διαδικτυακο σεμιναριο-εντυπωσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266

    διαδικτυακο σεμιναριο-εντυπωσεις

    Ειδατε το σεμιναριο;Τι εντυπωσεις εχετε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,205
    Το είδα κ μου άρεσε πολύ οι επιστημονικά τεκμηριωμένες θέσεις!!!!

    Κάνεις κ εσύ τρίωρα κ τριάδες? (κάτι είναι γραμμένο στο τικεράκι σου αλλά δεν μπορώ να καταλάβω).


    Το τελευταίο χρονικό διάστημα ακολουθώ αυτή τη λογική κ με έχει βοηθήσει πάρα πολύ στον έλεγχο της επιθυμίας μου για γλυκό σε οργανικό επίπεδο γιατί όσον αφορά το ψυχολογικό κομμάτι είναι άλλο!!!
    Κάποιες φορές που υπέκυψα στα δαιμονάκια του μυαλού μου ήτανε γιατί δεν μπόρεσα να διαχειριστώ κάποια συναισθήματα :flaming:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5,663
    Καλημέρα
    πιστεύω ότι είναι κάτι που αξίζει όλοι να δούμε. Προσωπικά η λογική αυτή της διατροφής με έχει βοηθήσει και εμένα πάρα πολύ. Από τότε που ξεκίνησα να κάνω γεύματα με τριάδες και δυάδες μπόρεσα να ελέγξω πολύ καλύτερα τις ποσότητες που τρώω και να ελέγχω καλύτερα και την επιθυμία μου για γλυκά ή για ανθυγιεινές τροφές στις οποίες ήμουν εθισμένη. Είναι μία λογική διατροφής τεκμηριωμένη επιστημονικά και είναι ότι πιο λογικό έχω ακούσει και έχω ακολουθήσει ποτέ στην ζωή μου ως διατροφή. Το πιο σημαντικό όμως για εμένα προσωπικά είναι ότι από τη στιγμή που έκανα πράξη όλα αυτά που αναφέρουν στο σεμινάριο, βίωσα ξανά την απόλαυση της τροφής μου και την απενοχοποίηση της. Πολύ σημαντικά για εμένα αφού είμαι άνθρωπος που λατρεύω το φαγητό και δυστυχώς ποτέ δεν μπορούσα να φάω χωρίς τύψεις γιατί απλά συνεχώς έβαζα κιλά. Τώρα πια δεν χρειάζεται να ανησυχώ για το αν θα βάλω κιλά, παραμένω σταθερή απολαμβάνοντας επιτέλους μία διατροφική ισορροπία αν και ελπίζω σύντομα να επουλώσω όλα μου τα ψυχολογικά τραύματα και να καταφέρω να το πάω στο επόμενο επίπεδο δηλαδή στο να χάσω και το περιττό μου βάρος. Μέσα όμως από όλη αυτή τη διαδικασία, σιγά σιγά έχω ήδη χάσει λίγα κιλά αλλά κυρίως νιώθω κάθε μέρα πολύ καλά .
    Αξίζει όλοι να το δούμε και το e-psycology έχει ήδη εξασφαλίσει τα πρώτα πέντε για τα μέλη του δωρεάν, είναι ένα δώρο προς όλους εμάς που έχουμε διαταραγμένη σχέση με το φαγητό και είμαι σίγουρη ότι όλοι θα βοηθηθούμε από αυτό. Χαίρομαι τόσο πολύ που υπάρχουν τέτοιες πρωτοβουλίες γιατί δυστυχώς με μεγάλη μου λύπη διαπιστώνω ότι ενώ πολλοί υποφέρουμε από διατροφικές διαταραχές, γνωρίζουμε για αυτές τόσα λίγα! Και δεν βγάζω τον εαυτό μου απ΄έξω γιατί και εγώ μέχρι πέρυσι ζούσα στην απόλυτη άγνοια και δεν είχα ιδέα ότι μπορώ να βοηθηθώ ή ότι από κάπου μπορώ να ενημερωθώ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Εκανα 3αδες αλλα τα παρατησα δεν ξερω γιατι.Το σεμιναριο δεν το ειδα γιατι δεν μπορουσα να συνδεθω θα ξαναπροσπαθησω παλι-ξερετε ποτε θα ειναι η αναμεταδοση ξανα;Ειπαν πως θα το μεταδωσουν παλι απο την αρχη νομιζω για οσους το εχασαν.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •