ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΕΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ! TIPS! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    No, Σάμος!

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6
    Καλησπέρα σε όλους..

    Είμαι νέα εδώ και μόλις διάβασα από την κκ130 κάτι που με ενδιαφέρει πάρα πολύ διότι η ασφάλεια μου λήγει συντομα και επειγομαι να κανω τις εξετασεις και να παρω την εγκριση το συντομοτερο δυνατον, καθως εχω δεν εχω 2 μηνες συνολο.

    Σας παρακαλω πειτε μου.. κανατε κ εσεις οτι η φιλη μας κκ130? Δηλαδη κ εγω οταν τα παω με το καλο στο υποκ/ του ΙΚΑ που ανηκω (Ν. Ιωνια, Αθηνας) να απαιτησω να παει πρωτα στο Υπ. Υγειας???

    Ας μου εξηγησει καποιος, δηλαδη η κανονικη διαδικασια ειναι ΙΚΑ-ΚΕΣΥ-ΥΠ.ΥΓΕΙΑΣ-ΚΕΣΥ??? και αν παμε το φακελο στο υπουργειο γλυτωνουμε χρονο??

    Σορρυ για τις χαζες ερωτησεις αλλα ειναι κριμα να φτασω στην πηγη και να μην προλαβω να πιω νερο

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2
    Originally posted by E-vita
    Καλησπέρα σε όλους..

    Είμαι νέα εδώ και μόλις διάβασα από την κκ130 κάτι που με ενδιαφέρει πάρα πολύ διότι η ασφάλεια μου λήγει συντομα και επειγομαι να κανω τις εξετασεις και να παρω την εγκριση το συντομοτερο δυνατον, καθως εχω δεν εχω 2 μηνες συνολο.

    Σας παρακαλω πειτε μου.. κανατε κ εσεις οτι η φιλη μας κκ130? Δηλαδη κ εγω οταν τα παω με το καλο στο υποκ/ του ΙΚΑ που ανηκω (Ν. Ιωνια, Αθηνας) να απαιτησω να παει πρωτα στο Υπ. Υγειας???

    Ας μου εξηγησει καποιος, δηλαδη η κανονικη διαδικασια ειναι ΙΚΑ-ΚΕΣΥ-ΥΠ.ΥΓΕΙΑΣ-ΚΕΣΥ??? και αν παμε το φακελο στο υπουργειο γλυτωνουμε χρονο??

    Σορρυ για τις χαζες ερωτησεις αλλα ειναι κριμα να φτασω στην πηγη και να μην προλαβω να πιω νερο

    E-vita καλησπερα. Εγω εκανα τις 2 εξετασεις που μου ειπε ο γιτρος (γαστροσκοπηση και Τ3 Τ4) και μαζι με τη βεβαιωση του γιατρου τα πηγα στο ικα της περιοχης μου. Απο εκει εκαναν το διαβιβαστικο και μου τα εδωσαν να τα παω εγω στο πρωτοκολο του ΚΕΣΥ στο υπουργειο οπου και πηρα αριθμο πρωτοκολου. Μετα απο 10 μερες συνεδριασε η επιτροπη, εμαθα οτι εγκριθηκε η αιτηση μου και περιμενω τωρα απο το ΙΚΑ τηλ για να παω να παρω το χαρτι.
    Αυτη ειναι η διαδικασια.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6
    Charakon μόνο αυτες τις 2 εξετασεις σου εδωσε ο γιατρος? το ΙΚΑ δε ζητα και ψυχιατρικη γνωματευση?? εχω μπερδευτει με τοσα που ακουω. Ο καθενας εχει κανει διαφορετικα πραγματα! Σευχαριστω παντως πολυ! :-)

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2
    Μονο αυτα τα 2 θελει το ικα απο εξετασεις. Και βεβαιως τη βεβαιωση του γιατρου που θα αναφερει το ειδος της εγχειρισης;

  6. #21
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1
    ckarakon και εμενα ετσι μου ειπανε οτι με τη γαστροσκοπηση και τις ενδοκρινολογικες ειναι οκ η επιτροπη και δεν χρειαζεται την ψυχιατρικη. Εγω επειδη τις ειχα κανει ολες για παν ενδεχομενο και αποκλεισμο αρνητικης απαντησης της εβαλα ολες μεσα στο φακελο. Να φανταστεις οτι αυριο θα παω για την ψυχιατρικη (αυτη την θελει ο Καλφ για να ειναι καλυμενος απ'ολες τις αποψεις)

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    5
    Τις εξετάσεις μας τις δίνουν πίσω μαζί με την έγκριση;
    Θα κρατήσω αντίγραφο αλλά κρατάνε τις πρωτότυπες;

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6
    Nasiapana, νομίζω πως τα κρατάνε, αλλά επειδή είμαι και εγώ στο ιδιο στάδιο αναμένω μαζί σου απάντηση από τα πιο έμπειρα μέλη. Διότι από τους φορείς μας δεν βγάζουμε άκρη!

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1
    Τις πρωτότυπες τις κρατάς εσύ και στέλνεις αντίγραφα στο ΚΕΣΥ.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6
    Ευχαριστούμε πολύ Λευτέρη!!!!!!!!!! :-)

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6
    Καλημέρα σε όλη την παρέα! Τυχαίνει να γνωρίζει κάποιος από εσάς πότε είναι η επόμενη συνεδρίαση του ΚΕΣΥ? Παίρνω κ ξανάπαίρνω τηλέφωνο αλλά δεν πιάνω γραμμή με τίποτα κ ανυπομονώ για να μάθω την έγινε με την έγκριση μου. *** Παρεμπιπτόντως σε σχετική κουβέντα παραπάνω να ενημερώσω ότι εμένα μου κράτησαν δυστυχως τις πρωτότυπες εξετάσεις κ εγώ φωτοτυπίες

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    5
    Είχα πάρει πριν από 20 μέρες και ξαναπήρα χθες για να ελέγξω μήπως γίνει γρηγορότερα η επιτροπή. Η γραμματέας της επιτροπής 2108220259 μου είπε το ίδιο πράγμα και τις 2 φορές. 1,5 μήνα μετά την προηγούμενη (τέλη Οκτωβρίου), άρα μέσα Δεκεμβρίου θα γίνει η επόμενη επιτροπή. Κατά το μεσημέρι να παίρνεις. Αν επιτρέπεται ποιο ταμείο έχεις;

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6
    Nasiapana σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. ΙΚΑ έχω.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    5
    Ναι Εβίτα, το είδα μετά που διάβασα προηγούμενα post. Εγώ έχω ΟΠΑΔ (Δημόσιο), που τώρα εντάχθηκε στον ΕΟΠΥΥ και απλώς έχω μπλεχτεί με τις άπειρες εξετάσεις. Θα καταθέσω ό,τι μπόρεσα να κάνω ως τώρα -πιστεύω ότι πιστοποιούν και καραπιστοποιούν την ανάγκη για επέμβαση -και τις υπόλοιπες θα τις κάνω με την ησυχία μου, ιδίως από τη στιγμή που αργεί η επιτροπή.
    Καλή δύναμη.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    47
    Λιγη βοηθεια,εχει κατεθεσει κανεις απο επαρχια τα χαρτια(αιτηση)του σε ΙΚΑ εδω στην Αθηνα?για να ξεκινησει διαδικασια εγκρισης?γινετε ειναι εφικτο?τελειωνω τις εξετασεις σε 3 μερες και θελω αν γινετε να μη κανω αιτηση στο νησι μου αλλα να κανω τη διαδικασια εγω ο ιδιος εδω Αθηνα αφου θα βρισκομαι για αλλες δεκα μερες,μηπως κερδισω χρονο
    γνωριζει κανεις?

    Eυχαριστω!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •