αναζητηση ενδοκρινολογου διαιτολογου πολυκυστικες τριχοφυια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    3

    αναζητηση ενδοκρινολογου διαιτολογου πολυκυστικες τριχοφυια

    γεια σας,ειμαι καινουρια στο φορουμ οπως και στην αθηνα.

    θα ηθελα αν μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο ενδοκρινολογο που να ασχολειται με τις πολυκυστικες και την υπερτριχοφυια,
    καθως και καποιο διατροφολογο για να μου δωσει ειδικη διατροφη για το προβλημα που αντιμετωπιζω,καθως λογω προσωπικων λογων εβαλα 15 κιλα τα οποια πρεπει να χασω.

    ενδιαφερομαι για τις περιοχες ζωγραφου και κεντρο αθηνας αλλα και οποιεσδηποτε αλλες προτασεις ,εαν ειναι δοκιμασμενοι οι γιατροι.

    σας ευχαρστω εκ των προτερων,

  2. #2
    Το πρόβλημα των πολυκυστικών και της τριχοφυίας κατά πάσα πιθανότητα είναι αποτέλεσμα των κιλών που έβαλες.Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις και το οποίο θα λύσει και τα υπόλοιπα είναι να χάσεις τα κιλά.Για την τριχοφυία όταν τακτοποιηθεί το θέμα των κιλών και οποιοδήποτε άλλο ορμονικό υπάρχει, τότε θα πρέπει να κοιτάξεις το θέμα της αποτρίχωσης.Σε καμιά περίπτωση πάντως μην πας να κάνεις κανένα laser για την τριχοφυία πριν τακτοποιήσεις το θέμα των κιλών και των πολυκυστικών.Η απώλεια κιλών πάντως, ίσως λύσει και το θέμα των πολυκυστικών.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    3
    Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

    το προβλημα της τριχοφυιας το αντιμετωπιζα και πριν βαλω τα κιλα οποτε προς το παρον κανω λειζερ στο προσωπο εστω και αν δε θα εχει καλο αποτελεσμα εφοσον οι ορμονες μου δεν ειναι ρυθμισμενες,αλλα δε γινεται να κυκλοφορησω με τοση τριχοφυια.


    επειδη δε γνωριζω που πρεπει να απευθυνθω θα ηθελα τις δικες σας προτασεις για δοκιμασμενους διαιτολογους και ενδοκρινολογους που ασχολουνται με το θεμα.

    προς το παρον προσπαθω να χασω τα κιλα οσο μπορω μονη μου.απλα διαβασα οτι λογο του συνδρομου καλο ειναι να κανω ειδικη διατροφη.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •