Καλησπερα και απο μενα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    North :p
    Posts
    38

    Καλησπερα και απο μενα

    Καλησπερα σε ολους, Ονομαζομαι Μαργαριτα και ειμαι 27 ετων.
    Εδω και κανα μηνα εχω ανακαλυψει το φορουμ και το βρισκω πολυ ενδιαφερων και ειπα να συστηθω και γω.

    Να σας πω οτι πηρα τα κιλα ξαφνικα και δεν καταλαβαινα τι γινοταν, θα πω και ψεματα. Απο 10 χρονων ημουν πολυ συνηδιτοποιημενη για τα κιλα μου που μονο αυξανονταν μεχρι και περσυ.
    Εδω και ενα χρονο, για την ακριβεια ακριβως ενα χρονο, εχω ξεκινησει την αλλαγη στη διατροφη μου και τα αποτελεσματα με κανουν να θελω να προσπαθω καθε μερα περισσοτερο. εχω χασει μεχρι τωρα 45kg με ισσοροπημενη διατροφη και γυμναστκη. ( οχι κοπανιεμαι γυμναστικη, απλα μενω δραστηρια).
    Τωρα βεβαια που τα κιλα μειωθηκαν κατα πολυ αρχιζει το καπως πιο αργο χασιμο, αλλα και τι πειραζει, ουτως η αλλως ειχα αποφασισει να αλλαξω τροπο ζωης και οχι να κανω "διαιτα".

    αυτα προς το παρων απο μενα και επιζω να μου δοθει η ευκαιρια να γνωρισω καποιους απο σας στο ταξιδι για μια καλυτερη ποιοτητα ζωης.

    υγ. δεν γραφω σχεδον ποτε με ελληνικους χαρακτηρες στον υπολογιστη οποτε συγχωρεστε τα οποια λαθη κανω, και θα κανω αρκετα , λολ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Μαργαρίτα καλώς ήρθες!Πολλά μπράβο για όσα κιλά έχεις χάσει μέχρι σήμερα,πρέπει να νιώθεις άλλος άνθρωπος ε?Είμαι σίγουρη πως με λίγο υπομονή θα χάσεις και τα υπόλοιπα,καλή συνέχεια να έχεις!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΟΥΤΟΠΙΑ
    Posts
    381
    Καλως ηλθες Μαργαριτα!

    Συγχαρητηρια που εχασες τοσα κιλα μονη σου !Καλη συνεχεια στη προσπαθεια σου!:love:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    395
    Μαργαρίτα ενα πολυ μεγαλο μπραβο κι απο μενα !!! . Κι εγω προσπαθώ μόνη μου χωρίς γιατρό , διατροφολόγο και διαιτολόγο , με ισορροπημένη διατροφή και δραστηριότητα όσο μπορώ γιατι η δουλεια μου είναι πολλες ώρες και καθυστική .Καμμια φορά αναρωτιέμαι μα 35 Κg μονη σου ? που πας ? τσάμπα προσπαθεις . Ομολογώ με αποστόμωσες . Βλέπω εσένα κι όλους τους άλλους εδώ μέσα που τα κατάφεραν και λέω Ναι είναι δυνατόν . Μπορείς . Υπομονή και συνέπεια χρειάζεται μόνο . Αλλωστε ξεκίνησα με σκοπό ν΄αλλάξω συνήθειες και τρόπο ζωής κι όχι μόνο διατροφής και τα κιλά θα πέσουν ως συνέπεια αυτού .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Γεια σου Μαργαρίτα και καλώς μας ήρθες, όταν μαθαίνω για ανθρώπους που βγήκαν ή βγαίνουν από το φαύλο κύκλο της παχυσαρκίας, χαίρομαι και συγκινούμαι ταυτόχρονα, μπράβο σου!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    101
    Μαργαριτα εισαι ΘΕΑ!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Mαργαριτα :thumbup: συμφωνω κι εγω Θεά! Σε ενα χρόνο απώλεια κιλών ετών... 45 κιλά!΄

    Καλώς ήλθες! :grin:

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    North :p
    Posts
    38
    Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους για το θερμο καλωσορισμα, λιγο που κοιταξα στο φορουμ οι προσπαθειες και επιτυχειες ολων των μελων ειναι πραγματικα αξιοθαυμαστες! Αντε και καλη μας συνεχεια

    dora_th και εγω ετσι ελεγα στην αρχη, οτι δεν προκειται να τα καταφερω και αλλα τετοια. αλλα απο την αλλη σκεφτηκα οτι δεν εχω και τιποτα να χασω. ουτως η αλλως ο χρονος θα περνουσε εκανα δεν εκανα κατι για τα κιλα μου, οποτε οπλιστικα με επιμονη και εβαλα μπρος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    487
    Πραγματικα ποση επιμονη και επιμονη πρεπει να εχει ενα ατομο για να το καταφερει αυτο.Μπραβο σου που τα καταφερες μονη σου.Τρεχουμε σε διαιτολογους,κεντρα αδυνατισματος,αγοραζουμε χαπια κτλ.Αλλα τιποτα απο αυτα δε μας χρειαζεται αν δεν το πιστεψουμε μονες μας και δε το βαλουμε στοχο!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Mπράβο Engraved, respect!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

    Eίμαστε περίπου στην ίδια φάση... ίδια ηλικία περίπου, ίδιο ιστορικό(με την έννοια οτι κι εγώ τα είχα χρόνια τα κιλά), ίδια περίοδος που αρχίσαμε, χωρίς εξωτερική βοήθεια και ίδια απώλεια!!! ʼντε πάμε για την τελική ευθεία!!!

    Καλωσήρθες Μαργαρίτα!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    303
    Μαργαρίτα wow κούκλα μου!! Αυτό θα πει θέληση και προσήλωση στο στόχο!

    Πάντως 45 κιλά σ' έναν χρόνο? έχεις και καλό μεταβολισμό!!! τι ωραία!!

    Θα σου φύγουν κ τα υπόλοιπα, και δε θα καταλαβεις πότε τα 'χασες,χιχι!!

    Kαλή σου συνέχεια, όλοι εδώ είμαστε και βουρ για τον στόχο μας..!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    416
    Γειά σας και απο μενα.Εχω και εγω την ιστορία μου μες τα κιλά που κουβαλώ και εξεπλάγην που σας βρηκα.Εψαχνα κατι τετοιο πολύ καιρο τωρα και θεωρω πως θα βοηθηθω απο ολους εσας, πολύ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    416
    Γιατι δεν μου βγαινει η υπογραφη μου;




    edit...Βγηκε!!!!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    13
    Γεια σου και σένα marimari κι εγώ φρέσκια είμαι έδω και βλέπω θέλουμε και την ίδια απώλεια,καλή μας επιτυχία!!

    Εν τω μεταξύ όσο διαβάζω εδώ μέσα τόσο πιο πολύ θάρρος παίρνω,είναι σημαντικό να βρίσκεις ανθρώπους που τα κατάφεραν.Έχω κολλήσει κι είμαι ολη μέρα ον λάιν και διαβάζω,καλύτερη βοήθεια κι απο ψυχολόγο αυτή η σελίδα.

    Filliparas και engraved να επαναλάβω τα συγχαρητήρια και καλή πορεία στα εναπομείναντα!Ακολουθήσατ� � κάποιο διαιτολόγιο απο γιατρό?Κι απο γυμναστική?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    North :p
    Posts
    38
    fleria δεν με παρακολουθησε καποιος διαιτολογος, γιατρος ι οτιδηποτε. διαβασα πολυ online , ηξερα τι επρεπε να τρωω και τι οχι, λιγο πολυ ολοι ξερουμε νομιζω, και μετρουσα θερμιδες προσεχοντας τους υδατανθρακες, οχι κοβωντας, απλα με μετρο.
    στον ενα χρονο που εχασα τα 45kg εκανα ελαχιστη γυμναστικη. προσπαθουσα κυριως να μενω δραστηρια, βολτες, στο σπιτι δουλιτσες κτλ.
    θεωρω λαθος για μενα το οτι δεν ξεκινισα γυμναστικη μαζι με διατροφη, αλλα σκεφτηκα οτι αφου μπορω να κανω εστω μια πιο υγειινη διατροφη καλυτερα αυτο απο το τιποτα. γυμναστικη ξεκινησα τωρα, ουτε ενα μηνα, οχι για να χασω τα υπολοιπα πιο ευκολα, αλλα γιατι θελω γενικα να εχω μια καλυτερη ποιοτητα ζωης και οχι απλα να γινω αδυνατη. λενε οτι το χασιμο βαρους ειναι 80% καλη διατροφη και 20% ασκηση. και για μενα ισχυει. η ασκηση οφελει σε παρα πολλα την υγεια, αλλα δεν ειναι απαραιτητη για να χασεις βαρος.


    καλως ηρθες marimari

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •