ποιος γνωρίζει..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565

    ποιος γνωρίζει..

    τι γίνετε αν σου κλεψουν τα στοιχεια στο λογαριασμό e-mail του msn;
    βασικά.. χμ.. εμπαινα στο μσν για ενα διαστημα κ μου εβγαζε ειδοποιηση ότι εχω συνδεθει απο αλλον υπολογιστη κ το πατουσα κ γυρνουσα στο δικό μου, καποια στιγμη ελαβα κατι διευθυνσεις με το ψευδωνυμο μου σε κατι site γνωριμιων με κατι προκλητικες φωτογραφιες.
    μετα στην πορεία διαπιστωσα: μια απο τις επαφες μου που μου ελεγε οτι μου εχουν κλεψει το λογαριασμο κ το ξερει επειδη το επαθε κ εκεινος.
    τώρα τι να πιστεψω; τι μπορει να γίνεται;
    μίλησε μια γνωστη μου με την διωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος κ αποτελεί ποινικό αδίκημα, αλλα ετσι οπως ειμαι αυτες τις μερες μονο διαθεση να ασχοληθω με κατι τετοιο δεν εχω. δηλ. αν το καταργησω κ φτιαξω ενα καινουριο, λετε να υπαρξουν επιπτωσεις απο το προηγουμενο;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Μπορεις να φτιαξεις ενα καινουριο, αφου σημειωσεις - μεταφερεις ολες τις επαφες σου.
    Στο δε παλιο, σβησε τα παντα - αλλαξε pass και αστον νεκρο.
    Το σημαντικο ειναι να μεταφερεις τις επαφες σου, οποτε το παλιο οποιος το δουλεψει θα παραμεινει εκτος αφου θα εχουν ενημερωθει οι επαφες σου.

    Καλο ειναι απο εδω και μπρος να πονηρευεσαι βεβαια για οτι παραξενα φαινομενα συμβαινουν....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Να ρωτησω κατι ασχετο, να το κανουμε το τοπικ ακομα λιγο πιο αστυνομικο?
    Πηγα σημερα να παρω το διαβατηριο μου απο το αστυνομικο τμημα της πρωτευουσας του νομου που ζω, και επειδη ειχα παει 8.30 και αυτοι εχουν βγαλει ενα χαρτι που λεει οτι δινουν τα διαβατηρια 11-13 με διωξανε, και ας ειχα ερθει απο αλλη πολη 40 κμ μακρια.δε λεω, μου το ειχαν δωσει το χαρτι που εγραφε 11-13, αλλα δεν το ειχα δει, γιατι θυμομουν οτι οταν ειχα παει να κανω την αιτηση για το διαβατηριο, 8 το πρωι, ειχαν ερθει 2 ατομα και ειχαν παρει τα διαβατηρια τουσ, προφανως όμως ήταν φιλοι της αστυνομικινας.Επρεπε να κανω φασαρια?μπηκα και στο site του γραφειου διαβατηριων και γραφει ωρες κοινου 8-15 και 17-22. ειναι νομιμο αυτο που κανουν να διαθετουν μονο 2 ωρες και για ενος λεπτου δουλεια να σε διωχνουν και ας εισαι απο αλλη πολη?οποιοσ ξερει ας μου απαντησει...ευχαριστω..και σορυ για το οφ τοπικ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εμ carrie ναι φανταζομαι θα μπορουσαν να σε εξυπηρετησουν και θα ηταν ανθρωπινο,αλλα το θεμα ειναι οτι \"σκληραινεις\" μετα απο καποια χρονια οπουδηποτε του στυλ \"δεν μπορω να βοηθαω τους παντες\",γιατι σαν και σενα θα πηγαινουν ισως δεκαδες.
    Και σιγουρα οι ωρες κοινου ειναι ωρες κοινου...μπορει και τις υπολοιπες ωρες να τρεχουν στην υπηρεσια αυτη γιατι υπαρχουν και οι δουλειες του παρασκηνιου,που μαλλον συμβαινει για να τους εχουν δωσει το δικαιωμα να εχουν ωρες κοινου.
    Σημασια ειναι οτι αυτοι ειναι τυπικοι στις υποχρεωσεις τους.
    Σκεψου το αντιστοιχο να καθεσαι σε μια καφετερια,να περναει καποιος με προβληματα ακοης και να ζητιανευει...να δινεις ενα ευρω,να περναει αλλος να δινεις,και ουτω καθεξης μεχρι που να μην μπορεις να δωσεις.

    Φυσικα μπορει απλα να επεσες σε \"στραβοξυλο\"...αλλα προσωπικα πιστευω στην καλοσυνη των ανθρωπων...εκτος αν επεσες σε γυναικα,αυτες ειναι πιο \"στραβοξυλα\" συνηθως (οχι σε μενα προσωπικα αλλα ετσι εχω παρατηρησει,εχουν πιο ευμεταβλητη και αλοπροσαλλη συναισθηματικη κατασταση).
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι η κοπελα δεν ηταν απνω απο 28-29 χρονων.προλαβε και σκληρυνε?η μητερα μου δουλευει 33 χρονια σε δημοσια υπηρεσια και μπορει να εχει γκρινιαξει και τσακωθει αλλα δεν εχει διωξει ποτε ανθρωπο.και ειναι μονη της χωρις υπάλληλο.οποτε αυτα με τον καιρο σκληραινεισ μου ακουγονται αν μη τι αλλο σαν δικαιολογιες.28 χρονων κοπελα προλαβε και σκληρυνε.απλα πιανουν μια καρεκλα να πεφτει ο μισθουλακοσ και συμπεριφερονται στουσ πολιτες μετα σαν να ειναι αγγαρεια, που οι πολιτες τους πληρωνουν.να την αφησουν τοτε την καρεκλα να τη παρει κανας αλλοσ που θα του αρεσει η δουλεια.και αν μου λες οτι θα επηζαν αν ερχονταν πολλοι σαν κι εμενα, να μη διναν δικαιωματα κανοντας εξυπηρετησεισ στους γνωστουσ.ασ τις καναν κρυφα τουλαχιστον.και 1500 ευρω παιρνουν.να τα δουλεψουν.και αυτα τα ατομα ειναι αποκλειστικα για τα διαβατηρια.δεν εχουν αλλες \"υποχρεωσεις\".

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χα κοπελλα ηταν...πως ημουν τοσο σιγουρος:P
    Οσο για το οτι δεν εχουν αλλες υποχρεωσεις ειναι αδυνατον να το ξερεις...αν δεν εισαι μεσα.
    Προσωπικα εχω παει σε δουλειες που ελεγα...αυτοι οι τυποι ξυνουν τα @@ ολοι την ωρα και οταν μπηκα στη δουλεια τα εβλεπα ολα κωλυομενα.
    Εγω θα σε εξυπηρετουσα παντως carrie:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    τι να κάνεις carrie; εγω εχω την εντύπωση πως οι αστυνομικοί επειδή φοράνε την στολή το παίζουν κ εξουσία. κ βέβαια ήταν υποχρέωσή τους να σε εξυπηρετήσουν κ αν μάλιστα στο σαιτ γραφει άλλες ώρες κοινου απο αυτες που σου είπε, τοτε μπορείς να κανεις καταγγελία, αλλα τσαμπα θα χάσεις τον χρόνο σου, γιατι μεταξύ τους χεστήκανε! κ τι εκανες τελικα; απλα έφυγες;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    thanks keep!εισαι μια οαση στην ερημο!
    για τις υποχρεωσεις τουσ ετσι διαβασα στο κυβερνητικο site για τα διαβατηρια, ότι ειναι για αυτο το σκοπο ξεχωριστη \"μοναδα\". Το θέμα είναι ότι το δημοσιουπαλληλικι βαραει ασχημα στον εγκεφαλο τους περισσοτερουσ, το βλεπω και με τη μανα μου, μες στο αγχος και στα νευρα.Και αυτη η κοπελα σημερα, με τη διπλανη της η οποια ηταν και αγρια, πω πω πω, μισος και ψυχολογικα προβληματα βγαλανε με τη συμπεριφορα τους δυστυχως.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    carrie αστα κ γω υποτιθεται ανηκω σε αυτη την κατηγορια τον υπαλληλων, αλλά με συμβασεις, ξερεις τι παει να πει αυτο;;; πληρωνομαι ανα 6 ή 8 μήνες, με τι διαθεση να ερθεις στη δουλεια κ να εξυπηρετήσεις κόσμο; πες μου εσυ.. αν κ γω δεν διωχνω κανεναν, αλλα υπάρχουν στιγμες που το κάνω με το ζόρι αν κ ειναι υποχρέωση μου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    αυτο ειπα κι εγω, τι καταγγελια να κανω, κορακας κορακου ματι δε βγαζει!της ειπα της κοπελας \"δεν ειδα το σημειωμα που εγραφε 11-13, αλλα θυμομουν που ειχαν μπει 2 ατομα και ειχαν παρει τα διαβατηρια, οποτε το θεωρησα φυσιολογικο να ερθω!αποκλειεται μου λεει.πετιεται και η μανα μου και λεει μα πως θυμαμαι ειχαν ερθει δυο νεαροι και πηραν τα διαβατηρια(τον εναν τον ελεγε και λευτερακη θυμαμαι και της απολογηθηκε που δεν ειχε παει νωριτερα αλλα ειχε μπλεξει με την τραπεζα).θα με πιεσαν λεει οπως με πιεζετε εσεισ τωρα.δε θυμαμαι να σας πιεσαν της λεω(το παρακανα ξερω :-Ρ). α ετσι μου λεει?και γιατι να σας εξυπηρετησω?ειμαστε πολιτες της λεω.και οι πολιτες εχουν παντα δικιο μου λεει?ναι της λεω χαμογελωντας.τα παιρνει ατο κρανιο, βγαζει τα γυαλια της, και μου λεει να ρθειτε 11-13!!!αστα χαλια.δεν εχω ορεξη να δω τα μουτρα της αυριο λυπαμαι που το λεω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    ναι αλλα αυτη mstrouf ειναι αστυνομικινα και πεφτει κανονικα ο μισθος!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    αυτο είναι που λέω ότι όσοι φοράνε στολή, το παίζουν κ εξουσία..
    δυστηχώς για να κάνεις την δουλειά σου καμιά φορά, δεν πρέπει να λες κατάμουτρα κ αυτο που συμβαίνει, αλλιώς τα αποτελέσματα τα ξέρεις.. ταλαιπωρείσε..
    δεν γίνεται τίποτα όμως, παντού γνωστο, αδιαφορια

  13. #13
    Originally posted by mstrouf
    τι γίνετε αν σου κλεψουν τα στοιχεια στο λογαριασμό e-mail του msn;
    βασικά.. χμ.. εμπαινα στο μσν για ενα διαστημα κ μου εβγαζε ειδοποιηση ότι εχω συνδεθει απο αλλον υπολογιστη κ το πατουσα κ γυρνουσα στο δικό μου, καποια στιγμη ελαβα κατι διευθυνσεις με το ψευδωνυμο μου σε κατι site γνωριμιων με κατι προκλητικες φωτογραφιες.
    μετα στην πορεία διαπιστωσα: μια απο τις επαφες μου που μου ελεγε οτι μου εχουν κλεψει το λογαριασμο κ το ξερει επειδη το επαθε κ εκεινος.
    τώρα τι να πιστεψω; τι μπορει να γίνεται;
    μίλησε μια γνωστη μου με την διωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος κ αποτελεί ποινικό αδίκημα, αλλα ετσι οπως ειμαι αυτες τις μερες μονο διαθεση να ασχοληθω με κατι τετοιο δεν εχω. δηλ. αν το καταργησω κ φτιαξω ενα καινουριο, λετε να υπαρξουν επιπτωσεις απο το προηγουμενο;
    ......Λίγο υπομονή Μαράκι......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πώς μπορώ να εμποδίσω την εμφάνιση του μηνύματος σφάλματος \"Έχετε εισέλθει ήδη στο Messenger από έναν άλλο υπολογιστή\" όταν δεν έχω εισέλθει από οπουδήποτε αλλού;

    Τα Microsoft® Windows® XP συνοδεύονται από το Microsoft® Windows® Messenger, το οποίο παραμένει διαθέσιμο ακόμα και μετά την εγκατάσταση του MSN Messenger στον υπολογιστή σας. Ορισμένα πράγματα που πρέπει να έχετε υπόψη σας είναι τα εξής:

    * Εάν το Microsoft® Windows® Messenger και το MSN Messenger χρησιμοποιούν και τα δύο το ίδιο Microsoft® .NET Passport, όποιο πρόγραμμα ξεκινάει τελευταίο θα προκαλέσει την έξοδο του προηγούμενου προγράμματος. Εάν αντιμετωπίζετε προβλήματα λόγω της αυτόματης εξόδου από το MSN Messenger, ρυθμίστε το Microsoft® Windows® Messenger ώστε να μην γίνεται αυτόματη είσοδος.
    1. Εκκινήστε το Microsoft® Windows® Messenger.
    2. Κάντε κλικ στο μενού Βοήθεια.
    3. Ανοίξτε το θέμα Κατάργηση της αυτόματης εκκίνησης του Microsoft® Windows® Messenger.
    4. Ακολουθήστε τις οδηγίες στο θέμα της Βοήθειας.
    * Μπορείτε να εκτελείτε ταυτόχρονα το Microsoft® Windows® Messenger και το MSN Messenger, με την προϋπόθεση ότι έχετε εισέλθει με διαφορετικούς λογαριασμούς .NET Passport.
    * Από προεπιλογή, το MSN Messenger ξεκινάει αυτόματα με την έναρξη των Windows. Για να αλλάξετε αυτήν τη ρύθμιση, ανατρέξτε στο θέμα Πώς μπορώ να εμποδίσω την αυτόματη εκκίνηση του MSN Messenger;.
    * Ορισμένα προγράμματα όπως το Outlook, το Outlook Express και η Απομακρυσμένη βοήθεια συνδέονται στο Microsoft® Windows® Messenger από προεπιλογή. Όταν εισέρχεστε στο MSN Messenger, μπορείτε να εμφανίζεστε εκτός σύνδεσης για τα άτομα που συνδέονται σε αυτά τα προγράμματα και που σας έχουν συμπεριλάβει στη λίστα επαφών τους.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    keep_ την εχω καταργήση την αυτόματη είσοδο απο την αρχή, δεν νομίζω ότι φταίει κάτι τέτοιο κ τα ξέκωλα στο σαιτ γνωριμιων πως έγιναν, εφοσον εγω δεν δημιούργησα κατι τετοιο;

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •