Σχέσεις...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    40

    Σχέσεις...

    Βρε παιδιά, όλοι εμείς που έχουμε κάποια δπτ, πώς τα πάμε με τις σχέσεις? Ξύπνησα και ένιωσα απίστευτα μόνη σήμερα.. Είναι δυσκολότερο μήπως για μας να κάνουμε μία σχέση; Τώρα θα μου πείτε ίσως δεν έχουμε αποδεχτεί τον εαυτό μας πρώτα, πώς να αποδεχτούμε και τον άλλο...
    Έβαλα εδώ αυτό το topic..ελπίζω να ταιριάζει..

  2. #2
    Δυσκολα.....εγω τουλάχιστον, εχω τρελλανει τον καλο μου με αυτο το θεμα.....δεν μπορούμε να ευχαριστηθούμε οτι εχει να κανει με εξοδο φαγητου και τον πρηζω συνεχεια επειδη δεν μου αρεσει το σωμα μου.....και με ενοχλει, και δεν μπορω να το αποβαλλω....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112
    Δύσκολα και παθιασμένα ή αρνητικά και ψευδαισθητικά, με ανικανοποιηση ή ενοχικα οταν υπαρχει ικανοποιηση, σχεδόν οπως και με το φαγητό μας...
    Αλλωστε το φαγητό μας δεν είναι μερικές φορές η ΣΧΕΣΗ μας?Μιά σχέση ομως που νομίζουμε οτι μπορούμε να έχουμε ή να χάνουμε τον έλεγχο χωρίς τους κινδυνους της αλλης της πραγματικής της ανθρώπινης?
    Για μένα αυτο είναι το στοίχημα το να ΣΧΕΤΙΣΤΏ. Και - κατα προτιμηση- αυτο να γίνει με ενα ΠΡΟΣΩΠΟ.Δηλαδή να μην εγκλωβιστώ - οπως πολλες φορες ή στιγμές στο παρελθον-σε κάποια σχέση ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ που εγω ή ο αλλος ειμαστε αντικειμενα ...ποθου,χρησης,ικανοποιηση� �,κ.λ.π
    Τσιμπησα!Ελπιζω να μην σας ζάλισα και σας μπουρδουκλωσα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    συμφωνω με ολες τις προλαλησασες.
    αλλα παλι.....
    και για ποιον δηλαδη ειναι ευκολες οι σχεσεις?
    εγω δεν ξερω και πολλους...
    το σιγουρο ειναι οτι οποιοδηποτε προσωπικο προβλημα και να εχει καποιος, θα εχει οπωσδηποτε αντικτυπο και στις σχεσεις του....
    ποιος δεν εχει κανενα προσωπικο προβλημα?
    ειδικα για "μας" οστοσο, κατι που εχω εντοπισει και εχει να κανει με τις σχεσεις μας, ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολο να βαλουμε τα θεματα των σχεσεων μας στην πραγματικη τους θεση και μεγεθος, και τα τοποθετουμε παντα γυρω απ το προβλημα μας....
    προσωπικα, εχω πολλες φορες διαπιστωσει (κατοπιν εορτης) οτι η εξελιξη καποιων σχεσεων μου, καμια σχεση δεν ειχε με τα περιττα μου κιλα, ειχε ομως μερικες φορες με τις ελλειψεις που εχω λογω αυτων(ανασφαλειες πχ)...

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    40
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!
    Εβελυν καταλαβαίνω τι εννοείς...πάντως είναι ωραίο που έχεις κάποιον :)

    Ναι KLEONIKI, το φαγητό είναι η σχέση μου...μερικές φορές είναι το μόνο που σκέφτομαι.

    2sweet2be4go10 έχεις δίκιο, για όλους είναι δύσκολο να κάνουν μία σωστή σχέση, πόσο μάλλον για κάποιον που έχει ανασφάλειες κλπ..

    ~Ίσως το καλύτερο αντίδοτο να ήταν μία καλή σχέση που να με κάνει να ξεχάσω τη βουλιμία μου, που να με κάνει πιο σωστή και έτσι να τα αφήσω όλα πίσω μου~~

  6. #6
    Πιστεύω πάντως, πως πρώτα απ'ολα πρεπει να ασχοληθούμε με την σχέση μας με τον ίδιο μας τον εαυτό.....αν ξεκινήσουμε απο εκει, ολες οι υπόλοιπες σχεσεις μας θα αλλάξουν προς το κάλύτερο!!! Συν τοις αλλοις, θα δώσουμε την ευκαιρία και σε άλλες να αναπτυχθούν....
    Όντως, ειναι πολύ ωραίο που μετά απο τόσα χρόνια μοναξιάς βρήκα καποιον να με αγαπαει και να με νοιαζεται...τι κριμα όμως που η σχεση μου με το φαγητό, αρα και κατ'επεκταση με το σώμα μου ειναι τόσο προβληματική που δεν με αφήνει να απολάυσω αυτή τη σχέση όσο της αξίζει....???

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    40
    Έτσι είναι...απλά μερικές φορές σκέφτομαι πως κάποιος ίσως να έρθει να με σώσει από αυτό που ζω..Το θέμα είναι όπως λες, αν δεν τα καταφέρουμε μόνοι μας δεν θα πάμε προς το καλύτερο. ~Δεν μπορώ να κάνω κάτι που για άλλους είναι καθημερινότητα, να φάω σωστά. Και αυτό είναι που επηρεάζει όλη μου την καθημερινότητα,τη διάθεση,τις σκέψεις,τις σχέσεις...

  8. #8
    Originally posted by jasmine
    Έτσι είναι...απλά μερικές φορές σκέφτομαι πως κάποιος ίσως να έρθει να με σώσει από αυτό που ζω..Το θέμα είναι όπως λες, αν δεν τα καταφέρουμε μόνοι μας δεν θα πάμε προς το καλύτερο. ~Δεν μπορώ να κάνω κάτι που για άλλους είναι καθημερινότητα, να φάω σωστά. Και αυτό είναι που επηρεάζει όλη μου την καθημερινότητα,τη διάθεση,τις σκέψεις,τις σχέσεις...
    ...ακομα και μπορουσε να ερθει καποιος με σκοπο να σε σωσει, αν δεν το θες κι εσυ δεν θα καταφερει κατι....αυτο στο οποιο κατεληξα και στο οποιο συμβιβαστηκα, ειναι πως κανενας δεν μπορει να κανει κατι για μενα....εγω θα παλαιψω με τους δαιμονες μου, εγω θα βγω απο τον λαβυρινθο στον οποιο μονη μου μπηκα, εγω θα μαθω στον εαυτό μου να τρεφεται σωστά, εγω θα ξανενταχθώ στην ζωή για να ξαναβρω τους δικους μου ανθρωπους που ειναι εκει και με περιμενουν και πανω απ'ολα, εγω θα βρω την δυναμη που μου χρειαζεται για να τα καταφερω ολα αυτα....
    Το μονο περιθωριο που δινω στον εαυτό μου, ειναι η βοήθεια ενος ψυχολόγου....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112
    [...ακομα και μπορουσε να ερθει καποιος με σκοπο να σε σωσει, αν δεν το θες κι εσυ δεν θα καταφερει κατι....αυτο στο οποιο κατεληξα και στο οποιο συμβιβαστηκα, ειναι πως κανενας δεν μπορει να κανει κατι για μενα....εγω θα παλαιψω με τους δαιμονες μου, εγω θα βγω απο τον λαβυρινθο στον οποιο μονη μου μπηκα, εγω θα μαθω στον εαυτό μου να τρεφεται σωστά, εγω θα ξανενταχθώ στην ζωή για να ξαναβρω τους δικους μου ανθρωπους που ειναι εκει και με περιμενουν και πανω απ'ολα, εγω θα βρω την δυναμη που μου χρειαζεται για να τα καταφερω ολα αυτα....
    Το μονο περιθωριο που δινω στον εαυτό μου, ειναι η βοήθεια ενος ψυχολόγου....
    Δεν είσαι λίγο σκληρή με τον εαυτό σου?
    του βάζεις δύσκολα ή μάλλον του τα αναθέτεις ολα.Ναι συμφωνώ οτι ειναι κυρίως δική μας δουλειά οτι εμείς πρέπει να θελουμε και να πολεμήσουμε ομως υπάρχουν και κομμάτια ευθύνης αλλων .Τών σημαντικών αλλων που μας διαμόρφωσαν, μας πλήγωσαν, μας ελειψαν κ.λ.π.Ξέρεις, αυτά τα όρια της ευθύνης , της ενοχής και της δυνατοτητας πάντα με μπερδευουν και με βασανίζουν.Ισως αν σταθούμε σενα σημείο χωρις "αιχμές" χωρις εντονα ψυχαναγκαστικά "πρέπει" αποδεχόμενοι τα αρνητικά μας συναισθηματα αφήνοντας να βιωθουν τα θετικά, μιλώντας για τις ελλειψεις μας που πάμε χοντροκομμένα να καλυψουμε με το φαγητο,
    Ισως τότε μπορέσουμε να βρουμε μια αρμονια με τον εαυτο μας...Δεν ξέρω ελπίζω

  10. #10
    Όχι Κλεονίκη μου, δεν είμαι σκλήρή με τον εαυτό μου, και δεν θα τα προσπαθήσω όλα αυτά με το μαστίγιο και υπο απειλη, αλλα με την ελπίδα οτι μια μερα θα φτασω εκει που θεωρώ οτι ειναι καλύτερα για μενα...
    Οπωσδήποτε έχουν ευθύνη και οι "σημαντικοι" αλλοι για το που έχουμε φτασει, δημιουργώνατας τα λεγόμενα "σχήματα" που έχουν διαμορφωθεί μεσα μας τα οποία μας επιρρεάζουν στο υπόλοιπο της ζωής μας, αλλα το να επαναπαυθούμε σ'αυτό, ίσως είναι μια δικαιολογία για μην βγούμε απο οτι μας δίνει ασφάλεια αυτή τη στιγμή, ακομα κι αν ξερουμε οτι ειναι λάθος...

    Η δουλεια μου απο εδω και στο εξης ειναι να αφήσω τα λάθη και τις ευθυνες των αλλων πισω μου, να αποδεχθώ οπως λες κι εσυ τα αρνητικα μου συναισθήματα και στην συνεχεια να τα μετατρεψω σε θετικά.....θα προσπαθήσω να με "δω" με διαφορετικο ματι, πιο ψυχραιμο και πιο αντικειμενικο, για να μπορεσω να βρω την ισοροπια μου.
    Κανενας όμως δεν μπορει να κανει κατι για μενα, οσο και να με αγαπαει...γιατι ολοι θα μου μιλησουν (πολυ λογικα) για γυμναστηριο και για την λανθασμενη εικονα που έχω για μενα. Δεν ξερουν ομως απο που πηγαζει αυτη η εικονα μεσα μου, και κανενας δεν θα παραδεχτει το δικο του μεριδιο ευθυνης.
    Και επειδη αν επιμενω να αποδιδω εγω ευθυνες χανω πολυτιμο χρονο και δεν προχωραω μπροστα, μαζευω τα κομματια μου, παιρνω την ζωη μου επανω μου (δικια μου ειναι ουτως η αλλως, εγω μονο μπορω να την ζησω, κανεις αλλος) και σηκωνω ολο το φορτιο της επιστροφής και επανενταξης μου....και να ειναι ολοι οι "αλλοι" καλα....πολλες φορες αλλωστε, η ιδια τους η αγαπη προς εμας τους οδήγησε στα λαθη τους....
    Ισως αργότερα, και η δικια μας αγάπη μπορει να μας οδηγήσει σε λαθη στις ζωές που θα δημιουργήσουμε εμεις οι ίδιοι....

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    αθήνα
    Posts
    27
    Ανοίγω ξανά ένα θέμα που, απασχολημένοι με τις δίαιτές μας, το είχαμε ξεχάσει. Ίσως και να θεωρήθηκε πως οτιδήποτε είχαμε να συζητήσουμε για αυτό, ειπώθηκε και έκλεισε.
    Εγώ πάλι ήθελα να σας ρωτήσω, ένα χρόνο μετά από το αρχικό post, και έχοντας τόσο νέο κόσμο μαζί μας. Τελικά , εμείς είμαστε πιο δύσκολοι στις σχέσεις μας?
    Φυσικά δεν έχουμε το πλεονέκτημα της παρουσίας, που μαγνητίζει με την πρώτη ματιά, οπότε συχνά πέφτουμε στην παγίδα να μας επιλέγουν, και όχι να επιλέγουμε. Επειδή δεν έχουμε αυτοπεποιθηση, θέλουμε και κάποιον συναισθηματικό άνθρωπο δίπλα μας, να μας στηρίζει και να μας δίνει αγαπη και προσοχή. Και επειδή θεωρούμε πολύ πιο δύσκολο να ξεκινήσουμε μια κατάσταση, την παλεύουμε και επιμένουμε πολύ περισσότερο, από ότι θα έκανε κάποιος που έχει λίγο μεγαλυτερη αυτοπεποίθηση και εγωισμό. Τρέχουμε, προσπαθούμε, διευκολύνουμε, υποχωρούμε . Εμένα προσωπικά μου έτυχε αρκετές φορές να συνειδητοποιώ ότι κάποιες σχέσεις μου διατηρούνταν από την προσωπική μου επένδυση και προσπάθεια και μόνο.
    Από την άλλη, υπάρχουν και φορές που τον βρίσκουμε αυτον τον ευαίσθητο άνθρωπο (άντρας/γυναίκα). Και ενώ δηλώνουμε καμμένοι και κατεστραμμένοι από σχέσεις και ανθρώπους, βρίσκεται ξαφνικά κάποιος με διάθεση να...επουλώσει πληγές. Κάποιος που θέλει να επενδύσει και να τρέξει, και να στηρίξει και να δώσει.
    Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει , γιατί ΤΟΤΕ κάποιους από εμάς μας πιάνει το αλλιώτικο? Σαν να βρήκαμε επιτελους κάποιον να βγάλουμε τα απωθημένα μας. Και πατάμε. Και πατάμε. Και βάζουμε έναν εγωισμό μπροστά απίστευτο. Και χτίζουμε τοίχους και λέμε "α, έχω πληγωθεί, μην πλησιάζεις", λες και όλοι οι άλλοι που μας πλήγωσαν ξαφνικά πρέπει να πληρώσουν στο πρόσωπο αυτού ή αυτής που προσπαθεί να μας στηρίξει. Και βάζουμε όρια και κανόνες, όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά γιατί απλώς και μόνο, εδώ, ΜΠΟΡΟΥΜΕ. ΚΑι τον / την έχουμε με ένα δάχτυλο στη γωνία και διαρκώς παρατηρούμε: είσαι ανώριμος/η, είσαι απαιτητικος/ή, εισαι ανυπομονος/η, και φυσικα...εχουμε προβλημα επικοινωνίας. Και πατάμε. Και πατάμε. Και πατάμε. Θαρρείς και περιμένουμε πότε πια θα τα παρατήσει, πότε θα εκραγεί, γιατί άνθρωπος είναι κι ο άλλος/η, θα εκραγεί, κάποια στιγμή και η καλή διάθεση και η υπομονή πια στερεύει. Και τότε, ω, ναι, τότε, θα σηκωθούμε θριαμβευτές, Ω, ναι, επιβεβαιωθήκαμε ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ , ότι όλοι είναι ίδιοι, και ότι εμείς είμαστε πάρα πολύ μοναδικοί και ευαίσθητοι και ο κόσμος δεν μας καταλαβαίνει. ΚΑι δεν συγχωρούμε. Γιατί για κάποιο λόγο , ιδιότροπο και περίεργο, αυτόν ή αυτήν που έγινε χαλί να τον/την πατήσουμε, αποφασίσαμε όχι απλά να πατήσουμε, αλλά να λιώσουμε. ΚΑι περιμένουμε, κιολας, ότι αυτός που τόσο προσπαθησε, θα μείνει φίλος, και θα ναι εκεί, μαζοχιστικά, να μας παρακολουθεί και να περιμένει. Και θεωρούμε ασυγχώρητη την ανθρώπινη ανάγκη του να μην δεχτεί ημίμετρα. (Εγώ πάλι αυτό το να μείνουμε φίλοι, ρε παιδιά, το λέω ή για να αποφύγω κάποιον, ή για να μην χάσω την επαφή μαζί του, για να κάθομαι σαν ηλίθια να τον περιμένω. Μα ειλικρινά πιστεύει κανείς οτι ένας ανικανοποίητος έρωτας μπορεί να μετατραπεί σε φιλία αμοιβαία και ισότιμη????)
    Οι χειρότεροι, δε, από μας, ή κι εμείς οι ίδιοι , έιμαστε όταν δηλώνουμε οτι ΤΩΡΑ ΤΑ ΧΩ ΒΡΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ. Αυτό κατά κανόνα μεταφράζεται, τώρα Ο,ΤΙ πρόβλημα έχω ή είχα ή ότι μου κάνανε, θα το πληρώσει όποιος βρεθεί στην πλώρη μου.

    Δεν ξέρω, αλλά εγώ έτσι το χω βιώσει. ΚΑΙ θα θελα κάποιος να μου πει τη γνώμη του, γιατί γίνεται αυτό. Τι κερδίζουμε με αυτό. Όταν μας προσφέρουν αγάπη απλόχερα, γιατί δε συγχωρούμε ποτέ κανένα λάθος, ενώ όταν μας πατούν καθόμαστε μαζοχιστικά και το υπομένουμε.
    Οι άνθρωποι που μας περιστοιχίζουν , ακόμη και οι καλύτεροι εξ αυτών, δεν είναι τέλειοι. Και ελαττώματα έχουν, και θα μας θυμώσουν, και θα θυμώσουμε. Πώς όμως περιμένουμε να βρούμε μια σχέση κομμένη και ραμμένη στα μέτρα μας, όταν αρνούμαστε να την δουλέψουμε, όταν στο κάθε στραβοπάτημα κόβουμε λάσπη?

    Αυτά. Ξέρω πως ίσως με βρείτε μονόπλευρη. Αλλά θα θελα ειλικρινά να μάθω τι σκέφτεστε. Έστω από εσάς να βρω κάποιες εξηγήσεις.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    20
    καλησπέρα kassan ωραίο θέμα έθεσες.ξέρεις τι πιστεύω εγώ;πως όταν μας συμβεί κάτι άσχημο σε μια σχέση ξεκινάμε την επόμενη με κακές εικόνες,περίεργα συναισθήματα και πολύ αρνητισμό με αποτέλεσμα στο τέλος να εισπράξουμε και το ανάλογο αποτέλεσμα. δεν αφήνουμε να κυλήσει η σχέση έχωντας βέβαια τα μάτια μας ανοιχτά παρά σκεφτόμαστε <γιατί το είπε αυτό τώρα;>,<γιατί δεν με πήρε ακόμα τηλέφωνο> και άλλα τέτοια συναφή με την κατάληξη την γνωστή .κανείς δεν είναι τέλειος όσο πιο γρήγορα το καταλάβουμε αυτό τόσο πιο άνετοι θα νιώσουμε με τον εαυτό μας.νομίζω πως κυρίως πρέπει να δούμε αν τα αρνητικά του άλλου που έχουμε απέναντι μας μπορούμε να αντέξουμε γιατί αυτό είναι το ζητούμενο.και αν εκείνος αντέχει τα δικά μας βέβαια. <το καλό παιδί> δεν σημαίνει πως κάνει και για μας.γι 'αυτό γίνεται αυτό που λες.όταν μας έχουν κάνει να αισθανθούμε άσχημα και πέφτουμε πάνω σε έναν καλό δεν ξέρω αν βγάζουμε το άχτι μας ή αν πραγματικά δεν μας κάνει αλλά το λέμε με άσχημο τρόπο για να νιώσουμε ίσως καλύτερα ότι μετράμε κι ότι και μεις μπορούμε να πούμε όχι.μην περιμένεις εξηγήσεις από άλλους αλλά από τον εαυτό σου.ο καθένας κανει όπως νομίζει.πιστεύω ας πούμε πως καλύτερα θα ήταν να ακούγαμε την καρδιά μας,με δόσεις λογικής και να κάνουμε όσο μπορούμε θετικές σκέψεις.σου εύχομαι ότι καλύτερο στη ζωή σου.

  13. #13
    Πόσο καταλαβαίνω αυτά που λες Kassan,
    Μόλις σιγουρέψουμε τη σχέση μας αρχίζουμε να παιδεύουμε τον άλλον. Έχω έναν υπέροχο άντρα. Γλυκήτατος, ήρεμος, υποστηρικτικότατος, του αρέσω, ενδιαφέρεται για το σεξ, κορμάκι αγαλματένιο, απίστευτα τρυφερός, δραστήριος, περιπετειώδης.... Ούτε που θα μπορούσα να φανταστώ ότι θα γνώριζα κάποιον που θα ταίριαζα τόσο! Ωστόσο.... βγάζω όλα τα νεύρα πάνω του. ʼ! σήμερα δεν είμαι καλά πήρα 100 γραμμάρια, μην με αγγίζεις - σιχαίνομαι το σώμα μου. ʼ! σήμερα είμαι πολύ κουρασμένη (από πίσω κρύβεται δεν είμαι ευχαριστημένη με τον ευατό μου). ʼ! αύριο θα είμαι καλύτερα (ή σε ένα χρόνο όταν θα έχω ΕΓΩ την εικόνα του σώματος που θέλω). ʼ! δεν έχω όρεξη για φιλάκια και αγκαλίτσες (θέλω να κλειστώ στον ευατό μου να μαυρίσω). Και όλο κλείνομαι και κλείνομαι, εγκλοβίζομαι στην εικόνα μου στο σώμα μου και στην ψυχή μου. Και κοιτάω δίπλα μου και τον βλέπω υπομονετικό με ένα παραπονεμένο και σαστισμένο βλέμα. Πόσο θα αντέξει; Είχα τύχη που λίγοι άνθρωποι έχουν και την κλωτσάω, τον κλωτσάω, του φέρομαι άσχημα ... γιατί δεν με ανέχομαι. Ή θα αλλάξω σύντομα ή θα τον χάσω σύντομα. Θεέ μου Βοήθησε με! Ναι έχω πληγωθεί πολύ άσχημα από παλαιότερες σχέσεις αλλά δεν τον απομακρύνω για αυτό το λόγο!

  14. #14
    ant ......xm xm xm .....σου έχω μια λύση ....αν δεις και τον βαριεσαι ....στείλτον κατα δώ ....
    χαζούλα θυσαυρό έχεις δίπλα σου
    μπλα μπλα μπλα ολα τα παραπάνω (με την καλή ένοια)για τους καλούς που είχαμε την τύχη να βρούμε ......θυμηθείτε μια ταινία .....καταπληκτική ....το ημερολόγιο της μπριτζετ τζοουνς
    ειμαι πιο σκληρή σε αυτά .....τεμπελα είμαι όταν αγνοώ τον άλλον και κοιτάζω μόνο τις δικές μου τις ανάγκες και τα ψυχολογικά μου .....αλλά ποτέ δεν είανι αργά ευτυχώς.
    Φιλάκια

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    357
    και υστερα λετε οτι δεν σας καταλαβενουμε... !
    γυναικες!!!
    οι περισσοτερες(γενικα μιλαω) ειστε εκτος τοπου και χρονου δυστηχως σε μια σχεση. ενω απο την αρχη μπορει να ξεκαθαρισετε τα θελω σας και προσπαθουμε να σας αγκαλιασουμε, εσεις παντα θα βρειτε κατι νεο για "μπελα" και να μας δυσκολευετε την ζωη επειδη στα ματια μας θα ειναι κατι ανουσιο και ενδεχομενως να το εχετε εις γνωσην σας.
    ισως να μας αρεσει κιολας αυτο γιατι καποιοι το βλεπουμε ως μια μονιμη προκληση. σας αγαπαμε, μην το ξεχνατε! :) :) :)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •