διαιτα ντουκαν-διαιτα ατκινς,ποια να διαλεξω? - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 31 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 465
  1. #166
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    8
    Originally posted by mar18
    μπραβο σε ολους!εγώ σήμερα μπήκα στη 2η φάση -2200 χωρίς τουαλέτα!
    Καλημέρα σε όλους. Και εγώ το ίδιο. Χθές μπήκα στη 2η φάση. Έφαγα κολοκυθάκια με μελιτζάνες και ντομάτα τουρλού και μου φάνηκαν λουκούμι.
    καλή συνέχεια

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    243
    Originally posted by ΛΟΡΑ
    Originally posted by loukouloukou
    τότε δεν είχα παρέα εσάς!!!!οπότε τώρα μου είναι πολύ πιο εύκολο!!!!!να σου ζήσει το παιδάκι σου Λόρα!!!!και να επιτύχεις το στόχο σου!!! εμένα είναι 9 χρονώ διαβολάκι!!!!
    ευχαριστω πολυ λουκ! κι εσυ να τον χαιρεσαι! εμενα ο μικρος ειναι 3 και η μεγαλη κλεινει μεθαυριο τα 7! κι εγω την πρωτη εγκυμοσυνη 110 την τερματισα και χωρις κορτιζονες...
    να σου ζήσουν!!!!!!!!!!!78,3 σήμερα!!!!

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    548
    καλημερα! 82 παλι σημερα! +700!!!
    κι εχθες ολη μερα λογω του οτι ημουν εκτος λιμοκτονισα. ολη μερα με καφεδες ημουν και 3 σουβλακια καλαμακια απο τα οποια το 1 εκ παραδρομης ηταν χοιρινο... σημερα παλι πρωτεινη μηπως σωθει η κατασταση...

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400
    απ οτι βλεπω χανετε αβερτα ε?
    καλυτερη απο ατκινς λετε?

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    243
    Originally posted by ΛΟΡΑ
    καλημερα! 82 παλι σημερα! +700!!!
    κι εχθες ολη μερα λογω του οτι ημουν εκτος λιμοκτονισα. ολη μερα με καφεδες ημουν και 3 σουβλακια καλαμακια απο τα οποια το 1 εκ παραδρομης ηταν χοιρινο... σημερα παλι πρωτεινη μηπως σωθει η κατασταση...
    εμένα μου έχει κοπεί η όρεξη..με το ζόρι έφαγα χτες το βράδυ λίγο ψητό κοτόπουλο.το πρωι τα μάφινς και μετά τίποτα..έφαγα με το ζόρι΄λίγο ζελέ. φοβάμαι οτι θα καταλήξει υποθερμιδική δίαιτα και δεν είναι καλό.... παρόλα αυτά -300 σήμερα

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    243
    Originally posted by LaLuna
    απ οτι βλεπω χανετε αβερτα ε?
    καλυτερη απο ατκινς λετε?
    ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ!!!!με την ατκινς έφτανα με το ζόρι τους 17 υδατάνθρακες και οι θερμίδες 1800-2000 με αποτέλεσμα όχι μόνο να κολλήσω αλλά και να παίρνω!
    με την ντουκαν δόξα σοι ο θεός και χάνω και οι θερμίδες μου είναι με το ζόρι 1200-1300

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400
    βρε λουκου για πες εκτος απο τις επιτρεπομενες τροφες τι αλλο επιτρεπεται, πχ ζαχαρινη, κακαο, ταχινι κλπ...
    πως μπορω να ξεγελαστω με την ελλειψη λαχανικων?τι μπορω να τρωω τις μερες με την σκετη πρωτεινη?
    καλη και αγια η ατκινς αλλα παρασυρομαι γμτ....
    ασε τωρα που εχω βρει και αυτη τη σοκολατα κολαση την sweet n balance και τρωω μιση σοκολατα την ημερα...
    για πες ιδεα καθημερινου διαιτολογιου

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    243
    Originally posted by LaLuna
    βρε λουκου για πες εκτος απο τις επιτρεπομενες τροφες τι αλλο επιτρεπεται, πχ ζαχαρινη, κακαο, ταχινι κλπ...
    πως μπορω να ξεγελαστω με την ελλειψη λαχανικων?τι μπορω να τρωω τις μερες με την σκετη πρωτεινη?
    καλη και αγια η ατκινς αλλα παρασυρομαι γμτ....
    ασε τωρα που εχω βρει και αυτη τη σοκολατα κολαση την sweet n balance και τρωω μιση σοκολατα την ημερα...
    για πες ιδεα καθημερινου διαιτολογιου
    εγώ σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να κάνεις ντούκαν πάντως.!!!
    όσο ήμουν στην ατκινς είχα πλακωθεί και εγώ στη σοκολάτα και αστα να πάνε!!!γιατί δεν αλλάζεις?θα σου φανεί πιο εύκολη!!!και λαχανικά τρως και γλυκάκια τύπου μαφινς και δεν έχεις αυτό το μέτρα μέτρα, και η τουαλέτα σου θα είναι καλύτερη και στις θερμίδες θα είσαι χαμηλά!!!και θα είμαστε δίπλα σου για ότι χρειαστείς

  9. #174
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3
    Καλημέρα! Μόλις έγινα μέλος στο forum και αυτή είναι η πρώτη μου δημοσίευση! Έχω αρχίσει Ducan εδώ και 3 μέρες και ψάχνοντας στο ίντερνετ μπορώ να πω πως εδώ ήταν η μοναδική σελίδα που πραγματικά μου έλυσε σημαντικές απορίες και σας ευχαριστώ πολύ γι' αυτό! Σήμερα το πρωί τρώγοντας τη βραστή γαλοπούλα μου παρατήρησα κάτι που με τάραξε (!). Στη συσκευασία στα συστατικά αναφέρει και ζάχαρη... ευθύς αμέσως με τη φιλενάδα μου που κάνουμε μαζί τη Ducan φύγαμε για το σούπερ μάρκετ (Lidl για την ακρίβεια)... μετά από εξονυχιστικό έλεγχο στις συσκευασίες είδαμε ότι όλες περιέχουν ζάχαρη ή γλυκόζη.... τι γίνεται με αυτό ξέρει κανείς να μου πει? Υπάρχει χωρίς ζάχαρη κι αν ναι που και πως να την αναζητήσω? Ή μήπως δεν υπάρχει κι απλά να ηρεμήσω? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Καλή δύναμη και καλή συνέχεια σε όλες και όλους!

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Kαλημερα,
    κοριτσια "αλλαξοπιστησα".Ειπα να κανω την 1τη φαση της Dukan και βλεπουμε,ειναι αρκετα δυσκολη μπορω να πω γιατι συνηθησα με τις "λιχουδιες" της Atkins και αρκετα μονοτονη και φοβαμαι μην τη χαλασω.Θα δω ομως.
    Την ξεκινησα χτες πρωτη μερα και σημερα που ζυγιστηκα ειμαι -300γρ.

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    καλημερα παιδια..δεν εχω ζυγιστει ακομα αλλα και μενα οι θερμιδες μου εχουν πεσει παρα πολυ..ζητημα να φτανω τις 1000...δεν πειναω κιολας οποτε τρωω με το ζορι..ενα υποδειγμα ημερας..πρωι την βρωμη σαν κρεπα,το μεσημερι κοτοπουλο συνηθως και το βραδυ γιαουρτι με κακαο ζαχαρινη...για να δουμε...σαββατο ζυγιζομαι..

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    243
    Originally posted by migg
    καλημερα παιδια..δεν εχω ζυγιστει ακομα αλλα και μενα οι θερμιδες μου εχουν πεσει παρα πολυ..ζητημα να φτανω τις 1000...δεν πειναω κιολας οποτε τρωω με το ζορι..ενα υποδειγμα ημερας..πρωι την βρωμη σαν κρεπα,το μεσημερι κοτοπουλο συνηθως και το βραδυ γιαουρτι με κακαο ζαχαρινη...για να δουμε...σαββατο ζυγιζομαι..
    άντε αδερφήηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ηηη......εγώ έφτασα τα -3,5

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    243
    Originally posted by sourkouna
    Kαλημερα,
    κοριτσια "αλλαξοπιστησα".Ειπα να κανω την 1τη φαση της Dukan και βλεπουμε,ειναι αρκετα δυσκολη μπορω να πω γιατι συνηθησα με τις "λιχουδιες" της Atkins και αρκετα μονοτονη και φοβαμαι μην τη χαλασω.Θα δω ομως.
    Την ξεκινησα χτες πρωτη μερα και σημερα που ζυγιστηκα ειμαι -300γρ.
    και εμείς αλλαξοπιστήσαμε σουρκούνα και μας βγήκε σε καλό οπότε μην ανησυχείς!!περισσότερο γλυκατζού απο μένα αποκλείεται, οπότε δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς!!!φτιάξε το γιαούρτι με το ζελέ, το γιαούρτι με τη ζαχαρίνη και το κακάο, τα μάφινς και θα με θυμηθείς...και στις δύσκολες μέρες, χτύπα ένα παγωτάκι 0% να στανιάρεις!!!!!

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    548
    μηπως να ανοιγαμε ενα νεο τοπικ αποκλειστικα για ντουκαν? δοξα τω θεο μαζευτηκαμε πολλες και ο τιτλος παραπλανα.
    ασχετο! κι εγω ατκινς εκανα πριν και φυσικα ξεφευγα στις θερμιδες. ενω τωρα οσο κι αν φαω δεν ξεφευγω. ασε που πρωτη φορα δεν πειναω!!!

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    Originally posted by loukouloukou
    Originally posted by migg
    καλημερα παιδια..δεν εχω ζυγιστει ακομα αλλα και μενα οι θερμιδες μου εχουν πεσει παρα πολυ..ζητημα να φτανω τις 1000...δεν πειναω κιολας οποτε τρωω με το ζορι..ενα υποδειγμα ημερας..πρωι την βρωμη σαν κρεπα,το μεσημερι κοτοπουλο συνηθως και το βραδυ γιαουρτι με κακαο ζαχαρινη...για να δουμε...σαββατο ζυγιζομαι..
    άντε αδερφήηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ηηη......εγώ έφτασα τα -3,5
    μπραβο ρεεεεεεεεεεεεεε....τελεια νεα.....αντε λιγο ακομα..

Page 12 of 31 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •