Πρασινο τσαι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3

    Πρασινο τσαι

    Καλησπερα!

    Θελω να χασω λιγα κιλακια απο την περιοχη της κοιλιας που με παιδευουν πολυ. Εχω κοψει γλυκα, κανω καλη διατροφη εδω και λιγο καιρο και ακουω παντου για το πρασινο τσαι.

    Να προτιμησω βιολογικο τσαι χυμα, λιπτον, εκχυλισμα η χαπια? Εχετε δοκιμασει κατι απο ολα αυτα?

    Ευχαριστω εκ των προτερων.:tumble:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Το πράσινο τσάι κακό δε κάνει, έχει αντιοξειδωτική δράση, ενεργοποιεί ελάχιστα το μεταβολισμό κλπ... κιλά όμως πίνοντας τσάι δε θα χάσεις σε καμία περίπτωση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    405
    απο ο,τι ξερω το χυμα ειναι πιο καλο δοκιμασε στο tsai.gr,,,,

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

    @filipparas: Ναι το ξερω οτι δε θα χασω μονο με το τσαι απλα αναρωτιομουν αν βοηθα ή είναι μυθοι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    εγω πινω παντως, απο το tsai.gr παιρνω χυμα και το φτιαχνω στη καφετιερα του γαλλικου. Σε θεμα βαρος... δεν μπορω να πω σιγουρα οτι με βοηθησε, αλλα το οτι με βοηθησε να κοψω τα πολλα αναψυχτικα, το λεω ανετα. Ειδικα το χειμωνα. Ειχα κοψει για ενα διαστημα το καπνισμα και το αντικατεστησα με τσαι. Μελισσοχορτο ειχα παρει θυμαμαι, το ξαναρχισα μηνες μετα ομως. Για καποιο λογο πεθαινα για τσιγαρο κανα 6μηνο μετα, παρα τις πρωτες μερες...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3
    Προσωπικα δεν πινω αναψυκτικα, ουτε καπνιζω και αν με ρωτατε νομιζω οτι τα λιγα κιλα ειναι πιο δυσκολα να τα χασεις. Δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κοψω.

    Ατιμο πραγμα η διαιτα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    206
    πολυ γιαουρτι ,οσπρια και αν θες πρασινο τσαι πινε linea γιατι εχει 2 φορες περισσοτερες κατεχινες!
    κανε καθε μερα τουλαχιστον 100 κοιλιακους κ πλαγιους!
    φυσικα 20 λεπτα τουλαχιστον αεροβια!
    καλη τυχη:bisou:

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Εγω που πηρα τσαι πρασινο εισαγωγης (το πληρωσα χρυσο) για χασιμο βαρους ................δεν ειδα διαφορα . Τωρα οτι ειναι λιγο πιο διουρητικο και χανεις λιγα υγρα ισχυει . Παντως σαν σκευασμα , καλο κανει , δεν βλαπτει.............

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    206
    αυτο εννοειται
    μονο καλο θα λεγα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •