τρίωρα & τριάδες γευματων - Page 377
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 377 of 427 FirstFirst ... 277327367375376377378379387 ... LastLast
Results 5,641 to 5,655 of 6392
  1. #5641
    εσύ έτσι πως την έχεις δει κ γυροπίτοκίλλερ να βρεις ,θα τον παρασύρεις σε όργια κροσφιτ κ θα τον κάνεις σφίκτερμαν ,δν σε φοβάμαι. οι άνδρες καλό παράδειγμα να δουν κ ακολουθούν. όπως κ τα παιδιά.(αρκεί να μην είναι προσκολλημένος μόνο σε ότι έχει μάθει απτα μικράτα του,κοινώς μαμάκιας)

    ούτε εγώ δν θέλω να γράψω τι τσάκισα σε δυό μέρες. μάλλον όσα έφαγα όλη την εβδομάδα μαζί.
    μπόνους πόιντ, έκανα πολλά καθίσματα απτις πολλές βούτες που έφαγα γιατί δν ξέρω αν σας το είπα [κάνω εφέ τώρα]πήγα για σκι[τέλος εφέ]. αυτή την στιγμή νιώθω πιασμένη σε όλο μου το σώμα, κ η κοιλιά μου έτοιμη να εκραγεί απτο πολύ φαί. οτι ναναι.

  2. #5642
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    728
    Χαχαχαχα μανταμ σου σου μου δεν υπάρχεις!! Στο χω ξαναπεί απολαμβάνω πολύ τον τρόπο που γράφεις!! Τι ωραία που πήγες για σκι, δεν έχω πάει ποτέ!!
    Όχι να τα γράψετε, να τα γράψετε αυτά που φάγατε για να μη τα ξαναφάτε :P
    Άντε ας κάνω την αρχή εγώ:
    7:30 2 φέτες ψωμί+1 κ.σ μέλι+1 κ.σ. ταχίνι ολικής καλογεμάτες+1 κούπα μεγάλη γάλα (πρωινή πρωινή σήμερα λόγω μιας υποχρέωσης ας πούμε)
    11:00 1 μπανάνα+αρκετά κάσιους ωμά + στραγαλια ανάλατα
    14:00 (έξω) φιλέτο κοτόπουλο 1 μερίδα+σαλάτα μαρούλι+αρκετό τζατζίκι (που πρέπει να περιείχε τόσο σκόρδο που βρυκόλακας δε θα με πλησίαζε ούτε σε χιλιόμετρο)+2 σειρές σοκολάτα 96% κακάο
    Στις 17:30 αφού γύρισα και επειδή φυσικά δε μου έφτανε η κούραση που τράβηξα όλη μέρα το πρωινό ξύπνημα και ο λιγοστός ύπνος πήγα γυμναστήριο για κάνα δίωρο :P :P ασκήσεις πόδια+ώμους+κοιλιακούς+ραχ� �αίους. Αναγνωρίζω όμως ότι έκανα φάουλ γιατί είχα ώρες να φάω υδατάνθρακα πριν την προπόνηση και ήταν απαραίτητος εφόσον έκανα βάρη και έμεινα και αρκετές ώρες νηστική.
    20:30 1 γιαούρτι 2%+4 κ.σ βρώμη+1 μήλο

  3. #5643
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    138
    Καλησπέρα άρρωστα!!Μαντάμ και σκι και ξεσκί το φαί βλέπω!! Δεν πειράζει τουλάχιστον κουνήθηκες λίγο πέρασες ωραία κι από αύριο σε θέλω σε πρόγραμμα! Εγώ εξακολουθώ να είμαι μαυρόχαλο και τρώω σούπες πίνω πορτοκαλάδες και όλα το νερό του Μαραθώνα! Διψάω σαν να έτρωγα σαρδέλες παστές! Pinky Pink αλλάζεις εσύ αλλάζουν και τα κριτήρια! Πάντως εγώ δεν επηρεάζομαι από το τι κάνει ο άντρας μου! Στα κολυμβητήρια μόνη μου πήγαινα και σε όποια άλλη δραστηριότητα έκανα κατά καιρούς! Εκείνος μολονότι ξεκίνησε ως αθλητής των 800 μέτρων τώρα αλλάζει οκτακόσιες φορές θέση στον καναπέ! Ίσως βαρέθηκε κουράστηκε επειδή ξεκίνησε από μικρός! Βέβαια τα καλά αποτελέσματα στο κορμί ακόμη κρατάνε...

  4. #5644
    Καλημερα στα καλα παιδια(οπως ελεγε ενας δασκαλος)

    Ρε συ μοεσμαμπ τραγικο δννειναι? Τιποτα δν με σταματαει απτην μασα. Ακομα αρρωστη εισαι?πφφφ.περαστικα κ παλι.

    Εμενα ο δικος μου ο ανδρας ειναι υπερφυσικος μπεμπης. Αδυνατιζω εγω αδυνατιζει αυτος περισσοτερο.παχαινω εγω παχαινει αυτος
    περισσοτερο. Πεφτω στο σκι πεφτει κ αυτος. Δν πεφτω εγω αυτος παλι πεφτει.χαχαχα εγω ειμαι καλυτερη! Δν μαφησε να φαω κ ενα χοτντογκ εκει στο χιονοδρομικο εμεινα νηστικη ενα 6ωρο.μετα κατασπαραξα τα παντα ολα. Κ την κυριακη γιορταζει κοντινο ποοσωπο μετα τισ 4 μπουκες σταματησα να μετραω απλα κατρβαζα

  5. #5645
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Σε κάψαν οι Θανάσηδες Σου σου
    Μπεσμπαμπ καλημέρα μακάρι να είσαι καλύτερα σήμερα....
    Κι εγώ το σαββατοκύριακο δεν έφαγα πολύ συνειδητά...

    Το μόνο συνειδητό που έκανα ηταν Σαββατο βραδυ που είχα κι εγώ ενα πάρτι, ήπια ένα ποτήρι κρασί και μια κομματα γλυκό και μετα κοιταζα με λαγνεία τον μπουφέ αλλά εκεινη την ωρα ειπα ναι θα κανω τριάδα κι εφαγα σαλατα πολιτικηλίγο ελιοψωμο και μια ωραια σως τυριου... ουτε πατατάκια, ουτε κρεατα ουτε σφολιάτες κατα τα άλλα δράμα...

  6. #5646
    μια χαρά τα πηγαίνεις. συνέχισε έτσι. άλλαξε τικεράκι

  7. #5647
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Ω Ευχαριστώ για το τσιρ απ!!!Το μεσημέρι από το σπίτι...

  8. #5648
    Παιδια ειμαι 58 κιλα κ 1.59 υψος. Εχω βαλει κιλο με τιςχ2αδες τριαδες γιατι συμβαινει αυτο?

  9. #5649
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    728
    Σε πόσο διάστημα έβαλες αυτό το 1 κιλό; Μήπως αύξησες την ποσότητα της τροφής σου σε σχέση με πριν;
    Βασικά αυτός ο τρόπος διατροφής έχει σαν στόχο την διατροφική εκπαίδευση για να τρώμε σωστά όλη μας τη ζωή. Δεν είναι δίαιτα με πυροτεχνήματα. Η απώλεια είναι αργή αλλά φανερή καθώς είναι απώλεια λίπους και όχι υγρών και μυϊκής μάζας.

  10. #5650
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Καλησπέρα τριαδοδυαδουλες,

    8.30 έστυψα ενα πορτοκάλι, και 2 γιαουρτοαβγοκεκάκια δικής μου εμπνευσης, 3 γυαλάκια (εκείνες οι σφολιάτες με κανέλα και ζάχαρη; )
    11.30 σαντουιτς με γαλαπούλα κασέρι μαρούλι
    14.30 κοτόσουπα, μαυρο ψωμί, σαλάτα μελιτζάνα και μπροκολο
    μετά μέχρι τις πέντε από άγχος και ζόρι έφαγα 2 σοκολατάκια, 4 γυαλάκια, 2 κεκάκια,
    μετά δεν ξανάφαγα... και τώρα πήγε 9 και πειναω...

    Ερώτηση.. ο αρακάς με τι κανει τριάδα;

  11. #5651
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    728
    Γιατί τόσο άγχος βρε κορίτσι;; Με τυρί και ψωμί/παξιμάδι. Αλλά αν πεινάς πολύ να φας και μα σαλατούλα καλό θα σου κάνει.

  12. #5652
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Τώρα τι να σου πω...
    Πάντα είχα άγχος για τα πάντα, ένα παραπάνω τώρα που αλλάζουν συνέχεια πολλά στην καθημερινότητα μου και δεν μπορώ να βρω ισορροπίες...
    Πρακτικά ζητήματα δηλαδή...
    Κι επίσης έχω θέματα με δυσλειτουργικές σχέσεις.. δικές μου ή των γύρω μου...
    Τα παίρνω πολύ στα σοβαρα τα πραγματα...

  13. #5653
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    728
    Σε καταλαβαίνω γιατί έτσι όπως τα περιέγραψες μου θύμισες πολύ εμένα. Το θέμα είναι να γίνει η αποσύνδεση φαγητού-συναισθήματος λοιπόν. Σε ένα μεγάλο βαθμό για μένα έχει γίνει πλέον. Ξεκίνα με μικρά βήματα όπως ήδη κάνεις και είσαι σε καλό δρόμο. Όποια στιγμή και αν πεινάσεις κάνε μια δυάδα ή τριάδα, φάε και μετά αν το θέλεις ακόμα π.χ. το γλυκό φα το. Αλλά αυτό να το κάνεις κάθε μα κάθε φορά μέσα στη μέρα που θα σου έρθει μια τέτοια επιθυμία.

  14. #5654
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    138
    Ζουζούνες μου καλησπέρα! Εγώ είμαι στην ανάρρωση! Αλλά κάπως καλύτερα νιώθω! Τρεις μέρες σούπες έκαναν το θαύμα τους! Μπράβο στο κορίτσι με το χαμένο ενάμισι κιλάκι! Μαρουλένια μου μια χαρά τα πας αλλά θα σου πω κάτι που θεωρώ ότι είναι ακόμη πιο σημαντικό από τις τριάδες, την γυμναστική και την πειθαρχία! Και στο λέω βάσει εμπειρίας και πολλών σπασμένων μούτρων... Τα συναισθήματα μας ιδίως τα αρνητικά δεν πρέπει να συνδέονται με την οποιαδήποτε μορφή φαγητού! Όσο βρίσκουμε παρηγοριά στο γλυκό και θεωρούμε ότι μας ξεκουράζουν, μας παρηγορούν, μας προσφέρουν στοργή και κατανόηση για ότι περνάμε τόσο θα ταλαιπωρούμαστε με διατροφικές διαταραχές! Αυτή την σύνδεση φαγητού - συναισθήματος πρέπει να δουλέψουμε όσο μπορούμε. Τα υπόλοιπα θα τα βρούμε!
    Μικρομερίδες μην πανικοβάλλεσαι! Αν το προηγούμενο διάστημα έτρωγες λιγότερο είναι πιθανόν με τις τριάδες προσωρινά να πήρες κάτι. Στην πορεία κι αν επιμείνεις θα φύγει! Θες να μας γράψεις τι τρως; Γυμνάζεσαι καθόλου;
    Τα δικά μου λόγω πολλών ωρών ύπνου παρέλειψα ένα γεύμα!
    Πρωί: 2 φρυγανίες με ταχίνι μέλι και 1 ποτήρι γάλα
    Μεσημέρι: τοστ τυρί γαλοπούλα χυμό πορτοκάλι
    Απόγευμα: κότατζ - δυο μικρά μήλα- 1 κριτσίνι
    Βράδυ: κοτόσουπα με λαχανικά πολλά,στήθος κοτόπουλο, 1 φέτα ψωμί
    Τρία πράσινα τσάγια!

  15. #5655
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    728
    Εύχομαι και πλήρη ανάρρωση Besbab μου καλή. Εξακολουθούν όμως να μου φαίνονται πολύ λίγα αυτά που τρως αν κ πολύ ωραία.
    10:30 2 φέτες ψωμί+1 κ.σ μέλι+1 κ.σ. ταχίνι ολικής καλογεμάτες+1 κούπα μεγάλη γάλα
    τζιμ ασκήσεις στήθος+μισή ώρα ελλειπτικό διαλειμματικό
    13:00 1 αβγό
    14:30 5 μικρά γιουβαρλάκια με λίγο καστανό ρύζι+κουνουπίδι με λίγο λάδι
    18:00 1 μικρή χούφτα στραγάλια
    1 γιαούρτι+1 πορτοκάλι
    21:30 1 τοστ με 80 γρ κασέρι 5%+ντομάτα+1 σειρά σοκολάτα 97% κακάο (δεν ήθελα να ξαναφάω ψωμί αλλά ξέμεινα από επιλογές)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •