Τι & ποσο μεγαλο ρολο παιζει η οικονομικη κατασταση- εργασια σε μια νεα σας γνωριμια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    Τι & ποσο μεγαλο ρολο παιζει η οικονομικη κατασταση- εργασια σε μια νεα σας γνωριμια

    Θα θελα να γνωρισω τις αποψεις σας για το ποσο μεγαλη σημασια εχει η οικονομικη κατασταση ,η καλη δουλεια που εχει καποιος οπου μολις γνωρισατε? ειτε φιλος ,ειτε φιλη ,ειτε για ερωτικη σχεση.
    Μηπος ειναι υποσεινηδητη η επιρροη που σας κανει ? επειδη δεν θελουμε να παραδεκτουμε οτι ''για τα λεφτα του '' τον κανουμε καποιον παρεα, οτι παιζει καποιο ρολο ειναι συγουρο το θεμα ειναι αν ειναι θετικο η αρνητικο , εαν μας κανει να τον λογαριαζουμε παραπανω απο καποιον που ειναι φτωχος,
    ΤΙ πιστευετε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν με απασχολει καθολου.
    Με ενδιαφερει φυσικα ο χαρακτηρας του και πολλες φορες ο χαρακτηρας πλαθεται "δια πυρος και σιδηρου" και οχι με το να ειναι αρακτος ολη του τη ζωη καποιος σε μια πολυθρονα και να μην κανει τιποτα.
    Φυσικα μπορεις να μη δουλευεις ολη σου τη ζωη , αλλα να εισαι γεματος ενδιαφεροντα και αυτο να σε κανει και ενδιαφερον ανθρωπο.

    Τεσπα δεν υπαρχουν ακριβως καλουπια , οποτε η απαντηση ειναι οτι δεν με απασχολει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Συγνωμη για την ερωτηση ,αμα θες απαντας , η δικια σου οικονομικη κατασταση ειναι αρκετα καλη? δλδη δεν εχεις αναγκη να δουλεψεις για να ζησεις? η εισαι σε ασχημη φαση ,δλδη εχεις την βγαζεις ισα ισα , οπως ο πιο πολυς κοσμος πλεον.?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Φυσικα μπορεις να μη δουλευεις ολη σου τη ζωη , αλλα να εισαι γεματος ενδιαφεροντα και αυτο να σε κανει και ενδιαφερον ανθρωπο.
    για μενα ισχυει αυτο, λολ.

    μου ειναι αδιαφορη η εργασια και η οικονομικη κατασταση του αλλου, ακομα κι αν ειναι η συντροφος μου! συνηθιζω να πλερωνω τα παντα στις γκομενες μου, ειδικα οταν βλεπω οτι αξιζουν και το παμε σοβαρα. αλλα οταν ερχεται το θεμα στον εαυτο μου, κατι που πρεπει να παρω δλδ για μενα προσωπικα, τοτε ειναι που μπορει να κατσω και να σκεφτω καμποσο πρωτου το αγορασω. λες και αξιζουν οι αλλοι αλλα οχι εγω. δεν ειμαι τσιγγουνης, απλα νιωθω πως δεν εχω και τοσες αναγκες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Kαμια. Σημασια εχει να μην ειναι μιζερος ή τεμπελης αν δεν εχει προς το παρον δουλεια η ειναι φτωχος, και να μην ειναι αλλαζονας ή τσιγκουνης αν εχει λεφτα ή φοβερη δουλεια.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αυτα που λετε δειχνουν οτι ειστε παιδια με τιμια κριτιρια στις σχεσεις σας με τους αλλους. χαιρομαι για αυτο.
    Δεν ξερω αν εχετε παρατηρησει οτι αυτοι που εχουν μεγαλη οικονομικη ανεση ,αρκετα λεφτα, ολοι αυτοι ,μαλον καποιοι απο αυτους εχουν μεγαλη δυσκολια στο να βρουν φιλους η ερωτα , ο λογος ειναι πως νομιζουν οτι οποιος τους πλησιαζει το κανει για τα λεφτα τους και οχι για τους ιδιους! αυτο με τον καιρο τους γενα κομπλεξ, φταινε και οι γονεις τους αφου απο μικρα παιδια τους κανουν εμμονη ιδια το να προσεχουν! να εχουν το νου τους αυτους ,αυτοι που κανουν παρεα γιατι μπορει να τους εκμεταλευτουν!
    Αυτο με τον καιρο δημιουργει ενα φοβο και μια καχυποψια στις καινουργιες παρεες ενος πλουσιου νεου -νεας.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Συγνωμη για την ερωτηση ,αμα θες απαντας , η δικια σου οικονομικη κατασταση ειναι αρκετα καλη? δλδη δεν εχεις αναγκη να δουλεψεις για να ζησεις? η εισαι σε ασχημη φαση ,δλδη εχεις την βγαζεις ισα ισα , οπως ο πιο πολυς κοσμος πλεον.?
    Εγω εχω λιγο καιρο που ειμαι ανεργος , και ζοριζομαι οικονομικα. Γενικα θελω δουλεια και...λεφτα:) Ή σκετα λεφτα και να κανω χομπυ (αυτο θα ταν το καλυτερο):)

    Πριν την κριση καλα την κουτσοπαλευα...τωρα να δουμε.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Δεν με νοιάζει καθόλου ποτέ δεν με ένοιαξε σε οποιαδήποτε σχέση.

Similar Threads

  1. Η ΖΩΗ ΣΕ ΡΟΛΟ ΑΝΤΙΠΕΡΙΣΠΑΣΜΟΥ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 28-06-2011, 17:18
  2. Οικονομικη ανεξαρτησια
    By γιώτα2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 15-12-2010, 12:01
  3. παιζει να το ξεπερασω?
    By katatonia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 28-12-2008, 10:50
  4. παιζει με κοριτσια
    By manous73 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 12
    Last Post: 17-12-2008, 23:33
  5. τι κανω αφου μετα απο 3 χρονια καταλαβα ποσο την πληγωσα και ποσο μου λειπει?
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-2008, 06:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •