Σχεση και πιεση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 141
  1. #16
    Originally posted by Ava
    Ξεκινώ από τις λέξεις που μου χτύπησαν καμπανάκι. Λες "εδώ και ένα μήνα". Είναι σύντομο το διάστημα για να αποφασίσεις περί της σοβαρότητας μιας σχέσης και το ξέρεις. Αν δεν είχες αμφιβολίες, δεν θα έγραφες καν για τον προβληματισμό σου, σωστά? Στη συνέχεια λες "γνώρισα μέσω ιντερνετ". Μπορεί για άλλους κάτι τέτοιο να λειτούργησε, αλλά θα μου επιτρέψεις να αντιμετωπίζω με καχυποψία μία τέτοια γνωριμία. Ναι, ακολουθούμε το ρεύμα της εποχής και τα νέα μέσα επικοινωνίας, αλλά διπλοτσεκάρουμε άτομα, που έχουν τη δυνατότητα, σε πρώτη φάση τουλάχιστο, να κρύβουν τις όποιες ιδιαιτερότητές τους πίσω από την ανωνυμία ενός υπολογιστή.
    Συνεχίζω με την πίστη μου στις συμπτώσεις, κισμέτ, πείτε το όπως θέλετε. Πρώτο ραντεβού σε νοσοκομείο? Λιγάκι στενάχωρο μου φαίνεται και, αν ήμουν στη θέση σου, θα προβληματιζόμουν σχετικά με το μέλλον μου με αυτόν τον άνθρωπο. Θα ακουστώ λιγάκι σκληρή, αλλά τι είδους μέλλον φαντάζεσαι ότι θα έχεις μαζί του? ʼλλο να αρρωστήσει ο άνθρωπός μας, εκεί θα είμαστε κερί αναμμένο, αλλά σου θέτω τον προβληματισμό τώρα που είναι αρχή ακόμη. Πριν δεθείς συναισθηματικά μαζί του. Προορίζεσαι για νοσοκόμα του? Είσαι αποφασισμένη να στερηθείς τις χαρές του σεξ, νέα γυναίκα? Να στερηθείς, λόγω συμπαράστασης, αλάτι, λάδι, γεύσεις, να ζεις μια νερόβραστη ζωή? Τι θα γίνει αν, χτυπώ ξύλο, βρεθείς νεότατη χήρα? Προσωπικά θέλω έναν άντρα να μου προσφέρει, πέρα από συναισθηματική και πνευματική κάλυψη, άφθονο σεξ για αρχή, ίσως και ένα παιδί αργότερα. Εκδρομές, διακοπές, εξόδους, ότι τέλος πάντων κάνει ένα λειτουργικό ζευγάρι. Τη ζωή του καρδιοπαθούς με φαντάζομαι να τη ζω αργότερα, πολύ αργότερα. Θα μου πεις ο Θεός τα κρίνει αυτά, αλλά αν βλέπουμε από την αρχή κάποια πράγματα, μπορούμε να φανταστούμε και τη συνέχεια.
    Στο θέμα της πίεσης τώρα. Είναι ανασφαλής και αυτό είναι ανθρώπινο. Κοιτάει να εξυπηρετήσει τα δικά του "θέλω" και καλά κάνει. Είναι, όμως, λιγάκι ανεύθυνο, άνθρωπος στην ηλικία του να βάζει ταμπέλες και χρονοδιαγράμματα. Θα κάνω σοβαρή σχέση, θα χτυπήσω και θα φύγω. Η πείρα δείχνει πως αυτά δεν τα προκαθορίζεις, έρχονται από μόνα τους. Μπορείς να έχεις ένα πλάνο για μια σχέση στο μυαλό σου, λόγω ηλικίας, κούρασης κλπ, αλλά την εξέλιξή της δεν την ξέρεις ποτέ. Κι αυτό γιατί έχεις να κάνεις με τον αστάθμητο παράγοντα "άνθρωπος". Δεν είναι ανάγκη να βιαστείς, να χάσεις την ανεξαρτησία σου, τη γαλήνη του σπιτιού σου. Συνέχισε αυτό που κάνεις, να είσαι ανθρώπινη, αλλά όχι θύμα. Ψάξε μέσα σου τι θέλεις εσύ από αυτή τη σχέση και πορεύσου ανάλογα. Βήμα βήμα. Δεν ήταν πρόθεσή μου να σε στεναχωρήσω, μόνο να σε προβληματίσω επιδιώκω. Να είσαι καλά!


    Δεν εχεις αδικο σε πολλα αλλα σχετικα με το σεξ του ειπαν να μην κανει για 1 μηνα οχι για μια ζωη.
    Και ναι με προβληματιζει η ασθενια του και δεν νομιζω να με θελει για νοσοκομα του μιας και θελω να παω νοσηλευτικη τον σεπτεμβριο,αυτος ειναι καθετος στην αποψη μου αυτη δλδ δεν του αρεσει να γινω νοσοκομα γενικα .
    Εγω επειδη εχω περασει πολλα και εχω παρει και πολλα αντικαταθλιπτικα για καιρο εχω χασει την διαθεση για σεξ δεν με νοιαζει τοσο αυτο οσο το να ειμαι με εναν ανθρωπο που μου δειχνει ατελειοτο ενδιαφερον καθε στιγμη.
    Με ενοχλει μονο που βιαζετε ας πουμε θελει να παμε στο μακρο να ψωνισουμε μαζι και να μου παρει πραγματα για το σπιτι η οταν του λεω το φαι που μαγειρεψα μου λεει μεταξυ αστιου και πλακας ερχομαι η οταν μαγειρευει αυτος μου λεει να παω εγω.
    Εγω ειμαι απο Ηρακλειο αυτος ρεθυμνο.
    Δεν ξερω τι θα βγει με αυτον εγω ξερω οτι με κανει ευτηχησμενη αρκετα αλλα εχω και τις ψιλοαμφηβολιες μου.

  2. #17
    Το ραντευου ηταν στο νοσοκομειο εδω στο ηρακλειο γιατι στο ρεθυμνο δεν εχει καρδιολογικη εντατικη και ηταν 5 λεπτα αποσταση απο το σπιτι μου γιαυτο και πηγα να τον δω.
    Επισης οταν ειναι φιλοι μπροστα και μηλαμε τηλ κανονιζει σχεδια για το μελλον μας και καλαγια να τα ακουσουν οι αλλοι.Νιωθω οτι θελει να δειξει οτι αξιζει σαν αντρας γιατι η γυναικα του τον παρατησε .ετσι νιωθω οτι θελει επιβεβαιωση εκτος απο συντροφια.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Και γιατί, παρακαλώ, έχει άποψη σχετικά με την επαγγελματική σου σταδιοδρομία? Με ποια ιδιότητα? Ούτε στους γονείς μου δεν το επέτρεψα αυτό. Πόσο μάλλον σε ένα γκόμενο. Να τι εννοώ, όταν μιλάω για ανευθυνότητα και βιασύνη.
    Όλοι μας χρειαζόμαστε επιβεβαίωση, αλλά εσύ ξέρεις τι είναι το καλύτερο για σένα. Δε ζω τη ζωή σου, ούτε έχω το χαρακτήρα σου. Μόνο επισήμανα κάποια πράγματα που κάνουν "μπαμ". Τροφή για σκέψη.

  4. #19
    Δεν ειπε δεν θελω να πας στην σχολη απλα εκανε γκριματσα και καλα οτι θα ειμαι μεσα σε μικροβια και αρρωστους μιας και δεν του αρεσουν τα νοσοκομεια.
    Καναμε τωρα μια συζητηση σχετικα με το οτι βιαζετε και μου ειπε οτι οχι δεν βιαζεται απλα του αρεσω και θελει να με βλεπει πιο συχνα.Δεν γινοταν να βρεθουμε για πολες μερες γιατι ειμουν κρυωμενη αι δεν ηθελα να τον κολισω και εχω και ενα ταξιδακι στην Αθηνα (γαμος) μνε αποτελεσμα να κανουμε πολυ καιρο να βρεθουμε.
    Επισης μου ειπε οτι δεν θελει να εκδικηθει την γυναικα του δεν τηθετε τετοιο θεμα δεν ειναι κανενα παιδακι να κανει τετοια και καλο θα ηταν να μην ξανακανουμε τετοιου ειδους σηζητηση γιατι με την πρωιν γυναικα εχει τελειωσει το θεμα.Απλα θελει την συτροφια μου.Μωρε εγω θα κραταω την πισινη ομως.:P
    Mπορει και στο σεξ να μην ταιριαζουμε γιατι οπως μ ειπε αυτος κανει μεχρι 15 φορες την μερα σεξ (δεν με δουλευε τον ρωτησα) χαχα


    Υ,Γ ειμαι 7 χρονια μονη χωρις εναν συντροφο και εχω βαρεθει την μοναξια θελω να ειμαι μαζι του πολυ.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Τα νοσοκομεία έχουν πράγματι πολλά μικρόβια και μάλιστα ανθεκτικά στελέχη. Το αν θα βρίσκεσαι μέσα σε αυτά είναι μόνο δική σου απόφαση. Μπορεί κάποιος να σου πει τη γνώμη του, αλλά μέχρις εκεί. Τώρα, το πόσο σε επηρρεάζει η γνώμη, η γκριμάτσα, η αποθάρρυνση, αυτό είναι δικό σου θέμα. Όταν ήμουν μικρή είχα σκεφτεί να γίνω νοσοκόμα, ρομαντικά σκεπτόμενη και με αναχαίτισαν οι γονείς μου. Με λογικά επιχειρήματα, γνωρίζοντας σε βάθος το παιδί τους. Με ρώτησαν γιατί. Για να βοηθάω τους ανθρώπους απάντησα. Ναι, μου είπαν, αλλά εσύ σιχαίνεσαι να πλύνεις πιάτα. Θα κάνεις κλύσματα, θα κουβαλάς πάπιες? Όχι, όχι, είπα και αποχαιρέτησα το όνειρο περί νοσηλευτικής.
    Στο θέμα του σεξ, τώρα, τα όσα λέει είναι ενθαρρυντικά. Αν και... Έμαθα στη ζωή μου όπου ακούω πολλά κεράσια, να κρατώ μικρό καλάθι, μη σου πω ένα τόσο δα πανεράκι. Οι καλύτεροι εραστές που είχα ήταν οι αθόρυβοι. Αυτοί που χωρίς πολλά πολλά, πιάνανε "δουλειά" και με έκαναν να τρίβω τα μάτια μου! Καλύτερα να λες είδες μωρέ και δεν του φαινόταν, παρά ουφ, μια φούσκα ήταν τελικά. Μια δοκιμή θα σε πείσει!

  6. #21
    xaxaxa ναι αλλα φοβαμαι να το κανω μαζι του μην με παρατησει μετα.
    Με οσους εκανα σχεση οπως εχω ξαναγραψει απο δικη μου ηλιθιοτητα τους δινομουν αμεσως και απο εκει και περα δεν υπηρχε μελλον με γραφανε κανονικα.
    Με αυτον ουτι σι αλλος για εναν μηνα δεν θα μπορεσει να κανει σεξ ευτηχως δλδ γιατι ετσι μπορει να πιστευει οτι ειμαι δυσκολη ενω καταβαθος με θεωρω ευκολη στο κρεβατι.
    Νομιζω οτι οι αντρες δεν θελουν τις ευκολες και οτι και αυτος οταν του δοθω θα κοψει τα πολλα τηλεφωνα και το ενδιαφερον.Δεν θα του δοθω πριν με παντρευτει τελος.:P

    Καλα εσυ πιστευεις οτι αντεχει μεχρι 15 φορες την μερα?Γιατι ηταν πολυ σοβαρος οταν το δηλωσε αυτο.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Όχι, δεν το πιστεύω. Μπορεί να του συνέβη όταν ήταν 15 χρονών ή στη φαντασία του ή μόνος του... Δεν είμαι άντρας, αλλά νομίζω ότι αυτές οι επιδόσεις είναι αντάξιες sex machine και όχι ενός 43χρονου.
    Το πότε θα κάνεις σεξ εξαρτάται πάλι από σένα. Οι ταμπέλες "εύκολη", "ζόρικη" κλπ, είναι κατασκευάσματα δικά μας και δικαιολογίες αυτών, που μας παρατάνε, προφανώς για άλλους λόγους. Το χρόνο το χρειαζόμαστε για να δούμε αντικειμενικά και ψύχραιμα με ποιον έχουμε να κάνουμε, χωρίς τη μαγεία του σεξ να καλύπτει το ίσως θολό τοπίο.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Σκέφτηκα να σου δώσω και μία ιδέα: Αν πιστεύεις ότι είναι τόσο παραδοσιακός και συντηρητικός και αν αποφασίσεις τελικά να τον χωρίσεις, αλλά χωρίς να αναλάβεις εσύ την ευθύνη.. Κάνε σεξ μαζί του, φέρσου όσο πιο πρόστυχα μπορείς και.. χαμογέλα στην ελευθερία σου!!

  9. #24
    Δεδομενου αυτων που γραφεις τοτε εχω βρει τον καταληλο για μενα αντρα.
    Και εγω θελω να σηζησω οταν πρεπει δηλαδι με καποιον αντρα χωρησμενο με παιδι οπως και εγω και να εχω μια σταθερη σεξουαλικη ζωη.Αυτο θελει και αυτο και αυτο ψαχνω και εγω τοσα χρονια και δεν τον βρησκω.
    Ο ενας ειχε προβλημα που ειχα παιδι ο αλλος τον ενοχλουσαν τα 15 παραπανισια κιλα μου ο αλλος δεν με εβγαζε πουθενα ουτε καν σπιτι του με αφηνε να παω.
    Αυτος με καλει να παω σπιτι του και δεν θελω ακομα και σχεδιαζει σε πια μερη θα με πηγενει για καφε/μεζε/ταξιδακια.
    Αλλα μωρε ας κραταω εγω την πισινη εξαλου αρκετες φορες εφαγα τα μουτρα μου και εχω απογοιτευτει ειληκρινα απο τις σχεσεις.Δεν περημενω να γινει κατι σωστο με αυτον αλλα απο εκει που δεν περημενεις καμια φορα σου ερχεται.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Σημασία δεν έχει το τι γράφω εγώ, αλλά το τι θέλεις εσύ.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    tι διαβαζουν τα ματακια μου!!!
    καλεεεεεεεεεε!!
    γουρουνιτσααααα!!!
    συνελθε καλεεεεεεεεεεεεε!!!!

    εκφραζω κ εγω συνοπτικα τη γνωμη μου, αν κ στα περισσοτερα σημεια θα επαναλαβω προηγουμενους:
    πρωτον,ενας μηνας ειναι ελαχιστος καιρος, ακομη κ για σχεση με εναν ανθρωπο που ξερεις ηδη χρονια, διοτι αλλιως ειναι καποιος στις φιλικες του παρεες, αλλιως στη σχεση!
    ποσω μαλλον, αν δεν τον ηξερες καν, ουτε φατσικως, ουτε τον κυκλο του κ τον γνωρισες μεσω διαδικτυου!!
    δευτερον- το πιο σημαντικο για μενα- εχεις ενα παιδι, το οποιο πρεπει να λαμβανεις υποψην σου στις οποιες αποφασεις σου.
    λεω το πιο σημαντικο, διοτι οπως το κοβω εσυ εισαι ετοιμη να την κανεις τη μ@μ@κία, αυτο ομως δε φταιει σε τπτ να πληρωνει δικες σου βεβιασμενες κινησεις.
    τριτον,επειδη ακριβως εχεις περασει πολλα κ εχεις παρει πολλα αντικαταθλιπτικα, ισως ειναι στιγμη να χτυπησεις το χερι στο τραπεζι, να σταθεις στα ποδια συ κ να κανεις αυτο που ΕΣΥ γουσταρεις !! δλδ, να γινεις νοσοκομα, να μην το πατε οσο γρηγορα οσο εκεινος θελει (πραγμα που προσωπικα δεν το θεωρω καθολου νορμαλ, οχι γιατι εσυ δεν το αξιζεις, απλα γιατι ενας ανθρωπος καποιας ηλικιας με καποιες εμπειριες φυλαει αν μη τι αλλο τον δικο του κ@λο!!), να κανεις σεξ στο πρωτο η στο χιλιοστο πρωτο ραντεβου!!!
    ό,τι γουσταρεις ΕΣΥ γουρουνιτσα κ οχι ο καθε τυχαιος η μη!
    τεταρτον, επειδη βλεπω οτι περισσοτερο σε κολακευει παρα σε προβληματιζει η συμπεριφορα του κ επειδη εχω την αισθηση οτι ζητας γνωμες για κατι μονο κ μονο για να την απορριψεις, θα σε συμβουλαευα να κανεις ό,τι θες, ακομη κ αν αυτο ειναι να δεσμευτεις τοσο συντομα με εναν αγνωστο ΑΡΚΕΙ να συνειδητοποιεις οτι ειναι δικη σου επιλογη κ δε νιωσεις θυμα αν τυχον στραβωσει κατι (με αλλα λογια να παρεις την ευθυνη των πραξεω σου κ να μην τρεχεις μετα για αλαλ αντικαταθλιπτικα).!!


    οσο για το 15 φορες τη μερα!!!
    οκ τωρα, τι να πω γι αυτο!!!
    μαλλον εχεις γνωρισει το γκουσγκουνη!!

  12. #27
    χεχεχε σμαρτ .Δεν θελω να αποριψω τιποτα απλα γνωμες ζητησα.Μα εγω θα παω νοσηλευτικη και το ξερει και το ξερει οτι θα αργησω να κανω κατι σοβαρο μαζι του.του το εχω ξεκαθαρησει και δεν εχει προβλημα.
    Και φυσικα σκεφτομαι το παιδι μου πρωτα απο ολα και δεν θελω να τον γνωρησει ακομα ο μικρος αν δεν ειμαι σιγουρη τι ρολο βαραει.
    ο χρονος θα δειξει.:starhit:

    Παντως αν το κανει τοσες φορες θα παθω εγω εφραγμα αυτη την φορα.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    136
    πραγματικα απορω με αυτα που διαβαζω
    γιατι καλη μου, δεν ξερω και το ονομα σου, συμβιβαζεσαι με εναν τετοιο ανθρωπο?
    επειδη εχεις καποια κιλα παραπανω?
    κατσε και σκεψου λιγο σοβαρα, ηδη ο ανθρωπος, μετα απο ενα μηνα αν ειναι δυνατον, νομιζει οτι εχει δικαιωμα στο σπιτι σου, στην σταδιοδρομια σου, στη ζωη σου.. δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Να ρωτήσω και κάτι, που μόλις μου ήρθε στο μυαλό. Ελπίζω να μη σε προσβάλλω, δεν είναι αυτή η πρόθεσή μου, αλλά μήπως ο τύπος έχει καμιά αξιόλογη περιουσία? Γιατί μόνο κάτω από τέτοιες συνθήκες φαντάζομαι μία γυναίκα, χωρίς εργασία, με ένα ανήλικο υπό την ευθύνη της, να είναι πρόθυμη να κάνει τέτοιους συμβιβασμούς.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    παιδια, νομιζω τοι η γουρουνιτσα δεν το βλεπει ως συμβιβασμο... την κολακευει αυτη η σταση κ τη θεωρει ενδιαφερον κ αποδοχη....

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •