σχετικα με το λαιμο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    24

    σχετικα με το λαιμο

    γενικα νιωθω την αριστερη μου αμυγδαλη πρησμενη και ποναω καποιες φορες οταν καταπινω...τον τελευταιο καιρο νιωθω κατι σαν εξογκωματακια-γρομπαλακια καπως,στην αμυγδαλη..ειναι απο την πιεση που ασκω για να κανω εμετο καθημερινα.?και αν ηρεμησω και απεχω θα φυγουν σιγα σιγα..?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    ειναι πολυ πιθανο να ειναι απο τους εμετους...
    προσπαθησε να τους κοψεις,ειναι η αρχη για την καταπολεμηση της βουλιμιας πιστευω... και σιγα σιγα χωρις την προοπτικη του εμετου θα κοπουν και τα υπερφαγικα.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    Originally posted by reddy
    γενικα νιωθω την αριστερη μου αμυγδαλη πρησμενη και ποναω καποιες φορες οταν καταπινω...τον τελευταιο καιρο νιωθω κατι σαν εξογκωματακια-γρομπαλακια καπως,στην αμυγδαλη..ειναι απο την πιεση που ασκω για να κανω εμετο καθημερινα.?και αν ηρεμησω και απεχω θα φυγουν σιγα σιγα..?
    tagrompalakia tha einai mallon prhmsenoi lemfadenes epeidh me toys emetoys exeis traymatistei kai molynthei

    h tha einai diogkwmenoi sielogonoi adenes toys opoious epishs tha prepei na prosekseis.

    stamata toysgamhmenous toys emetoys oso einai kairos k episkepsoy enan wrl!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    εγώ από τους πολλούς εμετούς σε κάποια φάση δεν άκουγα κ καλά κιόλας.δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου η αν όντως φταίγανε οι εμετοί.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    24

    ..

    k egw bouliana mou kapoies fores ta niwthw na vouizoun,oxi akrivws pono....einai toso asxhmo auto pou kanw ston eauto mou kai toso diskolo na to antimetwpisw...autes tis meres distixws ekana t vradia emeto,alla doulepsa poli to psixologiko kommati.den arkei vevaia,pio poli me anisixei i kourash k oi ponoi...alla tha stamathsoun.
    euxaristw gia tis apanthseis sas.. :) ipomonh kai dinamh.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    εμένα πάντως κ το πρίξιμο από τις αμυγδαλές μου πέρασε κ τα αυτιά μου τα νιώθω καλύτερα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    απο τότε που έκοψα τους εμετούς να συμπληρώσω

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    47
    Εγω εχω γρομπαλακια και ειναι οισοφαγιτιδα..μπορει να εχεις αυτο..εχει εξαπλωθει και στην βαση της γλωσσας σου;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    http://www.hoganscarpesoutlet.com/
    Posts
    3
    εγώ από τους πολλούς εμετούς σε κάποια φάση δεν άκουγα κ καλά κιόλας.δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου η αν όντως φταίγανε οι εμετοί.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •