Help me...:P
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Help me...:P

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    18

    Help me...:P

    Γεια σας,εχω προβλημα με τα κιλα μου,ειμαι 19 χρονων,1.65 υψος και 77 κιλα και θα ηθελα να χασω τουλαχιστον 20 κιλα,το προβλημα μου ειναι οτι σχετικα τρωω ενα κανονικο γευμα τη ημερα δηλαδη το μεσιμεριανο,κανονικη μεριδα...και αυτο επειδη ξυπναω αργα το πρωι(μεσημερι)xD..γιατι κοιμαμαι και αργα και τρωω μια και καλη το μεσημερι,βραδινο θα φαω πολυ σπανια..... 2-3 φορες την βδομαδα αντε να φαω και κανενα σνακ..π.χ τωρα το καλοκαιρι κανενα παγωτο η οτιδηποτε αλλο...αυτο ειναι το φαγητο μου την ημερα... πιστευω οτι τρωω λιγοτερο απ οτι θα πρεπε να τρωει καποιος φυσιολογικος ανθρωπος και ομως παχαινω....θα ηθελα αν γινεται να μου βρειτε μια λυση πανω σε αυτο...,ευχαριστω εκ των προτερων...:)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απο παντα ειχες αυτα τα κιλα? Γιατι αν απο παντα ετρωες αυτα που λες, θα πρεπε να σου να μιση τωρα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    18
    Τα τελευταια 3 περιπου χρονια εχω σοβαρο ας πουμε προβλημα με τα κιλα μου...π.χ πριν 2,5 χρονια ζυγιζα 93 κιλα και μεσα σε εναμιση χρονο ειχα χασει καπου 27 κιλα χωρις διαιτες και ασκηση απλα ειχα ελατωσει το βραδινο και φυσικα τα σνακς...αλλα απ τα περασμενα αυτα χριστουγεννα πηρα 10 κιλα μεχρι σημερα...:P..απ τα χριστουγεννα και για κανα μηνα ακομη ετρωγα ας πουμε αρκετες φορεσ και βραδυ και ψωνιζα οτι μπορεις να φανταστεις απ το σουπερ μαρκετ και ετρωγα....και ετσι ειχα παρει περιπου 4-5 κιλα..τωρα εδω και 3 μηνες περιπου τρωω με τον ρυθμο που ανεφερα στο 1ο post μου και συνεχιζω να παχαινω...πφφ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ναι, γιατι εφτασες τοσα πολλα κιλα ομως και τοσο μικρη?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    18
    εκανα μια μικρη διορθωσουλα στην απαντηση μου(αν μπορεις δες την παλι):P..... εχχ το ειχα ριξει και στην μασα λογο αγχους του σχολειου,ειχα και προβλημα με την περιοδο μου(που νομιζω σχετιζεται και στην παχυσαρκια απ οσο ξερω)..και επειδη απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου ειμαι ολιγον λαιμαργη...:P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ναι, εννουσα πως ειχες φτασει στα 93? Και πως καταφερες να αλλαξεις διατροφη και επεσες στα τωρινα?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    18
    (Σου ειπα πως ειχα παει 93):P [Tο ειχα ριξει και στην μασα λογο αγχους του σχολειου,ειχα και προβλημα με την περιοδο μου(που νομιζω σχετιζεται και στην παχυσαρκια απ οσο ξερω)..και επειδη απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου ειμαι ολιγον λαιμαργη...:P].....ε τα χριστουγεννα λογο των ημερων μου την εδωσε και ετρωγα παραπανω και για κανα μηνα μετα...εφοσον εβλεπα οτι παχαινα το σταματησα αυτο το τροπαριο...και τρωω οπως προανεφερα αλλα συνεχιζω να παχαινω...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το βαρος εξαρταται απο πολλους παραγοντες και παρα πολυ απ τα γονιδια. Θα σου προτεινα να ενταξεις ασκηση στο προγραμμα σου και να μειωσεις ο,τι περιεχει ζαχαρη.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    18
    οσον αφορα την ασκηση περπαταω θα ελεγα αρκετο δρομο πηγαινε-ελα 2-3 φορες την εβδομαδα αλλα και παλι χωρις αποτελεσμα...:P

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πρεπει να βαλεις ενα στοχο και κυριως να σαι συνεπης σ αυτον. Δε θα κανεις εξαντητικα πραγματα. Πανω απ ολα μετραει η συνεπεια στο χρονο. Πρεπει να συγκρινεις με το πως θα σαι υστερα απο πολλους πολλους μηνες. Αν και παλι φτασεις σε ενα πλατω, τοτε πρεπει να δεις αλλους παραγοντες. Τα ωφελη της ασκησης και της διατροφης φαινοντε μεσα στο χρονο, οχι σε ενα-δυο μηνες.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    9
    Πρέπει να επικεντρωθεις στην εικόνα που θέλεις εσύ να πας και αυτο θα έρθει αλλα χρειάζεται πολύ να το θες

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    18
    δικιο εχεις σε αυτα που λες αλλα το θεμα ειναι πως δεν ξερω τι ακριβως να κανω για να αδυνατισω...επισης σε ευχαριστω που απαντησες(εισαι η μονη-ος που απαντησε απ τους 60 που πρεπει να ειδαν το post):P...καλο ξημερωμα...:)

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    18
    αα ευχαριστω και τον jimara...:)...ονειρα γλυκα..:P:D

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το ποσο εκολο ειναι να αδυνατισεις εξαρταται απο το υψος που εχει ο καθε ενας αν πχ εισαι 1.90 δε παχαινεις με τιποτα οσο και να φας ενω αν εισαι 1.40 πχ παραδειγμα παχαινεις πολυ ευκολα...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    18
    thanks αλεξανδρε αλλα και παλι δεν ξερω πως ακριβως να αδυνατισω.....πφφ:P

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •