στιγμές.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    ΧΑΝΙΑ
    Posts
    6
    παιδιά, ανησυχώ πολύ για την Μαρία, σήμερα δεν έχει πει τίποτα. Πρέπει όλοι, που μόνο εμείς καταλαβαίνουμε τι περνάει, να την βοηθήσουμε.....όποιος μάθει κάτι, τον παρακαλώ να μας το πει κι εμας να μην ανησυχούμε....δεν ξέρω...αλλά αυτό το κορίτσι, χωρίς να το γνωρίζω, έχει μπει μες στην καρδιά μου.....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Originally posted by mmaria
    στιγμες που δυσκολα περνουν..
    εδω ειμαι παντως, ζω ακομα..
    τετοια χεστρα που ειμαι!
    αν ειχα δυναμη ισως να ειχα αλλαξει πολλα απο αυτα που πονανε
    δεν ξερω πως νομιζετε οτι εχω, αλλα ολα αυτο ειναι για να κρυψω την αδυναμια μου
    να που μιλαω παλι, αλλα δεν εχω κ πολλα να πω
    don\'t worry παντως.. θα περασει κ αυτο αν κ δεν ξερω τι θα κανω μετα ή αν εχω κουραγιο να συνεχισω την προσπαθεια

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    ΧΑΝΙΑ
    Posts
    6
    ευτυχώς.....εμφανίστηκες......� �εν είσαι \"χέστρα\", όπως λες....η διάθεση για την ζωή ΠΡΕΠΕΙ να σε κάνει να δεις τα πράγματα πιο αισιόδοξα....και μην ξεχνάς....όλοι εμείς είμαστε εδώ για σένα.....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Κάλος την κουκλίτσα μας.

    mmaraki τα ξέχασες όλα αυτά που είπαμε ;
    Δεν είπαμε θα το παλέψουμε;
    Δεν είπαμε θα γίνεις βράχος και λιμανάκι ;

    Τα παιδιά εδώ σε αγαπάμε όλοι γιατί μας τρομάζεις ;
    Σήκωσε σε παρακαλώ το χεράκι που γράφει \'\'Η ζωή είναι παράδεισος \'\'

    Σε βλέπω, τα χέρια στο τιμόνι ...άντε γλυκιά μου

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Μαρια σηκωσε ρε το κεφαλι ψηλα και παλεψε ετσι μπραβο. Πυστευω αν ηθελες πραγματικα να βαλεις τελος θα το ειχες κανει.απλα σε κραταει κατι και δεν το κανεις γιαυτο μην το ξανακανεις αφου καταβαθος αγαπας την ζωη κιας ποναει.ζεις ομως.αν ηταν να ειμαστε συνεχια ευτιχισμενοι 8α ηταν μονοτονη η ζωη,
    Ξερω δεν ειναι ευκολο αυτο που περνας γιατι κ γω ειχα για μερικες μερες κατα8λιψη και ειναι πραγματικα κατι τρομερα βασανιστικο και απσιο συναισ8ημα.και σε 8εωρω πολυ δυνατο αν8ρωπο που εσυ το ζεις αυτο το βασανο κα8ε μερα και αντεχεις!!!!εισαι πολυ δυνατη!!!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ο ήλιος λάμπει αυτό το βράδυ κ νιώθω χαμένη. Τα λουλούδια άνθισαν μες το χιόνι κ καραβακια με χαλασμένες σκέψεις πηγαινοέρχονται στο μυαλό μου. Δεν θυμήθηκα τις πληγες τις ζωής μου που έγιναν πριν τις πάρω χαμπάρι, απλά δεν τις ξέχασα! Ξύπνησα μ\'αυτο το όνειρο συνεχίζει να με τρομάζει, ο εαυτός μου απέναντι κ εγω να κρύβομαι στην σκιά μου που τρέμει...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Originally posted by mmaria
    ο ήλιος λάμπει αυτό το βράδυ κ νιώθω χαμένη.
    Τα λουλούδια άνθισαν μες το χιόνι κ καραβακια με χαλασμένες σκέψεις πηγαινοέρχονται στο μυαλό μου.
    Δεν θυμήθηκα τις πληγες τις ζωής μου που έγιναν πριν τις πάρω χαμπάρι, απλά δεν τις ξέχασα!
    Ξύπνησα μ\'αυτο το όνειρο συνεχίζει να με τρομάζει, ο εαυτός μου απέναντι κ εγω να κρύβομαι στην σκιά μου που τρέμει...
    Πο ποοοοοοοοοοο, παναγιά μου τι έγραψε πάλι …με σπάθη διαπέρασες το κορμί μου πέρα ως πέρα.....

    Mmaraki γράψε και άλλα σε παρακαλώ γράψε ότι σου κατέβει γίνε χείμαρρος και γράψε …
    κατάφερες την νύχτα και τον πόνο σου να το κάνεις τέχνη και είσαι ανεπανάληπτη . Το ξέρω θα σου φάνουν αστεία αυτά που γράφω , θα πεις τι λέει ο μαλάκας τώρα , εγώ παίζω στα ζάρια τη ζωή μου και αυτός μου λέει για τέχνη και πράσινα άλογα.
    Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι ένα κομμάτι του εαυτού σου είναι εκθαμβωτικά όμορφος , είναι ανεπανάληπτος και αξιοθαύμαστος. Μεσα στο πόνο και στη δυστυχία κάπου σε μια γωνιά της ψυχούλας σου έχουν ανθήσει λεύκα τριαντάφυλλα .Βλέπεις η ζωή είναι πιο δυνατή από τον θάνατο ,το φως από το σκοτάδι , η αγάπη από το μίσος . Αναγνώρισέ το , αγάπησέ το ,φρόντισέ το , είσαι εσύ αυτό το όμορφο κομμάτι ,είσαι εσύ που με αυτά που γράφεις , διαπερνάς και ισοπεδώνεις σαν σεισμός 10 ρίχτερ κάθε προηγούμενο .Γράψε γιατί κρύβεις θησαυρούς μεσα σου, μοίρασε τα, τρέλανε μας όλους με την ομορφιά σου …έλα περιμένω .

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    maria τρελανε μας ολους κανονικα με τα μαγικα σου τα λογια.πολεμο να κανεις την μοναξια λοοοοοοολ
    λαλαλλαλαλ

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    αντε αλλο ενα βραδυ.. να δουμε πως θα περασει μέχρι να ξημερωσει..

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    32
    καλημερα

    ειμαι καινουρια και δεν ξερω το στορυ σου αλλα χεστρα σιγουρα δεν εισαι οσο δεν υποκυπτεις στις κρισεις.
    εγω πιστευω ότι το σωμα μου ειναι δωρο που μου έκανε ο Θεός και δε θα ηθελα να Τον προσβαλλω πετώντας το (αυτοκτονια) ή καταστρέφοντάς το (ναρκωτικα, τσιγαρα, ποτα, παραμεληση, αυτοτραυματισμοι)... αυτη η σκεψη με σταματαει συνηθως.....δεν πιανει παντα αλλα δεν υπαρχει κατι αλλο να με πειθει περισσότερο.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    καλημερα.. ναι το χω σκεφτει κ γω.. απο την αποψη οτι η αυτοκτονια θεωρειται αμαρτημα, ούτε σε κηδεύουν, δεν ξερω, κατι εχω ακουσει σχετικα, νομιζω δεν σε ψαλλουν, δεν σε βαζουν στην εκκλησια, αλλα τι συζηταμε τωρα.. έτσι κ κλείσει κάποιος τα μάτια είναι αργά.. την υστεροφημία μας σκεφτόστε.. εμεις κ οι αρχαίοι..
    περισσότερο με κρατάει να μην πληγώσω τους γύρω μου.. να μην τους πονέσω
    για τον εαυτο μου, δεν νοιαζομαι..
    αντε, αντε εχω ψυχ σήμερα.. η διορία που λέγαμε..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Μαρακι μου πωσ πηγε με την γιατρινα μασ...δεν τησ ειπεσ πωσ εισαι νταουν παλι?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    η γιατρός Adzik.. χαχα, πλακα έχει...
    της ειπα οτι μπορούσα αν εχω γραψει τοσα εδω, σε δυο σειρες ειπα ορισμενα..
    ασε μουγκα μιλαμε, πολυ μουγκα!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Αχ ρε συ,περίμενες πως και πως να πας και τελικά έπεσε μούγκα?Κρίμα.
    Της είπες τουλάχιστον για όλες αυτές τις άσχημες σκέψεις που κάνεις?Για απόπειρες κλπ?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    μουγκα, μουγκα...
    ασε δεν μπορω να ελεγξω την μουγκα μου..
    τις ειπα για τις αποπειρες κ τι εχει γινει.. αλλα ειχα κ αλλα να πω.. κ αυτο το ανέβασμα κ σντουπ αποτομο κατεβασμα, που με εξαντλει κ πως αισθανομαι γενικα κ φευγαλεα, λες κ βιαζομουν.. με πιανει κ μια ντροπη, γιατι το σκεφτομαι λογικα κ ειναι σαν να δινω αναφορα για το τι κανω, αλλα δεν ειναι ετσι, παω εκει για να με βοηθησει κ οχι να κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου.. κ πρεπει να παραδεχτω, ότι εχω προβλημα κ δεν μπορω να το βγαλω μονη μου
    ειναι κ το θεμα των συναισθηματων, που καπου τα θαβω όταν εμφανίζονται κ αλλα δεν τα εχω αναγνωρισει καν..

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •