Πως αλλαζουν τα πραγματα.. -.-
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422

    Πως αλλαζουν τα πραγματα.. -.-

    Θυμαμαι ενα τοπικ που υπηρχε περσυ προπερσυ εδω και γραφαμε πως μας αντιμετωπιζαν οι γυρω μας ως παχουλα οντα!
    Λοιπον.. Τον στοχο μου δεν τον εχω φτασει αλλα παροτι κουβαλαω ακομα 93 κιλα πανω μου φαινομαι λες και ειμαι γυρω στα 75...
    Πως αλλαξαν ετσι οι συμπεριφορες παλιον γνωστων μου;! Αρχικα νευριαζα μετα εμαθα να μην δινω σημασια.. Απο εκει που στο σχολειο "ουτε που να με φτυσουν" που λεμε γιατι οκ ομορφη κοπελα αλλα ελεος πως ειναι ετσι; Να ερχονται παλιοι συμμαθητες και να με τσεκαρουν και να μου την πεφτουν οι γελοιοι!
    Πριν κανω την επεμβαση ηθελα να περω το αιμα μου πισω καταλαβαινετε! Τωρα ουτε καν με ενδιαφερει αυτο! Μαρεσε να γνωριζω καινουρια ατομα που δεχονται την Ναταλια ετσι οπως ειναι τωρα! Βεβαια μου εχει περασε 2-3 φορες η σκεψη απο το μυαλο: αχααα.. Αυτος τωρα θα επεμενε να βγουμε τοσο εντονα και να κανουμε παρεα κτλ 10 μηνες πριν;! Μπορει και οχι...
    Δεν λεω οτι δεν εχω αλλαξει και εγω συμπεριφορα.. Βασικα πλεον ΕΙΜΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΜΟΥ! Γιατι δυστηχως τον εκρυβα και τον εθαβα απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου! Πραγμα που νομιζουν οι περισσοτεροι οτι ειναι ψευτικο καο ξαφνηκα αλλαξα επιτηδες.. Το οποιο δεν ισχυει εννοειτε!!!
    Θα ακουστει ισως γελοιο αλλα βγηκε η τσαχπινια που ειχα μεσα μου για αιωνες! Χαμογελαω συνεχεια (πριν νομιζα οτι μου παχαινει κι αλλο το προσωπο και δεν χαμογελουσα με αποτελεσμα να με ρωτανε ολοι τι εχεις χαμογελα και λιγοοοο!!) κανω πιο πολυ τις πλακες μου κτλ...
    Αλλα αυτο δεν δικαιολογει τις αντιδρασεις των αλλων! Δηλαδη... Να πετυχαινω τυχαια γνωστους μου στο δρομο απο παλια, που δεν ειχαμε ιδιαιτερες σχεσεις και να επιμενουν να βγουμε και με κοιτνε καπωες ετσι :Ο με το στομα ανοικτο..
    Να βγαινουμε και να πετυχαινουμε αλλους κοινους γνωστους και να με επιδεικνυουν σαν το μεταλιο και να λενε κοιτα με ποια κανω παρεα!! Δεν ξερω αν σας δινω να καταλαβαιτε τι εννοω.. Ολοι να θελουν να μου γνωρισουν αγορια και να επιμενουν κι ολας, παλια μπορει να το εκαναν και για την πλακ τους ρε παιδι μου κατσε να σπασουμε πλακα στην χοντρη!!!
    Και αυτο το ομορφυνες; Ακομα και αν εκανα πλαστικη με εχουν ρωτησει!
    Δεν μπορω να πω εχω δεκτει και τις καλυτερες αντιδρασεις μεσα στα αλλα αλλα και τις χειροτερες! "Κολλητες" που ειχαν να με δουνε 2 χρονια να τις βλεπω στο δρομο ματς μουτς φιλια αγκαλιες και να μην λενε ενα μπραβο αδυνατισες μονο να με κοιταξε καλα καλα και να ακιυω και σχολια του τυπου: μην ερθει η Ναταλια μαζι θα μας φαει ολους τους γκομενους!! Ναι γιατι χορτασα απο γαρυδακια πατατακια τοσα χρονια και ειπα να το ριξω στον κανιβαλισμο! -.- δηλαδη ελεος!!!!
    Και βλεπω με ποση χαρα με καλοδεχοντε σε νεες παρεες, τις "κουλ" παρεες και το ποσο διακαως θελουν να με κρατησουν μαζι τους και λεω ρε γαμωτο.. Η ιδια ημουν και πριν! Η ιδια ειμαι και τωρα! Γιατι δηλαδη τοτε να με ειχαν στην απεξω και τωρα ξαφνηκα ειμαι η Queen Bee?? Απλα δεν το καταλαβαινω..
    Ναι ΕΝΝΟΕΙΤΕ το χαιρομαι και το απολαμβανω και ΖΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΖΩΗ μου αλλα ειδικα στην αρχη με επιανε το παραπονο!
    Καλα τα σχολια του τυπου: εσυ εισαι πιο αδυνατη και απο εμενα τωρα και κατεβαζουν την μουρη δεν τα σχολιαζω καν, τραγικα!
    Το αντιθετο φυλο δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ σχεση απο οτι ειχε πριν εννοειτε!! Πλεον με βλεπουν σαν μια που "μετραειιιιι"... Βασικα ψεματα! Με βλεπουν πλεον σαν κοπελα και οχι πλασμα της φυσης αγνωστων στοιχειων αλλα πολλων κιλων!!
    Μου εβγαζαν μια πικρα ολα αυτα αρχικα, οχι πλεον.. Τωρα η γελαω η δεν δινω καν σημασια..
    Το χειροτερο ειναι ομως το εξης: επειδη οπως ειπα χαμογελαω πολυ, ακομα και στον δρομο μονη μου εχω ενα χαμογελακι, οταν ειναι ζευγαρι και τα αγορια παντα γυρνανε και με κοιτανε και τσεκαρουν και εχουν ενα υφος καραγελοιοντης περισσοτερες φορες σε φαση μαναααραακι μου που πας (πραγμα που το ακουγα καθημερινα και ειχα καταντησει πλεον κλισε ) και τα κοριτσια τους με ολο το δικιο που εχουν τα παιρνουν αλλα αντι να τα παρουν μαζι τους τα παιρνουν με εμενα! Και κιυ ριχνουν κατι θανατηφορα βλεματα! Ακομα και καυγα αρχιζουν!!
    Ολα αυτα πιυ λεω ειναι πραγματα τα οποια τα παιρναει καποιος αργα η γρηγορα στη ζωη του, συνηθως στο σχολειο!! Στα 16 μου ομως ολοι με περνουσαν για 25 και στα 24 μου τωρα (ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!!) ολοι μα ολοι με περνανε για 16-17!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! Και να σας πω την αληθεια τοσο νιωθω! Γιατι εκεινα τα χρονια περασαν τοσο αδικα και μερικα ασχημα που η μνημη μου διαγραφει γεγονοτα για να μην τα θυμαμαι και ποναω...
    Το τοπικ το ανοιξα για να γραψετε καη εσεις καταστασεις που σας εχουν συμβει μετα απο μεγαλη απωλεια κιλων..
    Α! Να πω οτι συγγενεις δεν εχω δει ΚΑΝΕΝΑΝ ακομα, εκει ειναι που θα πεσει το ΠΟΛΥ ΤΟ ΓΕΛΕΙΟ!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    220
    Εμενα ολη αυτη η κατασταση ειναι αληθεια με νευριαζει. Σχόλια τυπου "μιση εμεινες! Που θα φτασεις επιτελους;" απο κοπελες που ειναι 10 και 15 κιλα πιο αδυνατες (πραγματικες στεκες δηλαδη). Με τους κοντινους μου φιλους, την πλειοφηφια των συγγενων και καποιους καλους γνωστους τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Σου κανουν θετικα σχολια και φαινεται οτι το κανουν με θαυμασμο και ευχαριστηση. Αυτοι οι ανθρωποι μου φτιαχνουν τη διαθεση. Απο την αλλη με τα αγορια εκνευριζομαι αφανταστα. Τυπαδες που σε αλλη περιπτωση θα με ειχαν στο φτυσιμο με αντιμετωπιζουν πλεον, οπως πολυ ευστοχα ειπες wow, αν κοπελα και οχι πλασμα της φυσης αγνωστων στοιχειων αλλα πολλων κιλων.
    Ακομη κι ενα παιδι απο την παρεα μου θυμηθηκε το οτι υπαρχω και ξαφνικα αν κ με ξερει τοσο καιρο αρχισε να "μου την πεφτει". Πριν η νατασσα ηταν καλη για την παρεα, τωρα ειναι κατι παραπανω. Δεν σας πληγωνει τον εγωισμο αυτο;
    Το χειροτερο ειναι πως ενω πριν συναναστρεφομουν με ατομα που με συμπαθουσαν γι αυτο που ειμαι, τωρα (ειδικα με τις συναναστροφες μου με το αλλο φυλο) δε ξερω πραγματικα για πιο λογο με πλησιαζουν.
    Απο τη μια σαφως και χαιρομαι που αδυνατισα (αν και θελω 4-5 κιλακια ακομη, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα). Απο την αλλη νιωθω οτι τα παραπανω κιλα ειχαν ενα καλο: μπορουσες να καταλαβεις ποιοι ανθρωποι ηταν διπλα σου για σενα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Ναταλάκι μεγάλο θέμα άνοιξες τώρα!
    Εσύ άλλαξες κοπέλα μου διάθεση και χαίρεσαι πια την κάθε σου στιγμή. Και να συνεχίσεις έτσι. Φόρα ένα χαμόγελο και κράτησέ το όσο μπορείς. Στο τέλος μόνο αυτό μετράει. Το κατά πόσο μπορέσαμε να χαμογελάσουμε την κάθε ξεχωριστή μέρα.
    Προσπάθησε να ξεχάσεις το παρελθόν κι επικεντρώσου στο παρόν. Εϊσαι η Ναταλία, 24 χρονών, μια κούκλα και μίση που ξύπνησες από έναν μεγάλο ύπνο. Μείνε έτσι. Μη κρατάς μέσα σου όλα αυτά που σε βασανίσαν στο παρελθόν, μην κατηγορείς τους άλλους για όσα σου φταίγαν. Κανένας λογικός άνθρωπος δεν θα σε έβλεπε διαφορετικά τότε από τώρα. Η ομορφιά δε γεννιέται ξαφνικά μέσα σου, πάντα την κουβαλούσες.
    Εν κατακλείδι, απόλαυσε το τώρα και γ@μησε το πριν, άστο να πάει στα κομμάτια. Το ίδιο κάνουμε όλοι. Οι κακές σκέψεις, τα απωθημένα είναι ικανά να μας φάνε σα βδέλλες. Φτου, φτου και μακριά!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    881
    Προφανώς κάποια αγόρια που δεν σας έδιναν σημασία τώρα σας πλησιάζουν με άλλες διαθέσεις!
    Είναι πολύ λογικό να δίνουν σημασία στην εξωτερική εμφάνιση. Οι άνδρες αρχικά πλησιάζουν με ένα στόχο : το σεξ . Δεν είναι κακό έτσι είναι η φύση τους. Αν στην πορεία τους προκύψει έρωτας ο.κ. Είναι λογικό λοιπόν να σας δίνουν σημασία άτομα του άλλου φύλου που παλιότερα δεν ήξεραν καν ότι υπάρχετε. Φιλία ανάμεσα σε άνδρα και γυναίκα δεν υπάρχει, οι άνδρες πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού τους μας βλέπουν ερωτικά. Επιβεβαιωμένο από έρευνες πλέον. Άρα αφού δεν τους τραβούσατε σεξουαλικά για ποιο λόγο να συνάψουν σχέσεις μαζί σας; Και μη με ρωτήσετε τώρα γιατί δεν τους τραβούσατε σεξουαλικά η απάντηση είναι αυτονόητη.

    Όσον αφορά τα κορίτσια επίσης είναι λογικό να σας φοβούνται τώρα μια που προηγουμένως ήξεραν ότι δεν είχατε καμιά επιτυχία ή σχεδόν καμιά με το αντίθετο φύλο. Άρα ήσασταν η χοντρούλα φίλη που δεν ήταν επικίνδυνη και τώρα γίνατε μια απειλή. Δυστυχώς το γυναικείο φύλο στο μεγαλύτερο ποσοστό του έτσι λειτουργεί. Πολλές φορές μάλιστα κάποιες κάνουν παρέες με λιγότερο εμφανίσιμες κοπέλες έτσι ώστε να ξεχωρίζουν με διαφορά. Αν είχατε τέτοιες παρέες προφανώς τους χαλάσατε τα σχέδια.
    Απολαύστε το! Μπήκατε στο παιχνίδι!:thumbup:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    Natalaki μου!!! Εγώ γνώρισα την Ναταλία την χοντρούλα και αυτήν αγάπησα από την αρχή. Τώρα αν στην πορεία έγινε η Ναταλία μου η Θεα αυτό μονο χαρά μπορεί να μου προσφέρει!!! Γιατί εγώ γνώρισα από την αρχή ένα έξω καρδια άτομο όπως ακριβώς είμαι και εγώ την τσαχπινιά την είχες από πριν...φαίνεται στις φωτό σου Απλά εσύ δεν το κατάλαβες ότι την βγάζεις :*

    Όσο για το αντίθετο φύλλο? σύμφωνο με Γιώργο και need2loose ...σύμφωνο και epauskano

    να μην ξεχνιόμαστε τι θα φορέσουμε στον γάμο μου κουμπαρούλα e? και να μην ξεχάσεις πως μετά θα έχουμε και βαφτίσια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Συμφωνω με ολους σας!!
    Απλα ξερετε στην αρχη μου ηρθε μια θλιψη γιατι λεω ελεος εγω γιατι ποτε δεν κοιτουσα εξωτερικη εμφανιση οταν ειναι να κανω ΠΑΡΕΑ με καποιον;!
    Καλα τα αγορια τα καταλαβαινω.. Γιατι και εγω ως χοντρουλα μου αρεσαν και μου αρεσουν τα pretty skinny αγορια, ειναι απλα του γουστου μου.. Ο ι οτι αν δω καποιον παχοο και εχει ομορφο προσωπο δεν θα μου αρεσει αλλα καταλαβαινεται τι εννοω!!!
    Κουμπαρουλα μου το φορεμα ειναι τελειο!!
    Εννοειτε εχουμε και βαφτισια μετα!!!! Ανυπομονωωωωω!!

    Αλλα οι τυπισες ειναι οι χειροτερες!!!
    Θελω να δω τι βλακειες θα μου αραδιαζουν οι συγγενεις! Μονο η μια μου γιαγια θα ειναι κουλ γιατι ειναι απο την φυση της! Η αλλη παλι οχι!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Δλδ είναι κατόρθωμα να κάνεις παρέα με άτομα που παλιότερα σε περιφρονούσαν ή σε κορόιδευαν; Η είναι ωραίο αν είσαι πιο ελκυστική από άλλες κοπέλες να χτυπάς την ανασφάλεια τους και να γελάς που φωνάζουν στα αγόρια τους; Ειλικρινά δε το καταλαβαίνω.

    Οπως έχω πει και πιο παλιά σ'εμένα δε συμβαίνουν αυτά, οι φίλοι μου και οι παρέες παραμένουν τα ίδια άτομα. Ισως οι κοπέλες που κοιτάω πια να είναι πιο εμφανίσιμες αλλά αυτό έχει να κάνει με μένα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    Fillipara μου δεν εννοούσε αυτό η Ναταλία. Δεν γέλασε με καμια κοπέλα που την γλυκοκοιτάζουν τα αγόρια τους...τα παίρνει με αυτά τα κορίτσια που αντί να τα βάλουν με το αγόρι τους η την σχέση τους τέλος πάντων, τα βάζουν μαζί τις και την βρίζουν. Δηλαδή τι να κάνει? να βγαίνει με μπούργκα για να μην έχουν αυτά τα κορίτσια ανασφάλειες?

    Όσο για το άλλο δηλαδή που άτομα που δεν την κάναν παρέα πριν ξέρω ότι δεν τα κάνει παρέα και τώρα απλά νιώθει κάπως αηδιασμένοι από την συμπεριφορά τους...

    επίσης και κάτι άλλο Fillipara μου

    τι σημαίνει ποιο εμφανίσιμες? το πρόσωπο δεν αλλάζει..εννοείς ποιο αδύνατες

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Καλεεεε! Φιλιπ! Δεν το εννοουσα ετσι οπως το πηρες! Οπως τα λεει η Νινα τα εννουσα!
    Ουτε κανω παρεα με ατομα που με περιφρονουσαν γιατι πολυ απλα τα περιφρονουσα και εγω απο τοτε! Μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω!!
    Δεν χτυπαω κανενος την ανασφαλεια ισα ισα που ιυτε το παιζω τιποτα ουτε περπαταω με υφακι σε φαση check me out bitches!! Ουτε καν δεν εχω αναγκη να το κανω αυτο!
    Μιλαω για γνωστους που με ειχαν στην πλακα λογω κιλων και τωρα θελουν να τσιλαααρουμε μαζι και να με δειχνουν σε φαση κοιτα με ποια κανω παρεα, μετραει η γκομενα! Κατι που το θεωρω τραγικο και γιαυτο ΔΕΝ κανω παρεα με τετοια ατομα! Η παρεα μου ειναι η ιδια! Ολες μου οι κολλητες και κολλητοι χαρηκαν απιστευτα για εμενα που "απελευθερωθηκα" επιτελους εκτος απο μια που το πηρε στραβα και με θεωρουσε "κινδυνο" στην αρχη επειδη οι γκομενοι λεει δεν κοιτουσαν εκεινη παρα μονο εμενα! Πραγμα που μου το ειπε αργοτερα η ιδια οταν της ειπα οτι εχει αλλαξει συμπεριφορα απεναντι μου!
    Δεν ξερω γιατι το πηρες στραβα.. Ουτε ειπα οτι την πεφτω επιτηδες σε αγορια ενω εχουν κοπελες για να τους την σπασω ουτε οτι περπαταω και το παιζω η γκομενα! Αν ειναι δυνατον!!
    Ισα ισα που απλα χαμογελαω πλεον και μονο αυτο.. Ελπιζω να καταλαβες τωρα τι εννοω!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Originally posted by -wow-
    και τα κοριτσια τους με ολο τους το δικιο που εχουν τα παιρνουν αλλα αντι να τα παρουν μαζι τους τα παιρνουν με εμενα! Και και ριχνουν κατι θανατηφορα βλεματα! Ακομα και καυγα αρχιζουν!!
    [b]
    Δεν μπορω να το μαυρισω αλλα προσεξε το σημειο που λεω ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΔΙΚΙΟ!!! Απο την συμπεριφορα των αγοριων τους και οχι εξαιτιας μου!
    Φιλιππε διαβαζε λιιιιγο πιο προσεκτικα την επομενη φορα κ?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    881
    Πάντως η γυναίκες έχουμε απίστευτη πλάκα!
    Έχω περάσει όλη τη δεκαετία των 20 στα 53-55 κιλά, σπανίως άφηνα το βάρος μου να σκαρφαλώσει ως τα 58-60 και τότε έκανα δίαιτα για 1 μήνα και έστρωνα (ωραία χρόνια!!!) anyway εκείνη την εποχή έκανα πολύ παρέα με μια κοπέλα που ήταν στα 80+ κιλά. Το τι κακία έβγαζε δεν το φαντάζεστε! Με έθαβε με την πρώτη ευκαιρία και κάθε φορά που της έδειχνα τα ρούχα που ψώνισα, κάτι που το έκανε πάντα όταν ψώνιζε αυτή, δεν της άρεσαν ποτέ. Μιλάμε για ρούχα σικάτα και προσεγμένα παρόλα αυτά πάντα κάτι της ξίνιζε. Όταν βγαίναμε κάθε κοπέλα κανονικού βάρους που ήταν στην παρέα την κοιτούσε από την κορυφή ως τα νύχια με ζήλια. Μακροπρόθεσμα αντιλήφθηκα ότι όλα αυτά τα έκανε από κόμπλεξ και ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί αντί να βγάζει κακία δεν προσπαθούσε να κάνει κάτι με το βάρος της.

    Κάτι άλλο που με εντυπωσίασε ήταν όταν με έναν νέο δεσμό που είχα πήγα στον τόπο καταγωγής του. Οι γυναίκες για χρόνια (φίλων & συγγενών του) είχαν μια απόμακρη στάση απέναντι μου, όσο και αν ήθελα να τις πλησιάσω και να είμαι πιο κοντά τους . Όταν άρχισα να παχαίνω σιγά σιγά όλο και χαλάρωναν, τώρα δε, είναι πολύ καλές μαζί μου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Ε καλα ζηλευε το μονο σιγουρο.. Εγω ποτε δεν ζηλεψα καποια ακομα και μοντελο! Ελεγα εννοειτε τι καλα να ειχα τα κιλα της αλλα οχι το σωμα της..
    Ναι και σε εμενα χαλαρες ηταν ολες τους! Γιατι δεν ημουν "απειλη".. Και τωρα αρκετες (Δεν μιλαω για κολληες να μην παρεξηγουμε παλι!!!!) ειναι στην τσιτα!!
    Και δεν το καταλαβαινω πως δουλευει το μυαλο τους? Εγω δηλαδη στα 160 κιλα που ειχα και αγορι και ηταν και 1,85 και 70 κιλα με το ζορι γιατι δεν ημουν ετσι?!!? Και του την επεφταν ποσες!!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    αχ είχα και εγώ μια τέτοια φίλη αλλα το περίεργο είναι πως εγώ δεν ήμουν ποιο αδύνατη από εκείνη τότε..μιλάω για 4 χρονια πριν..εγώ ήμουν 95 κιλά τότε και αυτή 75...μονο μια φορα τις ξέφυγε και το εννοώ τις ξέφυγε για τα ρούχα μου καλή κουβέντα....και σκέψου τι ρούχα είχα όντως τραγουδίστρια και με ένα γραφείο επίσης...τι να πεις? πιστεύω πως αυτά τα άτομα και 50 κιλά να γίνουν πάλι το ίδιο θα κάνουν:barfy:

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    881
    Originally posted by Ninap
    Fillipara μου δεν εννοούσε αυτό η Ναταλία. Δεν γέλασε με καμια κοπέλα που την γλυκοκοιτάζουν τα αγόρια τους...τα παίρνει με αυτά τα κορίτσια που αντί να τα βάλουν με το αγόρι τους η την σχέση τους τέλος πάντων, τα βάζουν μαζί τις και την βρίζουν. Δηλαδή τι να κάνει? να βγαίνει με μπούργκα για να μην έχουν αυτά τα κορίτσια ανασφάλειες?

    Όσο για το άλλο δηλαδή που άτομα που δεν την κάναν παρέα πριν ξέρω ότι δεν τα κάνει παρέα και τώρα απλά νιώθει κάπως αηδιασμένοι από την συμπεριφορά τους...

    επίσης και κάτι άλλο Fillipara μου

    τι σημαίνει ποιο εμφανίσιμες? το πρόσωπο δεν αλλάζει..εννοείς ποιο αδύνατες
    Εγώ δεν πιστεύω ότι το πρόσωπο δεν αλλάζει. Ανά 5 κιλο που ανέβαινα το πρόσωπο μου χαλούσε. Να σκεφτείς ότι έχω και λεπτό πρόσωπο όμως πάλι χάνει. Στρογγυλεύει, χάνονται οι γωνίες και τα ζυγωματικά!
    Κακά τα ψέματα ένας με παραπανίσιο βάρος δεν μπορεί να θεωρείται εμφανίσιμος, αυτό μου θυμίζει παρηγοριά στον άρρωστο....
    Εγώ δεν μπορώ ούτε καν να με βλέπω στον καθρέπτη με τόσα κιλά +, πως να αρέσω σε άλλον όταν δεν αρέσω σε εμένα;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    881
    Δίκιο έχετε, τώρα που το λέτε ζήλευε απίστευτα και τη μικρή της αδερφή και μου έκανε εντύπωση πως είναι δυνατό να ζηλεύεις τα αδέρφια σου! Αν δεν ήταν το βάρος προφανώς θα έβρισκε κάτι άλλο να ζηλεύει. Τέτοιοι άνθρωποι μακρυάαααα κάνουν κακό μόνο!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •