Φοβιες θανατου... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Αλεξανδρε γεια σου.Ξερεις οτι εισαι μπροστα σε ενα σταυροδρομι για να αλλαξεις την ζωη σου κ ορισμενες αντιληψεις που σε κρατουν πισω.Ολα τα συμπτωματα που αναφερεις τα νιωθεις γιατι αντιστεκεσαι στην αλλαγη.Ειναι στο χερι μας ΠΩΣ θα ζησουμε κ ΠΩΣ θα πεθανουμε οχι το ποτε.Αντιμετωπισε τον θανατο μαθαινοντας γιαυτον κ μετα ζησε καθε στιγμη της ζωης σου

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1
    Αλέξανδρε πάνω κάτω τα ίδια βιώσα κι εγώ πριν 4 χρόνια. Τώρα είμαι 31 και ένα τετοιο περιστατικό ήταν που με έκανε να αλλάξω ριζικά τη ζωή μου. Είμαι κι εγώ στην ίδια κατάσταση με σένα, έχασα τον πατέρα μου νωρίς από καρδιά και έχω μια προδιάθεση. Αυτό που έκανα ήταν να αλλάξω ριζικα τη διατροφή μου, να κόψω το κάπνισμα και να αρχίσω μια ήπια μορφή άσκησης κάτι που σταδιακά με έκανε να νιώσω πολύ καλύτερα με τον εαυτό μου. Δε μπορώ βεβαια να πως οτι η διάθεση μου έχει αλλάξει ριζικά γιατί αρκετές φορές κάνω τις ίδιες σκέψεις με σένα για το θάνατο, για το οτι θα μπορούσα να πεθάνω νέος και άλλα τέτοια. Νομίζω όμως οτι τη μεγαλύτερη βελτίωση στην ποιότητα της ζωή σου θα τη δεις αν αρχίσεις να σκέφτεσαι θετικά. Κάνε ότι ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις για να βελτιώσεις την καθημερινότητα σου και ύστερα σκέψου οτι με τον εαυτό σου εισαι εντάξει και ότι περνάει από το χέρι σου το κάνεις. Δε νομίζω οτι υπάρχει μαγική συνταγή για να νιώθεις καλά και στο κάτω κάτω αυτό που μετράει είναι η ποιότητα κι όχι η διάρκεια της ζωής. Αν και το πρώτο μπορεί κάλλιστα να συντελέσει στο δεύτερο.
    Ο λόγος που γράφω είναι γιατί είδα τον εαυτό μου στο μηνυμα σου και ήθελα να μοιραστώ τον τρόπο που το αντιμετωπίζω μήπως σε βοηθήσει

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    23
    Σας ευχαριστω ολους για την υποστιριξη και τα λογια σας... Surreal σε ευχαριστω παρα πολυ, γιατι ειδα οτι εχεις στειλει ενα μηνυμα στο forum και αυτο για μενα...Να\'στε καλα...

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    4
    Μη το σκεφτεσαι.Ο θανατος ειναι κατι αναποφευκτο,δυστυχως,και που ξερεις ..ισως και μια καινουρια αρχη για κατι δφιφορετικο.ως γνωστον δεν ξερεις τι ερχεται μετα...Κανεις δε μπορει να μαθει...Ζησε το σημερα και απολαυσε το!!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •