Blog: μια βοήθεια στην προσπαθεια μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    http://thalassitsa.blogspot.com/
    Posts
    11

    Blog: μια βοήθεια στην προσπαθεια μου...

    Γεια σας παιδιά...

    εδώ και 2 χρόνια προσπαθώ να χάσω καποια κιλά, έχασα 20 , ξαναέβαλα τα 8, και τώρα κάνω έναν νέο αγώνα να φτάσω στο τέλειο για εμένα, που είναι τα 65 κιλά (με ύψος 1,70 τώρα είμαι 77 κιλά). ΑΑ έχω και πολυκιστικές, πφφφ

    Έφτιαξα ένα blog και νομίζω πως με βοηθάει αρκετά, σαν να δίνω κάπου αναφορά, σαν ημερολόγιο...θα με στηρίξετε;;;

    http://thalassitsa.blogspot.gr/

    πατάτε εκεί που λέει Διατροφή-άσκηση...

    ευχαριστωωω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    487
    Καλη δυναμη σου ευχομαι.Εχουμε ιδιο υψος και εχω κ γω πολυκυστικες.Ειμαι στα κιλα που θες να φτασεις αυτη τη στιγμη με λιγη προσοχη σε ενα τριμηνο περιπου θα τα χεις φτασει.:yes:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Λοιπόν "Τρόπος ζωής...". Όλα είναι θέμα τρόπου ζωής. Όταν θέλουμε να αλλάξουμε, βασικά ούτε δίαιτες ούτε τίποτα. Θέλει αλλαγή τρόπου ζωής. Δεν είναι τα 7 κιλά τίποτα. Εϊναι το ανεβοκατέβασμα που πρέπει να αλλάξεις.
    Λοιπόν ένα 2 λαθάκια είδα. 4 γεύματα είναι λίγα και στα ενδιάμεσα θα πεινάς. Το πρωϊνό και το μεσημεριανό είναι πολύ φτωχά. Προτίμησε ένα καλό πρωϊνό, τη σαλάτα μπορείς να την φας το μεσημέρι κι αργότερα το κυρίως γεύμα. Το πρωί όσο καλύτερα φάμε τόσο περισσότερη ενέργεια θα έχουμε. Καφέ προτιμώ πάντα το πρωί γιατί το απόγευμα με αγριεύει και δε μ' αφήνει να κοιμηθώ το βράδυ. Και δεν είδα καθόλου φρούτα, ξέρεις από κάπου πρέπει να παίρνουμε και βιταμίνες. Οι επεξεργασμένες τροφές γιοκ - δεν έχουν. Έχουν δηλαδή αλλά όχι όσες χρειαζόμαστε.
    Αυτά, για τώρα.
    Καλημέρα!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    http://thalassitsa.blogspot.com/
    Posts
    11
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...όντως έχεις δίκιο, θα προσπαθήσω να κάνω πολλά μικρά γεύματα απο δω και πέρα....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Καλωσόρισες rioula85!
    Να σου ευχηθώ και εγώ καλή δύναμη για τη συνέχεια, ελπίζω να καταφέρεις σύντομα να φτάσεις στον επιθυμητό σου στόχο!
    Έχω το ίδιο ύψος με εσένα και προσπαθώ να δω τη ζυγαριά να μένει στο 60, αντί του 70 που έχει κολλήσει τόσα χρόνια.
    Αν χρειαστείς υποστήριξη, είμαι εδώ!

  6. #6
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Athens
    Posts
    57
    Γεια σου κι απο μένα!!!
    Καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου...

  7. #7
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    51
    εγώ θα σου έλεγα να ξεκινήσεις γυμναστήριο- έτσι τα κιλά που θα χάσεις δε θα ξαναέρθουν τόσο έυκολα. Εμένα με βοήθησε τρομερά

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •