχημα αλλα ανησυχω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    χτες μ επιασε μια αυπνοια και λιγουρα
    εχασα τη σειρα μου
    κι εφαγα κατι χαζα
    τελικα ειναι θεμα τροπου ζωης
    το φαγητο θελει ρεγουλα πολυ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Τι να κάνουμε ρε παιδιά πρέπει να βρούμε κάτι να μην σκεφτόμαστε το φαγητο.......εγώ βρίσκομαι σ ένα νησι για δουλείες και κοντεύω να τρελαθω........μακρια απο τον πολιτισμο και περιορισμενο απο πειρασμούς..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    7
    νομιζω οτι η μοναξια ειναι οτι χειροτερο κ σχεδον παντα μας επιρρεαζει αρνητικα!εγω σαν λυση εχω να παιρνω καποιον τηλεφωνο ωστε να μιλαω κ να ξεχνιεμαι η να βαζω λιγη μουσικουλα που να ανεβαζει τη διαθεση.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    για μενα παντως ειναι οτι παντα φοβομουν να αντιμετωπίσω τον εαυτο μου
    γιατι κατα βαθος με θεωρούσα αποτυχημενη
    κι αυτο δεν μπορουσα να το επεξεργαστω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Αυτό είναι δίνουμε καθημερινά μάχη με το εαυτό μας...αν δεν τον αγαπησουμε δεν θα μας αγαπήσει και εκείνος.......

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    13
    πως να αγαπησω τον εαυτο μου...???πρεπει να χασω καποια κιλα κ μεχρι να γινει αυτο κανω συνεχεια υπερφαγικα κ τα χαλαω ολα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Συμβαινει αυτο σε πολλα βουλιμικα ατομα..παντως ο εμετος δεν ειναι λυση για την απωλεια βαρους ουτε για τιποτα αλλο βεβαια...προσπαθησε να ηρεμησεις....πες απο αυριο στοπ και να ισχυσει ομως...κατεγραφε οτι τρως η και τα συναισθηματα σου ακομη..μπορεις και εγω πως μπορεσα την ιδια διαταραχη εχουμε και το ιδιο πιστευα και εγω οτι δεν θα τα καταφερω....10 χρονια βουλιμιας και ομως ειπα τερμα,,,,μπορεις αλλα δεν το ξερεις........

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    126
    Originally posted by wise girl
    πως να αγαπησω τον εαυτο μου...???πρεπει να χασω καποια κιλα κ μεχρι να γινει αυτο κανω συνεχεια υπερφαγικα κ τα χαλαω ολα
    το ιδιο ένιωθα κι εγώ και έλεγα αυτό ακριβώς "θα καταφέρω να με αγαπήσω όταν χάσω μερικά κιλά". Τελικά όμως είδα ότι η αρχή έπρεπε να γίνει από αλλού. Θα μπορούσες για παράδειγμα να βρεις άλλα, μικρά πράγματα που αγαπάς στον εαυτό σου, χαρακτήρα σου, ζωή σου, και να κάνεις ένα βήμα τη φορά.
    Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο. Προσπάθησε όμως να κάνεις το πρώτο βήμα, να βρεις έστω κάτι μικρό. Και αύριο βρίσκεις και άλλο ένα, και άλλο ένα. Και στο τέλος θα σε αγαπήσεις και για αυτά τα μικρά βήματα:wink1:

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1
    καλησπέρα!!!ειμαι καινούργια εδώ οπότε καλώς σας βρήκα!
    παιδιά το θέμα είναι να πιστέψεις λιγάκι στον ευατό σου ,ειμαι 1,65 23 χρονών και 66 κιλα ενω πριν 3 χρονια ημουν 55 μου λείπει ο παλιός ευατός μου αλλά μόνο στο θέμα των κιλών.δεν είναι ότι είμαι υπερβολικά πάνω απο το βάρος απλά μου άρεσε το σώμα μου όπως ήταν.έχω κάνει αρκετές προσπάθειες για να τα χάσω αλλα έφτανα μέχρι τα 62 τώρα από την τρίτη ξεκίνησα διατροφή.ελπίζω όλα να πάνε καλά!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Καλως ηρθες και καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου.......ευχομαι να πανε ολα καλα...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •