τρίωρα & τριάδες γευματων - Page 327
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 327 of 427 FirstFirst ... 227277317325326327328329337377 ... LastLast
Results 4,891 to 4,905 of 6392
  1. #4891
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    728
    αχαχαχα πολύ γέλιο έχουμε! μ' αρέσουμε!! :yes:

  2. #4892
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    243
    Να αφησετε τον τιτλο κατω... ΒΡΩΜΟπαιδα ολες σας χαχαχχαχαχαχααχα :-P

  3. #4893
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    243
    Αντε καληνυχτω κοριτσοπουλα μου.... και παρεπιπτοντως τωρα που ειπαμε για βρωμη

    2 ακομα μυστικα, συνταγες οπως θετε πειτε τα...
    Στα μπιφτεκια αντι για ψωμι μια κουταλια βρωμη κοφτη (ανα μπιφτεκι, σιγουρα το χετε κανει... αλλα ειπα να το πω...)

    Και το καλυτερο!!!!! Σνιτζελ αλα ναου... φιλετο κοτοπουλο για σνιτσελ, αληφουμε με ελαχιστη μουσταρδα, το περναμε σε ασπραδι αυγου (χωρις τον κροκο) μετα σε τριμμενο παξιμαδι κριθινο (στο μουλτι κομματακια) μπορειτε μεσα στο παξιμαδι να ριξετε και μυροδικουλι εχω δοκιμασει εστραγκον, παπρικα, μοσχοκαρυδο, κτλ εγω βαζω 2 παξιμαδακια αλλα δεν τρωω και αλλο μαζι με το φαγητο... Σαλατα και το σνιτζελ... Μιλαμε για κολαφοοοοοοο.....

  4. #4894
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    243
    Βασικη παραλειψη... δεν τηγανιζουμε... στο ταψακι με λαδοκολλα και φουρνο... δυνατο προθερμασμενο... γινεται μουρλια!!!

  5. #4895
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5,663
    Originally posted by nowwhat
    Να αφησετε τον τιτλο κατω... ΒΡΩΜΟπαιδα ολες σας χαχαχχαχαχαχααχα :-P
    :lol::lol::lol:
    Έγραψες!

    Σούπερ η συνταγή Now για το ψητό σνίτσελ, δεν το είχα σκεφτεί ότι μπορώ να το κάνω με παξιμάδι!
    Όσο για τα μπιφτέκια ναι όντως και εγώ με βρώμη τα κάνω, χιχιχι είπαμε Βρωμέλι! :lol:

  6. #4896
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    728
    Αααα εμένα δεν με αφήνουν να τα κάνω αυτά. Τους άρχισα τα πιο λάιτ άμα τους αρχίσω και βρώμη στα μπιφτέκια θα με κυνηγάνε χαχα εκτός αν το κάνω καμιά μέρα και δεν το πάρουν χαμπάρι :P

  7. #4897
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    126
    χαχαχα !!! βρωμοκοριτσα!!! καλημερα !!!

    εχει πεσει πολυ βρωμη λεμε αλλα κανει πολυυυ δουλεια.......

    εγω στα μπιφτεκια στο μισο κιλο κιμα βαζω γυρω στις 4 κσ βρωμη κ ειναι μαι χαρα. Αν δεν σας αρεσει στα μπιφτεκια μπορειτε να βαλετε παξιμαδακια μουσκεμενα τριμμενα στο μουλτι.

    Πινκακι μην νομιζεις δεν φαινεται οταν ψηθουν οτι εχουν βρωμη μεσα ! Κ ειλικρινα τα κανει πολυυυυ αφρατα!! αφου προχτες ειχα κιμα απαχο κ λεω στοκος θα γινουν αλλα με την βρωμη κ την ντοματα γιναν θεικα.
    Επισης κ τα μπιφτεκια με κιμα κοτοπουλο η γαλοπουλας αντι για φρυγανια μπορειτε να τα κανετε με βρωμη.

    Το σνιτσελ το κανω κ εγω ετσι κ το ψηνω στο αεροθερμο ειναι πολυ ωραιο. Ειτε με παξιμαδακι ειτε με φρυγανια ολικης τριμμενη στο μουλτι.


    ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟ Ελή γαι το χτεσινο μετρημα!!! 7 ποντοι ειναι σουπερ επιτυχια!! Ευεγε κοριτσακι συνεχισε ετσι !!!! οσο για την ζυγαρια αγνοεισαι την! Θα ξεκολλησει απο μονη της κ η διαφορα θα ειναι μεγαλη!!!!

    Ναου εγω μια χαρα τα ειδα τα χτεσινα σου!!! μπραβο σου!!! καλα αυτη την τουρμποσαλατα μπρορω να την τρωω ολη μερα κ εις διπλουν !!!!

    Εve ειδες τι καλα που αισθανεσαι με τις τριαδουλες? Για το λαδι μην το φοβασαι μοιρασαι το οπως σε βολευει αρκει σε συνολο της ημερας να ειναι μεχρι 4 κσ.Αναλογα τι θα φας το μεσημερι κ τι εχεις σκοπο να φας το βραδυ βλεπεις κ πραττεις αναλογα.Αν φας λαδερο το μεσημερι κ σαλατα με κατι ψητο το βραδυ το κανεις μισο μισο αν παλι το βραδυ θα φας κατι που δεν θελει λαδι βαζεις περισσοτερο το μεσημερι.

    Κοριτσια εγω περιμενω να αδιαθετησω και ειμαι σαν μπαλονι...... εχουν αρχισει κ κατι πονακια ουιιιι

    Να γραψω κ τα χτεσινα μου

  8. #4898
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    126
    αααα δεν παω καλα δεν εγραψα τα χτεσινα


    Π αυγο με παξιμαδακι κ μιση μπανανα

    Δ μπισκοτο βρωμης με μηλο

    Μ 2 κουπες μπαμιες κ 2 παξιμαδακια κ τρια δαχτυλα φετα

    Α μπαρα συκο κ 2 δαμασκηνα

    Β ντακοσαλατα με ενα στρογγυλο παξιμαδι,1 ντοματα,ανθοτυρο κ 1κσ λαδι

  9. #4899
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5,663
    Καλημέρα βρωμοκόριτσα :lol:

    Τα χθεσινά μου:

    Πρωινό 10.00: 1/2 μήλο, 1 παξιμαδάκι κρίθινο, 1 αυγό, 1 φέτα τυρί γκούντα

    Πρόγευμα 13.00: 1/2 μπανάνα, 1 μπισκότο βρώμης με ταχίνι-μέλι

    Γεύμα 18.00: 1 φλιτζάνι ρύζι με σουπιές, 1 πιπεριά

    Απόγευμα 20.00: 5 φράουλες, 1 μπισκότο βρώμης με ταχίνι-μέλι

    Βραδινό 22.00: 2 φλιτζάνια ρεβίθια, 1 παξιμαδάκι κρίθινο, 3 δάχτυλα φέτα, 3 ελιές

    Και πολλες πολλές σπιτικές δουλειές :crazy:

  10. #4900
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    126
    αψογη ελη!!!! μπραβο!!!

  11. #4901
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    26
    Καλημέρα! Είμαι ολοκαίνουργια στην παρέα σας! Σας διαβάζω αρκετές μέρες,μάλιστα διάβασα και τις 196 σελίδες και ομολογώ ότι βοηθήθηκα πολύ. είμαι κι εγώ θύμα της αδηφαφικής διαταραχής με αποτέλεσμα να ζυγίζω σήμερα 80 κιλά με ύψος 1.63. Συμπτωματικά πριν από 1-2 χρόνια είχα πάρει το βιβλιο "Διατροφική νοημοσύνη" και είχα προσπαθήσει να ακολουθήσω το πρόγραμμα το οποίο και σύντομα παράτησα αφού δεν κατάλαβα τη φιλοσοφία του. Πρόσφατα,με αφορμή τη διάγνωση της νευρικής ανορεξίας στο κοριτσάκι μιας φίλης μου,άρχισα να διαβάζω το φόρουμ. Πρέπει να σας πω ότι με βοηθήσατε πάρα πολύ να καταλάβω πώς λειτουργεί αυτή η διατροφή στην πράξη και να την ξεκινήσω. Ετσι λοιπόν εδώ και 2 εβδομάδες ακολουθώ τη διατροφή και ήδη νιώθω καλύτερα. Προσπαθώ να περπατάω 5-6 φορές την εβδομάδα τουλάχιστον μιας και είναι κάτι που μου αρέσει. Νιώθω ήδη καλυτερα. Τώρα για τα κιλά, είναι ακόμα νωρίς,άλλωστε προέχουν οι ισορροπίες σωστά? Ενα μεγάλο ευχαριστώ για όλη τη βοήθεια που μου προσφέρατε κι ας μη το ξέρατε ως τώρα.

    Και για να αρχίσω δυναμικά, μα σας πω πως κάνω κι εγώ το σνίτσελ κοτόπουλο. Οπως έχω πλυνει το φιλέτο,το παναρω σε μίγμα από τριμμένη φρυγανιά και σουσάμι σε ίση ποσοτητα στο οποίο έχω προσθέσει ρίγανη,αλάτι και σκόνη μουστάρδας. Υο ψήνω στο φούρνο,ρίχνοντας από πάνω λίγο λαδάκι. Επίσης συνήθως τα έχω έτοιμα παναρισμένα, τυλιγμένα σε μεμβράνη ένα-ένα,στην κατάψυξη και τα ψήνω και παγωμένα:blush::blush::blush::blush:

  12. #4902
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5,663
    Originally posted by black
    ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟ Ελή γαι το χτεσινο μετρημα!!! 7 ποντοι ειναι σουπερ επιτυχια!! Ευεγε κοριτσακι συνεχισε ετσι !!!! οσο για την ζυγαρια αγνοεισαι την! Θα ξεκολλησει απο μονη της κ η διαφορα θα ειναι μεγαλη!!!!
    Σε ευχαριστώ Μπλακ
    κάνω συμπαράσταση στην Πινκ και δεν κατεβαίνω άλλο αν δεν ξεκολλήσει η ζυγαριά της! :lol:
    Μπορεί να χάνω πόντους αλλα η ζυγαριά ανέβηκε και άλλο μισό κιλό σήμερα! Οπότε αποφάσισα να σταματήσω να ζυγίζομαι αν και να σας πω δεν με νοιάζει καθόλου τι λέει αυτή τη στιγμή
    Λατρεύω το γεγονός ότι κάθε 15ήμερο χάνω σταθερά πόντους και μάλιστα από αρχές Φλεβάρη που ξεκίνησα συστηματική διατροφή και τα συμπληρώματα μου, είδα ότι έχω χάσει μόνο από την μέση μου 10 πόντους!!!! :wow::wow::wow:

    Έχω ήδη αλλάξει νούμερο παντελόνι και μπαίνω πλέον σε παντελόνια που είχα να φορέσω μέχρι και 5 χρόνια! Οπότε ποιος την χ@ζει τη ζυγαριά; :lol:

  13. #4903
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5,663
    Originally posted by black
    αψογη ελη!!!! μπραβο!!!
    Και εσύ μπλακ μου δεν πας πίσω :starhit:
    By the book η χθεσινή σου μέρα

  14. #4904
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5,663
    Καλώς την Απριλιανή μας

    Η χαρά είναι όλη δική μας που μέσα απο τις σελίδες που γεμίζουμε υπάρχουν άνθρωποι που βρίσκουν κουβέντες συμπαράστασης και τρόπους να βελτιώσουν την διαταραγμένη τους σχέση με το φαγητό :starhit:
    Θα χαρούμε πολύ να σε έχουμε στην παρέα μας και να σε γνωρίσουμε και καλύτερα! Εννοείται πως είναι σημαντικό να βρούμε πρώτα ισορροπίες για να μπορέσουμε να απαλλαχτούμε και από το περιττό βάρος που η έλλειψη ισορροπιών μας δημιούργησε. Επικεντρώσου λοιπόν στο να αποκτήσεις μία διατροφικά ισορροπημένη καθημερινότητα και μετά Aprile μου θα είναι πολύ πιο εύκολο να διαχειριστείς και το βάρος σου. Το περπάτημα που κάνεις είναι τέλειο ως άσκηση και κυρίως χαίρομαι γιατί κάνεις κάτι που το απολαμβάνεις και σου αρέσει :thumbup::thumbup:\

    Όσο για το σνίτσελ βρε κορίτσια στον φούρνο δεν σας γίνεται λίγο παντόφλα; Εγώ κάνα δυο φορές που το έχω δοκιμάσει που έχει γίνει πολύ στεγνό uzzled:

  15. #4905
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    284
    καλημερα στην παρεα που ολο και μεγαλωνει!

    aprile καλωσηρθες στην τριαδοπαρεα! εισαι καλοδιαβασμενη βλεπω και αφου κανεις ηδη 2 εβδομαδες την σωστη διατροφη θα εχεις ηδη δει διαφορα στην διαθεση σου που ειναι και το βασικοτερο!με κικρα σταθερα βηματα και αρκετη υπομονη θα φτασουμε ολες να βρουμε τις ισοροπιες μας και να αποκτησει η διατροφη το νοημα που της πρεπει. να γινει δηλαδη ευχαριστιση και θρεψη σωστη για το σωμα χωρις να αποτελει μεσο οποιαδηποτε τιμωριας...

    τα δικα μου χθεσινα

    9:30
    κλασικα ποριτζ με βρωμη λιναροσπορο και γκοτζι μπερις, και γαλα εννοειται

    12:30
    1κοματο βρωμομανιταροπιτα!

    15:00
    1 μεγαλο μπουτι κοτοπουλου ψητο χωρις την πετσα
    1 πιατο χορτα
    1 φετα ψωμι ολικης

    18:30
    επισης κλασικα και μη εικονογραφιμενα, κρεμουλα βρωμοκεικ και μηλο

    22:00
    βαριομουν να κανω καποια σαλατα οποτε αλλη μια απο το απογευματινο σνακ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •