Υπάρχει τελικά αυτό που λέμε "κράση" ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    Originally posted by filipparas
    και τι σχέση έχει η κακοποίηση; Γυναίκες που κακοποιούν δεν υπάρχουν; Εγώ τουλάχιστον δε κάνω καυγά μεταξύ φύλων...
    σου έφερα ένα άσχετο θέμα γιατί και εσυ είπες άσχετα παραπάνω συγκριτικά με τη κυτταρίτιδα. φυσικα και υπαρχουν γυναικες που κακοποιούν, δεν εχει να κανει με το φύλλο.
    αλλα εσύ πρωτος έκανες συγκρίσεις αδικίας με βάση το φύλλο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Εγω απάντησα σήμερα πρώτη φορά, αφού με προκάλεσαν κιόλας, σε δεκάδες(μη πω και εκατοντάδες) συγκρίσεις που έχουν γίνει με βάση το φύλο εδώ μέσα για συγκεκριμένα(και για μένα ανούσια σε σχέση με αυτά που έθιξα εγω) θέματα. Μη τρελάθούμε κιόλας.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    20
    smart, καλως σας βρηκα!

    ρε filippara, θα μας τρελλανεις τελειως? που κολλανε ρε συ αυτα που λες, τα στατιστικα στοιχεια, με το γεγονος οτι οι αντρες εχουν διαφορετικη σωματοδομη απ τις γυναικες? και οπως σωστα σου λενε, τι συγκρινεις την κυταριτιδα με το εμφραγμα? Εγω αυτο που ειπα ειναι το πολυ απλο οτι οι αντρες απ τη φυση τους εχουν χαμηλοτερα ποσοστα λιπους στο σωμα τους και υψηλοτερα μυικου ιστου σε σχεση με τις γυναικες και αυτο αυτοματα τους κανει πιο "στεγνους" στο ματι, μπορουν να εξελιξουν το μεταβολισμο τους πολυ πιο ευκολα κλπ. Ο,τι και πεις, οσο και να χτυπηθεις, ετσι γεννιεστε κι αυτο δεν αλλαζει! Οπως κι εγω οσο και να χτυπηθω να παω 15% το λιπος μου...μπορει να το πετυχω (οι αθλητριες, οι χορευτριες κλπ εχουν συνηθως τοσο χαμηλα ποσοστα) ξερεις ομως μετα ποσα γυναικολογικα προβληματα θα εχω? αντιδραει η φυση μας.

    Παιδια, και η γυμναστρια μου μου ειπε οτι οντως ειναι πολυ καλος ρυθμος απωλειας το μισο κιλο/βδομαδα. Ξερει κανεις να μου πει το μισο κιλο αυτο που θελω μια βδομαδα να το χασω, αν δεν προσεξω σε ποσο καιρο θα το παρω?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    258
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι έρχεστε σε αντιπαράθεση. Η βασική διαφορά σε θέματα απώλειας βάρους έχουν να κάνουν με την μυική μαζα σώματος. Και επειδή από τη φύση οι άντρες είναι πιο πρικισμένοι ΄χανουν πιο εύκολα το λιπος απότι οι γυναίκες που δεν έχουν καμία σχέση συνήθως με την άθληση. Οι πληοψηφία 'ομως των αρσενικών ασχόλειται τουλάχιστων μλεχρι τα 20 με κάποια δραστηριοτητα και συνήθως αυτό βοηθαέι στην καλυτερη απώλεια.
    Πχ εγώ που ημουν αθλήτρια μέχρι τα 20 πολύ ενεργα και για καμια 3 ετια ακόμα πιο χαλαρά, τώρα που έκανα την επέμβαση η απώλεια μου σε λίπος ήταν μεγαλύτερη συγκριτικά με άλλες γυναικες που είχαν τα ίδια κιλά με εμένα! Αν πάρεις έναν άντρα που δεν έχει κάνει ποτέ του κανένα άθλημα(συνήθως είναι υπέρβαρος και από παιδι) και μια γυναίκα που μέχρι κάποιο σημείο της ενήλικης ζωής της ήταν αθλητικά ενεργή ,ποιος από τους δ΄θο θα έχει καλύτερα αποτελεσματα;
    Απλά το συνηθες είναι αυτοι που έχουν κανει κάποιο είδος αθλήτισμου να είναι οι άντρες.
    Και για την φίλη που 'ανοιξε το τόπικ: Τα συχνά και μικρά γευματα είναι ο καλυτερος τρόπος για να δουλεύει σωστά ο μεταβολισμός μας! Εμεις που κάναμε κάποιο χειρουργείο πρέπει βρέξει χιονίσει να τρώμε τουλάχιστον 5-6 γευματα και για να μην μένει αδειο το στομάχι αλλά και για να ειναι σε εγρηγορση ο μεταβολισμός μας. Τέλος όσο πιο κοντά είσαι στον στόχο σου τόσο πιο δυσκολα και πιο αργά χάνεις! Μπράβο για την προσπαθειά σου και καλη συνέχεια!!!

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    20
    Σ'ευχαριστω πολυ φιλη! Αλλα, για ποια επεμβαση μιλας?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    258
    Εχω κάνει σλιβ(γαστρικό μανίκι). Δεν μπόρεσα ποτέ μου βλέπεις να βρω τη δυναμη να αλλάξω τρόπο ζωης απο μόνη μου. Και τώρα προσοχή θέλει για να μην τα ξαναπάρω αυτά που θα χάσω και να μην επανέλθω στις παλιές καλές (κακες) συνήθειες.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Ειστε ευνοημενοι απ τη φυση, μην τα ξαναλεμε! Ουφ με συγχυσες παλι!!!
    Originally posted by glukatzou
    ρε filippara, θα μας τρελλανεις τελειως? που κολλανε ρε συ αυτα που λες, τα στατιστικα στοιχεια, με το γεγονος οτι οι αντρες εχουν διαφορετικη σωματοδομη απ τις γυναικες? και οπως σωστα σου λενε, τι συγκρινεις την κυταριτιδα με το εμφραγμα? Εγω αυτο που ειπα ειναι το πολυ απλο οτι οι αντρες απ τη φυση τους εχουν χαμηλοτερα ποσοστα λιπους στο σωμα τους και υψηλοτερα μυικου ιστου σε σχεση με τις γυναικες και αυτο αυτοματα τους κανει πιο "στεγνους" στο ματι, μπορουν να εξελιξουν το μεταβολισμο τους πολυ πιο ευκολα κλπ. Ο,τι και πεις, οσο και να χτυπηθεις, ετσι γεννιεστε κι αυτο δεν αλλαζει! Οπως κι εγω οσο και να χτυπηθω να παω 15% το λιπος μου...μπορει να το πετυχω (οι αθλητριες, οι χορευτριες κλπ εχουν συνηθως τοσο χαμηλα ποσοστα) ξερεις ομως μετα ποσα γυναικολογικα προβληματα θα εχω? αντιδραει η φυση μας.
    Ντάξει, καλά κρασιά... εγώ δε χτυπιέμαι για τπτ, το ξέρω οτι οι άνδρες έχουν χαμηλότερο ποσοστό λίπους και δε το αμφισβητώ. Αυτό υπάρχει λόγος που συμβαίνει, να μπορέσουμε να στηρίξουμε το βαρύτερο και ογκωδέστερο σκελετό μας. Σε τι μας ευνοεί αυτό και το κοπανάτε δεν έχω καταλάβει ακόμα; Αυτό μας σκοτώνει νωρίτερα... είναι γνωστό και εύλογο οτι το μεγαλύτερο σε μάζα/ογκο άτομο είναι πιο ευάλωτο σε όλα τα ζώα. Γι'αυτό ζουν πιο πολύ οι γυναίκες, γι'αυτό ζουν πιο πολυ οι Ασιάτες σε σχέση με άλλες φυλές κ.ο.κ.

    Είναι προσβλητικό αυτό που έγραψες, μια γενετική αδυναμία(με βάση τα σύγχρονα δεδομένα, τη προϊστορική εποχή σαφέστατα ήταν πλεονέκτημα) να τη περιγράφεις σα πλεονέκτημα του άλλου επειδή έτσι σε βολεύει.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    20
    Προσβλητικο? Με συγχωρεις πολυ αλλα δεν προσεβαλλα κανεναν. Γενετικη αδυναμια το κρινεις εσυ , απο την οπτικη γωνια που το βλεπεις. Εγω απο τη δικη μου οπτικη, το θεωρω πλεονεκτημα. Η χρηστρια yiannaki με καταλαβε απολυτα τι εννοουσα. Λυπαμαι αλλα δε θα συνεχισω ολο αυτο γιατι ο λογος που ανοιξα το θεμα μου δεν ειναι για να τσακωθω μαζι σου! Ευχαριστω.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Δε περιμένω να το συνεχίσεις. Συγχώρεσε με αλλά ο ρυθμός απώλειας βάρους όταν μπαίνει στη ζυγαριά με τα υπόλοιπα δεν είναι παρά μια ασήμαντη λεπτομέρεια.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    20
    OK, προσωπικα θα προτιμουσα να ζησω 60 χρονια και να μην εχω τον πονοκεφαλο της ζυγαριας ή να μην ειμαι σε στερηση ή καραντινα συνεχεια, παρα 80 κι ολη μου τη ζωη να παλευω πως θα διατηρω το βαρος μου σε υγιη πλαισια. Προτιμω την ποιοτητα απ την ποσοτητα. Χρονια καλα απ' το χρονια πολλα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Γλυκατζουυυύ παίζει άραγε να μπαίνεις ακόμα; :bouncy:

    Είμαστε ακριβώς στα ίδια, κιλά και ύψος!
    Πολύ θα ήθελα καμιά συμβουλή για το πως τα έχασες και έφτασες γρήγορα 65!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Αφου ειμαστε ανωτερα οντα ρε Φιλιππε τι να κανουμε;; :smirk:
    Πλακιζω εεεε;;
    Μπραβο για τα κιλα που εχασας γλυκατζου! Δεν νομιζω πτι η απωλεια σου ειναι αργη! Ακομα και με εμας με τις επεμβασης σε καποια φαση της ζωης μας η απωλεια θα ειναι ιδια με την δικη σου αρα δεν μου φαινεται ασχημη!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    :bouncy:

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Είδες Ναντίν;;;; χαχαχαχαχαχαχ :bouncing:

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    :lol: Κι η κολλημένη σελίδα θέλει το πηδηματάκι της...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •