ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    aggeloydaki καλημερα,
    χαιρομαι που για σενα ηταν κατι απλό και δεν ειχες αγχος.......δεν ειναι οτι δεν εμπιστευομαι τους ιατρους (αλλιως δεν θα πηγαινα) απλως ειναι ο φοβος του πρωτογνωρου και αυτο που ειπες..μηπως δεν ξυπνησω.......μου χαλαει ολη την διαθεση και ολο τον ενθουσιασιμο για την -ισως- σημεντικοτερη μερα της ζωης μου !!!!!
    πραγματικα σε ζηλευω για τον τροπο αντιμετωπισης σου !!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    109
    Για μένα η εμπειρία της νάρκωσης ήταν πρωτόγνωρη πριν 3 χρόνια που χρειάστηκε να κάνω κύστη κόκκυγα....Μέτρησα ως το 4 και ξεράθηκα στον ύπνο...άνοιξα τα μάτια μου στην αίθουσα ανάνηψης και δεν θυμόμουν πως βρέθηκα εκεί για κάνα 2λεπτό. Με πήγαν στο δωμάτιο και μου είπαν να μην κοιμηθώ...νύσταζα φοβερά αλλά μου μιλάγαν συνέχεια οι δικοί μου για να μείνω ξύπνια. Το μεγάλο γέλιο είναι ότι τους απάνταγα βλακείες, ασυναρτησίες που όταν μου τα είπαν 2 μέρες μετά γελάγαμε για άλλο τόσο...

  3. #18
    τι ωραια που τα λετε..............
    απο τωρα εχω ταχυκαρδιες........νομιζω οτι η καρδια μου θα φυγει απο την θεση της !!!
    α πα πα..θα πεθανω μεχρι την αλλη παρασκευη !!!

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    12
    Χειρουργήθηκα πριν 3 βδομαδες να σου πω αλήθεια απορούσα που δεν είχα καθόλου άγχος μαλλόν επειδή το ήθελα πολύ όταν ξύπνησα το μόνο πράγμα που ένιωσα ήταν να με πονάει η πλάτη μου λόγω της θέσης που είχα στην εγχείρηση όσο για εμετό μου είπαν πως δεν έπρεπε να κάνω για να μην ερεθίσω το στομάχι μου κι έτσι μου έβαζαν μέσα στον ορό φαρμακο για να ηρεμήσω!

  5. #20
    mprizolitsa καλησπερα,

    αν και εχουν περασει 3 εβδομαδες σου ευχομαι καλη αναρωση και πολυυυυυυ καλες κατηφορες !!!!! χαιρομαι και σε θαυμαζω για την ψυχραιμη και ηρεμη αντιμετωπιση σου !!!!
    εγω δυστυχως παιδευομαι ακιμα με την σκεψη........καιμεχρι την αλλη παρασκευη θ ατρελαθω....

    μπορει αραγε ν αμου καποιος απο το φορουμ (που εχει βαλει δακτυλιο) ποση ωρα ΑΚΡΙΒΩΣ καραταει το χειρουργειο???

  6. #21
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    12
    Σε ευχαριστώ πολύ

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •