Sleeve και μετεγχειρητική δίαιτα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23

    Sleeve και μετεγχειρητική δίαιτα

    Γεια σας,

    είμαι καινούργια στο φόρουμ αν και έχω διαβασει μερικές συζητήσεις σας για να αντλήσω πληροφορίες όσον αφορα το sleeve. Πραγματικά ανακάλυψα πολύ χρήσιμα πράγματα εδώ μέσα και μου έκανε εντύπωση το φιλικό πνευμα που επικρατεί.

    Εγώ έκανα την επέμβαση στις 26/6. Η εισαγωγή έγινε στις 25/6 και πήρα εξιτήριο στις 4/7. Το αστείο είναι ότι βγήκα με περισσότερα κιλά απ' όσα μπήκα. :shocked2:
    Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα πάντως. Φανταζομαι ότι θα φύγουν τελικά. Τώρα είμαι στη φάση που τρώω σούπες με ελάχιστο φιδέ (και πεινάω συνεχώς).

    Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν κάνει sleeve τι δίαιτα τούς σύστησε ο γιατρός τους από την πρώτη ημέρα που βγήκαν από το νοσοκομείο και ποιες τροφές (είδος, επεξεργασία) περιλαμβάνει το κάθε στάδιο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,705
    defiant καλως μας ηρθες.ο γιατρος σου τι οδηγιες σου εδωσε???καθε γιατρος εχει τη δικια του μεθοδο για αυτο σε ρωταω.που την εκανες στα ποσα κιλα και εισαι κοριτσακι η αγορακι γιατι το nickname δεν βοηθα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    69
    Originally posted by lila198621
    defiant καλως μας ηρθες.ο γιατρος σου τι οδηγιες σου εδωσε???καθε γιατρος εχει τη δικια του μεθοδο για αυτο σε ρωταω.που την εκανες στα ποσα κιλα και εισαι κοριτσακι η αγορακι γιατι το nickname δεν βοηθα.
    lila είναι κοριτσάκι γιατί στην αρχή του ποστ γράφει ''είμαι καινούργια''

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,705
    blazen ντοινγκ!!!!δεν το προσεξα.μια χαρα τα πας βλεπω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    69
    defiant καλώς όρισες στο φορουμ μας .
    Σου εύχομαι πρώτα από όλα καλή ανάρρωση ,μην ανησυχείς σε μερικές ημέρες θα βλέπεις την ζυγαριά και δεν θα το πιστεύεις .
    Εγώ πάντως τις πρώτες 10 ημέρες δεν έτρωγα καθόλου στερεά τροφή ,να φανταστείς τις σούπες τις σούρωνα για να μην έχουν μέσα ούτε το παραμικρό ίχνος στερεάς τροφής ,ακόμα και τον χυμό πορτοκάλι ....

    Νομίζω όμως ότι κάθε γιατρός έχει την δίκη του στρατηγική και έτσι καλύτερα να μην πάρεις παραδείγματα από εμάς για το τι θα τρως (ιδίως αυτές τις κρίσιμες πρώτες ημέρες ) αλλά να ακολουθήσεις τις οδηγίες που έδωσε ο γιατρός σου .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    69
    Originally posted by lila198621
    blazen ντοινγκ!!!!δεν το προσεξα.μια χαρα τα πας βλεπω
    Ευχαριστώ lila :thumbup:

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    Originally posted by lila198621
    defiant καλως μας ηρθες.ο γιατρος σου τι οδηγιες σου εδωσε???καθε γιατρος εχει τη δικια του μεθοδο για αυτο σε ρωταω.που την εκανες στα ποσα κιλα και εισαι κοριτσακι η αγορακι γιατι το nickname δεν βοηθα.
    Καλώς σας βρήκα, Λίλα. Έχω υπόψη μου ότι ο κάθε γιατρός κάνει τις δικές του συστάσεις, και άνοιξα αυτό το θέμα για να μπορέσουμε να τις αντιπαραβάλουμε. Νομίζω οτι αυτές οι πληροφορίες θα είναι χρήσιμες όχι μόνο για όσους έχουμε κάνει την επέμβαση αλλά και για όσους σκοπεύουν να την κάνουν. Τι λέτε;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    definant συμφωνω στο οτι αυτες οι πληροφοριες χρησιμευουν και σε αυτους που θα χειρουργηθουν μελλοντικα.. ..οσο πιο προετοιμασμενος τοσο το καλυτερο...!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    εσενα ο γιατρος σου τι οδηγιες σου εδωσε?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    Originally posted by mariakriti
    εσενα ο γιατρος σου τι οδηγιες σου εδωσε?
    Να πίνω υγρα μέχρι τη 12η μέρα, μετά αλεσμενες τροφές για 20 μέρες και μετά μαλακές τροφές. Τη μέρα όμως που ήταν να φυγω από το νοσοκομείο, με ρωτησαν αν ήθελα να πιω γαλα ή τσάι για πρωινό, και το μεσημεριανό ήταν ένας αραιός φιδές, οπότε θεώρησα ότι μπορούσα να τρώω φιδέ και στο σπίτι μου.

    Εσένα τι σου είπε ο γιατρός σου;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    εγω δεν την εχω κανει ακομα..περιμενω την εγκριση λογικα καπου στο τελος του μηνα με αρχες του αυγουστου:yes: απο οσα εχω διαβασει απο ολες τις κοπελες εδω βεβεαια καπως ετσι ειναι και σε αυτες. 10 μερες υγρα καμια 15 αρια μερες αλεσμενα και μετα μαλακες τροφες.αλλα ας σου πουν καλυτερα οι ιδιες οι κοπελες που το εχουν κανει ηδη και γνωριζουν καλυτερα

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    Originally posted by mariakriti
    εγω δεν την εχω κανει ακομα..περιμενω την εγκριση λογικα καπου στο τελος του μηνα με αρχες του αυγουστου
    Ωωωω, καλή τύχη και καλή επιτυχία τοτε!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    σε ευχαριστω παρα παρα πολυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:bouncy:

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,705
    Εγω ηπια νερο την 5η μερα.15 μερες υγρα σουρωμενα να μην υπαρχει τιποτα μεσα.μετα αλλες 15 μερες αλεσμενα και μετα μαλακες τροφες και σιγα σιγα προσθετεις τροφες.οσο για το οτι εισαι περισσοτερα κιλα φταινε οι οροι.σε λιγες μερες θα φυγουν μαζεμενα κιλα.που την εκανες????

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    Originally posted by lila198621
    Εγω ηπια νερο την 5η μερα.15 μερες υγρα σουρωμενα να μην υπαρχει τιποτα μεσα.μετα αλλες 15 μερες αλεσμενα και μετα μαλακες τροφες και σιγα σιγα προσθετεις τροφες.οσο για το οτι εισαι περισσοτερα κιλα φταινε οι οροι.σε λιγες μερες θα φυγουν μαζεμενα κιλα.που την εκανες????
    Λιλακι, για λόγους privacy επίτρεψέ μου να μην πω πού έκανα την επέμβαση. Από αυτά που ακούω όμως, φαίνεται ότι ο φιδές που μου σέρβιραν στο νοσοκομείο ήταν από λάθος κι εγω θεώρησα ότι θα μπορούσα να τον τρώω και στο σπίτι. Ελπίζω να μην προκάλεσα καμιά διαφυγή.

    Στις τροφές που άλεθες υπήρχαν κάποιες που έπρεπε να αποφεύγεις; Και τα αλεσμενα είχαν την σύσταση παχύρρευστου χυλού ή στέκονταν στο πηρούνι;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •