Αδυνάτισα , και τώρα ? Πως αποδέχομαι το νέο μου σώμα ? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 67
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    Originally posted by sweetOctober
    Νίνα μου απορώ που βρίσκεις και τα λες όλα αυτά λες και σε κατηγόρησα για κάτι ή σου απευθύνθηκα με τρόπο που να προκαλέι τέτοια αντίδραση. Το να μην συνεχίσουμε κάτι γιατί δεν το πιάνεις? Αν κάποιος δεν διαβάζει καλά δεν είμαι εγώ. Γράφω σε απλά Ελληνικά. Δεν χρειάζομαι ούτε το χειροκρότημα σου όταν θα χάσω και διατηρήσω τα κιλά μου, ούτε τις αμφιβολίες σου τώρα. Δεν μπορώ να το πω πιο κατανοητά μάλλον οπότε παραδίνομαι! Ναι θα κάνω τη δίαιτα σου και θα κάνω και επέμβαση παχυσαρκίας
    όχι δεν θέλω να κανεις την επέμβαση ούτε την δίαιτα που σου έδωσα δεν κάνουν για σένα. για σένα κάνει μονο αυτό που κανεις. και ξέρεις γιατί? γιατί αυτό σου ταιριάζει.
    ο θέμα είναι πως με κανεις και αμφιβάλλω για το αν θα τα καταφέρεις για έναν και μονο λόγο..γιατί είσαι φοβερα αντιδραστική και παρεξηγείς τα πάντα. τα παίρνεις όλα αλλιώς. όπως και σου μιλήσει ο άλλος εσύ το μονο που κανεις είναι να αντιδράς και να παρεξηγείς και να επιτίθεσαι εσύ παρεξηγείς τα πάντα και όταν με επιτίθονται δεν μπορώ παρα να απαντήσω. αυτά και ελπίζω να τελειώσει εδώ το θέμα

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    Γιώργο μου επειδή sunxizome και δεν κάνει με το ζάχαρο μου αν θες να τα πούμε στο fb και έχεις fb ευχαρίστως να σου στείλω σε μήνυμα το link μου

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Έχω facebook, το έχω και στο προφίλ
    http://www.facebook.com/giorgosdelta

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Ετσι είναι, όποιος δεν κάνει αυτό που θες είναι αντιδραστικός Νινα μου. Δε πειράζει, καλή συνέχεια φιλάκια!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    Originally posted by giorgosdelta
    Έχω facebook, το έχω και στο προφίλ
    http://www.facebook.com/giorgosdelta
    σου στέλνω αίτημα άμεσος..μην τρομάξεις με τους φίλους που έχω lol

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    Originally posted by sweetOctober
    Ετσι είναι, όποιος δεν κάνει αυτό που θες είναι αντιδραστικός Νινα μου. Δε πειράζει, καλή συνέχεια φιλάκια!
    Χριστιανh μου που το είδες πως θέλω να κανεις αυτό που θέλω? συζήτηση ξέρεις να κανεις η μονο μονόλογο είσαι? έλεος κορίτσι μου. θέλω να μου βρείς που είπα πως θέλω να κανεις αυτό που θέλω..μνήσθητι μου Κύριε!!!!!!!!!!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Καλέ από το θέμ που πρωτοάνοιξα εδώ και έψαχνα δίαιτες μια επίθεση ένα κακό, σου ζήτησα πολλές φορές ευγενικά να μην επιμένεις, τίποτε εσύ. Και μετά "δεν πιστεύω ότι θ χάσεις τα κιλά σου". Ε είχ μια σκασίλα κι γω Κανένα πρόβλημα κοπέλα μου, όμως δεν έχω άλλο χρόνο για αυτά. Με το καλό το παιδάκι που επιθυμείς :yes: Δεν συννενοούμαστε, ας μη ο συνεχίζουμε. Φιλάκια, no worries.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    δεν θα συνεχίσω το θέμα απλά θα σου θυμίσω ότι από την αρχή σου είπα πως η κατάλληλη δίαιτα είναι αυτή που ταιριάζει στον καθένα. δεν προσπάθησα ποτε να σου επιβάλω τίποτα..σε φόρουμ μιλάμε διαβάζουν και άλλοι άνθρωποι το θέμα που άνοιξες. δεν μιλάμε με pm για να τα παίρνεις όλα τόσο μα τόσο προσωπικά. επίσης σου είπα από την αρχή πως στο internet πρέπει να διαβάζεις πίσω από τις λέξης . να βλέπεις τον άλλον να μιλάει. εσύ έβλεπες επιθέσεις και εγώ απλά σου μιλούσα ήρεμα.
    τέλος πάντων όπως είπες και εσύ ..να ένα πράγμα που συμφωνούμε!!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    243
    Αυτο το θεμα το χα δει και πριν γινω μελος του φορουμ και μου βγηκε εντονα η αναγκη να πω και την δικη μου αποψη και αληθεια...

    Την εικονα του λινκ την ειδα και γω και επισης βλεπω και την δικη μου εικονα στον καθρεφτη που δεν διαφερει τραγικα απο αυτη της κοπελας... καποιος θα βιαστει να πει οτι τα εχασες γρηγορα λογικο να κρεμασει το δερμα μαζι με το εναπομιναντα λιπος... ειδικα σε κοιλια και μπρατσα... δεν εχω τοσο βαρος οσο η κοπελα στην φοτο αλλα η εικονα ειναι πανω κατω η ιδια χωρις ρουχα... και η εκφραση λυπης που βλεπεται στο προσωπο της πολλες φορες εχει υπαρξει και στο δικο μου... πριν λοιπον μιλησουμε για γρηγορη ή οχι απωλεια... να σας πω πως εγω που υπηρξα απο παιδι παχυσαρκη ... η χαλαρωση υπηρχε και στα πολλα κιλα... ποιοτητα δερματος η αποψη του πλαστικου και του δερματολογου... ναι η γυμναστικη βοηθαει και στην γραμμωση και στην χαλαρωση αλλα δεν κανει θαυματα σε περιπτωσεις οπως η δικια μου ή της κοπελας... και οχι δεν ειναι οτι δεν αγαπα το σωμα της, ουτε τον ευατο της ... για λαθη που εγιναν εν αγνοια σου ή για λαθη που εκανες και εσυ στο σωμα σου ... καποια στιγμη ερχεται το πληρωμα του χρονου και τα πληρωνεις θες δεν θες... το θεμα ειναι τι κανεις για αυτα... εγω εχω αποφασισει πλαστικη... ακριβως επειδη αγαπω τον ευατο μου ... δεν ειμαστε ολοι οι ανθρωποι ιδιοι δεν συμπεριφερονται ολα τα δερματα το ιδιο... δεν εχουμε ολοι τα ιδια λυποκυτταρα ειναι αλλιως να παρεις κιλα σε μεγαλη ηλικεια και αλλιως σε νεαρη παιδικη καθως τα λιποκυταρα τοτε δημιουργουνται και δεν φευγουν ποτε... Ακομα και αν τα εχανε σταδιακα τα κιλα... και σε βαθος χρονου η χαλαρωση δεν θα ειχε και μεγαλη διαφορα... καθως δεν ειναι μονο το δερμα αλλα και οι λιποαποθηκες που παιζουν ρολο...

    Το θεμα ειναι οτι το αποτελεσμα μετραει ... αντι λοιπον την καταθλιψη και την μη αποδοχη της εικονας εγω προσοπικα σκεφτομαι πως ειναι ενα παροδικο σταδιο το οποιο και μολις βρω την οικονομικη δυνατοτητα θα βελτιωσω... μεχρι τοτε απλα κανεις σαν να μην το βλεπεις... ετσι ειμαι και εκανα αγωνα για να φτασω εδω που ειμαι... και ειμαι καλα με εμενα κι ας εχω τρελλη χαλαρωση την οποια και θα αντιμετοπισω και ας ειναι οι τομες μετα τεραστιες... αυτο το σημαδι ειναι για να σου θυμιζει με τη παλεψες και παλευεις και θα μαι περιφανη να το χω... γιατι οι διατροφικες διαταραχες δεν ειναι ευκολος αντιπαλος ... ουτε και η παχυσαρκια ειναι... Καθε τροπος αντιμετοπισης μιας νοσου οπως η παχυσαρκια ειναι θεμιτος αρκει να εχει το επιδιωκουμε αποτελεσμα ειτε αυτο ειναι βαρυατρικη ειτε διαιτα και διατροφη ... καθε οπλο απεναντι σε μια νοσο προσαρμοσμενο καθε φορα στον εκαστοτε "ασθενη" ειναι εκει για να βοηθησει....

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    202
    Αυτή η εικόνα..μεγάλο ζήτημα.Σήμερα η κολλητή μου με έβγαλε μία φωτογραφία κρυφά ολόσωμη,μιας και γνωρίζει ότι κάτω από το λαιμό δεν νιώθω έτοιμη ψυχολογικά να βγω φωτό.Για άλλη μία φορά σοκαρίστηκα.Πότε παύεις να βλέπεις τον εαυτό σου σοκαρισμένος? Πότε παύεις να λες ''πω πω έχω πολλή δουλειά ακόμη''...Πότε λες είμαι τόσο όμορφη-ος. Πότε είσαι ευχαριστημένος με την εικόνα σου? Πότε αντέχεις να αντικρίζεις τον εαυτό σου σε μία φωτό? Πότε λες δε χορταίνω να με κοιτάω?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Originally posted by lipimeni
    Αυτή η εικόνα..μεγάλο ζήτημα.Σήμερα η κολλητή μου με έβγαλε μία φωτογραφία κρυφά ολόσωμη,μιας και γνωρίζει ότι κάτω από το λαιμό δεν νιώθω έτοιμη ψυχολογικά να βγω φωτό.Για άλλη μία φορά σοκαρίστηκα.Πότε παύεις να βλέπεις τον εαυτό σου σοκαρισμένος? Πότε παύεις να λες ''πω πω έχω πολλή δουλειά ακόμη''...Πότε λες είμαι τόσο όμορφη-ος. Πότε είσαι ευχαριστημένος με την εικόνα σου? Πότε αντέχεις να αντικρίζεις τον εαυτό σου σε μία φωτό? Πότε λες δε χορταίνω να με κοιτάω?
    Ποτέ και πάντοτε!
    Οταν βρεθεί ο κατάλληλος άνθρωπος να σου πει πόσο ωραία είσαι, πόσο σε αγαπαει, πόσο ωραία ματιά έχεις!
    Το σώμα ειναι προέκταση της ψυχής μας!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    243
    Λυπημενη μου πληρως ικανοποιημενη με την εικονα μας δεν ξερω αν θα ειμαστε ποτε... ξερω ομως πως εχουμε παλεψει για να αποκτησουμε οσα εχουμε αποκτησει... Και κανουμε οτι περναει απο το χερι μας για να μας βελτιωσουμε ή καλυτερα να βελτιωσουμε οσα μπορουν να βελτιωθουν και να αποδεχτουμε οσα δεν μπορουν...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    881
    Originally posted by lipimeni
    Αυτή η εικόνα..μεγάλο ζήτημα.Σήμερα η κολλητή μου με έβγαλε μία φωτογραφία κρυφά ολόσωμη,μιας και γνωρίζει ότι κάτω από το λαιμό δεν νιώθω έτοιμη ψυχολογικά να βγω φωτό.Για άλλη μία φορά σοκαρίστηκα.Πότε παύεις να βλ.έπεις τον εαυτό σου σοκαρισμένος? Πότε παύεις να λες ''πω πω έχω πολλή δουλειά ακόμη''...Πότε λες είμαι τόσο όμορφη-ος. Πότε είσαι ευχαριστημένος με την εικόνα σου? Πότε αντέχεις να αντικρίζεις τον εαυτό σου σε μία φωτό? Πότε λες δε χορταίνω να με κοιτάω?
    Δεν ξέρω πόσο ύψος έχεις αλλά για εμένα που είμαι 1.66 το βάρος που αρχίζω να με κοιτάω στον καθρέπτη ξεκινάει από τα 67 κιλά και κάτω....
    Κάνε υπομονή, μην απελπίζεσαι! Όσο κατεβαίνεις προς τα κάτω τόσο θα βλέπεις ότι και το ένα κιλό που χάνεις κάνει διαφορά.
    Έχεις κάνει μεγάλη διαδρομή και είναι λογικό να κουράζεσαι και να απογοητεύεσαι, περιμένεις μετά από τόσο σκληρή δουλειά να έχεις ένα αποτέλεσμα αντάξιο του κόπου σου! Πιστεύω βέβαια ότι θα έχεις ήδη κάποιες πάρα πολύ σημαντικές βελτιώσεις τόσο από αισθητικής άποψης όσο και από κινητικής!!!!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    κατάθλιψη με έπιασε.....μεγάλη μεγάλη ΜΕΓΑΛΗ κατάθλιψη. Ρε παιδιά αν είναι να γίνω έτσι όπως στην εικόνα προτιμώ να μείνω όπως είμαι τώρα. Οκ νιώθω άσχημα για το σώμα μου αλλά αυτό το πράγμα θα είναι πολύ χειρότερο νομίζω. Σοκαρίστηκα ειλικρινά. Ολοι μου λένε πως λόγο ηλικίας κλπ δεν θα κρεμάσω αλλά....έχω να χάσω 50 κιλά! Κι αν γίνω έτσι; Τελικά έχει νόημα να χάνουμε βάρος και να είμαστε έτσι ή όχι; Απελπισία με έπιασε

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Η μικρή χαλάρωση δεν είναι αυτό που με φοβίζει γιατι αυτο με γυμναστική κι ίσως με μια μικρή επεμβασούλα φτιάχνεται. Το κρεμασμένο δέρμα σαν αυτό που έχει η κοπέλα με φρικάρει. Όσο για το νήμα με τις φωτογραφίες το έχω δει και πράγματι τα αποτελέσματα είναι εκπληκτικά Αλλά λίγα άτομα έχουν ανεβάσει φώτο με μαγιό ή έστω με ρούχα που αν φαίνεται αν υπάρχει κρέμασμα ή όχι....:/

    Και ναι για τα ρούχα σίγουρα έχεις δίκιο, αλλά και πάλι εφόσον δεν υπάρχει κρέμασμα. Η χαλάρωση ειδικά αν είναι μικρή κρύβεται εύκολα κιόλας. Το κρέμασμα όχι. Πάλι θα θέλω φαρδιά ρούχα κλπ κλπ. Πραγματικά ελπίζω να μην έχω θέμα. Θα είναι πολύ άδικο να είμαι 20 χρόνων και να κρεμάσει έτσι το δέρμα μου. Υποτίθεται πως σε αυτές τις ηλικίες το κολλαγόνο κάνει πάρτυ μέσα μας!

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •