Γυναίκες (και άντρες όποιος μπορεί) του φόρουμ, βοήθεια!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Peloponnese
    Posts
    62

    Γυναίκες (και άντρες όποιος μπορεί) του φόρουμ, βοήθεια!

    Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό!
    Την επόμενη εβδομάδα θα βγω το πρώτο ραντεβού με κάποιον που γνωριστήκαμε μέσω Ιντερνετ (έχουμε όμως κοινούς γνωστούς οι οποίοι μας έφεραν αρχικα σε επαφή). Κοινώς δεν έχουμε ειδωθεί ακόμα από κοντά.

    Είμαι τελείως άσχετη και ψαρωμένη γιατι έχω κάνει 2 σχέσεις παλιότερα αλλά γνωριζόμασταν σαν φίλοι πρώτα οπότε δεν μπήκαμε στη διαδιακασία του πρώτου ραντεβού.

    Δεν έχω ιδέα τι να φορέσω, τι να κάνω με τα μαλλία μου αν πρέπει να βαφτώ .......

    Επίσης να πω ότι θα συναντηθούμε μεσημέρι και μάλλον για καφεδάκι θα πάμε αλλά δεν αποκλείεται να το τραβήξουμε και για βραδινή έξοδο.

    Υ.Γ θέλω να κάνω μια καλή εντύπωση αλλά όχι τίποτα κραυγαλέο!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    xmm λοιπόν έχω master στο θέμα :D

    proton και κύριον είναι καλοκαίρι οποτε μην φορτώνεσαι με σοβατίσματα ;) ένα απαλό "κραγιονακι" η lip gloss λίγη μάσκαρα και λίγο μολυβάκι λήπτη γραμμούλα εννοώ ισα να τονιστούνε τα ματάκια σου. επειδή κάνει ζεστη τα μαλακια σου κάντα μια ψιλή αλογοουρά (εννοώ ψιλά στο κεφάλι).

    και το "ντυσιματακι" σου να είναι προσεγμένο μεν αλλα όχι κραυγαλέο. να θυμάσαι πάντα πως ακόμα και αν φοράς τζιν με το σωστό παπουτσάκη και τι σωστή τσάντα είσαι μια χαρά ντυμένη. δεν εννοώ να βάλεις τζιν μα vres ένα από τα ωραία σου παπουτσάκια (αυτό που αγαπάς τρελα) και μια ωραία τσάντα που να ταιριάζει με το παπουτσάκη σου :D Μην φορτώνεσαι με κοσμήματα βάλε όμως κάτι καλοκαιρινό που έχεις (βραχιόλι, σκουλαρίκια κλπ)

    δεν ξέρω αν σε βοήθησα....πάντως μην έχεις άγχος (ιδιαιτερα άμα το παιδί το ξέρουν φίλοι σου δεν νομίζω να σε γνώριζαν με κανέναν μαμάκα)

    εγώ έτσι γνώρισα τον σύντροφο μου (επίσης μέσο γνωστης που όμως δεν μας άφησε να καταλάβουμε το πως γνωριστήκαμε) και μάλιστα η κοπέλα που μας γνώρισε δεν είναι καν φιλί in real . την γνωρίζω μέσο fb εδώ και 4 χρονια και μιλάμε παρα πολύ (σκέψου πως ανοίγαμε κάμερα και πίναμε καφέ το πρωί εγώ τότε Ελλάδα αυτή Σουηδία). Τώρα μένω μαζί με τον σύντροφο μου στην Ολλανδία εδώ και δυο χρονια (μετά από δυο μήνες σχέση εξ αποστάσεως κάναμε την τρελα και έφυγα..και για μένα τρελα και για αυτόν τρελα).
    καλή επιτυχία και να περάσεις καλά αυτό είναι το σημαντικότερο ;)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Εγω καλοκαίρι πρώτο ραντεβού πάντα πάω για μπάνιο. Γλιτώνεις κι από όλα αυτά που κάκιστα σε απασχολούν μιας και κανείς δε θα δώσει σημασία(εκτός ίσως από τις φιλενάδες με τις οποίες θα το συζητήσεις).

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Peloponnese
    Posts
    62
    @Ninap ευχαριστώ πολύ γλυκιά μουυυ και συγχαρητήρια για την επιλογή σου να ακολουθησεις τον ερωτα σου!!! Εχω κι ενα φιλο στην Ολλανδια που ακολούθησε την κοπελιά του εκεί. Μέχρι στιγμής ο χρόνος δεν τους έχει διαψέυσει!
    @Φιλιππα ωραία ιδέα το μπάνιο αλλά θα συναντηθούμε σε ουδέτερη πόλη γιατί λόγω καλοκαιριού βρισκόμαστε σε απόσταση, οπότε δεν είναι πρακτικό. Αλλά μου έδωσες ωραία ιδέα για μονοήμερη εκδρομή στη θάλασσα για τα μετέπειτα ( αν υπάρξουν ) :D

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Το ντυσιμο βαψιμο κτλ στο πρωτο ραντεβου δε καταλαβαινω γιατι να εχει κατι διαφορετικό απο το δευτερο τριτο κτλ... να εισαι ο εαυτος σου κ σε οποιον αρεσεις! Αλλωστε ο καθενας εχει το στυλ του , τον χαρακτηρα του κ την ομορφια του. Αυτα θα ειναι καλο να ειναι αυθεντικα απο την αρχη. Καλή επιτυχια στη γνωριμια κ μην αγχωνεσαι για το φαινεσθαι αλλα για το ειναι. ;)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Να είσαι ο ευατός σου. Όπως βγαίνεις με τις φίλες σου. Έτσι θα δώσεις ΄κι ενδέχεται να πάρεις την σωστή εντύπωση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Ελάχιστο φυσικό βάψιμο, απλό αλλά κομψό ντύσιμο, μαλλιά αν σου πάνε μαζεμένα ακόμα καλύτερα λόγω ζέστης, και πολύ αυτοπεποίθηση, 54 κιλά έχεις χάσει θα πρέπει ήδη να πετάς !!!!!!!!

    Εχασες τα κιλά στην ωραιότερη ηλικία και η ζωή είνα μπροστά σου να την γευτείς όπως θέλεις !!Good Luck κοριτσάκι !!!!!!!!!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Peloponnese
    Posts
    62
    Η αυτοπεποίθηση μου έχει κουμπάκι ON/OFF και δε ξέρω και που είναι! Πότε έρχεται πότε φεύγει! χεχε! Ο εαυτός μου θα είμαι δε μπορώ να κάνω κι αλλιώς είμαι αυθόρμητος άνθρωπος με αρκετό χιούμορ! Τώρα όσον αφορά το ντύσιμο κατόπιν ωρίμου σκέψεως ( χαχα) και των συμβουλών σας έχω καταλήξει στο: skinny τζην, πουκαμισάκι κοντομάνικο και κάτι ωραία σανδαλάκια (που έκλεψα από τη μαμά μου). Δηλαδή, πάνω κάτω όπως ντύνομαι για να πάω για καφέ. Τα μαλλιά μάλλον πάνω όπως λέτε τώρα για βαψιμο δε ξέρω, μπορει να μη βαφτώ καθόλου (δεν βάφομαι γενικώς).

    Σας ευχαριστώ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    άμα δεν βάφεσαι γενικός μη βάφεσαι καθόλου τότε γιατί αυτή είσαι ;) είχα μια φιλί κάποτε που δούλευε σε μπαράκια και μάλιστα πολύ in , μετά άνοιξε και δικό τις μπαράκι και ποτε τις δεν βάφτηκε , έτσι ήταν και έτσι τους έμαθε όλους πως είναι ;) εγώ πάλι λατρεύω μάσκαρα :D:D:D

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    συμφωνω απολυτα με τα παιδια.....περιποιησου τον εαυτο σου , αλλα παντα με το δικο σου στυλ. δηλαδη , οπως σου αρεσει να εισαι παντα , ετσι να πας και στο ραντεβου σου...ετσι θα νιωθεις και ανετα...!!! καλη επιτυχια!!!!!!!!:P

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Συνφωνω με τον Γιωργο 100%!!!! Αυτο θα σου ελεγα και εγω! Να εισαι ο εαυτος σου!!! Δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο! Αν βαφεσαι πολυ και γενικα σου αρεσει το εντονο ντυσιμο πηγαινε ετσι αν οχι κανε αυτο που κανεις καθε φορα!! Δεν ξερω αν ειμαι μονο εγω που οπου και να παω, ειτε σε ραντεβου ειτε για σινεμα με τις φιλες μου, ντυνομαι και βαφομαι το ιδιο!!! Μου αρεσει το εντονο αλλα και το απαλο βαψιμο, συνηθως ειμαι σε στυλ pin-up girl και γενικα ειμαι ο εαυτος μου!!! :D
    Φορεσε το καλυτερο σου χαμογελο και αυτοπεπιθηση! Και ειμαι σιγουρη θα λαμπεις!!!!! :D

  12. #12
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Peloponnese
    Posts
    62
    Ευχαριστώ όλους. Και για το feedback το ραντεβού πήγε θαυμάσια. Ο Φιλιππος τελικά το πέτυχε (αν και είχα θεωρήσει την πρόταση του απίθανη να συμβεί :rolleyes:) αφού καταλήξαμε στη θάλασσα και όσον αφορά την προετοιμασία? Τσάμπα το ξενύχτι :P (ετοιμάστηκα το βράδυ μετά τη δουλειά). Άλλαξα στο καράβι και την έβγαλα με μία φούστα και ένα φανελάκι ξυπόλυτη για 2 μέρες, τι την κουβαλησα τη μάσκαρα και τις γόβες δε ξέρω ? :D

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    αφού στα είπαμε καλε...εγώ σου είχα μιλήσει όχι για θάλασσα (μπορεί να ήσουν από πολύ κεντρικά στην Ελλάδα χωρίς θάλασσα :D:D:D)

    συγχαρητήρια και καλές συνέχειες :D:bouncy::bouncy::bouncy::bouncy::bouncy::bouncy:

  14. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Peloponnese
    Posts
    62
    Φχαριστώ :wink1::wink1::wink1:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •