Βιωνω την απολυτη μοναξια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Βιωνω την απολυτη μοναξια...

    Σκεφτηκα μια ιστορια....κατοπιν μιας συγκυριας.
    Ηρθε ενας φιλος μου και μου εδειξε οτι καποιος τον απειλησε με μηνυμα στο κινητο...και του λεω μη μασας μπορεις καλλιστα να του κανεις και μυνηση αφου εχεις αποδεικτικα στοιχεια.

    Θυμαμαι οταν βρεθηκα εγω κατω πεμενος πριν μια δεκαετια και χρειαζομουν την μεγιστη δυνατη υποστηριξη που μπορουσα να παρω.
    Θυμαμαι οτι δουλευα σε μια δημοσια επιχειρηση και μπαινει μια κυρια αρχιζει να με βριζει με το χειριστο τροπο και σηκωνεται και φευγει.
    Θυμαμαι ποσο με ειχε τσακισει ψυχολογικα το γεγονος και απευθυνθηκα στον καλυτερο μου φιλο.
    Αυτος με εριξε ακομα περισσοτερο αναφεροντας μου απλως οτι ειμαι θυμα.
    Ναι ειναι πραγματικο γεγονος και ημουν κατω απο ψυχοφαρμακα...για να αντιμετωπισω τις δυσκολιες της ζωης.

    Γιατι δεν μου ειπε να προχωρησω σε μυνηση και μαλιστα του εκανα αναφορα για αυτο αλλα με νταουνιασε περισσοτερο?

    Σαν τι ανθρωπο με αντιμετωπισαν ως τωρα...ναι σκεφτομαι ολη μου τη ζωη...και ειναι ενα ψεμμα.

    Μη γελιεστε αισθανομαι πιο δυνατος απο ποτε...αλλα πραγματικα μες την απολυτη μοναξια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Keep οι ανθρώπινες σχεσεις είναι πολύ δύσκολες. Πραγματικοί φίλοι ίσως είναι 1-2 ίσως και κανένας.

    Μην κάνεις τη χάρη σε κανέναν και πέσεις ψυχολογικά. Καταρχάς λυπήσου τον εαυτό σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by keep_walking
    Σαν τι ανθρωπο με αντιμετωπισαν ως τωρα...ναι σκεφτομαι ολη μου τη ζωη...και ειναι ενα ψεμμα.
    σαν τί άνθρωπο?έχεις βρει απάντηση?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι σαν βλαμμενο...που πρεπει να χαιρεται τη ζωη...ως εκει που τον παιρνει....και δυστυχως εχω τεραστια νοητικα προβληματα και αυτο δεν προκειται να αλλαξει....οποτε μαλλον εχουν δικιο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Originally posted by keep_walking...και δυστυχως εχω τεραστια νοητικα προβληματα και αυτο δεν προκειται να αλλαξει....οποτε μαλλον εχουν δικιο.
    Egw giati den ta blepw bre keep... grafeis wraia skeftesai sygrotimena, i logiki su estw kai melanxoliki afto to diastima einai oloklirwmeni kai emperistatwmeni ... mipws to blema su einai strameno sta arnitika mono ;
    Ta paidia edw epimona su lene keep allakse tin optiki gwnia pou blepeis ton eafto su, adikisai me afto pou kaneis ; Giati to kaneis ; O eafto su einai aftos pou einai, agapise to kai proxwra. Akoma kai ean exeis noitika problimata exeis sigoura kai proterimata kai ikanotites , e tote prospatha na xareis aftes tis aksi pou exeis !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by keep_walking
    Ναι σαν βλαμμενο...που πρεπει να χαιρεται τη ζωη...ως εκει που τον παιρνει....και δυστυχως εχω τεραστια νοητικα προβληματα και αυτο δεν προκειται να αλλαξει....οποτε μαλλον εχουν δικιο.
    να υποθέσω λοιπον οτι 1. εισαι θυμωμενος με ολους αυτους που σου φέρονται έτσι και 2.θυμωνεις κ με τον εαυτο σου, που τους αφηνεις να σου συμπεριφέρονται έτσι?

    3. δλδ θεωρεις τον εαυτο σου \"βλαμμένο\"? τί πάει να πει αυτο?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Θεωρω οτι το περιβαλλον μου ηταν τοσο φρικτο που δεν με βοηθησε ποτε ως τωρα...και ειναι πλεον πολυ αργα.
    Αντι αυτου με πλακωσαν στα ψυχοφαρμακα και με νταντευαν.
    Οχι δεν μπορω να αντεπεξελθω στις πιεσεις των αλλων...δεν αντεχω την παρανοια τους που προσπαθουν να την φορτωσουν σε μενα...ειμαι το μεγαλυτερο θυμα στην ιστορια του πλανητη.

    Ναι εχω δουλεια μονο αυτο ειναι το καλο....και θα επιβιωσω.
    Αν ειχα την νοητικη δυναμη θα ξεκιναγα μια καινουργια αρχη αλλα ακομα δεν μπορω να παρω τα ποδια μου...καποια στιγμη ομως θα μπορεσω...ελπιζω...η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τα ψυχοφαρμακα μου θα συνεχισω να τα παιρνω φυσικα...δεν τρελλαθηκα ακομα...εντελως.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τουλαχιστον αυτα που ηξερα οτι επαιρνα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Keep,

    δεν ξέρω πώς βοηθάει να σκέφτεσαι οτι εισαι το μεγαλύτερο θύμα στην ιστορια του πλανητη...Σαφώς κ δεν ξέρω που αναφέρεσαι κ δεν σε κατακρινω γι αυτο, ως υπερβολικο. Ομως ειμαι σιγουρη, πώς οταν μπορεσεις να δεις τα πραγματα ΛΙΓΟ πιο ψυχραιμα θα δεις πώς ευτυχως ή δυστυχως αυτο δεν συμβαινει. Θα μου πεις \"πώς το ξέρεις....?\"ε, υποθέσεις κάνω....κ συμψηφισμους οπως κ εσυ.

    Απο την άλλη εισαι- δεν εισαι το μεγαλυτερο θυμα σημασια εχει πώς το λες...κ πώς το αισθανεσαι. Οτι έγινε, εγινε ομως...θες να σαι ακομα?μαλλον οχι, απο οσα γραφεις.... Δεν ξερω κ πάλι σε ποια νοητικη δύναμη αναφέρεσαι κ τί εννοεις μ αυτο. Σου ευχομαι να κανεις τη νεα αρχη που θες...αν κ \"βλέπω\" πώς ήδη εκανες μια νεα αρχη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αναφερομαι οτι αυτη τη στιγμη δεν μπορω να παρω τα ποδια μου και ειμαι ολο μπλα-μπλα-μπλα.....δεν αισθανομαι ακομα δυνατος....αλλα ηδη αισθανομαι καλυτερα που γραφω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    χαιρομαι:)

    περναω κ εγω μια φάση συνειδητοποιήσεων....νομιζω πώς ειναι σκληρο κ δύσκολο να ερθεις αντιμετωπος με μια σειρα δυσκολων καταστάσεων που εχεις ζήσει ή ζεις ακομα.Ομως -νομιζω κ παλι- πώς ειναι ο μονος τροπος για να προχωρησεις πιο ήσυχος, λιγοτερο βαρύς, πιο \"καθαρος\"...keep walking λοιπον....:)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να σαι καλα Sofia:)
    Με εκανες και αισθανομαι πολυ καλυτερα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    :).......χαιρομαι πάλι:)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ολοι με αγαπανε οπως αγαπας ενα αντικειμενο που περιφερεται....τον πουλο θα νεκρωσω ολα τα τμηματα του εγκεφαλου μου...μια 10 ετια μοναξιας....το καλο παιδι που δεν του λεγαν ουτε να βγει για ενα καφε...αλλα το αποφευγαν ολοι οπως ο διαολος το λιβανι..........αργκκκκκκκκκκκ κ....δεν με νοιαζει...δεν με νοιαζει ας με φτυνουν ολοι...βαρεθηκα...διπροσωποι ολοι....εγω ημουν αληθινος τοσο καιρο...το καλο παιδι...δεν με νοιαζει...παλι καλο παιδι θα ειμαι το ξερω...οχι απο φοβο αλλα γιατι ετσι αισθανομαι....αλλα ειλικρινα να παν να γαμηθουν ολοι....10 χρονια μονος μου...σιγουρα υπαρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ και ανθρωπακια.Συναντησα και ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ αλλα αυτοι ηταν λιγοι.

    Γραφω...για να γραφω να μην εκραγω...μη δινεται σημασια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •