ερωτηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: ερωτηση

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    243

    ερωτηση

    Απο καιρο σκεφτομαι το εξης αλλα δεν ξερω αν ο συλλογισμος μου ειναι σωστος:

    Μετα απο διαιτα εχασα αρκετα κιλα κι οπως ειναι φυσικο τωρα βλεπω χαλαρωση σε διαφορα σημεια του σωματος. Εδω κι ενα 8μηνο αθλουμαι συστηματικα, με εξαιρεση τον τελευταιο μηνα. Σαφως και βλεπω διαφορα αλλα και παλι ξερω πως εχω αρκετο δρομο μπροστα μου. Η απορια μου ειναι η εξης:
    στα μπρατσα ειδικα εχω μεγαλη χαλαρωση, αλλα και τοπικο παχος. Αν αδυνατισω (και με την προυποθεση οτι αδυνατισω σωστα και χασω επι το πλειστον λιπος) θα υπαρχει βελτιωση η η χαλαρωση καταπολεμαται μονο με γυμναστικη. Δηλαδη χαμηλοτερο βαρος και συνεπακολουθως χαμηλοτερο ποσοστο λιπους οδηγουν σε λιγοτερο εμφανη χαλαρωση;
    Και ενα τελευταιο απο για τους φιτ του φορουμ. Υπαρχει περιπτωση με γυμναστικη να σφιξει ποτε η κατω περιοχη του μπρατσου (τρικεφαλοι);

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    και εγω εχω το ιδιο προβλημα αλλα στα ποδια οση γυμναστικη και να κανω πανε πανω κατω:no::no:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    243
    sorry tasso, δεν το ειχα δει. σε ευχαριστω. και παλι μου εχει μεινει η απορια. οκ, ναι μεν δεν εξαλειφεται τελειως το προβλημα, αλλα σε λιγοτερα κιλα ειναι λιγοτερο εμφανες ή δεν παιζει κανενα ρολο;

    αιγλη, ποδια εννοεις στη γαμπα η πιο πανω; γιατι πιο πανω κι εγω το ιδιο προβλημα εχω. το μονο μου καλο ειναι οτι παραδοξως οσα κιλα κι αν ημουν δεν ειχα ποτε κυτταριτιδα, οποτε καπως ξεγελαει το ματι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    πανω στα μπουτια ασε και απο κυταριτιδα φουλ, εχω πιξει στις κρεμες :shocked2::shocked2::shocked2:
    ποτε δε θα φυγει, τι νερα πινω τη ψιλοδιατες κανω, τι γυμναστικη οποτε το θυμαμαι τιποτα
    παντως κρεμες βαζω για να απαλυνω τον πονο μου μου φαινεται οτι κατι κανουν :P

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    243
    η αληθεια ειναι οτι κρεμα δεν εχω χρησιμοποιησει συστηματικα (μονο κατα καιρους κατι κρεμες-δωρο απο περιοδικα που μετα τη βδομαδα βαριομουν το τριψιμο-μασαζ και τα παραταγα), αν και τωρα ψηνομαι να δοκιμασω καμια κατα της χαλαρωσης αλλα δν ξερω ποια να διαλεξω (ασε που γενικα ειμαι λιγο επιφυλακτικη ως προς την δουλεια που κανουν).
    Τωρα αυτο που θα πω δεν ειναι και πολυ παρηγορο, αλλα ξερω κοπελα που αθλειται συστηματικα και μαλιστα σε εντονο αθλημα κι αν και ειναι σε φυσιολογικα κιλα και γραμμωμενη στα μπρατσα, η κυτταριτιδα εχει κατσικωθει στα μπουτια της κι απο οτι λεει δεν φευγει με τπτ... Οποτε μαλλον πρεπει να αποδεχτουμε αυτο που εχουμε (η δεν εχουμε) και να εκτιμησουμε αντιστοιχα τα προτερηματα μας

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •