ZYPREXA και είτε SEROPRAM είτε SEROXAT
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    16

    ZYPREXA και είτε SEROPRAM είτε SEROXAT

    ηθελα να ρωτησω αν εχετε παρει αυτα τα φαρμακα.Σας βοηθησαν, ειχαν παρενεργειες?Γενικως θα ηθελα να μαθω οτιδηποτε γνωριζετε για αυτα.
    Επισης τι τιμες περιπου εχουν????
    Ευχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    50
    Καλησπέρα,

    έχω δοκιμάσει τα 2 τελευταία.

    Τα σεροπραμ δε μου έφεραν άμεσες παρενέργειες, εκτός από μείωση της λίμπιντο.

    Τα σεροξάτ μου είχαν δημιουργήσει μια ανησυχία την πρώτη εβδομάδα αλλά μετά όλα καλά.

    Τιμές δε θυμάμαι καλά. Νομίζω ότι τα σεροξάτ στοίχιζε γύρω στα 30 €. Δεν είμαι σίγουρη όμως

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    16
    σ ευχαριστω πολυ βερονικα
    κανεις αλλος δεν εχει δοκιμασει τα συγκεκριμενα φαρμακα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Τα εχω δοκιμασει ολα. Προσωπικα δεν μου παρουσιαστηκαν παρενεργειες καθολου. Αυτο το καιρο παιρνω μονο zyprexa. Τα αλλα τα εχω κοψει. Προσωπικα δεν με βοηθησαν τα σεροπραμ σεροξατ γιαυτο αλλαξα φαρμακευτικη αγωγη. Τιμες δε θυμαμαι τωρα.

  5. #5
    Γεια σου και απο μένα! Zyprexa παιρνω απο το καλοκαίρι και μπορώ πω πως με βοήθησε αρκετα μέχρι τώρα...
    Το zyprexa είναι ένα αντιψυχωσικό φάρμακο αποτελεσματικό κυρίως κατα τις σχιζοφρένειας (αν και δεν εχω...εγώ βασανίζομαι απο αποπραγματοποίηση) το οποίο δεν έχει θα έλεγα τρομερες παρενέργειες αν εξαιρέσεις σε μερικες περιπτώσεις την αυξηση βάρους και πιό συχνά την υπνηλία και γενικά επειδή είναι άτυπο αντιψυχωσικό δεν έχει πολλές παρενέργειες...
    Η τιμή του είναι στα 74,59 euro 28 χάπια των 5 mg.
    Ελπίζω να βοήθησα και ελπίζω να ελπίζεις και εσυ οτι και να αντιμετωπίζεις!!!
    ;)
    Το πιο μεγάλο ψέμα είναι η αλήθεια που έχει κατανοηθεί λανθασμένα
    Ο χρόνος είναι ο κήρυκας της αλήθειας

  6. #6
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    61
    επαιρνα ζυπρέξα για χρόνια, αυτό που θυμάμαι είναι ότι έδειχνα και αισθανόμουν συνεχώς φουσκωμένη. το σεροπράμ δεν μου έκανε ολλά πράγμαα. ετσι συνέχισα την αγωγή μου με εφεξορ και τρανξέν. δύο φάρμακα που με βοήθησαν πραγματικά. πάντως ότι και αν κάνεις συζήτησέ το πρώτα με το γιαρό σου. καλή δύναμη.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •