Χαλάρωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    51

    Χαλάρωση

    Καλησπέρα,

    μετά από αρκετό καιρό δίαιτας και διατροφής, κατάφερα να δω αποτελέσματα, αλλά με φοβίζει η χαλάρωση.. Τα μπράτσα μου είναι χάλια, και δε θέλω να γίνουν σαν σακουλιασμένα.
    Στο τοπικ με τις φωτογραφίες έχω δει ότι μερικές (και μερικοί) γίνατε απίστευτοι, οπότε προσπαθώ να πάρω δύναμη.
    Μιας και η πλαστική είναι ακόμη πολύ μακριά (αφήστε που δεν έχω χρήματα), ηθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο προϊόν που να βοηθάει.. Δεν κάνω επ ουδενί διαφήμιση αλλά είδα κάποια προϊόντα στο ιντερνετ όπως το γαλάκτωμα της Benostan και αρχίζω να μπαίνω σε πειρασμό. Το θέμα είναι πως φοβάμαι- δε θέλω να ξαναπάω στα παλιά κιλά, θέλω να συνεχίσω και να γίνω πιο υγιής, να αισθανθώ στην ηλικία μου (22) και όχι όσο αισθάνομαι.
    :sniffle: :sniffle:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    καλησπερα και εγω δυστηχως αντιμετωπιζω το φαινομενο της χαλαρωσης αλλλα και κυταριτιδας, εγω το έχω στα πόδια....και ιεναι χαλια, μεχρι και στα γονατα....
    εβαζα τη γκαρνιε κρεμα νυχτος αλλα δεν ειδα ουσιασστικά διαφορά. κπ καλυτερευση εχω δει με τις κρεμες της bioten που κανουν κατακοκκινη ολη τη περιοχη που χει προβλημα...

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    51
    Ναι η άτιμη η κυτταρίτιδα είναι απαίσια.. Γυμναστικούλα έκανες; Εγώ κάνω αεροβική, βάρη και ζούμπα... Άραγε βοηθάνε καθόλου; Αυτή η κρέμα είναι ακριβή;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    7
    ο μονος τροπος ,δυστυχως, να δειξει ομορφα το σωμα ειναι η γυμναστικη, η αυξηση της μυικης μαζας ειναι το κλειδι και οχι οι κρεμες οι οποιες απλα απογοητεύουν και ας ειναι και απο κρυπτονιτη!!!!!!:thumbdown:

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    51
    ευτυχώς που ξεκίνησα γυμναστήριο από την αρχή τότε... τα μπράτσα μου είναι η απόλυτη απογοήτευση... ζελέ (και όχι light..)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    881
    Το καλύτερο που μπορούσες να κάνει για την χαλάρωση, το κάνεις ήδη! Γυμναστική! Δώσε ιδιαίτερα βάση στα βάρη, τα αποτελέσματα θα σε ανταμείψουν σίγουρα, ειδικά στην ηλικία που είσαι!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    51
    Μακάρι γιατί το να έχεις μπράτσα σαν εξηντάχρονη είναι κάτι που δεν το αντέχω πια.. Άσε που στο γυμναστήριο έχει πολλές εξηντάρες πολύ πιο fit από μένα (((((

  8. #8
    προσωπικά νομίζω ότι γυμναστικές όπως η γιόγκα ή το πιλάτες βοηθούν στη σύσφιξη.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    Originally posted by teitei
    Ναι η άτιμη η κυτταρίτιδα είναι απαίσια.. Γυμναστικούλα έκανες; Εγώ κάνω αεροβική, βάρη και ζούμπα... Άραγε βοηθάνε καθόλου; Αυτή η κρέμα είναι ακριβή;
    και γυμναστικη εχω κανει αλλα μπα... ναι καλη ειναι κανει δουλιτσα, στα σουπερ μαρκετ ειναι γυρω στα 8 αλλα σε κανει κατακοκκινη εχει θερμαντικη δραση, εμενα τα ποδια μου εχουν φτιαξει λιγο....βεβαια οταν τη σταματαω ξαναγινομαι οπως πριν, μαλλον δρα σα μεικ απ :shocked2:

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Αχ αυτή η ρημάδα η χαλάρωση.....φόβος και τρόμος μου έχει γίνει :/ Κάνω γυμναστικη απο τώρα που μόλις έχω ξεκινήσει την διατροφή αλλά το φοβάμαι ΤΟΣΟ πολύ :-( Δεν φοβάμαι να κάνω κάποια πλαστική αν χρειαστεί αλλά δεν έχω τα χρήματα γκαμώτη >.<

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •