ετοιμη!!!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 29 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 431
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Νίνα μου μην απογοητεύεσαι!!!Εγώ μέχρι να μάθω την ημερομηνία της επέμβασής μου από το Ρίο περίμενα 8 μήνες!!!Συν όσο καιρό μου πήρε να κάνω τις εξετάσεις μου!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    Originally posted by Ninap
    kali epituxia koritsara mou, den tha vrethoume pote giati ego pleon den meno ellada kai tha tin kano stin Ollandia alla eimai sto perimene..exo to ok alla tha me paroun 3 bdomades prin tin epemvasi tilefono gia na mou dosoun na pino san trofi ena milk sake gia na xathoun kai merika kila prin tin epemvasi episis gia na miothi to lipos sto sukoti mou. Me piasane ta klamata tora pou diavaza to post sou. elega ston suntrofo mou 'ma toulaxiston ekei kseroun pote tha ginei i epemvasi tous , esto na me pernan tilefono na mou legane tin imerominia kai as itan kai ton septemvi (to argotero pou tha tin kano einai ton septemvri) oxi etsi na kathome se anamena karvouna..den tha er8o stin ellada gia auton ton logo episis ..giati perimeno....etsi den mporo na fao kai ena fai tis prokopis Elliniko prin tin epemvasi ..den tha fao to fagaki tis manoulas mou, oute psarakia, oute xtapodaki...oute tipota...;(

    Pantos gia sena sou euxome ta kalutera kai oi skepsis mou tha einai mazi sou, edo tha eimaste kai tha ta leme

    koritsia ti pirate mazi sas sto nosokomio? edo tha me kratisoun 3 meres ektos kai an patho kati (pureto, diafugi klp) kai me kratisoun parapano.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    εεε Ninap για να γελασουμε λιγο...ξερω οτι η λεξη υπομονη ειναι πια μια λεξη που μας εχει σπασει τα νευρα αλλα και μια μεγαλη αρετη που μας βοηθαει να να μενουμε ηρεμες...δεν ξερω αν πιστευεις στο θεο και αν οχι δεν μπορει καπου θα πιστευεις ε λοιπον την κυριακη ήταν των αγιων αναργυρων ειναι μερα για τους ασθενεις και τους γιατρους μου ειπε η μητερα μου!!!! τυχαια λοιπον παρ οτι δεν το εχω ξανα κανει ποτε εμεινα ξυπνια μεχρι τις 7 το πρωι και πηγα στην λειτουργια εκλαψα πολυ προσευχηθηκα και εκτος απο τα αλλα κερακια αναψα και ενα για ολους που ειναι στην ιδια κατασταση και περιμενουν ή εχουν κανει την επεμβαση!!!!!
    να πιστευεις λοιπον ολα θα πανε καλα και αν βρισκεσα μακρια απο την πατριδα η πιστη και η προσευχη θα σε κρατησει δυνατη!!!

    για να μην παρεξηγηθω δεν ειμαι απο αυτες τις κολημμενες με την θρησκεια ομως πιστευω με τον δικο μου τροπο και ειμαι σιγουρη απο πολλα παραδειγματα στην ζωη μου οτι ο θεος με βοηθησε να ξεπερασω και να αντεξω πολλες καταστασεις!!!!!!!
    γι αυτο λοιπον να κανεις την προσευχη σου και να εχεις πιστη και ο θεος θα σου δινει υπομονη και θα ρθει η μερα που τα δακρυα σου θα ειναι απο χαρα και αγωνιας!!!!!!!
    θα εισαι λοιπον στις προσευχες μου υπομονη:spin:

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    6,974
    Pm60 εύχομαι να πάνε όλα καλά, μην ανησυχείς γιατί είσαι σε πολύ καλά χέρια και να ξέρεις ότι όσο πιο ήρεμη είσαι τόσο πιο γρήγορα θα συνέλθεις και θα αναρρώσεις. Καλά κάνεις και προσεύχεσαι, ούτε εγώ είμαι κολλημένη με την θρησκεία, αλλά προσεύχομαι πάντα για να ζητήσω τη βοήθεια του Θεού σε ότι χρειάζομαι. Πριν 1 χρόνο που έκανα το sleeve προσευχήθηκα κι εγώ και μου πήγαν όλα καλά, παρόλο που υπήρχαν κίνδυνοι λόγω του διαβήτη που έχω, συνήλθα γρήγορα, ήμουνα και μόνη μου στο δίκλινο δωμάτιο και ήταν σα να είμαι σε ξενοδοχείο χιχιχι και ήταν πραγματικά το ωραιότερο χειρουργείο που έχω κάνει!! Έκτοτε ζω ένα θαύμα γιατί ούτε κατάλαβα για πότε έχασα τα κιλά μου χωρίς πείνα και χωρίς στέρηση. Εύχομαι καλή επιτυχία, να αναρρώσεις γρήγορα και να γυρίσεις στο σπιτάκι σου για να αρχίσεις κι εσύ να ζεις το δικό σου θαύμα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    6,974
    Ninap μην στενοχωριέσαι γιατί ότι θυσίες αναγκάζεσαι να κάνεις τώρα γιατί είναι για καλό σκοπό. Σκέψου ότι θα έρθεις του χρόνου στην Ελλάδα που θα είσαι και αδύνατη! Με επιμονή και υπομονή όλα γίνονται. Καλή επιτυχία και κράτα μας ενήμερους.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Εμενα η αναισθησια πως μου ειχε ξεφυγει? Ηταν το μονο πραγμα που δεν σκεφτομουνα, μαλλον και το μονο πραγμα που δεν ειχα ψαξει για να φοβηθω!
    Ο καθε οργανισμος αντιδραει διαφορετικα! Δεν μπορω να σου εγγιηθω οτι τον 1ο μην θα πονας η οχι γιατι καθε μελος θα σου πει και την δικη του εκδοχη!
    Εμενα λοιπον δεν με πονουσε ΤΙΠΟΤΑ! Τις πρωτες 3-4 μερες με ενοχλουσαν αρκετα και με τραβουσαν τα εσωτερικα ραμματα οταν σηκωνομουν απο το κρεββατι του νοσοκομειου! Γιαυτο να σηκωνεις πρωτα το κεφαλι του κρεββατιου (ηλεκτρικο θα ειναι σιγουρα!) και μετα να σηκωνεσαι αργα αργα!!
    Τις πρωτες 10 μερες δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου γιατι δεν με βολευαν τα ραμματα! Ειδικα αν γυρνουσα στο πλαι ετσι οπως επεφτε λιγο κια η κοιλια, τσουπ τραβιοντουσαν! Μολις τα εβγαλα ΑΛΙΛΟΥΙΑ!!! Κοιμηθηκα σαν το πουλακι!!

    Προσωπικα ξαναλεω δεν πονουσα καθολου (παραμονο οπως εχω ξαναπει τις πρωτες 4 ωρες μεχρι να σηκωθω απο το κρεββατι και να κανω στρατα στρατουλα!!) ουτε εμετους εκανα (οκ εκανα 2 αλλα ο ενας ηταν στην αρχη δεν μασησα ενα τοσοδολικο κοματακι φαγητο και μου εκατσε και ο 2ος δεν ημουν καλα ψυχολογικα και τα εβγαλα, στην 1η περιπτωση ηταν μονο σαλακια στη η τα εβγαλα κανονικα!)

    Ουτε εγω ειμαι καμια θεουσα αλλα πιστευω στον Θεο και στην χαρη του! Οι γονεις και συγγενεις μου ειχαν προσευχηθει για εμενα και εβαλε και το χερι του ο Θεος και πηγαν ολα καλα!!

    Σε διαβεβαιωνω, 3 μηνες μετα ειναι λες και δεν εχω κανει επεμβαση! Εχω καποιες ζαλαδες και μου πεφτει η πιεση αλλα καιρο με τον καιρο θα ρυθμιστει και αυτο!!!!

    Οσον αφορα τους γνωστους σου, δεν σημαινει οτι αυτος που εκανε την σληβ δεν μπορει να παρει 30 κιλα αν το θελει! Ολοι μπορουμε να "επανελθουμε" στα παλια κιλα μας αν δεν προσεχουμε! Η επεμβαση ειναι βοηθητικη δεν ειναι η λυση στο προβλημα! Ειναι ομως το τεραστιο σπρωξιμο προς το ν ααδυνατησεις και να γινεις υγιεις και παλι!!!

  7. #22
    Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου!! :-) Τα ραματα σε 10μερες τα βγαζουν??γιατι ειχα την εντυπωση για πιο νωρις..Αληθεια ποσες μερες μετα βγηκες βολτιτσα εξω χωρις να ανησυχεις για ζαλαδες τρομερες η οδηγησες αμαξι (αν οδηγεις) ? καλα δεν λεω να βγεις για φαγητο εξω απλα να βγεις μια φυσιολογικη βολτα... Ακομα δεν το κανα το μυαλο μου στο φευγιο ειναι!! χαχα!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    Originally posted by ΤΖΙΝΑ
    Pm60 εύχομαι να πάνε όλα καλά, μην ανησυχείς γιατί είσαι σε πολύ καλά χέρια και να ξέρεις ότι όσο πιο ήρεμη είσαι τόσο πιο γρήγορα θα συνέλθεις και θα αναρρώσεις. Καλά κάνεις και προσεύχεσαι, ούτε εγώ είμαι κολλημένη με την θρησκεία, αλλά προσεύχομαι πάντα για να ζητήσω τη βοήθεια του Θεού σε ότι χρειάζομαι. Πριν 1 χρόνο που έκανα το sleeve προσευχήθηκα κι εγώ και μου πήγαν όλα καλά, παρόλο που υπήρχαν κίνδυνοι λόγω του διαβήτη που έχω, συνήλθα γρήγορα, ήμουνα και μόνη μου στο δίκλινο δωμάτιο και ήταν σα να είμαι σε ξενοδοχείο χιχιχι και ήταν πραγματικά το ωραιότερο χειρουργείο που έχω κάνει!! Έκτοτε ζω ένα θαύμα γιατί ούτε κατάλαβα για πότε έχασα τα κιλά μου χωρίς πείνα και χωρίς στέρηση. Εύχομαι καλή επιτυχία, να αναρρώσεις γρήγορα και να γυρίσεις στο σπιτάκι σου για να αρχίσεις κι εσύ να ζεις το δικό σου θαύμα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    ΤΖΙΝΑ μου ακριβως οπως το λες περιμενω το θαυμα πραγματικα μου δινεις πολυ κουραγιο!!!!!! το ζυζηταω με τον αντρα μου και ειναι πολυ συγκινητικο περιμενα τοσο καιρο!!!!!!! δεν μπορω καν να φανταστω πως θα ειμαι δεν θυμαμαι πια πως ημουνα αυτα λεμε τωρα θελω να πιστευω οτι μεχρι τα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΑ θα εχω αλλαξει καπως ε???:crazy:
    αχ σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου κι εσυ να εισαι παντα καλα!!!!!!!!:smilegrin:

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    Originally posted by -wow-
    Εμενα η αναισθησια πως μου ειχε ξεφυγει? Ηταν το μονο πραγμα που δεν σκεφτομουνα, μαλλον και το μονο πραγμα που δεν ειχα ψαξει για να φοβηθω!
    Ο καθε οργανισμος αντιδραει διαφορετικα! Δεν μπορω να σου εγγιηθω οτι τον 1ο μην θα πονας η οχι γιατι καθε μελος θα σου πει και την δικη του εκδοχη!
    Εμενα λοιπον δεν με πονουσε ΤΙΠΟΤΑ! Τις πρωτες 3-4 μερες με ενοχλουσαν αρκετα και με τραβουσαν τα εσωτερικα ραμματα οταν σηκωνομουν απο το κρεββατι του νοσοκομειου! Γιαυτο να σηκωνεις πρωτα το κεφαλι του κρεββατιου (ηλεκτρικο θα ειναι σιγουρα!) και μετα να σηκωνεσαι αργα αργα!!
    Τις πρωτες 10 μερες δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου γιατι δεν με βολευαν τα ραμματα! Ειδικα αν γυρνουσα στο πλαι ετσι οπως επεφτε λιγο κια η κοιλια, τσουπ τραβιοντουσαν! Μολις τα εβγαλα ΑΛΙΛΟΥΙΑ!!! Κοιμηθηκα σαν το πουλακι!!

    Προσωπικα ξαναλεω δεν πονουσα καθολου (παραμονο οπως εχω ξαναπει τις πρωτες 4 ωρες μεχρι να σηκωθω απο το κρεββατι και να κανω στρατα στρατουλα!!) ουτε εμετους εκανα (οκ εκανα 2 αλλα ο ενας ηταν στην αρχη δεν μασησα ενα τοσοδολικο κοματακι φαγητο και μου εκατσε και ο 2ος δεν ημουν καλα ψυχολογικα και τα εβγαλα, στην 1η περιπτωση ηταν μονο σαλακια στη η τα εβγαλα κανονικα!)

    Ουτε εγω ειμαι καμια θεουσα αλλα πιστευω στον Θεο και στην χαρη του! Οι γονεις και συγγενεις μου ειχαν προσευχηθει για εμενα και εβαλε και το χερι του ο Θεος και πηγαν ολα καλα!!

    Σε διαβεβαιωνω, 3 μηνες μετα ειναι λες και δεν εχω κανει επεμβαση! Εχω καποιες ζαλαδες και μου πεφτει η πιεση αλλα καιρο με τον καιρο θα ρυθμιστει και αυτο!!!!

    Οσον αφορα τους γνωστους σου, δεν σημαινει οτι αυτος που εκανε την σληβ δεν μπορει να παρει 30 κιλα αν το θελει! Ολοι μπορουμε να "επανελθουμε" στα παλια κιλα μας αν δεν προσεχουμε! Η επεμβαση ειναι βοηθητικη δεν ειναι η λυση στο προβλημα! Ειναι ομως το τεραστιο σπρωξιμο προς το ν ααδυνατησεις και να γινεις υγιεις και παλι!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    -wow- :eureka: ξερεις οτι εχουμε την ιδια μερα γενεθλια ??? (με καποια χρονια διαφορα βεβαια) τυχαιο δεν νομιζω:cul:
    αχ κι εγω αυτο που περιμενω περισσοτερο απ ολα ειναι να αισθανθω και παλθ υγιης:thumbup:

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    Originally posted by Fwtino_Asteraki
    Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου!! :-) Τα ραματα σε 10μερες τα βγαζουν??γιατι ειχα την εντυπωση για πιο νωρις..Αληθεια ποσες μερες μετα βγηκες βολτιτσα εξω χωρις να ανησυχεις για ζαλαδες τρομερες η οδηγησες αμαξι (αν οδηγεις) ? καλα δεν λεω να βγεις για φαγητο εξω απλα να βγεις μια φυσιολογικη βολτα... Ακομα δεν το κανα το μυαλο μου στο φευγιο ειναι!! χαχα!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    Fwtino_Asteraki :bigsmile: κι εγω το ιδιο θα ρωτουσα αραγε ποτε να μπορεσουμε να οδηγησουμε ξανα??? ή αραγε θα μπορεσω να κανω μπανιο στην θαλασσα ή ειναι απαγορευτικο????
    καλη επιτυχια σου ευχομαι λογικο ειναι να εχεις τετοιες ερωτησεις:roll:

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Originally posted by -wow-
    να σηκωνεις πρωτα το κεφαλι του κρεββατιου (ηλεκτρικο θα ειναι σιγουρα!) και μετα να σηκωνεσαι αργα αργα!!
    Για αυτό μην πάρεις και όρκο Στο Ρίο δεν έχουν ηλεκτρικά...πάλι καλά που έχουν κ κρεββάτια

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    pm60 στο Ρίο τα ραμματα τα βγάζουμε 23 περίπου ημέρες μετά από το εξιτήριό μας,μπάνιο στην θάλασσα μετά την κοπή των ραμμάτων και απαγορεύεται ρητά ο ήλιος!!!Και εγώ πέρσι περίμενα πως κ πως να κόψω τα ράμματα για να πάω θάλασσα,λογικά μπορείς να οδηγήσεις αμέσως,αλλά ίσως δεν σε βολεύει και πολύ και αν είσαι από μακρυά φρόντισε να οδηγεί κάποιος άλλος στην επιστροφή!

Page 2 of 29 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •