Ξεκινάω και θέλω συμπαράσταση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 96
  1. #1

    Ξεκινάω και θέλω συμπαράσταση

    Καλημέρα!
    Να συστηθώ! Είμαι η Παζλ, 35 χρονών και είμαι 103 κιλά με ύψος 1.70!
    Τους προηγούμενους μήνες έχασα με λίγη προσοχή αργά- αργά 7 κιλά αλλά ο γιατρός μου μού είπε πως πρέπει να χάσω συνολικά 55! Χρειάζεται τιτάνια προσπάθεια! Εδώ μέσα είδα αρκετές κοπέλες που τα κατάφεραν κι αυτό μου έδωσε θάρρος! Οπότε λέω να μπαίνω να γράφω τι τρώω κτλ. ώστε να δεσμεύομαι όχι μόνο απέναντι στον εαυτό μου αλλά και απέναντί σας! Αν υπάρχει και κάποια άλλη που ξεκινάει προσπάθεια τώρα θα χαιρόμουν πολύ να κάναμε το δρόμο μαζί!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    καλημερα και καλη αρχη...γιατι 55 κιλα κοπελα μου??...και 35 να χασεις μια χαρα θα εισαι με 1,70 υψος.....:-))

  3. #3
    Καλημέρα, καλημέρα! Αυτό είναι διάγνωση του ορθοπεδικού! Γιατί έπαθα πρόπτωση μεσοσπονδυλίου δίσκου (νομίζω έτσι λέγεται...) και με φόβησε πολύ. Τσίμπησα εν τω μεταξύ και μια γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση (που όπως μου εξήγησαν προκαλείται από το πάχος της κοιλιάς) και έτσι πληθαίνουν τα προβλήματα από τις λάθος επιλογές του παρελθόντος... Και ο ορθοπεδικός-αθλίατρος τραβάει τα (λιγοστά) μαλλιά του! Εννοείται ότι και 10 κιλά να καταφέρω να χάσω ευχαριστημένη θα είμαι! Να πέσω τουλάχιστον κάτω από τα 100 για να νιώσω ...άνθρωπος!
    Migg, είμαστε στα ίδια κιλά! Αλλά εσύ έχεις πίσω σου 43 κιλά χαμένα! Μπράβο!!! Πώς τα κατάφερες;;;

  4. #4
    Αναμένοντας απάντηση να πω ότι είμαι παντρεμένη και ο άντρας μου κάνει ό,τι μπορεί (μάλλον υποσυνείδητα) για να με σαμποτάρει: κάθε βράδυ πίτσες-μπύρες- ε π΄ποσο ν' αντέξω κι εγώ;;;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    καταλαβα...ε αφου εγω απο 147 εφτασα 104(η πιο γλυκατζου και μακαρονου του κοσμου)ειμαι σιγουρη οτι και εσυ θα τα χασεις....απο τα 147 μεχρι 130 εκανα διαιτα σε γνωστο διαιτολογο και απο τα 130 μεχρι τα 104 εφτασα με ατκινς...και συνεχιζω με dukan (ενα μικρο διαλειμματακι απο ατκινς).....εσυ κανεις καποια συγκεκριμενη ή γενικα προσεχεις?(οσον αφορα τον αντρα σου ειναι τρομερο...ευτυχως εμενα παρολο που ειναι αδυνατος προσεχει παρα πολυ την διατροφη του,ουτε γλυκα τρωει ουτε πιτσες ουτε σουβλακια...καημο το χω να τον δω να τρωει μια φορα γλυκο με την ψυχη του)

  6. #6
    Και πάλι μπράβο!!! Είμαι Αθήνα, δυτικά προάστια- αν ο διαιτολόγος σου είναι κι αυτός Αθήνα στείλε μου αν θέλεις γιου-του-γιου! Ή και τη δίαιτά σου!
    Κοίτα, έφτιαξα ένα πλάνο μόνη μου:
    Πρωί: Καφές με γάλα (χωρίς ζάχαρη)
    Ενδιάμεσα: Γάλα λάιτ με κορν φλέικς ολ μπραν
    Μεσημέρι: 1 μερίδα κρέας/κοτόπουλο/ψάρι με σαλάτα
    Απόγευμα: καφές με γάλα
    Βράδυ: Φρούτο
    Δηλαδή περίπου 1200 θερμίδες. Το θέμα είναι να ΑΝΤΙΣΤΑΘΏ!!!
    Ρε συ, οι άντρες είναι μάστιγα! Δεν παχαίνουν κιόλας οι περισσότεροι και μου σπάνε τα νεύρα!!

  7. #7
    Ρε παιδιά πού το βρίσκετε το τίκερ; Θέλω κι εγώ! Πάω να ψάξω!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    κανε κλικ στο λιλι σλιμ και θα δεις οδηγιες...μολις το φτιαξεις πας edit profile και το κανεις επικολληση στην υπογραφη σου...σου στελνω u2u...

  9. #9
    Σ' ευχαριστώωωω!!!

  10. #10
    Καλά, τώρα έχω ανατριχιάσει! Τόση ώρα κάνω ποδήλατο, γράφω εδώ και βλέπω τηλεόραση (ο Ναπολέων!): μόλις τώρα είπαν είδηση ότι μαχαίρωσαν 44χρονο που κρατούσε στο χέρι μια μικρή κάμερα και ο οποίος πήγαινε να πάρει το αυτοκίνητό του απο το πάρκινγκ να το πάει μπροστά στο σπίτι του για να πάρει τη γυναίκα του να την πάει στο μαιευτήριο για προγραμματισμένο τοκετό. Τον σκότωσαν εν ψυχρώ! Απίιιστευτο! Ρε, τι χώρα μας έφτιαξαν;;;;

  11. #11
    Τέσπα, κόρες, migg (χάρηκα για τη γνωριμία!!) πάω να κάνω καμιά δουλειά στο σπίτι... Θα τα ξαναπούμε αργότερα!! Φιλιά!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    ρε τι επαθε ο ανθρωπος..αστα..αστα...χαρηκ� � και εγω κουκλα μου...θα μιλαμε...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλώς σε βρίσκουμε,Παζλ και καλή δύναμη στην προσπάθεια σου!Ήδη βλέπω πως βρήκες φιλαράκι συνοδηπόρο!
    Το μόνο που θέλω να σου πω είναι πως αν θεωρείς πως ο καλός σου υποσυνείδητα σαμποτάρει την προσπάθεια σου
    με τις διατροφικές του επιλογές,τότε είναι κάτι που προφανώς δε συνειδητοποιεί,πόσο δηλ. σου τη δυσκολεύει.
    Καλό θα ήταν λοιπόν να του μιλήσεις για ό,τι από κείνον χρειάζεσαι να συνδράμει.Είμαι σίγουρη πως θα μπορέσετε
    να βρείτε κάποια βολική και για τους δύο λύση.Χρειάζεσαι στήριξη και δη από τον σύνοικο σου!Καλή επιτυχία!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by puzzle
    Και πάλι μπράβο!!! Είμαι Αθήνα, δυτικά προάστια- αν ο διαιτολόγος σου είναι κι αυτός Αθήνα στείλε μου αν θέλεις γιου-του-γιου! Ή και τη δίαιτά σου!
    Κοίτα, έφτιαξα ένα πλάνο μόνη μου:
    Πρωί: Καφές με γάλα (χωρίς ζάχαρη)
    Ενδιάμεσα: Γάλα λάιτ με κορν φλέικς ολ μπραν
    Μεσημέρι: 1 μερίδα κρέας/κοτόπουλο/ψάρι με σαλάτα
    Απόγευμα: καφές με γάλα
    Βράδυ: Φρούτο
    Δηλαδή περίπου 1200 θερμίδες. Το θέμα είναι να ΑΝΤΙΣΤΑΘΏ!!!
    Ρε συ, οι άντρες είναι μάστιγα! Δεν παχαίνουν κιόλας οι περισσότεροι και μου σπάνε τα νεύρα!!
    Καλώσηρθες στην παρέα μας κάνω κ εγώ δίαιτα 1200 από διαιτολόγο που περιέχει όμως τα πάντα όχι μόνο ψητά κρέατα το μεσημέρι. σου τη στελνω u-2-u

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    παζλ καλώς μας ήρθες,καλή αρχή και καλό κουράγιο για την διαδρομή που έχεις να διανύσεις

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •