προγραμμα 18 κ ανω-εξαρτηση απο το φαγητο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266

    προγραμμα 18 κ ανω-εξαρτηση απο το φαγητο

    Εχει παει κανεις σε αυτο το προγραμμα;Εκλεισα συναντηση γιατι εχουν προγραμμα για εξαρτηση απο το φαγητο.Ξερει κανεις τη διαδικασια κ απο τι εξαρταται στο να με δεχτουν;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athina / Peiraias
    Posts
    39
    Ενδιαφέρον ακούγεται lessing.
    Ποιος το παρέχει αυτό το πρόγραμμα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Το 18κ ανω.Θα γραψω μετα το ραντεβου να πω τι εγινε.Μεχρι τοτε ομως υπαρχει κανεις με αντιστοιχη εμπειρια;Θυμαμαι οτι ειχε ξανα-αναφερθει εδω μεσα το 18 και Ανω κ ειχε παει μια κοπελα αλλα δεν θυμαμαι τι ειχε γραψει.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athina / Peiraias
    Posts
    39
    Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

    Τελικά lessing πήγες στο ραντεβού που είχες για το 18 άνω?
    Εντυπώσεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    που γινεται αυτο;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    αυριο θα παω κ θα σας τα πω ολα

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athina / Peiraias
    Posts
    39
    lessing,
    περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου τα σημερινά.!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Λοιπον πηγα.Ειναι στους Αμπελοκηπους.Εχει λιγη γραφειοκρατια:Πρωτα σε αξιολογει μια ψυχολογος.Κατοπιν η ψυχολογος σου κλεινει δευτερο ραντεβου.Μετα σε βλεπει ενας ψυχιατρος.Και μετα αν καταλαβα καλα μαζι με αλλα ατομα που εχουν εξαρτησεις(ναρκωτικα,αλκοο λ κ.λ.π.)μπαινεις σε ομαδες δραματοθεραπειας.Τωρα τι να πω.Ηταν ενα συντομο πρωτο ραντεβου κ δεν κατασταλαξα ως προς το πως μου φανηκε.Νομιζω οτι οταν φτασω στον τελικο υπευθυνο τον ψυχιατρο,θα εχω μια σαφη εικονα.:no:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Ε,ναι...έτσι που το παρουσιάζεις,τι γνώμη να έχεις σχηματίσει;
    Ας περάσει με το καλό η εισαγωγική διαδικασία πρώτης γνωριμίας,
    να δώσεις λίγο χρόνο στο εγχείρημα αυτό και μετά θα διαμορφωθεί μέσα σου άποψη.
    Το καλό είναι πως υπάρχουν δομές στις οποίες μπορείς ν'απευθυνθείς.Μακάρι να φανούν βοηθητικές!
    Διαισθάνομαι πως ήδη νιώθεις καλύτερα!Ελπίζω κάθε μέρα να σε βρίσκει όλο και πιο θετική και δυνατή!Φιλιά!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Πολυ σωστα.Εγω στη ζωη μου ειμαι πολυ ανυπομονη κ απογοητευομαι οταν δεν εχω γρηγορα αποτελεσματα η θεαματικα.Το κακο ειναι πως ενω ξερω οτι θελει υπομονη μενει μονο στη θεωρια.Αυτο ειναι ενα μυστηριο που δεν το καταλαβαινω ουτε εγω για τον εαυτο μου.Δηλαδη ενω ξερω οτι χρειαζεται υπομονη δεν εχω...Πραγματικα ειναι μυστηριο...Να ξερεις με το μυαλο οτι δεν χρειαζεται να απογοητευεσαι η να βιαζεσαι αλλα με την καρδια να συμβαινει ακριβως το αντιθετο!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athina / Peiraias
    Posts
    39
    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.!

    lessing από αυτά που είπες, με χάλασε λίγο το γεγονός ότι μπαίνει κάποιος στην ίδια ομάδα με άτομα εξαρτημένα από αλκοόλ, ναρκωτικά...
    Εντάξει θα μου πεις οτι σε τελική όλοι από το ίδιο πράγμα πάσχουμε την εξάρτηση (άλλος από εξάρτηση φαγητού, άλλος από αλκοόλ)...
    αλλά ποτέ δεν μπορούσα να φανταστώ ομάδα θεραπείας που να απαρτίζεται από άτομα εξαρτημένα από το φαγητό ή άτομα εξαρτημένα από τα ναρκωτικά.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •