το περιστατικό της Σαντορίνης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Γεια σου Ηρώ..Υπάρχει ένα thread στο οποίο συζητήσαμε εκτενώς το συγκεκριμένο περιστατικό,πρόσφατα και έχει τίτλο \"Ψυχασθενής σκότωσε την κοπέλα του\"..Πάτα το κουμπί Αναζήτηση και θα το βρεις....Λοιπόν ναι..Το έχω ξαναπεί.Ο κόσμος έχει βαθιά μεσάνυχτα από ψυχικές ασθένειες.Φαντάζεται ό,τι του κατέβει ακριβώς γιατί είναι αδαής..Μου έλεγε ένας φίλος \"...όλοι οι τρελοί καταθλιπτικοί\"..Και λέω \"Όποιος έχει κατάθλιψη δεν σημαίνει ότι είναι τρελός\"\"Δεν αργεί να φτάσει στην τρέλα μου απάντησε\"...Από αυτό καταλαβαίνεις...Επίσης ως ο πλέον ειδικός μου είπε πως δεν είναι σύμφωνος με αυτούς που έχουν κατάθλιψη και παίρνουν αντικαταθλιπτικά...Δηλ προτιμάει τους υπάρχοντες καταθλιπτικούς που είναι με το μπάφο,την κοκαίνη,την ηρωίνη,τον αλκοολισμό που καταστρέφουν τον οργανισμό παρά δέκτες μιας πιο σωστής αντιμετώπισης του προβλήματος....Η ελληνική κοινωνία θέλει πολύ χρόνο ακόμα φαίνεται για να χαρακτηριστεί πολιτισμένη κοινωνία με υπάρχον μορφωτικό και βιοτικό επίπεδο...Σε αυτή λοιπόν τη συζήτηση απλά γνέφεις καταφατικά...Ναι,ναι...Τρελο� � καταθλιπτικοί ό,τι πεις εσύ....Θα καθόμαστε να ασχολούμαστε με την μαλακία που πετάει ο καθένας;Δηλ και αξία δίνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις.....Η ζωή έχει πολλά γυρίσματα άλλωστε και λένε \"Εδώ που είσαι ήμουνα και εδώ που είμαι θα\'ρθεις\".
    Η πλάκα ποια είναι..Ότι είναι φίλοι μου και με κάνουν παρέα και δεν τους έχω βλάψει ή τίποτα και κάνουν παρέα με μια \"τρελή\"....Είμαι τόσο κοντά τους λοιπόν και πολλοί \"τρελοί\" είναι επίσης τόσο κοντά μας και τους λέμε Γεια και Καλημέρα.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Πάρε και το λινκ.
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=3303#pid71121
    been good, been bad. WILL GO ON

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •