Για τα περιοδικά υγείας και διατροφής κτλ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1

    Για τα περιοδικά υγείας και διατροφής κτλ

    Είστε υπέρ ή κατά των περιοδικών διατροφής και υγείας;
    πχ. vita, shape κτλ. Εγώ πρόσφατα διάβασα το shape, είχε κάποια ενδιαφέροντα άρθρα, αλλά μου φάνηκε οτι λίγο το παράκανε όσον αφορά το ποιό πρέπει να είναι το πρότυπο μιας γυναίκας. Δλδ ίσως δεν θα έπρεπε (σκέψη μου) να είμαστε ΤΌΣΟ τέλειες όσο προσπαθούν να μας κάνουν να πιστέψουμε ότι οφείλουμε να είμαστε. :smug:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    407
    Τα περιοδικα αυτου του τυπου ειναι καλα απο την αποψη οτι μας πληροφορουν για θεματα υγειας διατροφης, ασκησης κτλ. Τα αγοραζα ανελλιπως εδω και χρονια...πολλα χρονια.Για παραδειγμα το vita το αγοραζα απο τοτε που βγηκε.Εχω γινει πλεον εξπερ στη διατροφη! Μπορω μεχρι και ισορροπημενη διαιτα να σου φτιαξω που λεει ο λογος! Θεωρω οτι ειναι καλα για να μαθαινουμε, ΑΛΛΑ, αυτο το πλαγια πασαρισμα που γινεται με το"ιδανικο" σωμα, προσωπο κτλ, ειναι απλα ιδανικο! Δεν εχουμε ολοι τη δυνατοτητα να παμε γυμναστηριο, ουτε να αγορασουμε βοτανα, ουτε , ουτε ουτε....
    Καλα ειναι, κατα την αποψη μου, μονο για πληροφορηση, ετσι ωστε μονοι μας να τηρουμε καποιες βασικες αρχες.
    Πλεον δεν αγοραζω συστηματικα οπως παλια.Ο,τι ηταν να μαθω το εμαθα μεσα στη διαρκεια 20 χρονων, γτ τοσο καιρο τα διαβαζα! Εμαθα πλεον ποιο ειναι το σωστο για μενα οσον αφορα διατροφη και ασκηση.Το μεγα θεμα ειναι αν μετα απο τοσες γνωσεις εκανα πραξη οσα εμαθα! Βοηθησα τον εαυτο μου αρκετα με το να γνωριζω βασικα πραγματα για τη διατροφη και την ασκηση, αλλα αν κατι δε σου γινει τροπος ζωης, οσα περιοδικα και να διαβασει κανεις, το μονο που κανει ειναι να μενει στη θεωρια , κι αυτο ισχυει νομιζω για ολους τους τομεις στη ζωη! Παντως ειναι καλο να διαβαζεις και για να μαθαινεις αλλα και να εχεις μια ωθηση για υγιεινη διατροφη!:wink2:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •